Boodschappen voor minima Sponsoractie Cl000 steunt hockey Holtens Nieuwsblad 21 m Inschrijven amateurkunstexpositie Kinderfilm Gymlokaal legionellavrij Kortnieuws Sinterklaas op bezoek? over Sinterklaas Winnaars hengelsportvereniging De Rietvoorn Korenavond Holtens Mannenkoor Uitslag postzegelclub HOLTEN - Het Diaco naal Netwerk zet zich in voor het geven van le vensmiddelenpakketten aan inwoners van Rijs- sen-Holten die rond moeten komen van een minimuminkomen. Vo rig jaar werden er zo'n 330 pakketten aan huis gebracht. Geen pakket ontvangen? Aanvraagformulier productenpakket Slachtvisite Wie van de bijstand moet leven heeft recht op een pakket met producten Vissen Kerken betalen pakket minima Dinsdag 13 november 2007 HOLTEN - Het gymlokaal aan de Lageweg waar bij een fre quente controle legionella was geconstateerd, is weer vrij van deze bacterie. De gemeente heeft meteen maatregelen ge nomen om verspreiding en be smetting door de bacterie te voorkomen. Daardoor kon de doucheruimte in het gymlokaal de laatste weken niet meer ge bruikt worden. Na desinfectie van de ruimtes zijn op 26 okto ber opnieuw proeven geno men. Hieruit blijkt nu dat er geen legionellabacteriën meer aanwezig zijn. De doucheruim tes zijn weer vrijgegeven. MET LOOFT OEN HEER HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor organiseert op 23 no vember een korenavond in de Kandelaar, Stationsstraat 4. Aanvang 20.00 uur. In eerdere berichten is de da tum van 16 november ge noemd, maar om organisatori sche redenen is deze koren avond verplaatst naar 23 no vember. Medewerking zal worden ver leend door christelijke gemeng de zangvereniging Looft den Heer uit Notter, bestaande uit honderdtwintig leden. Ze staan onder de leiding van Jan Quintus Zwart, onder ande re bekend van het EO-program- ma Nederland Zingt waar hij op geestdriftige wijze de samen zang dirigeert. In het verleden werden de korenavonden ge kenmerkt door de verlotingen die in de pauzes werden gehou den. Het vergt echter elk jaar opnieuw grote inspanning om de prijzentafel goed gevuld te krijgen om er een aantrekkelijke verloting van te maken. Dit jaar zal de verloting dan ook niet worden gehouden en heeft het koor gemeend een kleine en- treebijdrage te vragen van 5,00 euro. De donateurs krijgen hier op een korting van 2.50 euro. HOLTEN - De Holtense Postze gel Club heeft 3 november deel genomen aan de presentaties voor het Kulturhus. Als geheim was er een kilo postzegels aan wezig en geraden moest wor den hoeveel afgeweekte en niet afgeweekte postzegels in een ki lo zitten. Het juiste getal was 7850 stuks wat niet geraden werd door de circa 35 deelne mers maar Erica Koopman was er met 7398 stuks erg dicht bij. HOLTEN - Mede dankzij het initiatief van de sponsor Cl 000 actie, ter ondersteuning van de plaatselijke sportverenigingen wordt het de hockeyclub moge lijk gemaakt een van onze doe len te verwezenlijken. De opbrengst van deze actie zal gebruikt worden voor de aan schaf van nieuwe veldhockey- doelen en twee sets inklapbare hockeyschotten op wielen voor de jeugd. Deze investering is nodig aangezien de oude doe len dringend aan vervanging toe zijn en er steeds meer jeugd- teams aantreden in de competi- "Wat er in zo'n pakket zit? Boodschappen die van pas ko- DIACONAAL NETWERK HOLTEN - De pakketten wor den betaald door de kerken, die in het Diaconaal Netwerk zit ten: de hervormde gemeenten in Rijssen en Holten, de prote stantse Open Hof, de gerefor meerde kerken in Rijssen en Holten, de rooms katholieke kerken in Rijssen en Holten, de Syrisch Orthodoxe kerk, de Vrije Baptisten gemeente, de evange lische gemeente Nehemia en de gereformeerde gemeente Noord, Zuid en West in Rijssen. HOLTEN - Wie wel in aanmer king kwam, maar op 20 decem ber geen levensmiddelenpakket ontving, kan op 22 december bellen met P. Bruggeman, tele foon 0548-361667. OPHALEN BI) LOKET ZORG HOLTEN - Belangstellenden kunnen voor een aanvraagfor mulier terecht bij het loket Zorg in de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat in Rijssen. Het lo ket Zorg is open van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en op donderdag ook van 18.00 tot 20.00 uur. Het for mulier kan men vervolgens in leveren bij G. Otten-ter Harm- sel, Graaf Ottostraat 119, 7461 CR Rijssen. HOLTEN - Boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 houdt vrijdag 16 november van 12.00 tot en met 17.00 uur slachtvisite. ledereen is welkom. tie. De club heeft in de loop der jaren bewezen voor haar leden datgene te kunnen bieden waarvoor iemand lid wordt van een familieclub. Dit is alleen mogelijk met ondersteuning van een grote groep vrijwilligers die zich hard maken voor de ac tiviteiten binnen en buiten de club. Sportsponsoring is het medium om de naamsbekendheid van uw bedrijf op een effectieve en efficiënte wijze te vergroten. Mocht men geïnteresseerd zijn, maak het kenbaar via: info@hockeyclubholten.nl. men, zoals