Tekort aan technisch personeel Techniekkisten voor basisscholieren Holtens Nieuwsblad 15 Automobilist moet nog enkele boetes betalen Evenement maakt jongeren bewust van Europese politiek Dorcas Voedselpakketten voor allerarmsten in Oost-Europa Bazaar in het najaar criBoi www.dorca HOLTEN-Dat er vele wegen naar Rome leiden, is bekend, maar de weg van Eline Koopman is ze ker een bijzondere. Kortnieuws Start cursus salsadansen Opbrengst Diabetes Foto-expositie leden Profoto Dronken CU Sperzie bonen Dinsdag 13 november 2007 Koopman voorzitter in Rome HOLTEN - Op de Rijssenseweg in Holten werd donderdag 8 no vember om 20.00 uur de be stuurder van een personenauto door de politie gecontroleerd. De bestuurder, een 27-jarige man uit Amsterdam, bleek nog meerdere boetes te hebben openstaan. Dit was een totaal bedrag van 860 euro of gevan genisstraf en buitengebruikstel ling van zijn auto. Aan het poli tiebureau in Rijssen werd het bedrag door hem betaald waar na hij weer in vrijheid werd ge steld. De zeventienjarige leerlinge van scholengemeenschap De Waer- denborch gaat er namelijk naar toe als Nederlands voorzitter. Koopman is een van de tien voorzitters die eind november afgevaardigd worden naar het Model European Parliament. In Rome komen 150 jongeren uit alle lidstaten van de Europese Unie en de kandidaat-lidstaten bijeen om met elkaar te debat teren over verschillende vraag stukken. Koopman mag echter niet meepraten: ze zit de com missie voor die zich onder an deren buigt over de vraag of ra- ketschilden toegestaan moeten worden in de Oost-Europese landen. Andere onderwerpen die op de agenda staan zijn de immigrantenstromen vanuit Afrika en hoe Europa een ster kere economische positie kan verkrijgen op de wereldkaart. Hoofdtaak van Koopman is om te zorgen dat de discussies or dentelijk verlopen. De leerlinge van 6VWO kwalificeerde zich voor Rome via een aantal voor ronden. Eerst een regionale in Zwolle en vervolgens een natio nale in Den Haag. Bij beide eve nementen vervulde ze de rol van voorzitter en blijkbaar was ze zo goed dat ze als Nederlands voorzitter werd gekozen. "Ik heb er heel erg veel zin in", zegt Koopman die 24 november ver trekt en op 1 december terug komt. "Er zijn ook onderwerpen als wetenschappelijk onderzoek en milieu. De deelnemers heb ben zich van tevoren kunnen inlezen. Het evenement is be doeld om jongeren bewust te maken van de Europese proble matiek. Uit de voorronden zijn tien Nederlanders geselecteerd die gaan debatteren." Koop man wordt in Rome onderge bracht in een gastgezin. "Of dat om een Nederlands gezin gaat of een Italiaans, weet ik niet. Van de vorige rondes heb ik meegekregen dat je heel erg op zoek gaat naar nieuwe mensen. Je zult wel een beetje met de Nederlanders omgaan, maar het schijnt zo te zijn dat je voor al de buitenlanders opzoekt". MARKELO - Auto Sport Vereni ging Markelo houdt zondag 18 november haar Najaarsbazaar. Zo is er de Ballenbaan, Envelop- petrekken en de Gelukswijzer. Dit jaar is er met de Gelukswij zer niet 1 hoofdprijs, maar meerdere prijzen te winnen. De Najaarsbazaar wordt gehouden bij Herberg De Pot aan de Pot- dijk te Markelo en duurt van 15.00 tot 20.00 uur. HOLTEN - Er is in Nederland grote behoefte aan goed opge leid technisch personeel. Om ook in de toekomst kinde ren te interesseren heeft het Mi nisterie van Onderwijs landelijk het project Verbreding Tech niek Basisonderwijs ingesteld voor de jaren 2001-2010, ofte wel lessen techniek op de basis scholen. De Rijssense onderne mers Gerrit Tijhuis en Leo Nieu- wenhuis zagen bij de Stichting Zwaluwstaarten in de Hof van Twente een opmerkelijk en goed uitgewerkt programma voor alle basisscholen om dit onderwijs te geven. Daar krijgen alle basisscholen leuke en leer zame Techniek leskisten, com pleet met alle gereedschappen en verbruiksmaterialen. Daar naast worden bezoeken aan be drijven georganiseerd. Tijhuis en Nieuwenhuis wonnen de ondernemers van Rijssen-Hol- ten en alle 22 basisscholen voor de invoering van ditzelfde pro gramma in Rijssen-Holten. In het Onderwijs Centrum Twente werd door directeur Henry Kleinjan een werkruimte be schikbaar gesteld, waar leer krachten van de basisscholen met de materialen oefenen on der leiding van Willem Bomhof en Wim Schreurs. Afgelopen week werden de eerste works hops gegeven. HOLTEN - Dorcas Holten hield afgelopen woensdag 7 november een voedselactie. Op vrijdag 9 november deden ze het nog een keer over in de Holtense supermarkten, zoals bij de Albert Heijn. Holtenaren kregen de gelegenheid om een voedselpakket te laten vul len voor de allerarmsten in Oost-Europa. foto: iohan bolink OP SWINGENDE MUZIEK HOLTEN - Na het succes van de eerste cursus Salsa, start vrijdag 7 december een nieuwe begin