Vele kandidaat-dirigenten melden zich bij HMV Win geld met je kassabon Kerstbakjes maken voor kinderen Agenda NOC DRIEMAAL MET HMV Column Onze diëtisten geven dit jaar maar liefst 50 gratis voedings adviezen weg. Heeft u vragen over bijvoorbeeld slecht etende kinderen, diëten, sportvoeding, hoog cholesterolgehalte, al lergieën, hoge bloeddruk, afvallen of aankomen? Maak dan snel een afspraak via telefoon 0900-0678 (lokaal tarief) of info@tnwt.nl. U heeft hiervoor geen verwijzing van de (huis)arts nodig. Reageer snel want hierbij geldt: wie het eerst komt, d het eerst maalt! Meer informatie vindt u ook op www.tnwt.nl. Vóel je beter Dinsdag 4 december 2007 3 HOLTEN - De Holtense Han delsvereniging houdt tot en met 24 december de decemberactie. Elke kassabon mag tijdens de actie worden voorzien van naam, adres en telefoonnum mer. Deponeer deze daarna in een van de rode HHV-bussen die bij de C1000, AH, Blokker, Salon Wander en Fietswereld staan. I Kassabonnen tot en met 10 eu- I ro maken kans op een prijs van I 5 euro; van 10 tot en met 25 eu- I ro, maken kans op 10 euro; van 25 tot en met 50 euro maken kans op 25 euro. En een bon met een bedrag van 50 euro of meer maakt kans op 50 euro. HOLTEN - in dorpshuis De Boschkamp wordt woensdag 19 t december van 14.00 tot 16.00 I uur een creatieve kerstmarkt voor kinderen gehouden. I De kinderen moeten dat, wat ze I willen hebben eerst zelf maken I (bijvoorbeeld een kerstbakje, I kerstboomversiering). Tegen een kleine vergoeding kunnen li de kinderen alles wat ze nodig hebben kopen bij een kraam. Wel even van tevoren reserve- I ren. De creatieve kerstmarkt is ge schikt voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Meer informatie en aanmel ding, telefoon: 0548-362755. Alike Jonkman stopt Alike Jonkman stopt als dirigent bij de Holtense muziekvereniging HMV. I HOLTEN - De Holtense en De nieuwe dirigent moet in Muziekvereniging is op januari voor het orkest staan, zoek naar een nieuwe di rigent omdat Alike Jonk man er na acht jaar mee stopt. FOTO: JOHAN BOLINK Liefst tien dirigenten hebben zich bij voorzitter Gerhard Voordes aangemeld om het stokje over te nemen. De eerste twee kandidaten ko men vanavond al proefdraai- Wis en waarachtig. Zoater- dagmiddag zag ik ne kèèrl lööp'n met ne rööi'n keep umme en ne pette met veer'n op'n kop. Det kan Sunterklo- as neet wèèr, dach ik nog, of hij mött zich vergist hemm'n met de pette. Prins Suvéé van Pampus trök duur Hoolt'n hen met zien hèèle gevolg. Van Sunterkloas kön'k nog gen spoor ontdekk'n. Het blekk det zien peerd der van duur was e goane op'n Hool- terbarg. Hij kwam met de börgemeister op'n motor bie'n Smidsbeelt. De bör gemeister was toevallig vuur- bie komm'n rie, toen't Sun terkloas zien peerd kwiet was. Ik bin hèèl geleuvig, zöo gauw as Sunterkloas vuur de duure steet, ma doar ge- leum'n ik niks van. Zie könnt mie nog volle meer vertell'n. De börgemeister kwam neet toevallig langs. Hij dut niks leever as'n betje hen en wier jaag'n met zien pleeriezer. Laats hè'k um ök nog op tele visie e zeene met één of aan- der mööi mèènse achterop. Volgens mie wasse gewoon akelig beniejd noar Sunterk loas. Volgens mie isse wal een maol of vieve langs kom m'n stoem'n. Net zö lange tut het peerd van Sunterkloas ter van duur gung. En dan vro- ag'n an Sunterkloas kan'k oe ök help'n? Wiej met rie? Sun terkloas stapt der nog in ók. Nans meer an dè-nk'n. Zóó komt ze met mekaa, zöönder helm, 'n Beelt op vleeg'n. Net good det ze ne bekuuring krèèg'n. Det is toch gen vuur- beeld gèèm'n an de jonge leu. Een half uur later kump de brandweer anzakk'n met de Piet'n. Die war'n ze kats vergett'n. Die zatt'n nog op'n barg te tettem. Wat een drök- te vuur één zunne keerl. En de wichter, die bleute, die hebt der niks van in de gaat'n. Zie zingt zich de long'n uut de hoed. In öönze kindertied gung't a neet völle aans. Op'n viem'n december wörd'n wie, weer of