Haarschool winnaar van Astrid Gouma vertelt handbalschooltoernooi Holtens Nieuwsblad 18 over zorg om de ziel Keep Fit 50+: bewegen op eigentijdse muziek Schuitema: uitbreidingsplannen, maar niet voor zomer 2008 Holtendag CDA met kamerleden Winterse preuverieje Gemeente Open dag Kijkje nemen in een heuse boerderij HOLTEN - Schuitema wil volgend jaar de Cl000 supermarkt in Holten gaan uitbreiden. Het werd een behoorlijke strijd om de winst, tijdens het hand baltoemooi van de scholen, foto: harry broezf. Dinsdag 13 november 2007 Modernisering Cl000 HOLTEN - Het CDA Overijssel houdt zaterdag 17 november van 10.00 tot 13.30 uur in De Kandelaar de jaarlijkse bezin ningsdag met als thema Kind en Maatschappij. Is het gezin nog de hoeksteen van de samenle ving? Speelt het gezin nog een belangrijke rol bij de opvoeding of laten we de opvoeding aan anderen over? Staatssecretaris van Onderwijs Marja van Bijst- erveldt zal vanuit de CDA-be- leidskant het thema inleiden. M. Dirksen, directeur van Bu reau Jeugdzorg in Overijssel zal de uitvalkant en hoe daarmee wordt omgegaan toelichten. ESPELO - Na het succes van de twee voorgaande edities houdt Kinderboerderij Dondertman zaterdag 17 november weer een Preuverieje. Tussen 13.00 en 16.00 uur kan men winterse gerechten proeven waaronder bekende streekge- rechten als balkenbrij, naegelholt en schröamkes (gebakken reu zel). De proeverij is gratis toegan kelijk, wel geldt de normale en treeprijs van de kinderboerderij. Vanwege de veranderde weer somstandigheden wordt de proeverij in zijn geheel binnen gehouden. Onder gerechten die men kan proeven behoort ook humkes- soep, een maaltijdsoep waarin onder andere witte bonen en aardappelen worden verwerkt. Een van de vrijwilligsters laat zien hoe vroeger de witte kool gesne den werd om vervolgens ver werkt te worden tot zuurkool. Veel ouderen zullen zich mis schien nog herinneren of zelfs nog toe passen de kunst van het wekken. Tijdens de Preuverieje zijn verschillende voorbeelden zichtbaar. Voor de kinderen is er popcorn, gemaakt van maïs dat gepoft wordt in hun bijzijn. Van een aantal gerechten is een re cept beschikbaar. HOLTEN - De Haarschool is de grote winnaar geworden van het Holtense handbaltoemooi voor leerlingen van het basison derwijs. Zowel bij de jongens als bij de meisjes werd de wisselbeker een prooi voor de Haarschool. Om de titel te veroveren moest de Haarschool eerst de voor rondes van 31 oktober en 7 no vember overleven. Dat lukte prima en daarom stond afgelo pen donderdag de finaleronde in sporthal 't Mossink op het programma. Zowel bij de meis jes als bij de jongens hadden drie scholen zich voor de finale geplaatst. Naast de Haarschool waren dat de Regenboog en Dij- kerhoek. De meisjes van de Haarschool grepen de titel door met 6-0 van de Regenboog te winnen en met 3-2 van Dijker- hoek. Omdat Dijkerhoek met 5- 4 van de Regenboog won ein digde Dijkerhoek op de tweede Een aantal weken geleden be reikte Schuitema een akkoord met Annet Dikkers omtrent de overname van de supermarkt inclusief de bakkerij. "We willen er een hele mooie winkel van maken voor de consument", zegt Carien de Bas, een woord voerster van Schuitema. Vol- plaats en de Regenboog als der de. Bij de jongens ondervond de Haarschool de grootste tegen stand van de Regenboog. Hun onderlinge wedstrijd eindigde in een nipte 2-1 winst voor de gens haar is er een drastische modernisering van de super markt nodig om de winkel weer aantrekkelijk te maken voor de klanten pltis een uitbreiding. Maar volgens De Bas kan de uit breiding niet op korte termijn plaatsvinden. "We zijn druk be zig met onze toekomstplannen, maar het moet wel passen bin nen het masterplan van de ge meente en dat wordt'pas in de zomer van 2008 gepubliceerd. Het is onze bedoeling om de zaak uit te breiden en te moder- Haarschool. Het duel tegen Dij kerhoek leverde voor de jon gens van de Haarschool een 3-1 zege op. De Regenboog pakte de tweede plaats dankzij een 2- 0 overwinning op Dijkerhoek. niseren, maar concreet kan ik daar nog niet over zijn", aldus de woordvoerster. Wel weet De Bas dat de supermarkt per 1 ja nuari 2008, de datum van de overname, gewoon voor de klanten openblijft. En dat de uitbreiding niet voor de zomer van 2008 zijn beslag zal krijgen. Op welke manier de zaak uitge breid gaat worden blijft nog duister. De mogelijkheid aan de rechterkant, waar nu café 't Kla vier en snackbar 't Klavertje zijn gevestigd, is volgens De Bas HOLTEN - Iedereen komt vroeg of laat wel met ernstig zieke mensen