Oud-Holten tijdens lste koffieochtend Holtens Nieuwsblad Oude ambachten, dansen en markt op nazomerfair Holtens Nieuwsblad 7 Plan golfbaan naar commissie Klas zes Reünie oud-leerlingen Kolschool Handbal Collecte brandwonden Honden goedkoper Project gaat op dit moment alleen om realisatie van een negen holes golfbaan Auto maakt panoramafoto's Dinsdag 2 oktober 2007 'Zeker geen onteigening' VERVOLG VOORPAGINA ESPELO - "Deze kaart moeten we vernietigen want het gaat nu alleen om een negenholes baan op een stuk grond van 25 hecta re. Een uitbreiding zou eventu eel op termijn kunnen, maar al leen wanneer de betrokken ei genaren daarmee kunnen in schikken. Er zal zeker geen ont eigening komen. Het kan alleen op vrijwillige basis". Volgens de wethouder gaat het om een particulier initiatief en komt het plan niet van de ge meente zelf. Het college van B en W ziet op die plek geen pro bleem en zal het donderdag 4 oktober voorleggen aan de raadscommissie. Naast agrariërs waren er ook enkele golffanaten op de bijeen komst afgekomen. Zij zien een golfbaan wel zitten, maar gaven ook duidelijk aan dat een ne genholes baan nergens in Ne derland winstgevend is. "Dat moet later wel uitgroeien naar een achttienholes baan en dan is het nog maar afwachten". Volgens hen zouden er zelfs veel faciliteiten omheen moeten worden gerealiseerd om de golfbaan lucratief te maken. Een stuk grond van minimaal 65 hectare zal dan ook zeker no dig zijn. Want ook moet er ge dacht worden aan een veilig heidszone om de baan heen, waar rondvliegende balletjes te rechtkunnen komen. Een hoog net zou ook kunnen, maar is geen esthetische oplossing. Iemand uit de zaal deed de sug gestie om het land van Lubber- sen te laten ruilen met een boer in de buurt van de Holterberg. Zodat de golfbaan op een bete re plaats terecht zou komen en het huidige stuk land van Lub- bersen bespaard zou blijven voor agrariërs. Stegeman liet weten hier verder niet in te wil len bemiddelen, omdat' het geen gemeentelijk initiatief is. Het plan komt van Lubbersen en de gemeente hoeft, volgens de wethouder, alleen te bekij ken of zoiets op die plek ge schikt is en goed of af te keuren. "Wij kunnen niet tegen het plan zijn, door te zeggen: 'Neerdorp moet agrarisch blijven.' Alleen als het schade oplevert voor omwonenden, dan is het an ders. Maar dat doet het niet, want de milieuzone is niet meer dan 10 meter. Dan moet de be bouwing wel heel dicht naast het land van Lubbersen staan en dat is hier niet het geval", be nadrukt Stegeman. "Wij gaan als gemeente niet actief op zoek naar eventueel een andere plek. Daarnaast kunnen we mensen niet verbieden om iets te reali seren op eigen grond". ESPELO - Het is nu aan de leden van de raadscommissie, die donderdag 4 oktober bijeen komt, te bekijken of het plan voor een nieuwe golfbaan aan de Rutgersweg hun goedkeu ring kan meekrijgen. Blijkt hier de meerderheid tegen te zijn, dan is het de vraag of het plan het gaat halen. Daar wordt later in een raadsvergadering over beslist, waarna procedures en bezwaarrondes worden gestart. Stegeman: "Voordat het ont- werpbestemmingsplan hele maal is goedgekeurd zijn we ze ker een halfjaar tot een jaar ver der". HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen en SoCuWe houden vrijdag 12 oktober om 10.00 uur de eerste koffieochtend van het seizoen. De ochtenden vinden plaats in de ontmoetingsruimte van dorpshuis de Boschkamp aan de Tuinstraat en zijn bedoeld voor mensen die tijdens de lan ge wintermaanden behoefte hebben aan sociale contacten. Oudheidkamer Hoolt'n bijt het spits af. Aan de hand van dia's zullen zij een beeld schetsen hoe een deel van het Holtense centrum, de oude begraafplaats en Kalfstermansweide er in vroegere tijden uitzagen. De ochtenden zijn gratis toe gankelijk, bezoekers betalen al leen voor de koffie. De volgende koffieochtenden vinden plaats op 9 november (weerman Ton ten Hove), 14 december (trou badour Gery Groot Zwaaftink), 11 januari (harmonicamuziek), 8 februari (verhalen en gedich ten van Diny Hiddink) en 14 maart (de Hoolter Korhanen). HOLTEN - Met ingang van vrij dag 21 september fotografeert het bedrijf CycloMedia de hele gemeente Rijssen-Holten. Een Opel Corsa, voorzien van een speciale camera op het dak, rijdt door de gemeente om 360 graden panoramafoto's te ma ken. De auto van CycloMedia rijdt over alle openbare wegen en stopt om de tien meter om een foto te maken. De foto's worden tot medio oktober gemaakt, af hankelijk van het weer. De dienstverlening van CycloMedia richt zich op de zakelijke markt. De 360 graden panoramafoto's worden onder meer gebruikt door gemeenten, provincies, rijksoverheid en makelaars. Ze worden bijvoorbeeld gebruikt voor inventarisatie van de bui tenruimte, afhandeling van ver gunningaanvragen en het beant woorden van vragen van bur gers. CycloMedia benadrukt dat de gegevens niet worden ge bruikt voor direct-marketing- doeleinden. Dames 2 moest ook tegen het eerste van HCD '97 de punten la ten, De thuisploeg speelde fris en snel handbal en daar had Holten veel moeite mee. Holten kreeg wel kansen, maar zocht te moei lijke combinaties op. HCD be nutte de kansen goed en leidde bij rust al met 12-3. Ook na rust een zelfde beeld. Holten pro beerde het wel, maar miste de scherpte. HCD bleef scoren en wist de partij met 22-6 te winnen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweridng met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Leerlingen van klas zes van de voormalige Kolschool kwamen afgelopen zaterdag bij elkaar in de Holterenkschool tijdens een speciaal gehouden reünie. Een zoektocht naar zoveel mogelijk oud-leerlingen had z'n vruchten afgeworpen. Velen kwamen naar de reünie om gezeUig met elkaar bij te praten. Waarschijnlijk de laatste keer dat dit in de voormaüge Kolschool kon, want er zijn plannen om de school te slopen. foto: johan bolink HOLTEN - De Nederlandse Brandwonden Stichting houdt van 7 tot en met 13 oktober de collecte. Collectanten geven bij ieder huishouden dat ze bezoe ken, informatie over rookmel ders af. De Süchting strijdt te gen littekens. Dit doet zij op drie fronten: het voorkomen van brandwonden, het verbete ren van de behandeling en het bevorderen van de nazorg. HOLTEN/ RIJSSEN - Honden belasting wordt in 2008 goedko per. Kost de eerste hond nu nog 49,04 euro en de tweede 72,48 euro, dat wordt 40,80 euro en 60 euro. Een andere manier van hondencontrole valt goedkoper uit. Dit voordeel wordt voor 50 procent doorberekend. De an dere helft wordt gebmikt voor een nieuw project op het gebied van hondenvoorzieningen. VERVOLG VOORPAGINA ESPELO - De markt omvat ver der verscheidene oude am bachten, waaronder manden vlechten en bezems binden; er zijn diverse dames actief met vaardigheden als breien, patchwork, spinnen (wol en vlas) en kantklossen; de Welfare van het Rode Kruis is van de partij evenals Lidy Freriks met herfstkransen en 'groendecora- ties'. Verder is er zelfgemaakte jam; informatie over het houden van bijen; kerstgroepen (beelden schilderen) en kan men zich te goed doen aan onvervalst boe- renijs. Behalve de verkoop van allerhande materialen is er op de veranda voor de kantine een interessante foto-expositie te- bezichtigen over agrarische ge bruiken van weleer. In de filmruimte van de kinder boerderij wordt aan de hand De Welfare van het Rode Kruis verkoopt zelfgemaakte artikelen op de fair. van videobeelden het een en ander uitgelegd over het ringen van kerkuilen. Ook twee Bath- mense imkers (bijenhouders) zijn van de partij. 's Middags wordt de Nazomer- fair opgeluisterd met een wer velend optreden van de kinder- demonstratiegroep van de Ral- da dansgroep uit Raalte. Om 14.30 uur treden de kinde ren in de schijnwerpers. Hun leeftijden lopen uiteen van 8 tot ongeveer 12 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7