"Qverijssi Arbeidsmarkt Economie en Toerisme Dooi in het Nijenhuis Zoekplaatje Bedrijfsterrein saneren? Meldt u aan voor de Bedrijvenregeling. Internetdiscussie openbaar vervoer West-Overijssel Missie provincie Overijssel provincie De nieuwe missie van de provincie Overijssel is geformuleerd. 'Vernieuwen, verschil durvén maken, initiatief en balans' zijn enkele kernwoorden waarop de missie is gebaseerd. Wilt u weten waar de provincie voor staat? Kijk dan op www.provincie.overijssel.nl/missie. redactieadres Postbus 7 0078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl Per 1 januari 2006 is een sane ringsplicht opgenomen voor eigenaren van bedrijfsterreinen die verontreinigd zijn voor 1987. Omdat sommige van deze veront reinigingen lang geleden zijn ont staan, betaalt de overheid onder bepaalde voorwaarden mee aan de sanering via twee stimulerings regelingen. Bedrijvenregeling De Bedrijvenregeling is bedoeld voor verontreinigingen die zijn veroorzaakt vóór 1975. De bij drage kan oplopen tot maximaal 70% van de saneringskosten. Eén van de voorwaarden om in aanmerking te komen voor deze subsidie, is dat u zich heeft aan gemeld bij het bevoegd gezag Wet bodembescherming. En wel voor 1 januari 2008. Via de website www.meldbedrijvenregeling.nl kunt een aanmeldingsformulier downloa den. Het ingevulde formulier stuurt u, samen met een verkennend bodemonderzoek waaruit blijkt dat er sprake is van bodemverontreini ging, naar de provincie. Door uw aanmelding kunt u, of uw opvolger, ook na 1 januari 2008 een beroep blijven doen op de subsidieregeling. Cofinanciering Bedrijven met een verontreiniging ontstaan tussen 1975 en 1987 komen dus niet in aanmerking voor subsidie op grond van de Bedrijvenregeling. Het Ministerie van VROM heeft daarom de cofinancieringsregeling in het leven geroepen. Deze bijdrage kan oplopen tot maximaal 35% van de saneringskosten. De aanvragen voor de cofinanciering lopen via de Stichting Bodemcentrum. Voor meer informatie over deze rege ling verwijzen wij u naar: www.Bodemcentrum.nl. Wilt u meer informatie over de Bedrijvenregeling of de Cofinanciering? Kijkt u dan op de bovenstaande websites of neem contact op met het Meldpunt Overijssel, 038 425 24 23. Gedeputeerde Job Klaasen, ver antwoordelijk voor verkeer en vervoer in Overijssel, heeft een internetdiscussie gestart over het openbaar vervoer in West- Overijssel. Hij deed dit door het plaatsen van de volgende stelling: 'Bij verkeersknelpunten verbeter je de doorstroming door forenzen spotgoedkoop openbaar vervoer aan te bieden.' De provincie roept burgers en organi saties op om mee te doen aan de vir tuele discussies over bus, regiotaxi en trein in West-Overijssel. De discussies op www.espraak.nl, die duren tot en met 5 oktober 2007, vormen een bij drage voor het nieuwe openbaarver voerplan van de provincie Overijssel. In het nieuwe openbaarvervoerplan gaat de provincie de frequentie en soorten van openbaar vervoer beschrijven en aangeven op welke terreinen er extra geld wordt ingezet. Het nieuwe plan is naar verwachting in april 2008 gereed. De provincie Overijssel is verantwoor delijk voor het openbaar vervoer in West-Overijssel. De Regio Twente regelt het openbaar vervoer in Twente. "Als je je voorstelt aan mensen als gedeputeerde en je noemt je porte feuilles, begin dan met: arbeidsmarkt Economie is zo vaag, dat gaat overal over." Dit welgemeende advies kreeg ik van een partijgenoot tijdens de 1-mei viering van dit jaar. En gelijk heeft hij. Economie (huis houdkunde) gaat over verdeling van de schaars te; van goederen, van geld, van natuur, van arbeidsplaatsen... Het gaat over zuinig zijn en kiezen. Dat doen wij dagelijks of we doen daar een poging toe. Als je naar ons energieverbruik kijkt, slagen we er niet echt in om zuinig te zijn. Als je naar de arbeidsmarkt kijkt zie je dat door Oplossing zoekplaatje juni: het Lutterzand bij de Dinkei. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bij voorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 5 okto ber 2007 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactie@overijssel.nlVergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen- dingèn worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. het maken van keuzes, mensen tussen de wal en het schip vallen. Niet mee (kunnen) doen in de samenleving. "Ze blijven achter de geraniums zitten." In mijn woonplaats Zwartewaterland biedt de Stichting In Balans deze mensen werk in sociale werkgelegenheidsprojecten, zoals een kwekerij, een team dat webdesign verzorgt of een kle dingatelier. Kleinschalige projecten, met veel vrijwilligers uit de kernen en bevlogen beroeps krachten. Altijd op zoek naar projecten en men sen die bij elkaar passen. Deelnemers bloeien op en voelen zich gewaardeerd. Dat is ook econo mie, meedelen in welzijn en welvaart. Carry Abbenhues gedeputeerde Economie, Toerisme en Arbeidsmarkt Op 28 september is de afronding van verschillende renovatie-projecten op Het Nijenhuis gevierd met het onthullen van een kunstwerk. Vanaf het midden van de 17e eeuw tot begin 1900 werden in Nederland speciale kelders gebouwd die in de winter werden gevuld met natuurijs. Ijskelders waren daarmee de voorlopers van koelkast en diepvriezer. Mits goed afgedekt en zorgvuldig afgesloten kon het ijs wel twee zomers bewaard worden. In 1996 werd tijdens werkzaamheden op het landgoed de fundering van een ijskelder gevonden De provincie Overijssel en Museum De Fundatie wilden in eerste instantie de ijskelder herbouwen. Dit bleek helaas niet mogelijk door het gebrek aan historisch materiaal over deze ijskelder. Daarom is via een prijsvraag gezocht naar een bijzondere manier van presenteren en daarmee iets te kunnen vertellen over ijskelders en de ijskelder van Het Nijenhuis in het bijzonder. Gekozen is voor het ontwerp van Martin Borchert. Hij bedacht een oorspronkelijke manier om de historie te vatten Zijn object is het sluitstuk van verschillende renovatie projecten op Het Nijenhuis, zoals de schuur en delen van het kasteel

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9