in aanraking. Deze contacten worden vaak als moeilijk ervaren, maar ook heel waardevol. Hoe is het om dagelijks met mensen om te gaan die mis schien het gevoel hebben dat de grond onder hen vandaan is ge trokken? Wat maakt een zieken- HOLTEN - Speciaal in de vroege avond gaat SV Bato Holten van start met een bewegingsles op eigentijdse muziek. Men werkt aan de conditie, spierkracht en bewegelijkheid van gewrichten. Keep Fit 50+ is speciaal voor mensen met hart, rug en longklachten, artrose en reuma, dus: 'sporten op je eigen niveau'. De les bestaat uit ver schillende onderdelen zoals de geen optie. "Er is geen sprake van dat de snackbar weg moet", aldus de woordvoerster van Schuitema. Mogelijk wordt ge kozen voor een uitbreiding ten koste van de parkeerplaats met een nieuwe parkeerkelder erbij, maar daarover wil De Bas niets kwijt. Café 't Klavier en snack bar 't Klavertje worden beide gehuurd van de C1000 door Jos Kamphuis. Naar verluidt wil ook Kamphuis graag uitbeiden of ergens iets anders beginnen, mogelijk bij restaurant Vosman. huispastor allemaal mee? Astrid Gouma was na haar stu die in Kampen tien jaar ge meentepredikant in Heino. Zij houdt op uitnodiging van de commissie Vorming en Toerus ting op dinsdag 20 november een lezing over de geestelijke verzorging in het ziekenhuis. Aanvang 20.00 uur in gebouw Irene. De toegang is gratis. warming-up, grondoefeningen en spelvormen. De cursus wordt gegeven in de gymzaal aan de Vrijheidslaan op de donderdag van 18.45 tot 19.45 uur. Op 15 en 22 novem ber zijn de proeflessen waaraan vrijblijvend kan worden deelge nomen. Voor opgave kunt u bellen met Marietje Eggink op telefoon 0548-366030 of mailen naar m.g.eggink@planet.nl Kamphuis zelf zegt niets van een eventuele uitbreiding van Schuitema af te weten. "Ik zit hier al vijfentwintig jaar op de zaak en wil er nog graag twintig jaar bij doen. Ik ben nog jong", aldus Kamphuis. Hoe lang het huurcontract nog doorloopt wil hij niet kwijt, maar wel weet de Holtenaar te vertellen dat het in elk geval niet afloopt in 2008. "En bovendien heeft de vorige eigenaar gezegd dat mijn huur contract wordt gerespecteerd. Ik wacht rustig af'. Bouwaan vragen Handelsweg, bouwen bedrijfs hal; Veenweg 4, bouwen wagen- loods; Vianenweg 104, bouwen recreatiewoning. Sloopaan vragen Dorperdijk 11, het slopen van de woning; Evertjesweg 6, het slopen van de schuur; Houtweg 11verwijderen asbesthoudend dakbeschot. Kapaanvragen Heideweg 1, 25-10-07, het kap pen van 7 bomen; Mr. G. Vixse- boxsestraat 14, het kappen van een boom; Vianenweg 33, het kappen van vier bomen; Via nenweg 81, het kappen van zes bomen; Winkelbergweg 12, het kappen van vier bomen. Wet Ruimtelijke Ordening Perceel kadastraal bekend ge meente Holten, sectie 1, num mer 1308, het bouwrijpmaken en de bouw van woningen in het plangebied 'De Liesen' in Holten; Waardenborchstraat 30, vergroten woning (erker). Verleende vergunningen Espelodijk 5A, 29-10-07, bou wen ligboxenstal; Kolweg 9, ver groten woning door plaatsen zadeldak op aanbouw. Sloopvergunning Deventerweg 65, verwijderen dakbedekking bijgebouw. Kapvergunningen Dorpsstraat 65, het kappen van drie bomen; Enkweg 11, het kappen negen bomen; Fazan- tenweg 4, het kappen van acht bomen; Mossinkserf achter nummer 21, het kappen van vijf bomen; Oranjestraat 10, het kappen van drie bomen. Vergunning APV Kompastocht, de heer GA Bot terman, in de bossen bij cam ping de Zuurberg in Holten; Verkoopactie bloembollen in pot, mevrouw M. Franke, in de gemeente Holten, Dijkerhoek; Draaiorgelvergunning, de heet P. luriën, heel 2008, in de ge meente Rijssen-Holten; Meldingen milieubeheer Autoschadeherstel, Pastorie straat: 2 in Holten, op grond van het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer; J.H.F.W. Baron van Coeverden, Schuppertsweg 1 in Holten, op grond van het Besluit landbouw milieubeheer; G.H. Oolbekkink Velddijk 9 in Holten, op grond van het Besluit landbouw mi lieubeheer; Stal Vijfhuizen, Vijf- huizenweg 9 in Holten, op grond van het Besluit landbouw milieubeheer. ESPELO - Voor de eerste keer hadden Gerrit en Monique ten Dam afgelopen zaterdag 10 november him boerderij aan de Valeweg 3 wagenwijd openstaan. Bezoekers konden er namelijk een kijkje nemen hoe het boerenleven in z'n werk gaat. En er was best wat te zien, zoals de nieuwe ligboxstal die onlangs gereed is gekomen. Deze is uitgerust met een zogenaamde 'subway, een beloopbare en onderkelderde melkstal. foto: harry broezf

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18