nerscursus Salsa in dorpshuis de Boschkamp in Holten. De swingende muziek en dans vinden zijn oorsprong in Cuba en is onder meer in het Caribi sche gebied en de VS verder ontwikkeld tot de huidige salsa. Later is het ritme en het salsa- dansen ook overgewaaid naar Europa. De lessen Salsa zullen plaats vinden op de vrijdagavond, van 19.00 tot21.00 uur. Binnen deze twee uur worden een begin ners- en gevorderdencursus elk half uur afgewisseld. Zo is men verzekerd van een swingende en gezellige avond. De cursus staat onder leiding van Charles en Kyra Nanlohy, die men de Merengue, de basis- passen en de draaien van de Salsa leren. Het is bij Salsa van belang dat men in een vast kop pel danst in verband met de twee verschillende rollen. Men kan zich alleen opgeven, maar de voorkeur gaat uit naar vaste koppels. De cursus Salsa start vrijdagavond 7 december. De overige data zijn: 14 december, 11 januari, 18 januari, 25 janu ari, 1 februari, 8 februari, 15 fe bruari, 22 februari en 7 maart. De kosten bedragen 85 euro per persoon voor tien lessen. Voor meer informatie of opgave, tele foon 0548-36 27 55. HOLTEN - De collecte van het Diabetes Fonds in Holten heeft 4025.40 euro opgebracht. Ruim 75 vrijwilligers gingen in de week van 28 oktober tot 3 no vember op pad om te collecte ren. Met dit collectegeld kunnen we weer nieuwe onderzoekspro jecten naar diabetes financieren en voorlichting geven. IN DORPSHUIS BOSCHKAMP HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt van 9 no vember tot en met 12 december een expositie gehouden van fo to's van fotoclub Profoto. De foto's zijn door de leden van Profoto gemaakt in het kader van de jaarlijkse clubwedstrijd. De prijzen in deze wedstrijd zijn gewonnen door Albertha Dik kers (eerste), Margot Houtman (nveede) en Wim Stobbe (der de). Voor de expositie is een selectie gemaakt uit de foto's die voor deze wedstrijd waren ingezon den. De clubwedstrijd staat elk jaar op het programma van Profoto. Maar ook doet Profoto jaarlijks mee aan de fotowedstrijd van de afdeling Twente van de Foto- bond, waar zeer onlangs een zeer verdienstelijke tweede plaats werd behaald, en aan de jaarlijkse wedstrijd van de lan delijke Fotobond. Door de opkomst van de digita le fotografie hebben veel foto clubs een grote toeloop van nieuwe leden gekregen en heb ben sommige clubs zelfs een le denstop moeten invoeren. Dat geldt niet (meer) voor Profoto. Na een ledenstop, enkele jaren geleden, is er nu weer plaats voor nieuwe leden. De cluba vonden zijn op de eerste (en vaak ook derde) donderdag van de maand in dorpshuis De Boschkamp, Tuinstraat 2 in Holten. HOLTEN - Op de Aalpólsweg werd dinsdag 6 november om 00.16 uur een 55-jarige Holte- naar aangehouden voor het rij den onder invloed van alcohol in zijn personenauto. Aan het politiebureau blies hij 0.8 pro mille. Een proces-verbaal werd opgemaakt. HOLTEN - In een ruimte van het Opleidings Centrum Twen te (OCT) aan de Reggesingel 52 in Rijssen zijn de oefenmateria len klaar gezet: zes leskisten met bouw- en technisch materiaal. Met deze leskisten gaan leerlin gen van de basisscholen straks mee aan de slag. Maar èerst mo gen de leerkrachten er mee oe fenen, en dat gebeurt deze maand in het OCT, onder lei ding van twee deskundigen, Willem Bomhof en Wim Schreurs. Tijdens de eerste workshop zijn leerkrachten van de Holtense basisscholen Bosschool, Dijker- hoek, Haarschool, De Regen boog en de Holterenk present. Ze zijn enthousiast over de les kisten, het materiaal en de mo gelijkheden die het biedt. "Techniek is voor de basisscho len een verplicht item. Als Leraren van de Holtense basisscholten nemen de techniekkisten in ontvangst, foto: sander scheperman school moetje bedenken hoe je drijfsleven met dit geweldige die lessen vorm gaat geven en je project, dat ons compleet aan- zou er materiaal voor aan moe- gedragen wordt, inclusief al het ten schaffen. Nu komt het be- materiaal en de ideeën. Voor de kinderen is dit erg leuk, voor de scholen is dit fantastisch en wel licht heeft op den duur het be drijfsleven er ook iets aan", ge ven de onderwijzers Martin Stempher van de Holterenk en Jan Bult van de Haarschool aan. In de leskisten zit professioneel materiaal en ook dat spreekt de leerkrachten aan: "Je blijft met de leerlingen niet in de knutsel- frutseldingen steken, maar je gaat aan de slag en daarna heeft de leerling ook echt iets ge maakt. Dit is een project dat ze ker gaat lukken!" Bedrijven in de gemeente Rijs- sen-Holten stelden maar liefst 36 leskisten per basisschool be schikbaar, en in de gemeente zijn 22 basisscholen: dus in to taal bijna achthonderd leskis ten. De leerlingen kunnen er op verschillende manieren mee aan de slag.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15