Holtens Nieuwsblad 3 Sanderman Klassiek op lokale Radio 350 Bijzondere kerstfair Wereldwinkel Wijzigingsplan Espelodijk goedgekeurd Sijtze en Willy Meinsma, distributeurs Holtens Nieuwsblad Bej aarde man rijdt tegen boom Agenda HOLTEN-Hij werd geboren in Friesland, zij in Holten. Op Ijsbaan de Noordpool zagen ze elkaar voor het eerst Column PROFIEL: SIJTZE EN WILLY MEINSMA Dinsdag 13 november 2007 HOLTEN - Wereldwinkel Hol ten houdt een bijzondere kerst- fair op 15,16 en 17 november in het HMV-gebouw Dorpsstraat 24D. Tijdens deze kerstfair bie den we een breed assortiment van originele en eerlijke pro ducten te koop aan. Er zijn sieraden, sjaals, glas, aar dewerk, speelgoed en natuurlijk een keur aan Sint cadeautjes en kerstartikelen. Mooie, verras sende en meestal handgemaak te producten met een knipoog naar het land van herkomst. Openingstijden zijn: Donderdag 15 november 18.00 - 21.00 uur; Vrijdag 16 novem ber 10.00 - 20.00 uur; Zaterdag 17 november 10.00 tot 16.00 uur HOLTEN - Het college van Ge deputeerde Staten van Overijs sel heeft het wijzigingsplan Bui tengebied Holten (Espelosedijk 5a) goedgekeurd. Dit plan maakt planologisch het aanpassen van het agrarisch bouwblok aan de Espelosedijk 5a in Holten mogelijk. Men kan het desbetreffende wijzigingsplan en besluit van Gedeputeerde Staten vanaf 7 november inzien gedurende een termijn van zes weken bij de gemeentewinkel, balie Ruimte, aan de Elsenerstraat 20 in Rijssen. Voor het maken van een af spraak kan men bellen met tele foon 0548-854 837. 'Er is maar 1 Holten' "Er is maar één Holten en daar ben je helemaal mee vergroeid", vinden zowel Sijtze als zijn vrouw Willy Meinsma. foto: johan bolink Sijtze kwam ter wereld in Ijlst, doorliep daar de zes klassen van de basisschool en ging naar de grafische school in Zutphen. "Ik kon redelijk goed leren, maar ik deed er niets aan. Ik zou eerst Wis en waarachtig, 'n gröót'n slag um't Hoolterbrook is be- gurtn'n. De gemeente heft bie de Provincie vuur mekaa e krèèg'n um kavels tut aander- halven bunder uut te gèèm'n. De èèrste kavels bint verkoch. Loawe ma uutgoa van stukk'n van ne bunder. Alle moand één'n bunder en ie könnt uutrekk'n hoe gauw of det stuk Hoolterbrook van dartig bunder neet meer is. Doar kump dan Vletgoarsmoat'n dreie, met zeumtig bunder nog is achteran. Oi't mööi vindt of neet, de gemeente heult zich an de rèègels. Det köi neet zegg'n van die leu, diet ze grepp'n hebt. Die war'n op hetzelfde Hoolter brook ma vaste begunn'n met het neerlegg'n van vergiftigd oas. Alles en iedereene wat der van et, leg het leudje of wördt der allemachtig zeek van. Woerumme doot ze det, umdet ze doar aander weeld" uut hebt e zat, um det later wier dööd te könn'n scheet'n. At de verweelderde katt'n, de vösse en de bui zerds det weeld eerder griept, dan veult ze det in de knippe, zóönder het plezèèr van het dood scheet te hemm'n e had. Det uutgezette "weeld" is zó weeld dai ze zwat vanuut n'auto könnt griep'n. Doot het neet, loat ze lööp'n. Ók dööie kipp'n loat'n ligg'n. Neet dè-nk'n, ha a wier ne lekkere kippe van de buur man, ofbliem'n met de ten gels. Vuurdai der arg in hebt zit ie met ne slimme zeekte bie de pille. An de aandere kaante van "t Brook bint ter leu gangs met het vech'n tèègti windmöll'ns, zóó likk ut. Een gróót bord lött ööns doar zee, dawwe wies mött wèèr met de wiedsheid van't Hoolterbrook. Zie prebèèrt um dit stuk van Hoolt'n te be- waar'n vuur het noageslach. Éénn'n gröót'n veeldslag en wat is de pries, diewe met zien all'n betaald. Alles en iederee ne vergiftigen? Loawe met zien all'n blie wèèr, det doar een stökske vuur e stökk'n wördt. Det is gen meniere van doo. Loat'n heur'n woei vuur stoat bliff ne goeie zaak. As det bliff gebuur'n, zöllt de leu de gróöte winnaars wèèr. Doarumme is het ök good det de börgemeister en de wethöólders duur Hoolt'n hen fietst. Det mött ze vólle vaaker doo. Het is good det ter 165 zaak'n bint arme