Verlies voor Blauw Wit Schaakprobleem A •a A Holtens Nieuwsblad 29 Geheimzinnig Rondje Kultürhus E X 4 Thuiswedstrijd handbaldames Voetbal Blauw Wit laat kansen liggen BjSj Programma Kultürhus Najaarsconcert HMV: maak reis door wereld Kort sportnieuws Handbaldames helemaal van slag Ook vierde wedstrijd omgezet in winst - Dinsdag 30 oktober 2007 HOLTEN - De handbaldames van HV Holten spelen zaterdag 3 november om 13.15 uur hen tweede thuiswedstrijd in de hoofdklasse B. Iedereen is welkom in sporthal 't Mossink om hen aan te moe digen. Tegenstander is SV Gemini uit Zoetermeer. Gemini startte dit seizoen met twee punten uit drie wedstrijden. Afgelopen week verloor HV Holten ruim van Wings 2. Het zal de dames van HV Hol ten er alles aan gelegen zijn om tegen deze tegenstander de eer ste punten kan pakken. HOLTEN - Het is Blauw Wit niet gelukt om in de thuiswedstrijd tegen koploper Sportlust uit Gla- nerbrug de aansluiting te be werkstelligen. Met 0-1 werden de punten meegenomen naar Glanerbrug. In de laatste fase voor rust wist de thuisclub twee goede kansen te creëren, maar Remon Müller mikte voorlangs en Harald Beid- man zag zijn inzet door de doel man tot hoekschop verwerkt. Een vrije trap van Arno Jager strandde in de muur. Na rust bracht trainer John-Paul Akker- HV HOLTEN HOLTEN - De handbaldames van HV Holten reisden af naar Den Haag om aldaar tegen HV Wings te spelen, eveneens een promovendus in de hoofdklas se. In de eerste helft hielden beide teams elkaar in evenwicht tot 2- 2, hierna liep Wings uit naar 5-2 mede door hun goede cirkel speelster. HV Holten herstelde zich echter goed en kwam terug tot 6-5. Verdedigend had het de han den meer dan vol aan de Haag se dames maar aanvallend werd er redelijk gespeeld met enkele fraaie aanvallen en doelpunten. Ook het onnodige balverlies was minder en het team leek zich te herstellen. Tot een stand van 9-9 bleef HV Holten dan ook goed meespe len en bij deze stand speelde men zich tot vier keer toe een riante mogelijkheid vrij, maar helaas de scherpte ontbrak en de kansen werden gemist. Wings scoorde wel drie keer en ging daardoor met 12-9 de mst in, terwijl dit even zo goed an dersom had kunnen zijn. In de tweede helft was het bin nen 5 minuten bekeken. Een tempoversnelling en hun ge vaarlijke linkeropbouwster de den HV Holten de das om. In no-time stond het 17-10 en was de wedstrijd gespeeld. Over het vervolg van de wedstrijd kun nen we kort zijn, HV Holten sta pelde fout op fout en was hele maal van slag, Wings profiteer de hiervan en won zodoende wel geflatteerd met 33-18. Scores: Judith Tiekink 4, Bianca en Jes sica Smit 3, Dorte v. Ooijen, Mo nique Planitnga en Paulien Schooien 2, Jolanda Karsten en Eline Berends 1. man aanvaller Stefan Aanstoot voor verdediger Gert-Jan Ulf- man in het veld. De verdediging van Sportlust was blijkbaar ver rast door deze extra-aanvaller want de thuisclub kreeg direct enkele grote kansen. Twee keer zette Remon Müller Harald Beldman in vrije schietpositie. Tot teleurstelling van de Blauw Wit-aanhang knalde Harald uit de eerste kans echter rakelings naast en zag hij zijn tweede kans door de Sportlust-goalie gestopt. De bezoekers namen daarna het initiatief weer wat over en kregen een grote kans toen Bennie Schoemaker te zacht terug kopte op zijn doelman. Een Spotlust- aanvaller kon daardoor vrij op William afgaan, maar hij mikte gelukkig voor Blauw Wit over. Daarna bleven de oranjezwarten een periode de meest aanvallen de ploeg maar kansen konden niet worden gecreëerd. Maarten Kruimelaar kwam halverwege de tweede helft Gert-Jan Prins vervangen. Blauw Wit kreeg weer meer grip op de wedstrijd en juist in die fase kwamen de bezoekers toch onverwacht op voorsprong. In de 70e minuut kreeg de verder sterk spelende Gerwin Schalk, een bal niet goed onder controle. De snelle rechts buiten, Rik Zighan van de bezoe kers wist daar optimaal van te profiteren, kwam alleen voor William en scoorde beheerst (0- 1). Enkele minuten later ontstond er in de pittige maar wel sportie ve wedstrijd een opstootje op het middenveld, waarna de goed lei dende jeugdige scheidsrechter Poffers uit Nijverdal zich ge noodzaakt zag om Amo Jager en de nogal eens irritant optreden de aanvaller Jongedijk rood te geven wegens slaan, waar echter bij Amo echter absoluut geen sprake was van slaan maar van het wegduwen van de hem bela gende Jongedijk. Met Merijn Of- fringa werd nog een aanvaller in het veld gebracht als vervanger van aanvoerder Arjan Aanstoot. De slotfase verliep spannend met nog enkele hoekschoppen voor Blauw Wit, maar de verde diging van Sportlust wist met kunst- en vliegwerk overeind te blijven. HANDBAL HEREN HOLTEN - Ondanks het gemis van vier basisspelers wist HV Holten ook de vierde wedstrijd uit tegen Heeten in winst om te zetten. Het handbalherenteam startte goed en nam na een kwartier