Veel animo nieuw centrum brunch Stroomtaal als nieuwe leefstijl Holtens Nieuwsblad Narren geven twee hints weg over nieuwe prins Holtens Nieuwsblad 11 tt 1 m Gezellige voor ouderen Voorrang Motieweg Bussen naar carnaval Schaatsen Leerlingen Regenboog schaatsen voor goed doel HOLTEN - Het grote gros van de ondernemers in Holten ziet een nieuw winkelcentrum in Holten wel zitten. Veel verhuizingen in winkelcentrum wanneer ambitieuze plannen doorgaan Kerstdiner voor senioren Dinsdag 13 november 2007 Dat blijkt uit een onderzoek van Adviesbureau Seinpost. "Er is een duidelijke betrokkenheid om mee te gaan doen met het nieuwe winkelcentrum", zegt Mathieu Vaessen van Seinpost. "Niet iedereen zegt op voor hand mee te willen doen, maar ze zijn allemaal wel geïnteres seerd in de plannen." Volgens Vaessen en zijn collega Mirjam Fokkema is de animo voor een nieuw winkelcentrum zeker aanwezig, maar zijn de plannen nog wel in een prema tuur stadium. Seinpost is in overleg van de Holtense Han dels Vereniging en met de ge meente Rijssen-Holten. "Het gaat in de eerste plaats om de marktverkenning. Hoeveel on dernemers zouden we in het centrum kunnen hebben, ge zien de sterkte van de partijen, de ligging en de bevolkingsont wikkeling. Pas daarna zoeken we uit of ontwikkelaars er iets voor voelen. Die lijn moet nog worden geopend." Vaessen benadrukt dat er nog geen kant en klare tekening op tafel ligt. Wel is volgens hem duidelijk dat, als de plannen doorgaan, er een soort van aardverschuiving plaats gaat vinden op winkeliergebied. Alle supermarkten krijgen in elk ge val een andere vestiging. Zeker is ook dat het Zwartepad een verbindende as gaat vormen tussen het centrum, het station en de Holterberg. Het aantal vierkante meters winkelgebied dat er bij gaat komen in het cen trum schat Vaessen in op twee duizend. "Als het doorgaat ko men er veel verplaatsingen", zegt hij. "Er zal een behoorlijke verandering optreden." Het plan voor een nieuw win kelcentrum vloeit voort uit het verschijnsel 'knobbeltoerist'. Veel toeristen laten het centrum links liggen, zetten de auto bij de Holterberg en verdwijnen de hele dag in de natuur. Eén van de problemen in het plan is het parkeren. Vaessen: "Bij het maken van plannen voor het centrum is parkeren al tijd lastig. Het kost geld. Daar om moeten we ook nog een slag om de arm houden." Toch ver wacht Vaessen volgend jaar rond deze tijd meer duidelijk heid te hebben over de haal baarheid en hoe het ingevuld dient te worden. Maar het is ook afhankelijk van wat de politiek wil", vult Mirjam Fokkema aan. "Ze moeten wel bereid zijn om bestemmings plannen aan te passen." HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten wordt zondag 18 no vember een gezellige brunch voor ouderen gehouden. Deze zondagse activiteit wordt geor ganiseerd door Stichting Wel zijn Ouderen Holten en Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk. Tussen halftwaalf en twee uur kunnen ruim dertig oude ren in het dorpshuis genieten van een brunchtafel. Deelnemers betalen 6,50 euro, inclusief koffie, thee en een drankje na afloop. Aanmelden is noodzakelijk. De Boschkamp, telefoon 0548-362755. HOLTEN - De Holtengroep houdt woensdag 21 november om 20.00 uur in de Kandelaar een lezing met Carmen de Haan over Stroomtaal als leefstijl. Stroomtaal is een nieuwe leef stijl. Het is een manier van pra ten, schrijven, denken, voelen en vooral doen. Dit geeft ple zier, rust en ruimte en motiveert om het beste uit jezelf te halen. Iemand die Stroomtaal beoe fent. is te herkennen aan zijn vriendelijke, loyale en respect volle levenshouding. Hij neemt verantwoordelijkheid voor zichzelf, streeft ernaar om oor- deelvrij te zijn, heeft een duide lijk eigen mening en reageert positief en hartelijk