Wellicht woningen achter Vosman oplossing Kerstmarkt Diessenplas Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Fakkeltocht door dorp naar kerk Sinterklaas Winnaars kleurplatenwedstrijd puzzel r Sinterklazen met voor elk wat wils HOLTEN -De vrijwilli ge brandweer in Holten is op zoek naar vrijwilli gers. Volgens postcom- mandant Tonnie Haan gaat het om twee vrijwil ligers, maar mogen het er ook drie zijn. Zeker twee nieuwe vrijwilligers nodig om brandweerpost Holten weer op sterkte te krijgen Werving brandweer nodig Dinsdag 4 december 2007 Brandweer zoekt spuiters "In principe zoeken we er twee, maar drie kan ik er ook wel ge bruiken", zegt Haan die zelf al 25 jaar bij de Holtense brand weer zit en er ook zijn beroep van heeft gemaakt. De vrijwilli ge brandweer 'regelt' de Holte- naar erbij, naast zijn fttlltime- baan als brandweerman. Om toe te kunnen treden tot het vrijwillige brandweerkorps gel den twee eisen. De eerste is dat de kandidaat woonachtig moet zijn in Holten en de tweede is dat hij of zij werkzaam moet zijn in Holten. "Dat is gewoon nodig om op tijd uit te kunnen rukken. We moeten binnen acht minu ten ter plaatse zijn", zegt Haan. Dat er nieuwe leden nodig zijn in het korps komt omdat er drie leden hebben opgezegd. Haan: "Eentje had geen tijd meer, een ander is verhuisd en de derde wordt volgend jaar 55 en wil er graag mee stoppen." Het vrijwillige brandweerkorps bestaat nu uit 27 leden - waar onder drie vrouwen - terwijl het er dertig mogen zijn. "We heb ben altijd zes man op een voer tuig: één chauffeur, één bevel voerder en vier manschappen. Maar alle zes zijn ze vrijwilli ger", zegt Haan. De aangeno men vrijwilligers komen in dienst van de gemeente en krij gen een vergoeding voor de ver richte werkzaamheden. "Maar het is geen vetpot", weet Haan die er op wijst dat de brandweer de opleiding betaalt en dat de leden bij hun eigen werkkring als BHVer (Bedrijfshulpverle ner) aan de slag kunnen. "Zo snijdt het mes aan twee kan ten", aldus Haan. De vrijwillige brandweerlieden zijn verplicht om 72 uur te oefenen op jaarba sis. Daarom is er elke maandag een oefenavond. Ook zijn er trainingen op oefencentra el ders in het land en staat er jaar lijks een oefenweek in Zweden op het programma. "Het is een mooi en veelzijdig beroep", zegt Haan. "Ik kan het iedereen sterk aan raden. Alleen al om de saamho righeid. Je bent van alle gezind ten. De 'mooiste' (tussen haak jes) brand? Dat was die van een woning aan de Raalterweg, in 2004 geloof ik. Niks geen slacht offers en binnen vijf minuten was alles afgebrand. De 'ergste' brand? De vuurwerkramp in Enschede, in 2000. Dat was echt triest." HOLTEN - De Opendeurgroep houdt zondag 16 december een fakkeltocht. 'Met jouw licht naar Het Licht' is het thema Het vertrek is om 18.15uur van af de Fietswereld (rotonde La- renseweg) en kinderdagverblijf Catalpa (Lageweg). Neem zelf een eigen fakkel, lan taarn of lampion mee. Met elek trisch lampje. Na afloop is er warme choco lademelk en een verhaal door juf Lianne van de Regenboog in de Kandelaar. Daarna is er om 19.15 uur een zangdienst. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Onder de gegadig den zitten mensen met hele leu ke plannen voor het restau rant", aldus Van Brussel die ook niet uitsluit dat de nieuwe ex ploitant het restaurant van hem gaat kopen. "Zeker is alleen dat ik niet zelf de exploitatie ga doen, want dat kan ik niet." Wat de plannen voor de wonin gen betreft, geeft Van Brussel aan dat daar de bal bij de ge meente ligt. "Dat is nog vols trekt onduidelijk. Ik heb een ge sprek met de gemeente gevoerd en zij hebben gezegd dat ze het zullen bekijken." Gerard Brands houdt Vosman tot en met 23 december open. Het van 1892 gedateerde Vos man was twintig jaar in de fami lie. De voornaamste reden om het goedlopende restaurant van de hand te doen ligt in de gezins sfeer. HOLTEN - Er zijn veel Sinterklaaskleurplaten binnengekomen, waarvan enkele erg mooi ingekleurd. De jury heeft uit de stapel de vier mooiste gehaald. Lars Volkmann van de Oude Deventerweg 10 in Haarle, Matthijs