drèèg'n. Amoal dinge diet, óóns Hool- ter, neet ansteet. Gemeente bestuur doot doar wat met. Loat ööns oaver een half joar heur'n, det het het ter nog ma 65 bint. Antwoord'n woei all kaant'n met uut könnt, doar hei niks an. Woenneer ge buurt der noe is wat, vroagt de Hooker. Det mött oe an't dè- nk'n zett'n. Wis en waarach tig- Vèèrkaante Viefkop naar het gymnasium, ik had er de cijfers voor, maar dat ging uitein delijk niet door", zegt hij over zijn schooltijd. Werk vond hij in Nij- verdal bij de Grafische Industrie Nijverda). Binnen het bedrijfsle ven haalde hij alle benodigde certificaten voor zijn werk. Ne gen jaar lang werkte hij in Nijver- dal en 's avonds bij Heusinkveld in Holten, tot het bedrijf werd overgenomen en hij in Almelo zou moeten gaan werken. Daar had Sijtze geen zin in. In plaats daarvan zette hij samen met Heusinkveld - dat tot dan toe al leen een klein drukpersje had - een drukkerij op. Sinds 1969 werkt hij daar, al is hij tegen woordig met de VUT.Ook Willy doorliep de zes klassen van de basisschool, zij deed dat echter in Laren. "We woonden net zo dicht bij Laren als bij Holten, maar de school in Laren was dichterbij", verklaart ze. Zoals dat ging met meisjes van de boerde rij -Willy's opa had een paar die ren - wachtte daarna de huis houdschool. Deze opleiding vol tooide Willy in Markelo. "Ik was een rustige leerling, zoals nu nog", lacht ze. Vaessen Schoen maker had daarna wel werk voor de Holtense. Eerst in de zeef- drukkerij, daarna op kantoor. "Ik ben daar gebleven tot ik in ver wachting was van Miriam", ver telt Willy.Inmiddels is de ont moeting op de ijsbaan reeds ge schied. In 1962 kijken Willy en Sijtze elkaar voor het eerst in de ogen. In '71 wordt er getrouwd Volledige naam; Sijtze en Willy Meinsma Geboren: Sijtze 05-06-1944, Willy 27-08-1947 In: Sijtze in Ijlst (Friesland) en Willy in Holten, halverwege La ren Huwelijkse staat: gehuwd met elkaar Kinderen: Miriam en Lau- rens-jan en wordt het huurhuis in de Churchillstraat, dat de gemeente hen heeft aangeboden, betrok ken. Ze zijn al een tijdje op zoek naar een eigen huis, ais in de Beuseberg gebouwd wordt. "We hebben grond gekocht van de gemeente en samen met de fa milie Aanstoot gebouwd", vertelt Sijtze. De twee families zijn nog altijd goede buren. En dat is ook wat Sijtze en Willy zo bevalt aan Het Landeweerd: het fijne con tact met de buurt. Geen wonder dus, dat ze er in april alweer twin tig jaar wonen.En ook niet ver wonderlijk dat Holten voor hen heel belangrijk is. "Er is maar één Holten en daar ben je helemaal mee vergroeid", zeggen ze. Weg gaan is dan ook eigenlijk geen optie. Vooral de rustige mentali teit, het noaberschap en de mst spreekt ze aan. "Niets moet, alles mag en je wordt er niet op aange keken als je eens wat verkeerd doet", omschrijft Sijtze. Het Holtens Nieuwsblad neemt HOLTEN - Voor de lokale om roep Radio 350 gaat Dick San derman met ingang van no vember een programma pre senteren onder de naam San derman Klassiek. Eenmaal per maand, op woens dag van 15.00 tot 16.00 uur, neemt hij de luisteraar mee in de wereld van de klassieke mu ziek. Niet met zware kost, maar toegankelijk, informatief en ontspannen. Elke tweede woensdag van de maand, te be ginnen op 14 november. Vast items zijn onder meer "Dat ken ik!": een bekend klassiek muziekje om mee te beginnen. Maar omdat de titel niet direct verklapt wordt, heeft de luiste raar alle tijd om zich af te vragen "Hoe heet het ook alweer?". Dan: "Muziek met een verhaal": muziek waarover iets te vertel len valt, of muziek die zélf een verhaal vertelt. Hobby's/passies: hun hond Warrel, dieren in het algemeen is hun gezamenlijk hobby en zij kunnen zich dan ook vrese lijk kwaad maken op mensen die vergiftigde stukken vlees in het land leggen voor de bui zerds, voor Willy het koor, voor Wijtze badminton, beide doen veel vrijwilligerswerk in het gezin Meinsma een bijzon dere positie in: elke