in bijna elke denkbare situatie. Het beoefe nen van Stroomtaal als nieuwe leefstijl is betrekkelijk eenvou dig te leren en erg leuk om te doen. In deze lezing wordt alles uit de kast getrokken om ieder een enthousiast en geïnspireerd te laten worden. Kosten 6.00 eu ro. Opgave via: holten.bezie- ling@planet.nl HOLTEN - De kersttijd nadert weer. De commissie Kerstdiner voor senioren houdt dit jaar de kerstmaaltijd op 20 december. In het feestelijk versierde restaurant van Diessenplas wordt dan van 15.00 tot 19.00 uur een speciaal kerstmenu geserveerd voor alle zelfstandig wonende ouderen vanaf 65 jaar. Kosten 10 euro per persoon. Het wordt op prijs gesteld wanneer bezoekers zoveel mogelijk zelf voor vervoer zorgen. Mocht dit toch niet mogelijk zijn, dan kan dat worden aangegeven op het aanmeldingsstrookje dat te krijgen is bij de balie van Diessenplas. Hiermee machtigt men tevens de commissie om het verschuldigde bedrag van 10 euro van de bankrekening af te schrijven. Men kan niet contant betalen. Opgave tijdens kantooruren van 9.30 tot 17.00 uur bij de receptie van Diessenplas vanaf 3 december. Aanvraag wordt behandeld in volgorde van binnenkomst. Maximaal tachtig senioren kunnen deelnemen aan de kerstmaal tijd. Bewoners van de aanleunwoningen van Diessenplas zijn van deel name uitgesloten, omdat zij op 21 december aan het kerstdiner van Diessenplas kunnen deelnemen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV,-in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingseff 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Burgemeester en wethouders hebben besloten het voorrangskruispunt Holter- bergweg/ Motieweg in Holten te wijzigen in een gelijkwaardig kruispunt met plateau door het verwijderen van de aanwezige borden en haaien tanden. Tij dens de periode van ter inzage legging werden geen bezwaren ingediend, zodat de voorrang kan worden aangepast. HOLTEN - Er rijden zaterdag 17 november om 19.45 uur en om 20.15 uur bussen van Café Het Klavier naar Het Bonte Paard. Temg zullen de bussen rijden om 00.30 uur, 01.30 uur en 02.00 uur. Voor 3 euro is men verze kerd van een retourtje naar de Elfde-van-de-Elfdeavond. En tree is voor leden gratis. Voor 10 euro kan men deze avond lid worden van de Fienpreuvers. VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - Gedurende de gehele avond zullen twee nar ren als bliksemschichten in de zaal verschijnen. Zij zullen het publiek enkele hints geven in de richting van de nieuwe prins. Het Holtens Nieuwsblad sprak op een geheime locatie met de twee narren en kreeg alvast twee hints van ze mee. Hint 1: Soms denkt hij groen, soms wit, soms zwart, maar al tijd in de kleur van zijn hart. Hint 2: Even chillen met een drankje, de haven is in zicht. Uiteindelijk zal op deze avond de vraag worden beantwoord: wie wordt het nu? In een groots opgezette spel show, 'Van het kastje naar de prins', zal de veertigste prins van Keunedarp om exact 23.11 uur samen met zijn adjudant uit de anonimiteit treden. Deze show vol kunst, cultuur, sex en wetenschap staat onder leiding van niemand minder dan de onvolprezen en rap van de tongriem gesneden Laurens Jan Stam. Na alle felicitaties zal de nieuwe prins zijn maidenspeech hou den. Daarna kan er worden gefeest met muziek van Holtens eigen walkin' soundmachine Didier Beautox. HOLTEN - De groepen 5 tot en met 8 van basisschool De Regenboog hebben afgelopen donderdag 8 november geschaatst in De Scheg in Colmschate. Hier gingen ze Schaatsen voor Water. De opbrengst komt ten goede aan watervoorzieningen voor Burkino Fa- so Plan Nederland. foto: iohan bolink Raad mee en beleef zelf wie de opvolger wordt van Prins van Ca- tan. ARCHIEFFOTO: JOHANBOUNK

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11