Anouk Tempelman van de Bergmanstraat 25 in Holten, Lisanne Rossing van de Oude Deventerweg 14 in Holten en Claudia Lubbersen van de Bijvanksweg IA in Holten waren de gelukkige winnaars. Zij kregen afgelopen zaterdag een leuke prijs uitgereikt bij Blokker van de Maat. De kleurplatenwedstrijd met Sinterklaas en Zwarte Piet op het dak, ging uit van de Holtense Handelsvereniging en het Holtens Nieuwsblad samen. foto: sander scheperman HOLTEN - De brandweer in Holten heeft een tekort aan vrij - willigers. Daarom wil de ge meente ook actief gaan werven bij bedrijven in Holten. "Óm met een tankwagen uit te kunnen rukken, heb je mini maal zes mensen nodig. Anders mag de wagen niet weg", geeft burgemeester Bort Koelewijn aan. "Moetje met twee tankwa gens uitrukken, dan heb je dus al twaalf mensen nodig". Daarom is het zaak dat vrijwilli gers van de brandweer in de buurt wonen, wanneer er uitge rukt moet worden. "Op dit mo ment hebben we in Holten der tien mensen die buiten de be bouwde kom wonen. Maar de nieuwe regeling geldt vanaf de nieuwe lichting van 2005. Zij Holtens Nieuwsblad ts een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, KoRngsecf 4,7451 XC Holten. Kerstartikelen aanschaffen en genieten van glühwein en oliebol len is mogelijk. Maar men kan ook zelf aan de slag. FOTO: SANDER SCHEPERMAN Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman HOLTEN - Familie G.M. Dun- hoft van de Pastoriestraat 7 en J.M. Meijer aan de mr. Vixse- boxsestraat 8 hebben gewon nen met de Sinterklazenpuzzel in het Holtens Nieuwsblad. Overal stonden foto's van Hol tense Sinterklazen verstopt. De bedoeling was om de Sinterk lazen met de goede Holtense ondernemers te combineren. Hierbij de oplossing: 1. Garage Stukker; 2. Salon Wander/ Wil ly; 3. Gervedink Nijhuis; 4. Kapsalon Elegant; Garage Erik Huzen; 6. Vrieskoop Schip pers; 7. Blokker Van de Maat; 8 Fotoatelier René Block; 9. Van Bruggen; 10. Reinaardus Vis; 11. Bakkerij Nijkamp; 12. An- nemarie Wonen; 13. Slijterij De Biester; 14. Fixet; 15. Super markt Albert Heijn; 16. Slagerij Brands; 17. Steunenberg Schoenen; 18. Fietswereld; 19. 't Klavertje; 20. DA Wedda. HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt vrijdag 7 de cember een gezellige en sfeer volle Kerstmarkt. Iedereen is deze dag van 14.00 tot 18.00 uur van harte welkom in en rond Diessenplas. Er zijn verschillen de activiteiten, dus er is voor elk wat wils. Op de kerstmarkt komt men meteen in de kerstsfeer. Men kan er verschillende kerstartike len aanschaffen, zoals kerst kaarten en attributen voor de kerstboom. Erve Deijk, een onderdeel van Zozijn, biedt zelfgemaakte kerstspullen aan. Dit jaar zullen er nog andere standhouders aanwezig zijn, waaronder de Welfare, de We reldwinkel en iemand die jam verkoopt voor een goed doel. Men kan ook zelf aan de slag en deelnemen aan de workshop kerststukjes maken. Het geheel wordt omlijst door muzikale optredens van de Vivente Spe lers en er is een midwinter- hoornblazer te horen. En om echt in de kerstsfeer te komen, is er een levende kerststal te zien. Deze wordt verzorgd door Kinderboerderij Dondertman. De inwendige mens wordt ui teraard ook niet vergeten. Er is lekkere, warme koffie en thee of een kop erwtensoep verkrijg baar. Heeft men nog trek in zoe tigheden? Dan zijn er oliebol len, kniepertjes en overheerlijk kerstbrood te koop. p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten hoeven dus niet aan deze nieu we criteria te voldoen", bena drukt Koelewijn. Er wordt door de gemeente ook gepolst bij Holtense bedrijven of daar gegadigden werken die als vrijwilliger bij de brandweer zouden willen werken. "Voor zo'n bedrijf heeft dat ook voor delen", geeft Koelewijn aan. "Want daarmee hebben ze me teen een BHV'er (bedrijfshulp verlener) in huis, waarvan de opleiding door de gemeente is betaald". Deze werknemers werken in Holten en zijn bij uitruk snel ter plaatse. Ook is het mogelijk om werknemers in te zetten die al bij de brandweer in een andere plaats zijn, maar wel in Holten werken. Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5