soep, jam, macaroni, spaghetti, pudding, knacke- bröd, augurken. Ook een paar lekkere dingen als snoepjes voor de kinderen, een kerststol, een blik perziken. Koffie uit de Wereldwinkel. En drinken als een pak sinaasappelsap en een pak druivensap. Nee, geen alco hol", vertelt Willem Dijkstra, één van de mensen van Diaco naal Netwerk, waarin meerdere kerken vertegenwoordigd zijn. "Mensen zijn heel erg blij met deze pakketten. December is al een dure maand en als je van HOLTEN - Voor de achtste keer houdt Natuurdiorama Holter- berg het festival voor niet-pro- fessionele kunstschilders. Dit jaar is het thema Vogels en zoogdieren in Europese Natio nale Parken gekozen. Naast amateurschilders kun nen nu ook beeldende ama teurkunstenaars mee doen en worden de werken in plaats van weinig geld rond moet komen kan zo'n pakket goed van pas komen. Onze vrijwilligers krij gen ook altijd heel leuke reac ties. Er zijn mensen die er elk jaar naar uitkijken", geeft Dijks tra aan. Hij benadrukt dat men- twee weken gedurende vier we ken tentoongesteld. De kunstenaars kunnen met meerdere werken meedoen en kunnen zich opgeven tot en met 19 november. Een deskundige jury, bestaande uit Johan Meijerink van Art gal lery Meijerink-Frohn in Deven ter en Henk van derVen, profes sioneel schilder, zal op donder- sen zichzelf voor zo'n pakket op moeten geven, maar dat daarbij hun privacy gewaarborgd blijft. Mensen met een minimumin komen, die bij de gemeente be kend zijn, hebben al een aan- meldingsbrief ontvangen. Maar niet iedereen met een mini muminkomen is bekend bij de gemeente, vandaar de oproep aan deze mensen om zich zelf op te geven, en dat moet voor 1 december. Mensen komen in aanmerking voor een pakket als het netto maandinkomen, in clusief vakantietoeslag, per dagavond 20 december de drie prijswinnaars bekend maken. Ook dit jaar zal door het aanwe zige publiek een publieksprijs worden uitgereikt. Inschrijven kan door telefo nisch contact op te nemen met Natuurdiorama Holterberg of een e-mail te sturen. 0548- 361979 museum@holter- berg.nl HOLTEN - Het is bijna zover: Sinterklaas komt naar Neder land. In veel plaatsen komende zater dag al, maar Holten moet nog een weekje wachten. Dan zal hij en zijn Pieten ook Smidsbelt aandoen. Wie Sinterklaas en Zwarte Piet gewoon thuis over de vloer wil. kan contact opnemen met De Hoolter Korhanen. Zij kunnen dat voor zondag 2 en woensdag 5 december regelen. Voor meer informatie, kan men bellen met Tonnie Geerling, te lefoon: 0548-364126. maand minder is dan 1.433,12 euro voor een echtpaar; 1.289,81 euro voor een alleen staande ouder; 1.003,19 euro voor een alleenstaande. En als hun vermogen niet hoger is dan 10.490,00 euro voor een alleen staande ouder en voor gehuw den samen en 5.245,00 euro voor een alleenstaande. Vrijwilligers van de aangesloten kerken brengen de pakketten op 20 december rond. De ge meente Rijssen-Holten biedt de helpende hand bij de adminis tratie. HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp draait zondag 25 november de kinderfilm 'Sin terklaas verdwaalt in het grote bos' gedraaid worden. De film die gedraaid wordt, gaat over Sinterklaas en de Opperpiet, die verdwalen in het grote bos, wanneer zij samen een wande ling maken. Ze kunnen de weg niet terugvinden en besluiten in een kapel te gaan slapen. Hier - vinden zij inbrekersspullen en een prachtig schilderij dat de zelfde dag gestolen is uit het museum. De Sint en Opperpiet blijven de hele nacht wakker om de dief te vangen. Ondertus sen zijn de andere Pieten, die op het kasteel van Sinterklaas ach ter zijn gebleven, radeloos. De kosten voor de kinderfilm bedragen 1,50 euro per per soon. Aanvang van de film is om 14.00 uur in de ontmoetings ruimte van het dorpshuis. Voor v reserveringen, kan men contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Tuinstraat 2,0548-36 27 55. Door de sponsoractie kunnen er nieuwe goals worden gekocht. HOLTEN - Hengelsportvereniging De Rietvoorn heeft aan het eind van het seizoen de winnaars bekendgemaakt van de competitie. De winnaar van 2007 is Gert Jan van Brussel geworden. De beste visser van de afgelopen vijf jaar en nu tweede in de competitie, werd Koos Kolkman. Ben Groot Obbink is winnaar van de grootste vis (brasem van 61 centimeter) en derde in de competitie. Er werd dit jaar geen echte competitie gehouden voor de jeugd. In plaats daarvan werd alle energie gestoken in het enthousiast ma ken van de vissertjes door middel van voorlichting door ervaren vissers. Er werden toch wel twee wedstrijden gevist waarvan het be langrijker was om deel te nemen dan om te winnen. Volgend jaar wordt er wel weer een competitie gehouden met de jeugd. Einduitslag: 1. G.J. van Brussel, 601 punten; 2. K. Kolkman, 592 punten; 3. B. Groot Obbink, 588 punten; 4. G. Jansen, 562 punten; 5. A. Lichtenberg, 540 punten. foto. johan bounk

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 21