A-D Keukens viert eerste lustrum Verlies SV Enter nrrmwEi wereld Met dé Weekkrant op reis door de wondere wereld van kennis Test: Toyota Corolla 2. Top SIGNALEMENT -4D-F-Luna door De Volder en Vos Dinsdag 2 oktober 2007 Le zers groot en klein van dé Week krant kun nen wel heel goed koop kennis maken met de vele wetens waardigheden van de Disney Kids Encyclopedie, een bij zondere serie van liefst 24 de len. De pagina's zijn vrolijk en duidelijk. Overal staan weet jes die zeker indruk maken op vriendjes en vriendinnetjes, kleurrijke kadertjes bevatten extra informatie. Goofy en zijn vriendjes zijn altijd wel te vinden voor een grappig knipoogje bij elk onderwerp en er zijn speciale pagina's waar Mickey dieper ingaat op interessante feiten. Lezers van dé Weekkrant die nieuwsgierig zijn geworden naar deze speciale encyclope die betalen slechts 5,95 voor deel 1 en 2. In deze krant staat uitgebreid beschreven hoe men deze delen in huis kan krijgen. In deze serie wordt op heel veel vragen antwoord gege ven. Wist je bijvoorbeeld dat de Himalaya nog steeds groeit met een centimeter per jaar en dat de langste rivier de Nijl in Egypte is met 6.400 ki lometer. Weet je ook wel dat toen en kele honderden jaren geleden in China voor het eerst fossie le beenderen van dinosaurus sen werden gevonden de mensen dachten dat het de botten van reuzendraken wa ren? Deze en nog véél meer weet jes staan in de gloednieuwe Disney Kids Encyclopedie waarin Mickey, Minnie, Do nald, Daisy, Goofy en Pluto nieuwsgierige lezertjes mee nemen op een avontuurlijke reis door de wonderlijke we reld van de kennis. Samen met hen wordt een ontdek kingsreis ingezet naar de ge heimen van de natuur, onze wereld, het verleden en nog veel meer. Met deze serie van 24 verschillende onderwer pen laat Disney zien dat ency clopedieën helemaal niet saai hoeven te zijn. RUSSEN - A-D Keukens, een on derdeel van D-B Keukengroep, opende precies vijf jaar geleden een keukenspeciaalzaak aan de Ethaanstraat 2 op het Rijssense industrieterrein de Plaagslagen. Ter gelegenheid van het eerste lustnim zijn er tot het eind van deze week een aantal aantrekke lijke aanbiedingen. Naast deze vestiging bezit deze keukengroep ook nog twee vestigingen in Zee land en een in Nunspeet In no vember wordt een vijfde filiaal in Kersteren in de Betuwe geopend. A-D Keukens heeft ook een eigen keukenlijn, die de naam Excel lentie heeft mee gekregen. Voor beelden hiervan zijn te zien in de ruime showroom aan de Ethaan straat. "In samenwerking met één van onze fabrikanten heb ben we een topproduct ontwik keld dat met vele extra's wordt uitgevoerd tegen een zeer lage prijs", vertelt Erjan de Bruin, be drijfsleider van A-D Keukens in Rijssen. "A-D Keukens is niet al leen de voordeligste keukenspe cialist, wij verkopen ook echte kwaliteitskeukens voor een scherpe prijs. Bij ons staat de klant voorop. Wij richten ons op het eindresultaat en komen onze afspraken na, waardoor teleur stellingen worden voorkomen." In de showroom van A-D Keu kens staan heel wat verschillende keukens opgesteld. Men ziet er de verschillende types en model len, zoals de landelijke keuken, handgeschilderde keukens en de tijdloze keuken, uitgevoerd met verschillende soorten aanrecht- bladen, spoelbakken, kooktoe- stellen en andere inbouwappa- ratuur. De Bruin: "Een keuken koopt men het liefst bij een be drijf dat achter zijn product staat en zijn afspraken nakomt. Wij van A-D Keukens willen juist dat extra stukje service geven. Ook geven we onze klanten persoon lijke aandacht. Een klant geeft veel geld uit voor een nieuwe keuken en wil daar ook iets goeds voor krijgen, zonder allerlei on nodige problemen. We maken een gespecificeerde offerte, waarop elk artikel apart, met prijs, vermeldt staat. Hiermee voorkomen we teleurstellingen achteraf." Een ander voordeel van A-D Keukens is dat de klant na het bestellen van een keuken niets aan hoeft te betalen. "Onze klanten betalen pas nadat de keuken door ons bij hen thuis is opgeleverd en dat is best uniek in de keukenbranche. Meestal moet bij een dergelijke aanschaf een flink deel van de aankoop som van te voren worden betaald wat veel mensen een naar gevoel geeft." A-D Keukens beschikt over een eigen montagedienst voor het plaatsen van keukens. Ook de apparatuur wordt door de vakmensen van A-D aange sloten. Hierdoor houdt het be drijf alles in eigen hand, waar door de lijnen bij overleg koner zijn. ENTER - SV Enter staat na zijn vliegende start in de eerste vier wedstrijden