IkStartSmart project voor startende ondernemers Kort nieuws Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl IkStartSmart is een project dat startende onder nemers helpt bij het maken van een goede start. Deelnemers aan IkStartSmart krijgen begeleiding van een ervaren coach bij het bereiken van hun ondernemersdoelen, het nemen van belangrijke beslissingen en het vinden van de juiste informatie en de mensen. Op woensdag 19 september heeft Overijssels gedeputeerde Carry Abbenhues het officiële startschot gelost voor het project. Bezoek de Twentse herfstfair Denk mee over gebruik kunstlicht in Overijssel Provincie springt bij in restauratie Jozefkerk Subsidiemogelijkheid voor vrijwilligerswerk in Overijssel 2008 Noordoost-Twente is één van de prachtige landschappen van Overijssel. Het gebied is zelfs door het Rijk aangewezen als Nationaal Landschap. Vele organisaties en burgergroepen werken samen om de bijzon dere kwaliteiten in Noordoost- Twente ook in de toekomst te behouden en te versterken voor bewoners, recreanten én onder nemers. Nieuwsgierig? Of heeft u zelf grootse plannen voor Noordoost- Twente? Wij nodigen u uit om tijdens de Twentse Herfstfair in Ootmarsum de stand van het Nationaal Landschap Noordoost- Twente te bezoeken. Hier brengt u zelf uw beeld van het Twentse landschap tot leven in een schil derworkshop. Ook kunt u zich laten fotograferen in dit unieke gebied. Verder wordt u geïnfor meerd over de vele initiatieven die bijdragen aan de ontwikke ling van Noordoost-Twente. De Twentse Herfstfair is op 5, 6 en 7 oktober van 10.00 tot 17.00 uur in het Openluchtmuseum in Ootmarsum. Meer informatie over het Nationaal Landschap Noordoost- Twente? Kijk op www.overijssel. nl/nlnotwente Meer informatie over de Twentse Herfstfair vindt u op wwwtwentse-herfstfair- ootmorsum.nl Onder het motto 'Licht is goed, maar soms is donker beter' wordt momenteel een onderzoek uitgevoerd naar de lichtsituatie in Overijssel bij nacht. Uitgangspunt van dit onderzoek is een indruk te krijgen van de wensen en ideeën van de inwoners van Overijssel. En daar is uw hulp bij nodig! Op www.provincie.overijs- sel.nl/mooidonker vindt u een enquête waarin u uw wensen en ideeën kenbaar kunt maken. De resultaten van de enquête wor den gebundeld en aangeboden aan het provinciale bestuur. Voor het wegwerken van de restauratieachterstand van de Sint Jozefkerk in Enschede stelt de provincie Overijssel een sub sidie van 89.111 euro beschik baar, Met deze bijdrage kan de tweede fase, het herstellen van het buitenwerk aan het schip, uitgevoerd worden. Daarmee is het onderhoudsniveau van de kerk zodanig dat het bestuur gebruik kan maken van de regu liere instandhoudingsregeling van het Rijk. "Toen ik vorige week op Prinsjesdag naar de Troonrede luis terde, ging mijn hart sneller klop pen. Er werd gezegd: "Een goed draaiende economie is gebaat bij een goed draaiende samenleving. Het Kabinet gaat daarin investeren. De economie draait goed en wat belangrijker is: de Rijksoverheid wil nu ook meer mogelijk maken voor startende ondernemers. Net als de provincie Overijssel. Want ondernemers in het midden- en kleinbedrijf zijn de dragers van onze economie. Hoe meer onder nemers, hoe beter de draagkracht' Gedeputeerde Staten van Overijssel maken vrijwilligers organisaties attent op de moge lijkheid om een subsidie aan te vragen voor vrijwilligerswerk dat in 2008 in Overijssel plaatsvindt. Doel van de subsidieregeling is kleine vrijwilligersorganisaties in Overijssel te ondersteunen in de kosten van bestuur, activiteiten en/of kadertraining. aldus Carry Abbenhues "Juist star tende ondernemers zijn een impuls voor de Overijsselse economie. Samenwerking tussen het Midden- en Kleinbedrijf, de Kamer van Koophandel, kennisinstellingen en overheden vergroot het concurre rend vermogen en het innoverend gedrag van ondernemers. De over heid als