Clubkampioenschappen tennisvereniging Holten Hoitens Fik Meijer vertelt over Romeinen en Grieken Tuinfeest voor iedereen met Swing String Quartet Kledingbeurs kinderen en volwassenen Veel plannen in de gemeente Rijssen-Holten Opbrengst collecte Trainen in de winter Platform Gemeente krijgt advies toeristische projecten Lezing welkom in de nieuwe tijd Braderie en salsashow Dinsdag 25 september 2007 HOLTEN - Gerda Kwakernaak- Limburg houdt van donderdag 27 tot en met zaterdag 29 sep tember de najaarskledingbeurs voor kinderen en volwassenen. Deze wordt gehouden in het winkeltje aan de Kerkstraat 5. Stukken die niet zijn verkocht, kunnen door de inbrenger dins dag 2 oktober van 16.00 tot 20.00 uur weer worden opge haald. Wat daarna overblijft, gaat woensdag 3 oktober naar een goed doel. De tijden van de verkoop zijn 27 september van 9.00 tot 21.00 uur, 28 september van 9.00 tot 18.00 uur en 29 sep tember van 10.00 tot 17.00 uur. Recreatie en Toerisme HOLTEN - In de toeristische sector gebeurt van alles: de VWs worden weer zelfstandig, de Wet Openlucht Recreatie houdt op te bestaan. En bij al die ontwikkelingen duikt het Platform Recreatie en Toerisme regelmatig op. Maar wat is het platform eigenlijk en waar houden de leden zich mee bezig? Het Platform Recreatie en Toe risme is zo'n twee jaar geleden opgericht om de toeristisch re creatieve sector steun te geven. Inmiddels is het platform uitge groeid tot een formeel adviesor gaan van de gemeente Rijssen- Holten. Dat wil zeggen, het plat form mag de gemeente ge vraagd en ongevraagd advise ren over haar beleid in de toeris tisch recreatieve sector. Het hoofdsteunpunt voor het Nationaal Park Sallandse Heu velrug is een voorbeeld van een uitgevoerd project. "Het gaat ons erom wat we hebben goed in de markt te zetten, te verbete ren waar nodig is en Rijssen- Holten wat meer onder de aan dacht te brengen als toeristische gemeente", aldus Schagen. Het Platform Recreatie en Toe risme komt zo'n vier keer per jaar bijeen. Een tiental mensen die met toerisme en recreatie te maken heeft, gaat dan om tafel zitten en houdt de lange termijn visie tegen het licht. Onder de leden van het plat form zijn bijvoorbeeld onder nemers uit de verblijfs- en dag recreatie en horeca, maar ook vertegenwoordigers van LTO, Kamer van Koophandel en WV hebben zitting in het platform. En natuurlijk is de gemeente via wethouder Stegeman vertegen woordigd. In de toekomst ziet Schagen nog genoeg te doen voor het platform: de regio VWs wor den weer lokaal en het Platform Recreatie en Toerisme zal in dat proces ook haar rol vervullen. De Wet Openlucht Recreatie houdt op te bestaan. De verant woordelijkheid voor deze tak van recreatie komt bij de ge meente te liggen. Het platform zal de gemeente zeker advise ren over hoe daar het best mee om te gaan. Er zijn plannen om in de gemeente een aantal pun ten te creëren waar toeristen in een oogopslag kunnen zien wat er allemaal te doen is in de om geving. Er wordt gewerkt aan de komst van meer ruiterpaden. Het lijst je van Schagen houdt maar niet op. Kortom: het Platform Recre atie en Toerisme heeft zijn laat ste woord nog niet gesproken. HOLTEN - De collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Holten 3627,57 euro opge bracht. Het fonds richt zich op het bestrijden van spierziekten en bewegingsstoornissen. Dit jaar wil het fonds met de op brengst wetenschappelijk on derzoek naar weesziekten mo gelijk maken en patiënten aan aangepaste woonruimte hel pen. Weesziekten zijn ziekten die weinig voorkomen en door de