weer met de beide benen op de grond. TVC '28 was in Tubbergen met 4-0 de eerste ploeg die de Entemaren dit sei zoen op de knieen kreeg. Enter werd op alle fronten afgetroefd en mocht, op het eerste kwartier na, geen enkele aanspraak ma ken op de drie punten. Voor de wedstrijd was het gat met de gastheren maar liefst vijf punten en een overwinning zou ervoor zorgen dat de bezoekers de eerste periode voor het grij pen zouden hebben. Het pakte echter anders uit. Ondanks een goed eerste kwartier waarin En ter nog enkele kansen creëerde en de wedstrijd naar zich toe leek te trekken. Maar ondanks de druk die de ploeg van trainer longman zette, werd het net niet gevonden. Na een kwartier spe len, erg vroeg in de wedstrijd, kantelde het beeld volledig nadat TVC een fout in de Enterse verde diging wist af te straffen. Hierna was de ploeg geen schim meer van het elftal dat de laatste weken zo goed draaide. De spelers lieten de kopjes hangen en lieten toe hoe TVC feller was en het betere van het spel liet zien. De thuisploeg liep al snel uit naar 2-0. Enter probeerde nog wel aan te dringen maar was niet bij machte om de anschlusstreffer te forceren. Hierdoor liep de score zelfs uit tot 4-0. Leider Asbroek sprak over 'een collectief falen'. Het interieur is deels gelijk aan dat van de Auris. Zo is bijvoorbeeld het complete in strumentarium identiek en geldt hetzelfde voor een groot deel van de midden console. De Corolla heeft echter een normale midden console met wat lager ge plaatste pook en niet de brug die zo kenmerkend is voor de Auris. Interessant is het Business pakket dat voor 1.250 euro een full map DVD navigatiesysteem biedt en Bluetooth. De afwerking van de Corolla is zowel van binnen als van buiten 'top'. Bescheidenheid siert van 1385 kg is een vermogen van 127 pk helemaal in orde, maar het is vooral de 300 Nm koppel tussen 1.800 en 2.400 tr/min die de Corolla vleugels geeft. Probleemloos tovert de auto de 200 km/u op de teller en sprint in 10,3 seconden naar de 100 km/u. En dat alles bij een brandstofverbruik dat in de praktijk gemakkelijk boven de 1 op 15 uitkomt. Het onderstel van de Corolla sedan bedient zich voor van McPherson veer- poten en achter van een torsie- as en eveneens schroefveren. De afstemming is vooral op comfort gericht, zonder klach ten over de stabiliteit op de snelweg en in bochten. De serie begint bij 21.850 euro voor de 1.6 Terra. Dieselen kan vanaf 28.000 euro. Voor veel automobilisten is het belangrijk dat hun voertuig hen nooit in de steek laat Verder willen ze ruim en com fortabel zitten en voldoende passagiers en bagage mee kunnen nemen. Toyota lanceert met de nieuwe Corolla se dan een model dat niet echt op zal vallen, maar dat met zijn prima kwaliteiten voor honderdduizenden automobilis ten in de wereld aan alle eisen voldoet De Corolla sedan is met zijn lengte van 4,54 meter een forse auto geworden, niet echt mid denklasse meer. De buitenkant is uitermate braaf maar ook een tikkeltje chique. Chroom op de grille, moderne, ver doorgetrok ken heldere koplampen, een oplopende taillelijn en een bij na coupéachtige daklijn. Uiter mate verzorgd komt de Corolla sedan over. De toegenomen af metingen zorgen ook voor veel ruimte in het interieur. Daar kunnen vier tot vijf volwassenen prima zitten. De voorstoelen zijn behoorlijk breed en in rui me mate verstelbaar. Verder kan er voor 450 liter aan bagage worden meegenomen in een kofferbak die door een voldoen de diepe uitsnede van het kofferdeksel makkelijk kan wor den bereikt. De rugleuning van de achterbank kan eenvoudig in delen worden neergeklapt. Motorisch biedt Toyota twee bekende mogelijkheden, de 124 pk sterke 1.6 16V met variabele kleptiming en onze 2 liter com mon rail diesel standaard met roetfilter. Bij een wagengewicht L X B X H: 4.540 x 1.760 x 1.470 mm Wielbasis: 2.600 mm Kentekengewicht: 1.385 kg Laadvermogen: 505 kg Trekgewicht geremd: 1.300 kg Motor: viercilinder dieselmotor Cilinderinhoud: 1.998 cm3 Max. vermogen: 93 kW/127 pk bij 3,600 tpm. Max. koppel: 300 Nm bij 1.800-2.400 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 10,3 sec. Topsnelheid: 200 km/u Gem. verbruik: 1 op 17,5 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 30.300 euro (Sol) Min: Vormgeving is erg onopvallend, geen frivole details in het interieur. Plus: Fors bemeten auto met veel ruimte voor passagiers en bewezen Toyota kwaliteit voorspelt lange levensduur, zuinige en krachtige diesel.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20