kiesBeter.nl /J Het aanbod van uw zorgverzekeraar Eigen risico vervangt no-claim Polissen vergelijken op kiesBeter.nl Vragen over uw zorgverzekering Uw zorgverzekering in 2008 wijst u de weg in de zorg Ueranderingen in de Zorg nr.l NOVEMBER 2007 MINISTERIE VAN VOLKSGEZONDHEID, WELZIJN EN SPORT Ab Klink, minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Het jaar loopt ten einde.Tijd wellicht om aandacht te besteden aan uw zorgverzekering, We willen u daarbij helpen en zetten een paar belang rijke zaken op een rij. Deze huis-aan-huis pagina is de eerste aflevering in een serie van drie. De tweede vindt u over 14 dagen in uw krant en de laatste over vier weken. Misschien heeft u al een aanbod gekregen van uw zorgverzekeraar. Anders krijgt u dat deze week. Blijft u bij uw huidige verzekeraar, dan hoeft u niets te doen. Net als vorig jaar. U bent dan vanaf 1 januari automatisch verzekerd. Wilt u wel iets aanpassen in uw verzekering of wilt u een andere verze keraar? Regel dat dan voor 1 januari 2008. U kunt alle zorgverzekeringen met elkaar vergelijken op www.KiesBeter.nl. Elders op deze pagina leest u er meer over. Ik hoop dat de informatie op deze pagina u op weg kan helpen bij de keuze voor uw zorgverzekering in 2008. Deze weken krijgt iedereen het nieuwe aanbod van zijn zorg verzekeraar voor de zorgverzeke ring in 2008. Wat moet u doen? Er zijn ver schillende mogelijkheden: "Ik ben tevreden" Bent u tevreden over het aanbod van uw verzekeraar? Dan doet u niets. U bent in 2008 verzekerd volgens het aanbod dat u heeft gekregen. "Ik wil iets veranderen" U wilt bij uw huidige zorgverzeke raar blijven. Maar u wilt bijvoor beeld wel iets veranderen in uw aanvullende verzekering. Kijk dan in uw polis van de aanvullende verzekering. Daar staat wanneer u een wijziging moet doorgeven. "Ik wil een andere verzekeraar" Als u van verzekeraar wilt veran deren, dan moet uw verzekeraar uw opzegging vóór 1 januari 2008 hebben ontvangen. Kiest u in december al een nieuwe verzekeraar? Dan kunt u uw nieuwe verzekeraar vragen de opzegging bij uw oude verzeke raar voor u te regelen. Dat is de overstapservice van de zorgver zekeraars. Wilt u naar een andere verze keraar maar weet u nog niet direct naar welke? Dan heeft u tot uiterlijk 1 februari de tijd om een andere verzekeraar te kiezen. Maar let op: u moet dan zelf uw oude verzekering opzeggen. We hebben in de afgelopen twee jaar kunnen constateren dat de no-claim onrechtvaardig uitpakt voor chronisch zie ken. Zij maken noodgedwongen veel zorgkosten en kunnen er dus niet voor kiezen om minder kosten te maken. Daar door kwamen zij nooit in aanmerking voor een teruggave. Voor het kabinet is dat een belangrijke reden om de no-claim af te schaffen. Eigen betalingen blijven nodig om de zorgpremie niet te veel te laten stijgen. Het kabinet wil niet i terug naar eigen bijdragen die we vroeger hadden, zoals de 'medi cijnenknaak' of het specialisten geeltje'. In plaats daarvan komt er een algemeen eigen risico. Dat pakt rechtvaardiger uit voor chronisch zieken. Welke zorgvormen vallen allemaal onder het eigen risico? Het eigen risico geldt alleen voor de zorg die in het basispakket zit. Aanvullende verzekeringen vallen er dus niet onder. Niet alle zorg uit het basispakket valt onder het eigen risico. Er zijn vier uitzonderingen: de huisarts tandheelkundige zorg t/m 21 jaar verloskundige zorg kraamzorg Voor wie geldt het eigen risico? ledereen krijgt te maken met het eigen risico. Maar er is één uitzondering: het eigen risico geldt niet voor kinderen onder de 18 jaar. Zij betalen immers ook geen premie. Regel de opzegging zo snel mogelijk en houd rekening met de decemberdrukte bij de post. Uw oude verzekeraar moet vóór 1 januari 