Vandalisme door illegaal vuurwerk Gevulde schoenendoos voor Operation Christmas Child PANDORA Occasionmarkt GPS-apparaten Hint voor de sint Voor verkoop, reparatie of accessoires gaat u naar: Laat uw paard even staan en pak de fiets! Geen (goede) fiets? ALLE PANDORA BEDELS ALLE SPINNING RINGEN EN BEDELS ik JUWELIERS D0LLEKAMP IKoor mensen metfietsM ■wensen. kastenBe^G J'DE FIETSWINKEL", Kooiker Automatisering B.V. %4K0C Nieuw adres: Spoelerstraat 48, te Rijssen www.kooikerautomatisering.nl Dinsdag 13 november 2007 Tl REGIO - Aan de Overkamps- weg 20 in Raalte kunnen vanuit de regio Rijssen-Hol- ten vanaf woensdag 21 no vember schoenendozen met cadeaus en schoolspullen voor ActieKids/ Operation Christmas Child worden in geleverd. Daarna gaan de dozen naar Dodewaard en Zuidland waar ze verzendklaar wor den gemaakt. Dit jaar gaan de dozen uit Nederland en België naar kinderen in Let land, Angola, Kameroen, Oeganda, Tanzania en In dia. Openingsdata en tijden inle- NOTTER - Navigatie-specialist Waypoint in Notter (aan de Regge bij Rijssen) houdt zater dag 17 november de GPS-occa- sionmarkt. Het is voor het eerst dat een dergelijk markt in Ne derland gehouden wordt. Op de markt zijn zowel toestel len te vinden voor in de auto, zoals de Tomtom, maar ook verpunt: woensdag 21 no vember van 10.00 tot 15.00 uur; donderdag 22 novem ber van 15.00 tot 17.30 uur; vrijdag 23 november van 15.00 tot 17.30 uur. In 1990 startte de schoenen doosactie in Engeland onder de naam "Operation Christ mas Child" en sinds 1995 in Nederland als Operatie Schoenendoos. Sindsdien zijn er wereldwijd al ruim 50 miljoen schoenendozen uitgedeeld in 138 verschil lende landen. Ook dit jaar kan iedereen weer meedoen met de actie onder de Ne derlandse naam 'Actiekids'. toestellen die speciaal bedoeld zijn voor wandelen en fietsen. Tijdens de occasionmarkt geeft Waypoint bovendien 10 pro cent extra korting op de norma le occasionprijzen. Waypoint kent nationale be kendheid als specialist in vrij- etijdsnavigatie. Toestellen die daarvoor bedoeld zijn gaan lang Actiekids zijn kinderen die een doos vullen voor arme kinderen. Door het versieren en vullen van een doos met schoolspullen, speelgoed, knuffels en toiletartikelen raken ze actief en creatief betrokken bij het leven van een kind in nood. Daarnaast leren kinderen om concreet spullen te delen met een leeftijdgenoot die het moei lijk heeft. Ondertussen is de actie uitgegroeid naar een actie voor alle leeftijden. Jong en oud genieten van het versieren en vullen van een schoenendoos. Een ge vulde schoenendoos is niet mee op batterijen, zijn goed af leesbaar in zonlicht en zijn wa terdicht. Daardoor zijn ze in de regel ook een stuk duurder dan een 'gewone tomtom'. Maar juist omdat ze tegen een stootje kunnen, is het heel vertrouwd zo'n apparaat als tweedehands te kopen. Alle apparaten zullen verkocht worden met een ruime garantie. alleen een grandioos ca deau, het is ook een teken van hoop. Zo'n vijftig inleverpunten in Nederland en België openen hun deuren om enorme sta pels schoenendozen in ont vangst te nemen, om ook dit jaar weer kinderen in slop penwijken, vluchtelingen kampen en ziekenhuizen een grandioos cadeau te be zorgen. Nu is er een inlever- punt dicht bij u in de buurt, dus kom in actie en breng hoop in het leven van een kind. Meer informatie: www.ac- tiekids.nl ]De occasionmarkt vindt plaats op zaterdag 17 november van 9.00 tot 16.00 uur. Waypoint is gevestigd aan de Rijssensestraat 170 in de Wierdense buurt schap Notter (tegen Rijssen aan)Op internet is Waypoint te vinden op www.gps.nl; het aan bod van occasions op 2de- hands.gps.nl RIJSSEN/ HOLTEN - Dat er bij de vorige jaarwisseling voor zo'n 25.000 euro schade is aangericht in de gemeente Rijssen-Holten is een gevolg van het op grote schaal voor komen van illegaal vuur werk. Dat stelt burgemeester Bort Koeiewijn. In samenwerking met de politie nam de burge meester dit jaar zelf de proef op de som om te proberen met vuurwerk een verkeers bord - het meest voorko mende lijdende object van vuurwerkvandalisme - te vernielen, maar dat lukte met legaal vuurwerk van geen kant. Wel met illegaal vuurwerk. "Daar is geen kruid tegen gewassen", zegt Koeiewijn over het illegale vuurwerk. Volgens hem is het voor de politie bijna on mogelijk om op te treden te gen vuurwerkvandalisme omdat naar schatting veertig procent van het vuurwerk van illegale afkomst is. "Het is alom aanwezig", aldus de burgemeester. "In België en Duitsland is dat zware vuur werk volop te koop. Het is zo makkelijk om het over de grens te krijgen. Om het van dalisme dan te bestrijden is het dweilen met de kraan open." Internationale regelgeving is dan ook hard nodig volgens Koeiewijn die in dat verband ook een brief heeft geschre ven naar het ministerie van VROM. Koeiewijn schreef ook de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) aan om in het vervolg alleen op oudejaarsavond vuurwerk af te steken en niet meer overdag vanaf zeven uur 's morgens. "In mijn waarneming wordt niet zo zeer op oudejaarsavond veel vernield, maar juist overdag. Dan lopen groepjes jonge ren rond met veel vuurwerk op zak en zijn ze op zoek naar steeds spectaculairdere vormen." Volgens de burge meester wordt zijn punt meegenomen in de evalu atie omtrent een nieuw vuurwerkbesluit. Koeiewijn had ook plannen om het af steken van vuurwerk in het geheel te verbieden en op één openbare plek een grote vuurwerkshow te houden, maar daar heeft hij inmid dels van af gezien. "Op dit moment is dat niet realis tisch", aldus de burgemees ter. "Ie hebt toch te maken met een traditie die jaren lang is opgebouwd. Boven dien vraagt een algeheel ver bod om een behoorlijk draagvlak en moet het ook te handhaven zijn. We zijn er echt niet op uit om al het vuurwerk te verbieden. Maar het zou mooi zijn als de mensen zich wat zouden be perken." te mijn eerst izelf cadeau gedaan 20% KORTING 25% KORTING Het JuweliersHuis Dollekamp, Grotestraat 36 7461 KG Rijssen Tel. 0548-51 23 58 www.hetjuweliershuis.com HOGEPAD 12 - RIJSSEN TEL. 0548-512499, Uw adres voor hard- en software Spoelerstraat 48 7461 TW Rijssen Tel: 0548-540755 Fax: 0548-540724 tot 5 december ontvangt u bij aankoop van een HP computer een HP printer gratis!!! Openingstijden: ma t/m vrijdag: 8.00 - 12.30 13.00 - 17.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 27