Foreholt blijkt maatje te groot Kerstfair in dit jaar nóg groter Tweede prijs voor koersbalgroep Holtens Nieuwsblad 15 Uitslagen Bergruitertjes PvdA Overijssel: 'verrommeling tegengaan' Uitslag heren handbal Expositie Roel Verkerk met korhoenders Handbaldamesteam hoopt slag te slaag tegen Kwiek Cursus salsadansen HOLTEN - De dames van handbalvereniging Holten speelden zondag middag zonder Monique Plantinga en Jessica Smit tegen een van de koplo pers in de Hoofdklasse, HV Foreholte uit Voor hout. Dames HV Holten kunnen zich gaan opmaken voor derby tegen Raalte Dinsdag 4 december 2007 HOLTEN - De laatste selectie wedstrijd voor de DTR Twente Cup pony's springen in Rijssen werd zaterdag 24 november ge houden. Nikki Hulstein behaal de met haar pony Troublema ker in de klasse Z categorie D een eerste prijs. Zij mocht door naar de halve finale in Rijssen. Het leverde haar een startplaats op voor de finale van de DTR Twente Cup, die zal vrijdag in Expo on horse worden verre den. Zondag 25 november be haalde Aniek Wolfkamp met haar pony Oki-Doki, een vierde prijs in het springen klasse B ca tegorie A/B in Luttenberg. Renée Kolkman en Lonneke Kok kregen daardoor de gele genheid hun opwachting te ma ken in het eerste van Holten. Ze speelden uitstekend kunnen te rug zien op een goede wedstrijd. In het eerste kwartier van de wedstrijd liet Foreholte zien niet voor niets zo hoog te staan. Via goed handbal was het HV Hol ten de baas. Doordat Holten pech had dat de paal nogal in de weg stond en enkele 100 procent kansen onbenut werden gelaten, keek HV Holten na een kwartier al te gen een ruime 1-8 achterstand aan. In het verdere verloop van de eerste helft ging HV Holten be- ter en feller spelen. Verdedi gend werd er meer aangepakt en aanvallend was er ook meer beweging met en zonder bal. Toch keek Holten bij rust tegen een ruime 8-17 achterstand aan. De tweede helft heeft HV Hol ten veel beter gespeeld, de aan vallen werden nu zorgvuldiger gespeeld en ook verdedigend was het veel beter bij de les en ondanks de grote achterstand werd het nu wel een wedstrijd waarbij HV Holten bij vlagen goed spel liet zien. HV Foreholte bleef echter een maatje te groot en won ver diend met 14-25. FIV Holten kan zich nu op gaan maken voor de belangrijke der by zaterdag in Raalte tegen de tweede team van Kwiek. Dit team staat momenteel laatste en heeft pas 1 punt in de com petitie weten te halen. Toch zal Kwiek tegen de nieu weling die HV Holten in de klas se is, graag de winst willen pak ken. Voor Holten een kans om het puntenaantal verder op te bou wen. Voor HV Holten scoorden deze middag: ludith, Bianca en Jolanda allen drie, Anita en Renée beide twee maal en Paulien eenmaal. HOLTEN - PvdA Overijssel is al tijd zeer terughoudend ten aan zien van de aanleg van nieuwe bedrijventerreinen. Deze mening heeft zij nooit on der stoelen of banken gestoken. Uit de voortgangsbrief "Vitale bedrijventerreinen" van de pro vincie Overijssel blijkt dat wordt ingezet op het opknappen van verouderde bedrijventerreinen. De PvdA steunt deze ingeslagen weg krachtig. Ruimte is schaars en daar moet volgens de partij uiterst zorgvul dig mee om worden gegaan. De verrommeling van het lan delijk gebied moet worden te gengegaan. Dat betekent dat beslag op die ruimte moet voldoen aan stren ge voorwaarden. De PvdA heeft zich steeds sterk gemaakt voor herstructurering en creatieve oplossingen. Bedrijven moeten zich op goe de bedrijventerreinen kunnen vestigen en ontwikkelen. Dat kan door samen naar duurzame oplossingen te zoeken. Die oplossingen liggen bij voor keur niet op het aanleggen van nieuwe terreinen. HOLTEN - De handbalheren van Holten speelden tegen het tweede team van middenmoter Blauw Wit uit Ruurlo. Al snel bleek dat Holten duide lijk de sterkere was. In de eerste aanvallen liep Hol ten al uit naar een 5-1 voor sprong. De gaten kwamen iets terug, maar Holten wist bij rust al een 13-7 voorsprong op te bouwen. Ook na rust gaf Holten met goed spel de tegenstander wei nig kansen. Met nog een kwar tier te spelen was de stand al 21 - 12. In de slotfase wist Holten via snelle breaks nog vijfmaal te scoren, waarmee de eindstand op 26-13 kwam. Scores: Fabian Dorlas 7; Arno Bunkers 6; Thys Jeurissen 4; An dy de Jong, Jan Henk Kamphuis 3; Vincent Rustebiel 2; Menno Koerse 1. Kerstfair van zaterdag 15 de cember is nóg groter van opzet dan die van vorig jaar. Liefst ze stig stands zullen zijn opgesteld in het centrum van