week rijdt een grote vrachtwagen de oprit op, om een enorme stapel kran ten achter te laten. Niet dat Sijtze en Willy die nu allemaal lezen: het zijn de Holtens Nieuwsbla den die die week bezorgd moe ten worden. Al sinds 2002 lopen de bezorgers daarna de garage in en uit om de kranten op te halen. Helemaal geen last, zo zegt Willy: "Gezellig juist". Ook klachten over de bezorging handelt zij af. En daarvoor mo- HOLTEN - De politie heeft don derdag 8 november het rijbewijs van een 88-jarige automobilist uit Holten ingevorderd na een aanrijding op de Kwintenweg in Holten. Op donderdag 8 no vember kreeg de politie om 15.00 uur een melding van een aanrijding op de Kwintenweg in Holten. Ter plaatse bleek een automobilist, een 88-jarige man uit Holten, aan de Kwintenweg door onbekende oorzaak tegen een boom gereden te zijn. Ver volgens was hij met zijn auto doorgeschoten en de achtertuin van een woning ingereden. De man raakte bij de aanrijding ge wond en moest per ambulance naar het ziekenhuis in Deventer worden gebracht. Het rijbewijs van de 88-jarige werd ingevor derd vanwege twijfels over zijn rijvaardigheid. NOVEMBER Kindervoorstelling COV Hol ten, Kandelaar, woensdag 14 no vember 2007, 14:00 - 16:00 Boerinnendag NBvP, Bonte Paard, donderdag 15 november 2007 Kerstfair Wereldwinkel, HMV - gebouw Dorpsstraat 24D, don derdag 15 november 2007, 18:00 - 21:00 Kerstfair Wereldwinkel, HMV - gebouw Dorpsstraat 24D, vrijdag 16 november 2007, 10:00 - 20:00 Kerstfair Wereldwinkel, HMV - gebouw Dorpsstraat 24D, zater dag 1 7 november 2007, 10:00 - 16:00 Preuverieje, Kinderboerderij Dondertman Mr. Bosweg 5, za terdag 17 november 2007, 1 3:00 - 16:00 Elfde van de Elfde avond Fienpreuvers, Bonte Paard, zater dag 17 november 2007, 20:30 Brunch, Boschkamp, zondag 18 november 2007, 13:30 V&T Holten: ds. Astrid Douma over geestelijke verzorging in zie kenhuis, Irene, dinsdag 20 no vember 2007, 20:00 Korenavond Holtens Mannen koor, Kandelaar Holten, vrijdag 23 november 2007, 20:00 Aankomst Sinterklaas, Smids belt Holten, zaterdag 24 novem ber 2007, 15:00 - 1 7:00 Kinderfilm Sinterklaas ver dwaalt in het grote bos, Bosch kamp, zondag 25 november 2007,14:00 Reeperbahner doet Normaal, Bonte Paard, zondag 25 novem ber 2007, 16:00 ANBO Holten: schaapherder Hans Abbink, Boschkamp, don derdag 29 november 2007, 14:30 Passage Holten: ds. J. Buiten huis over een lach en traan in de zorg, Kandelaar, donderdag 29 november 2007, 20:00 Leerlingenconcert MOC, Hol ten, vrijdag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerststollenactie supp. ver. der Roodzwarten, Holten, maandag 10 december 2007 - dinsdag 11 december 2007 Koffieochtend met troubadour, Boschkamp, vrijdag 14 december 2007, 10:00 Kerstmarkt met fakkeloptocht, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 Passage Holten: kerstavond door Joke Verweerd, Kandelaar, maandag 17 december 2007, 20:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vosman, dinsdag 18 december ANBO Holten: kerstmiddag, Boschkamp, donderdag 20 de cember 2007, 14:30 Festival voor niet-professionele kunstschilders en expositie, Na- tuurdiorama Holterberg, zater dag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, maandag 24 de cember 2007, 16:30 Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 27 december 2007 JANUARI Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 3 januari 2008 Passage Holten: nieuwjaarsbij eenkomst, Kandelaar, donderdag 3 januari 2008, 10:00 Veldtoertocht 30 en 50 km Beemd en Bergtoer, Holten, zon dag 6 januari 2008, 9:00 - 10:30 Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, dinsdag 8 januari 2008 Koffieochtend met harmonica- muziek, Boschkamp, vrijdag 11 januari 2008, 10:00 V&T Holten: drs. A.M. Wach ters-van der Grinten over para- dijsverhaal in Bijbel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 31 ja nuari 2008, 20:00

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3