partner van het bedrijfs leven. Vandaar ook dat we ons Overijsselse coalitieakkoord de titel Overijssel!" hebben gegeven. En het is mooi meegenomen dat Den Haag nu ook een duit in het zakje gaat doen." Vrijwilligersorganisaties kunnen een subsidieaanvraag indienen, als zij: een maatschappelijke meerwaarde hebben, ten minste op regionale schaal werkzaam zijn, statutair in Overijssel geves tigd zijn en rechtspersoonlijk heid bezitten, hoofdzakelijk in Overijssel vrijwilligerswerk verrichten, werkzaam zijn op één van de volgende terreinen: IkStartSmart is een samenwerking tussen de Kamer van Koophandel Oost Nederland, de Ontwikkelings maatschappij Oost Nederland, onderzoeksbureau ITS, de gemeenten Deventer, Raalte en Olst-Wijhe en de provincie Overijssel. Gedeputeerde Carry Abbenhues: "Startende ondernemers zijn belangrijk voor de Overijsselse economie. Want meer mogelijkheden voor startende ondernemers betekent: meer werk in Overijssel. Daarom zijn wij erg blij met projecten als IkStartSmart, die startende en groeiende ondernemers op weg helpen." Economische winst Het project IkStartSmart is er voor iedereen die de ambitie heeft om een bedrijf te beginnen of maximaal vijfjaar ondernemer is. Daarnaast moet de ondernemer of het bedrijf zelf gevestigd zijn in de gemeente Deventer, Raalte of Olst-Wijhe. Gedurende een half jaar krijgen de deelnemers aan IkStartSmart begelei ding van een ervaren coach die ze zelf kunnen kiezen. Deze helpt hen bij het bereiken van de gestelde onderne- milieu, natuur, landschap, inte gratie, opheffen sociale achter stand, welzijn, zorg, emancipa tie, sport, kunst, cultuur of edu catie, niet in staat zijn zelf in de kosten voor bestuur, activiteiten en/of kadertraining te voorzien, over ten hoogste een halve for matieplaats beschikken. De subsidie kan worden aange vraagd via internetadres: mersdoelen, het nemen van belang rijke beslissingen en het vinden van de juiste informatie en de juiste men sen. Tijdens het project ontmoeten de deelnemers andere starters en kun nen ze zich aansluiten bij bestaande ondernemersnetwerken. Ook kunnen er trainingen worden gevolgd om de ondernemers-vaardigheden te verbe teren. Gedeputeerde Abbenhues: "De provincie wil de samenwerking tussen de ondernemers bevorderen en hun mogelijkheden helpen vergroten. Ook wil de provincie een duurzame regi onale samenwerking tussen overhe den, scholen en bedrijven uit het mid den- en kleinbedrijf. De economische structuur in de regio Salland wordt er sterker van, de economie gaat hier door groeien en het levert banen op in het gebied." Ook in andere regio's Ook in andere regio's in Overijssel krijgen startende ondernemers sup port. In Noordoost-Twente worden startende ondernemers via het project 'D'ran' op weg geholpen door provincie en haar partners. Tot nu toe 92 reacties hebben tien bedrijven en twintig arbeidsplaatsen opgeleverd. In de Regio IJssel Vecht krijgen zes tig startende ondernemers kansen via het project Kansrijk Eigen Baas. Met het werven van bedrijven is al gestart. In Twente is in het project Kansrijk Eigen Baas gestart met drie groepen startende ondernemers. Daarvan hebben al 24 bedrijven een eigen omzet. Onder de startende bedrijven zit bijvoorbeeld een wijnimporteur, een webwinkel voor sieraden, een online wervingsbureau, een schilder, een tuinadviesbureau een grafisch- ontwerpbureau en waterplantkwe ker annex aquarium-leasebedrijf. Voor meer informatie over IkStartSmart kunt u terecht op de website www. ikstartsmart. nl. http://provincie.overijssel.nl/e-loket/ producten-_en. De subsidieaan vraag dient voor 1 november 2007 door de provincie te zijn ontvangen. Aanvragen die na 1 november 2007 bij ons worden ingediend zullen niet in behande ling worden genomen. Voor meer informatie kunt u bel len met mevrouw C. Hes-Dekker, 038 499 8367.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 8