voor Dine Toorneman (90) Holtens Nieuwsblad 13 Koninklijke onderscheiding Spannende voorleesdag en actieve verrassing Speciale kerstmaaltijd zelfstandige senioren Bouw nieuwe huurhuizen Lageweg AutoTrack denkt eraan om verder te procederen na 'teleurstellende uitspraak' Muziek Voorspeelavond leerlingen MOC Boekje Beuseberg Lezing door conservator HOLTEN-GasPedaal mocht van de kortge dingrechter doorgaan met het doorzoeken van de occasionsite Auto- Track.nl. Gemeente Vergunningen en aanvragen Dinsdag 4 december 2007 VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Bijvoorbeeld een grote woonkamer met open of gesloten keuken. Een slaapka mer en badkamer beneden of juist toch boven. Ook is het mo gelijk te kiezen voor bijvoor beeld een grote slaapkamer bo ven. Wanneer de wensen van de huurders bekend zijn, wordt de vergunning aangevraagd en hoopt Spectrum rond de zomer te beginnen. De bedoeling is om alle witte rijtjeshuizen van Spectrum in de Kol aan te pak ken, maar dat zal zeker nog tien tot vijftien jaar gaan duren. GasPedaal voor rechter? VERVOLG VOORPAGINA Voor Van den Hout een teleur stellende uitspraak, maar toch ziet hij ook een winstaspect in het vonnis. "De rechter vond wel bewezen dat het om een databank gaat. En dat is wezenlijk anders dan in een eerdere, soortgelijke rechtszaken als die van 'Zoek al le huizen.nl' en 'Jaap.nl'. Daar werd het elke keer afgewezen", aldus de directeur van Auto- Track. Naar de mening van Van den Hout biedt een nieuwe rechts zaak mogelijkheden om aan te tonen dat zijn bedrijf financiële verliezen lijdt tengevolge van de activiteiten van GasPedaal. "Het staat vast dat ze vrij veel zaken van onze site afhalen. Er is een gerede kans om inkom stenderving aan te tonen. In het kort geding hadden we daar geen tijd voor", aldus Van den Hout die wijst op het vonnis: 'De AutoTrack.nl databank van Wegener vormt - in tegenstel ling tot wat Innoweb aanvoert - geen afgeleide van enige kern activiteit van Wegener ofwel een spin-off daarvan. Integen deel, de AutoTrack.nl databank vormt juist een zelfstandige ac tiviteit van Wegener. In zoverre verschilt deze zaak dan ook van de zaak die is gewezen tussen NVM-makelaars en Zoekalle- huizen.nl. Dit betekent dat in deze zaak - anders dan in bo vengenoemde 'Zoekallehuizen- zaak' - de kosten die betrekking hebben op het verzamelen van de advertenties, waarin een oc casion of een nieuwe auto te koop wordt aangeboden, en de kosten die gemoeid zijn met het vervaardigen en het onderhou den van de website Auto- Track.nl als relevante investe ringen in de zin van artikel 1 lid 1 sub a Databankenwet kunnen worden aangemerkt.' Volgens Jan-Willem Tusveld van GasPe daal brengt zijn bedrijf geen schade toe aan AutoTrack, ook al omdat de advertenties voor de auto's niet aan GasPedaal worden betaald, maar aan Au toTrack. GasPedaal, dat zeven sites door zoekt, haalt zijn inkomsten uit advertenties op de eigen site van derden. HOLTEN - Leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum in De Boschkamp, hielden afgelopen vrijdag een voorspeelavond in de Dorpskerk. Verschillende soorten muziekinstrumenten kwamen langs. Voor wie graag muziekles wU volgen, maar nog geen keuze heeft kunnen maken welk muziekinstrument, was dit een mooie gelegenheid om te keuze makkelijker te maken. Aan het einde van de avond mochten aanwezigen zelf de instrumenten uitproberen. FOTO: JOHAN BOLINK Burgemeester Bort Koelewijn spelde het lintje op bij Dine Toor neman tijdens haar verjaardagsfeestje, foto: sander scheperman HOLTEN - Het boekje dat buurtvereniging Beuseberg heeft uitgebracht verkoopt zeer goed. Inmiddels zijn er bijna 750 ver kocht en worden de laatste 50 aan de man gebracht. Er komen dagelijks bestellingen binnen. Wie nog een exemplaar wil heb ben, moet snel zijn want een herdruk zit er niet in. Bestellen kan bij Erve Wieg- mannink 8, telefoon 0548- 366765. HOLTEN - De conservator van het Drents museum: De schil der Jan Mankes, geeft woensdag 12 december om 20.00 uur een lezing in de Boschkamp. Hij is hier op uitnodiging van de Stichting Kunst en Cultuur Hol ten. De lezing biedt een breed perspectief op de