Holten. De kramen staan niet alleen in het gemeentehuis, maar ook op de Smidsbelt en in de Dorpsstraat. Sneeuwkanonnen zorgen voor een winterse aanblik, terwijl een draaimolen en een draaior gel niet ontbreken, net als een aantal pony's waarop een ritje gemaakt kan worden. Boven dien bestaat de mogelijkheid om een tochtje met de arrens lee te maken. "Het wordt weer heel gezellig", weet Bert Wans- ink van de Holtense Handels vereniging die de organisatie voor haar rekening neemt, nu al te melden. "Qua opzet wordt het nog groter dan vorig jaar. Mensen kunnen zich nog aan melden voor een kraam, maar dat moet dan wel voor 8 de cember. Dan zullen we kijken of we nog een plekje kunnen vinden. Deze keer besteden we extra veel aandacht aan het eten en drinken. Op elke hoek zal er wat te proeven zijn. Ger ookte zalm, paling, crêpes, wentelteefjes - we hebben van alles. En ook is er natuurlijk glühwein", aldus Wansink. De kerstfair begint om 12.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Vanaf het centrum wordt een fakkelop tocht gehouden onder leiding van de kerstman naar de Hol- terberg waar bij restaurant Woody's en het Natuurdiorama ook een kerstmarkt is met on geveer tien stands. Net als vorig jaar zorgt een Amerikaanse schoolbus voor vervoer tussen het centrum en de berg. Op de Holterberg houdt toneelvereni ging OCH de hele dag een le vende kerststal. Aan de doorlo pende voorstelling compleet met ezels en schapen doen twaalf leden van de toneelclub mee. Voor Johan Stukker, -al meer dan tien jaar de voorzitter van OCH, is de rol van herder weggelegd. "We beelden het hele verhaal van de drie konin gen en Jozef en Maria uit", ver telt Stukker. "We doen het nu voor de derde keer op de Hol terberg en zeker vorig jaar trok ken we veel publiek", aldus Stukker. Van een mogelijk ver bod op de levende kerststal wil Stukker niets weten. "Ik geloof dat de Partij voor de Dieren de levende kerststal wil gaan ver bieden, omdat het niet leuk zou zijn voor de dieren, maar ik vind dat een beetje flauwekul. Het lijkt me sterk dat dat ver bod er komt." (aanmelden stand: Bert Wansink 06 - 20398685). HOLTEN - Roel Verkerk houdt in het gemeentehuis een schil derexpositie over de korhoen ders van de Holterberg. Hij is op jonge leeftijd begon nen met tekenen en schilde ren, met de natuur als'promi nent onderwerp. Korhoenders zijn daarom een logische keu ze voor deze expositie. Kleur rijk is zijn handelsmerk als schilder van de Nederlandse fauna. Figuratieve onderwer pen in een natuurlijk contrast. De expositie is tot en met dins dag 5 februari te bekijken tij dens kantooruren. HOLTEN - Na het succes van de eerste cursus Salsa, start vrijdag 7 december een nieuwe begin nerscursus Salsa in dorpshuis de Boschkamp in Holten. De swingende muziek en dans vinden zijn oorsprong in Cuba en is onder meer in het Caribi sche gebied en de VS verder ontwikkeld tot de huidige salsa. Later is het ritme en het salsa- dansen ook overgewaaid naar Europa. De lessen Salsa zullen plaats vinden op de vrijdagavond, van 19.00 tot 21.00 uur. HOLTEN - Het wilde afgelopen weekend tegen HV Foreholt uit Voorhouten niet lukken om de wedstrijd om te zetten in winst. Ko mend weekend staat de derby tegen Kwiek uit Raalte voor de deur. Damesteam 1 hoopt hier een slag te gaan slaan. Maar Kwiek zal zeker geen makkelijk slachtoffer zijn. foto johan bolink HOLTEN - De donderdagmid- dagkoersbalgroep van de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk Holten heeft donderdag 28 november de tweede prijs behaald op het eindejaarstoer- nooi van de Almelose Koersbal Federatie. Hiervoor moesten ze de strijd aangaan met veertig teams af komstig uit de hele regio. De koersballers komen elke donderdagmiddag in de kelder van dorpshuis 'De Boschkamp' bij elkaar om deze sport, waar bij concentratie, nauwkeurig heid en spelinzicht van groot belang, te beoefenen. Koersbal is een bewegingsacti viteit die iedereen kan leren en die ook goed te beoefènen is door mensen die wat minder mobiel zijn. En bovenal is koersbal een ge zellige vrijetijdsbesteding. Naast de donderdag, bestaat ook op maandagmiddag de ge legenheid om in het dorpshuis in Holten te koersballen. Belangstellenden kunnen hier voor contact opnemen met de stichting voor sociaal en cultu reel werk, De Boschkamp tele foon 0548-362755. De koersbalgroep van Holten behaalde de tweede prijs van het eindejaarstoemooi in Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15