2008 uw opzegging binnen hebben. Anders loopt de oude verzekering gewoon door. Blijf ik wel verzekerd als ik overstap naar een andere verzekeraar? Uw oude verzekering loopt altijd door tot 1 januari, ook als u die al in december opzegt. De nieuwe verzekering gaat altijd met terug werkende kracht in op 1 januari als u die maar vóór 1 februari 2008 hebt afgesloten. Zo blijft u dus altijd verzekerd. Alle polissen voor 2008 staan op www.kiesBeter.nl. U kunt de nieuwe polis van uw verzekeraar ook vergelijken met uw huidige polis. Is er iets veran derd in de dekking, dan geeft de site dat aan. Op de site vindt u ook de servicescores van verze keraars: hoe goed is hun service? Verder kunt u zoeken op basis van een ziekteprofiel en vindt u er informatie over collectieve polissen. Nieuw is dat ook het machtigingenbeleid van verzeke raars kan worden vergeleken. Machtigingen U kunt nagaan voor welke zorg kosten u vooraf toestemming van de zorgverzekeraar nodig heeft, zoals voor plastische chirurgie, zorg in het buitenland of sommige hulpmiddelen. En hoe dat bij de verzekeraar in zijn werk gaat. Service van zorgverzekeraars Ook dit jaar kunt u de service van zorgverzekeraars vergelijken. De ervaringen van duizenden klanten zijn in scores uitgedrukt. Er zijn onder meer servicescores voor telefonische bereikbaarheid en de afhandeling van rekeningen. Ziekteprofielen Mensen met een chronische aan doening kunnen polissen selecte ren met behulp van 'ziekteprofie len'. Die laten dekkingen zien die speciaal voor hun ziektebeeld van belang zijn. Er zijn ziekteprofielen voor astma/COPD, diabetes, hart en vaatziekten, kanker, reuma en spierziekten. Collectieve polissen De site biedt ook een overwicht van de collectieve polissen voor verenigingen en patiënten organisaties. Ook die kunt u per verzekeraar bekijken. KiesBeter.nl KiesBeter.nl geeft betrouwbare en onafhankelijke informatie over de zorg. KiesBeter.nl is een product van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM). Op de site kunt u zorgpolissen, maar ook ziekenhuizen en andere instellin gen met elkaar vergelijken. Kies- Beter.nl geeft antwoord op vragen zoals: Wat houdt mijn aandoening in? Wat voor behandelingen zijn mogelijk? Waar kan ik daarvoor terecht? Moet ik bijbetalen voor mijn behandeling of medicijnen? Of wat zijn mijn rechten als er een medische fout is gemaakt? U kunt terecht bij de onderstaande adressen. Wat? Bij wie? Hoe? Algemeen Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport www.veranderingenindezorg.nl Postbus 51 www.postbus51.nl of bel 0800-8051 Consumenteninformatie NPCF www.npcf.nl Consumentenbond www.consumentenbond.nl Zorgverzekeraars Zorgverzekeraars Nederland www.zorgverzekeraars.nl Verzekeringspolissen Individuele zorgverzekeraars websites van zorgverzekeraars of www.kiesBeter.nl Basispakket, buitenland Colleqe voor zorgverzekeringen www.consumenten.cvz.nl Zorgtoeslag Belastingdienst/Toeslagen www.toeslagen.nl of bel 0800-0543 Inkomensafhankelijke bijdrage Belastingdienst www.belastingdienst.nl of bel 0800-0543 Klachten over de zorgverzekeraar Stichting Klachten en Geschillen Zorgverzekeringen www.skgz.nl Postbus 2913700 AG Zeist of bel (030) 698 8360 November 2007 Vóór 20 november ontvangt u een polis van uw zorgverzekeraar Januari 2008 Vóór 1 januari 2008 kunt u uw zorgzverzekering aanpassen of opzeggen bij uw huidige zorgverzekeraar Februari 2008 Vóór 1 februari 2008 moet u een zorgzverzekering afsluiten als u wilt overstappen U kunt aan deze pagina geen rechten ontlenen. Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport www.veranderingenindezorg.nl U kunt ook bellen met Postbus 51:0800-8051 (gratis)

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 24