een 4-9 voorsprong. Daarna liep het even wat min der waardoor Holten bij rust leidde met 8-11. Na rust was Holten niet scherp genoeg om de wedstrijd definitief te beslis sen. Heeten bleef daardoor kan sen houden en kwam tot 12-14 terug. Daarna kende Holten een sterke fase en bij de stand van 13-18 leek alles beslist Enkele onnodige tijdstraffen zorgden er voor dat Heeten opnieuw te rug kon komen, maar verder dan de 16-18 eindstand liet Hol ten het niet komen. Dames 2 liet zich in de beginfa se verrassen door Wesepe. Hol ten wist de achterstand bij de rust tot 7-4 te beperken. Na rust waren beide team aan elkaar gewaagd. Holten draaide goed maar de puntjes op de i misten. De punten bleven met een 13- 10 stand in Wesepe. Dames 3 moest met slechts 1 wissel die ook nog ziek was op pad naar Klarenbeek. Ondanks de problemen speelde Holten een goede wedstrijd. Klaren beek had fysiek meer te bren gen en bij mst was de stand 6-2. Na mst bleef Holten goed te genstand bieden. Tot hun eigen verbazing kwamen ze tot 9-7 te rug. Twee gemiste strafworpen lieten de kans op een veel bete re uitslag verloren gaan. In de slotfase bepaalde Klarenbeek de eindstand op 10-7. iv HOLTEN - Blauw Wit laat in een thuiswedstrijd tegen koploper Sportlust uit Glanerbrug mooie kansen liggen.Blauw Wit moet door deze nederlaag weliswaar voorlopig afhaken in de strijd om de bovenste plaatsen, maar als het in de komende wedstrijd met dezelfde inzet en strijdlust blijft spelen zullen er heus nog heel wat wedstrijden gewonnen gaan worden. Voorwaarde is daarvoor na tuurlijk wel dat de kansen benut gaan worden, want door het nalaten daarvan werd deze wedstrijd onnodig verloren. FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Voor de vierde keer wordt zaterdag 3 november op Smidsbelt een Rondje Kultür(hus)dag gehouden. Het evenement wordt georgani seerd door de participanten van het in oprichting zijnde Kultur- hus Holten, met ondersteuning van de Holtense theatermaker Dolf Moed. Het thema is dit jaar: Geheimen. Het program ma is erg divers. Er is een theatervoorstelling met acroba tische acts, humor en sensatie. Er komt een ware duikboot 'ge varen' naar Holten, waar kinde ren samen met kapitein Kosto diepzee avonturen beleven. De kapitein beleeft spannende avonturen en doet bijzondere ontdekkingen in de zee. Dolf Moed vertelt een geheimzinnig HOLTEN - Met ingang van dit seizoen krijgt men regelmatig een schaakprobleemstelling voorgeschoteld. De composities zijn van de hand van schaakclublid Hans van Oijen. Mail de juiste oplos sing naar schaakclub@planet.nl Inleveren kan ook bij Dinant van Beek, Bessinkpasstraat 33. Onder de juiste inzenders wordt een leuk schaakprijsje geloot. Leden van een schaakclub zijn uitgesloten van deelname. Het enkele weken geplaatste schaakprobleem heeft veel re acties opgeleverd. Echter helaas geen goede oplossingen. De stelling: wit: Ke5, Tal, Lel, Pc4 en pionnen b5 en d3. Zwart: Kc5, Tb6, La6 en pion nen b7 en c6. De oplossing was een blokkade probleem (Stocchi). Driemaal blokkade op hetzelfde veld. Te vens tempoprobleem. Na de sleutelzet dreigt wit niets. Zwart heeft geen andere mogelijkheid dan zetten te doen waarmee hij zijn eigen vluchtveld blokkeert. 1. Pc4-b2.; 1,Lb5, d4++; 1,cb5, Tcl++; 1,Tb5, Pa4++; 1,Kb5:, Ta5++ 8 7 6 s 5 4 3 2 1 a b c d e f 9 h Mat in 2 zetten. verhaal over 10.000 mijlen on der zee. Hij doet dit samen met de kinderen van groep 8 op een pakkende en beeldende wijze. In het gemeentehuis is een ex positie van plaatselijke kunste naars en een poëzie-estafette. Op het marktplein zijn diverse marktkramen waar organisaties zich op een geheimzinnige ma nier presenteren. HOLTEN - Het programma van het Rondje Kultürhus, zaterdag 3 november op Smidsbelt. Smidsbelt 14.00 uur opening 14.15 uur Jabbe dabbe doe 15.15 uur Theater Dolf Moed 16.15 uur labbe dabbe doe Gemeentehuis 14.00 -17.00 uur kunstexpo 15.00 uur poëzie-estafette Doorlopend programma Festivalmarkt; duikboot; scoot- mobielcircuit; draaimolen. HOLTEN - De Holtense mu ziekvereniging HMV houdt za terdag 3 november om 20.00 uur haar jaarlijkse najaarscon cert in De Kandelaar aan Sta tionsstraat 4. Het thema van de avond is 'Een reis door de wereld'. HMV komt met een afwisselend programma met allerlei ver schillende muziekstukken uit alle delen van de wereld. Zowel de drumband, het orkest, de majorettes en het jeugdorkest zullen hun kunnen laten zien en horen. Zo zal er een typisch Ameri kaans melodietje gespeeld wor den dat voor velen herkenbaar is, de blazers bewegen hun vin gers zoals de dansers hun voe ten in een muzikaal stuk a la Ri- verdance. Verder zal er een passievol rit me gespeeld worden waarop men de voeten niet stil kan hou den. De entree bedraagt 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kin deren tot 12 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 29