gen weer, of mechèèrt noar de grööte poorte. Doar stunn ie dan met een paar honderd wichter te kiek'n in de rich ting van Dèèmter. En ma blauwbekk'n en wach'n. Sunterkloas lèèr altied èèrs effn an bie hotel Muller. Hij had keulte lèène öönderweg noar Hoolt'n. Noar zo'n half uur zag ie um, öönder de Amerikaanse eek'n duur, va- nuut de vèèrt'n komm'n. Wie zung'n ööns ök de long'n uut't lief. HMV vuurop, dan Sunterkloas op't peerd, een paar zwarte piet'n en wie amoal der achter, op de schoole an. Atte bie oe in de klasse kwam hawwe amoal nog ne rööi'n neuse van de keulte en Sunterkloas ök. Ge- leuf ie't? Wis en waarachtig De Vèèrkaatite Viefkop "De meeste sollicitanten ko men uit de buurt", zegt Voor des. "Maar er zit ook een Tai wanees bij die hier probeert voet aan de grond te krijgen." Behalve een dirigent zijn ook nieuwe leden van harte wel kom bij de Holtense Muziek vereniging. "Alle instrumenten kunnen we eigenlijk wel ge bruiken, maar vooral trombo nisten en een orkestdrum mer", weet de preses te mel den. "Na acht jaar is het goed ge weest", zegt Alike Jonkman, de in Heino geboren Zwolse, die nóg vier orkesten onder haar hoede heeft. "Het waren mooie jaren in Holten. Ik ben er altijd met veel plezier naar toe gegaan. En ik stop hier ook zonder haat en nijd. In goede harmonie hebben we besloten uit elkaar te gaan. Met de nieuwjaarsre ceptie nemen ze afscheid van me", aldus Jonkman die na de zomer kenbaar maakte er mee op te houden. Reden was een concours in Neede dat plotsklaps niet door kon gaan, omdat vier leden van de vereniging er ineens de brui aan gaven. "Ik wilde met ze op concours en alles was in kannen en krui ken", zegt Jonkman. "Maar na de zomervakantie was ik zom aar vier leden kwijt, terwijl er was afgesproken dat ze mee op concours zouden gaan. Dat was voor mij zo'n teleurstel ling. Ik dacht 'misschien kan ik ze niet meer motiveren, dan kan ik beter stoppen'." "En het waren ook nog eens in strumenten die ik absoluut niet kon missen: een tenor, een baritonsax en twee bugels. Ik kon er niks voor in de plaats zetten. Dat was dus echt een zware tegenvaller. Ik baalde er vreselijk van, maar de rest van het orkest kon er natuurlijk niks aan doen." Alike Jonkman treedt nog drie keer met het Holtense ensem ble op. Het eerste optreden is bij de kerstfair op 15 december in het centrum en op de Hol- terberg, dan volgt op de woensdag voor kerst in de Kandelaar de volkskerstzang, terwijl in de kerstnacht in de Hervormde Kerk het laatste optreden is van jonkman. DECEMBER Kerstmarkt, Diessenplas, vrij dag 7 december 2007, 14:00 - 18:00 Kerststollenactie supp. ver. der Roodzwarten, Holten, maandag 10 december 2007 - dinsdag 11 december 2007 Voorleesmiddag, Dondertman, woensdag 12 december 2007, 14:30 Koffieochtend met troubadour, Boschkamp, vrijdag 14 december 2007, 10:00 Kerstmarkt met fakkeloptocht, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 Passage Holten: kerstavond door Joke Verweerd, Kandelaar, maandag 17 december 2007, 20:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vosman, dinsdag 18 december 2007 ANBO Holten: kerstmiddag, Boschkamp, donderdag 20 de cember 2007, 14:30 Festival voor niet-professionele kunstschilders en expositie, Na- tuurdiorama Holterberg, zater dag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, maandag 24 de cember 2007, 16:30 Levende kerststal, Kinderboer derij Dondertman, woensdag 26 december 2007, 14:30 - 19:30 Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 27 december 2007 Driedaagse Documentaire Festival, Boschkamp, donder dag 27 december 2007 - zater dag 29 december 2007 Keunestatjesoamd, Bierlokal am Bahnhof, zaterdag 29 decem ber 2007, 20:00 Open Holtens kampioen schap carbidschieten, Beuseber- gerweg, maandag 31 december 2007, 15:00 Gratis voedings advies ie Thuiszora Noord West Twente f 900i\ 'HKZ\

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3