kunstenaar en zijn omgeving. Meer informa tie: kc-holten@home.nl. Vol wassenen betalen 8 euro per persoon. Donateurs betalen 5 euro. Scholieren 3 euro. De prijs is inclusief koffie of thee. DiJKERHOEK - Het was voor Dine Toorneman afgelopen zo mer 65 jaar geleden dat ze bij haar huwelijk ook de zorg op zich nam voor haar blinde zus Mine Klein Lebbink (94). I Als jonge, hardwerkende boerin had ze naast de zorg voor haar gezin en de boerderij, ook de zorg voor haar zuster Mine die ze elke dag, nu ruim 65 jaar, 24 uur per dag, 7 dagen per week, trouw heeft bijgestaan in alle grote en kleine, alledaagse en S minder alledaagse zaken. Hierbij heeft Dine zichzelf ook ,i vaak moeten wegcijferen, al zal I zij dat zelf nooit zo benoemen en het ook niet zo hebben erva ren. Trouw en liefde voor haar zuster stonden bij alles voorop. Vijfenzestig jaar mantelzorg komt niet vaak voor en de ma nier waarop het in deze familie is gebeurd mag beslist een voor- beeldsituatie worden genoemd. 4 Op vrijdag 30 november werd Dine Toorneman 90 jaar. Bij die gelegenheid heeft het Hare Majesteit de Koningin be haagd haar te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Koelewijn reikte haar de versierselen uit tijdens een feestelijke bijeenkomst in Het Bonte Paard, die de familie organiseert wegens de negen tigste verjaardag van Toorne man. ESPELO - ICinderboerderij Don- dertman verzorgt woensdag 12 december om 14.30 uur een ge zellige voorleesmiddag. Onder genot van warme chocolade melk luisteren kinderen dan naar een boeiend verhaal. Na afloop kunnen zij deelnemen aan een spannende activiteit op het terrein van de kinderboer derij. Hoe het er precies uit gaat HOLTEN - De kersttijd nadert weer. De commissie Kerstdiner voor senioren houdt dit jaar de kerstmaaltijd op 20 december. In het feestelijk versierde res taurant van Diessenplas wordt dan van 15.00 tot 19.00 uur een speciaal kerstmenu geserveerd voor alle zelfstandig wonende ouderen vanaf 65 jaar. Kosten 10 euro per persoon. Opgave tij dens kantooruren van 9.30 tot zien, blijft een verrassing. De voorleesmiddag is met name geschikt voor kinderen tot 6 jaar. Ouders en begeleiders zijn welkom. Deelnemende kinde ren kunnen zich tot dinsdag 11 december. Telefoon 0548- 361169 of via www.kb-dondert- man.nl. Naast de toegang voor de kinderboerderij, geldt een prijs van 1 euro per kind. 17.00 uur bij de receptie van Diessenplas vanaf 3 december. Aanvraag wordt behandeld in volgorde van binnenkomst. Maximaal tachtig senioren kun nen deelnemen aan de kerst maaltijd. Bewoners van de aan leunwoningen van Diessenplas zijn van deelname uitgesloten, omdat zij op 21 december aan het kerstdiner van Diessenplas kunnen deelnemen. Lichte bouwaanvragen Dijkerhoekseweg 22, het plaat sen van een informatiebord Hoek Veenweg en Drosten- dijk, plaatsen antennemast ten behoeve van mobiele telefonie. Reguliere bouwaanvraag Vianenweg 160, het plaatsen van dakkapellen op recreatie woningen. Aanvraag kapvergunning Korhoenderweg 20, het kap pen van twee bomen Mr. G. Vixseboxsestraat 10, het kappen van vijf bomen Lichte bouwvergunning Hol ten Canadastraat 70, 19-11-07, bouwen overkapping. Reguliere bouwvergunningen Beerdijk 2, plaatsen onder plaat van een C02-silo Langstraat 28, verbouwen bij gebouw Oranjestraat 18, bouwen bij gebouw Oude Stationsweg 13, verbou wen woning Bouwvergunningen met vrij stelling van het bestemmings plan Vianenweg 235, bouwen ber ging bij zomerhuis Vianenweg 245, bouwen schuur Kapvergunningen Borkeldsweg 85, het kappen van vijf bomen Markollenweg 2, het kappen van vier bomen Pannenweg 9, het kappen van drie bomen Valkenweg 14, het kappen van diverse bomen Vianenweg 59, het kappen van een boom Vianenweg 179, het kappen van zes bomen Winkelbergweg 2, het kappen van vier bomen Winkelbergweg 37, het kappen van zeven bomen Inritvergunning Dijkerhoekseweg 11, aanleg gen drie nieter breed inrit Vergunning APV Verloting, kerk en verenigings gebouw Bethanië, 12 maart 2008, buurtschap Dijkerhoek Kerstmarkt Diessenplas, Woonzorgcentrum Diessen plas, 7 december 2007, Vrij heidslaan 1 in Holten

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13