Provincie financieel gezond Investeren in grote projecten centraal Kort nieuws Omgeving Twickel opgeknapt Zeer kwetsbare natuurgebieden Debatcentrum Overijssel Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl tfQGEN WIJ ÓÓK NOG EVÊN? De inkomsten, uitgaven en acties van de provincie voor 2008 zijn bekend! Het geld dat de provincie dit jaar beschikbaar heeft, is in de geschiedenis van de provincie Overijssel ongekend hoog. Voor 2008 is de omvang van de begroting bijna 520 miljoen. Dat geld is nodig voor het grote aantal projecten die uitgevoerd moet worden. Rondom kasteel Twickel bij Delden worden verschillende parken opgeknapt. Het werk is in de laatste fase. Het huispark en het verderop gelegen Breeriet zijn toegankelijker gemaakt. De natuur komt zo nog beter tot zijn recht. Het Breeriet ligt ongeveer één kilometer van het kasteel. In 1996 is het werk begonnen; vijvers zijn uitgebaggerd, wegen en paden zijn hersteld. Ook zijn enkele bruggetjes aangelegd. Een deel van de vijverpartijen wordt nog dieper uitgebaggerd om verlanding te voorkomen. Het huispark van Twickel kent een wildbaan met damherten. Verder zitten er reigers in het Breeriet en laten ijsvogels zich zien. Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben een aantal zeer kwetsbare natuurgebieden definitief aangewezen in het kader van de Wet ammoniak en veehouderij. Dit vanwege een wetswijziging per 1 mei 2007. Deze wet geeft regels voor de ammoniakuitstoot van vee houderijen binnen 250 meter rond zeer kwetsbare gebieden. Een wetswijziging beperkt de bescherming van natuur tegen ammoniak uit veehouderijen tot alleen de zeer kwetsbare gebie den. Het geeft melkveehoude rijen de mogelijkheid om meer koeien te houden dan tot nu toe mogelijk was. Gedeputeerde Piet Jansen: "We hebben de wettelijke ruimte benut om zo weinig mogelijk veehouderijen onder de werkingssfeer van de wet te laten vallen." Op 5 november opent Debat centrum Overijssel officieel haar deuren in het Kulturhus in Borne. De provincie is de initiatiefnemer van het centrum en subsidieert het project. De openings bijeenkomst is met onder andere Peter van der Vorst - bekend van onder meer RTL-Boulevard - en gedeputeerde Dick Buursink die zal uitleggen waarom Overijssel zich bloot zou moeten geven. Hoewel de provincie het initiatief genomen heeft voor het Debatcentrum, is er een onafhankelijke'stichting in het leven geroepen. Hierdoor is het ook mogelijk om bij het Debatcentrum discussies te voe ren over onderwerpen die bij de provincie gevoelig liggen. Aanmelden voor de opening kan via e-mail: nadia@debatcentrumoverijssel.nl Overijssel. Actie De Begroting 2008 staat in het teken van het realiseren van de ambities uit het Coalitieakkoord 2007-2011 SOverijssel! dat na de verkiezingen in maart dit jaar door de politiek is gemaakt. De begroting is onderverdeeld in zeven programma's. Zomaar een greep uit een aantal belangrijke onderwerpen die het Overijsselse kabinet ter besluitvorming aan de Staten voorlegt en waar zij zich de komende tijd met u voor wil inzetten. Kwaliteit van de leefomgeving 55,5 miljoen) De kwaliteit van de leefomgeving wordt verbeterd via gebiedsont- wikkelingsprojecten als IJsseldelta- Zuid, het (her)ontwikkelen van stationsomgevingen en de bouw van meer woningen. Daarnaast zet de provincie zich, als onderdeel van het provinciaal Meerjarenprogramma Landelijk Gebied, in voor de verplaatsing van grote veehouderijen uit beschermde gebieden. Walet knpufs vcof wert; Daadkrachtig bestuur Kwaliteit van de leefomgeving Natuur en duurzaamheid Mobiliteit Sociale infrastructuur en cultuur Totaal 20.4 29.5 40,9 55,5 113,1 117,9 139.6 S16.9 Genoemde getallen zijn de expioitatreiasten <n nH-oefsen euro's. Impuls voor werk 29,5 miljoen) De provincie wil de aansluiting van het onderwijs op de arbeids markt verbeteren. Via onder andere mentoren en meer stage hanen moeten zo meer jongeren aan werk komen. Veel aandacht is er ook voor stimulering van inno vatie in het bedrijfsleven en de herstructurering van verouderde bedrijventerreinen. Mobiliteit 117,9 miljoen) Vlot en veilig door Overijssel, zowel met de auto als het open baar vervoer. Dit betekent onder andere verbetering van de aanslui tingen op rijkswegen en de aanleg van rondwegen rond de kernen Wesepe en Weerselo. Ook inves teert de provincie in beter open baar vervoer, betere reisinformatie op bushaltes, betere aansluitingen tussen bussen en treinen en een beter fietsnetwerk. Natuur en duurzaamheid 113,1 miljoen) In 2008 gaat de provincie een Energiepact sluiten met energie bedrijven, organisaties en gemeenten. Hierin worden initia tieven rond energiebesparing en bestrijding van de klimaatveran dering gebundeld, zoals subsidie voor roetfilters, het warmtenet Twente en windenergie. Via grondaankopen zorgt de pro vincie ervoor dat er een sluitend netwerk van natuurgebieden komt. Daarnaast stimuleert het provinciebestuur particuleren voor het onderhoud en behoud van karakteristieke landschaps elementen, de zogenaamde Groen-Blauwe Diensten. Water 20,4 miljoen) In 2008 richt de provincie zich op de Vecht en de IJssel. Bescherming tegen overstromingen, een goede waterkwaliteit en ook aan de ruimte rond de rivieren wordt gewerkt. Sociale infrastructuur en cultuur 139,6 miljoen) Vermindering van de instroom en het versnellen van de doorstroom en uitstroom zijn de doelen voor 2008 als het gaat om de jonge ren binnen de jeugdzorg. Ook wil de provincie cultuur inzetten om de deelname door burgers aan de Overijsselse samenleving te vergroten. Hierbij gaat het onder andere om versterking van de streekcultuur, het opknappen van monumenten en de organisatie van het landgoederenfestival 'Onweerstaanbaar Overijssel'. Daadkrachtig bestuur 40,9 miljoen) De provincie Overijssel kijkt over haar eigen grenzen heen. Niet alleen door meer samen te wer ken met andere overheden op bijvoorbeeld het gebied van elek tronische dienstverlening (e-loket of het Contactcenter Overheid). Maar ook door samenwerking over de landsgrenzen. Dit verbe tert de positie van Overijssel en levert een goede bijdrage aan werkgelegenheid en kennisont wikkeling. Discussie De begroting is op woensdag 31 oktober onderwerp van discus sie in de Statencommissies. Hier bepalen de diverse politieke partij en hun standpunt over de begro ting. Dit alles ter voorbereiding op het debat in Provinciale Staten op 14 november aanstaande waar de door u gekozen volksvertegen woordigers een besluit nemen over de projecten en bijbehorende financiën. Digitaal De Begroting 2008 van de provin cie Overijssel is na te lezen en te downloaden via provincie. Overijs sel. nl/begroting2008. Of vraag een exemplaar op via 038 499 92 00.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 30