farmaceutische industrie minder belangstelling krijgen. HOLTEN - Wie een avondje in de week sportief bezig wil zijn, kan vanaf woensdag 3 oktober van 20.30 tot 22.00 uur terecht in de gymzaal aan de Lageweg. De Wintertrimclub zorgt voor een wekelijkse gevarieerde con ditietraining onder deskundige leiding met daarna een spelletje volleybal. De training is geschikt voor zo wel dames als heren, waarbij 50-plus zeker geen bezwaar is. Voor meer informatie, telefoon: bel dan even 0548-363508. HOLTEN - Twee weken lang is er sportief gestreden op het fraai gelegen tennispark van Holten. In totaal hebben 64 deelnemers 73 wedstrijden af gewerkt in het dubbel- en het enkelspel. De clubkampioen schappen zijn afgesloten op zondagmiddag 9 september met een spetterende finaledag. Tijdens deze drukbezochte en gezellige middag zijn negen fi nales gespeeld welke resulteer den in de volgende kampioe nen: Heren enkel 5-6: Erik Ho- vingh - Martijn Nijkamp (6-4,6- 1): Dames enkel 6-7: Annemarie van Klaveren - Jeanet Nijland (6-0,6-4); Heren enkel 7: Tonny Becker - Harrie ten Wolthuis (3- 6,6-4,6-2); Heren enkel 8: John ny van Ee - Jeroen de Vries (6- 1,6-2); Dames dubbel 5-6: An nemarie van Klaveren Lenie Schuiterd; leanet Nijland Ma rieke Nijland (6-3,4-6,6-3); He ren dubbel 5-6: Jan Martijn Kors Emiel Snippert; JohanLohuis Wim Tuller (6-3,6-1); Dames dubbel 7: Jeanette den Engelse Truus Mulder; Gerrie Poppe Anja Mooiweer (6-4,6-2); He ren dubbel 7: Frank van Ellen Harrie ten Wolthuis; Martin Paalman John Kloosterman (6,0-6-7,7-5); Mix 7: Anja Mooi weer John Kloosterman; Je anette den Engelse Frans Kus- ter (6-4,7-5) HOLTEN - Fik Meijer vertelt maandag 1 oktober in de Boschkamp over discriminatie, integratie en xenofobie bij de oude Grieken en Romeinen. De classicus Fik Meijer kan als geen ander de klassieke oud heid tot leven brengen. Hij doet dit door in zijn boeken thema's aan te kaarten die in de 21ste eeuw nog steeds actueel zijn. HOLTEN - Diessenplas viert feest. Of het huis nu de beste woonzorgcentrum van Neder land wordt of niet, er is feest. Iedereen die zich betrokken voelt bij Diessenplas, is woens dag 26 vanaf 19.30 uur dan ook van harte welkom. The Swing String Quartet zorgt voor de muziek en Diessenplas zorgt voor de hapjes en drank jes. Aanmelden is niet nodig. Fik Meijer is hoogleraar oude geschiedenis aan de Universi teit van Amsterdam en weet ie dereen te boeien met zijn ver halen over de Grieken en Ro meinen. De lezing begint om 20.00 uur en is georganiseerd in samen werking met de Stichting Kunst en Cultuur Holten. Toegang le den 7 euro, niet-leden 8 euro. Het feest wordt georganiseerd, omdat Diessenplas in de Top drie geëindigd is van een wed strijd die werd uitgeschreven door het Bouwcollege en de Landelijke Organisatie van Cliëntenraden. Het huis dat het beste wonen en zorg combineert, is de winnaar. De uitslag wordt bekend ge maakt op dinsdag 25 septem ber. ED NISSINK HOLTEN - Ed Nissink geeft vrij dag 28 september om 20.00 uur op uitnodiging van de Holten- groep een lezing in De Kande laar. De maskers vallen af, conflicten worden scherper en duidelijker, verborgen motivaties zijn steeds moeilijker te hanteren. Velen hebben het moeilijk met deze ontwikkeling. Mensen hebben andere bedoelingen dan we dachten, de politiek zet zichzelf voor schut met door zichtig bedrog, en zelf vragen we ons vertwijfeld af of dit het leven is wat we werkelijk willen. Status, rijkdom, macht en hiër archieën verliezen hun gewicht. De entree bedraagt 6 euro. Op geven kan per mail: holten.be- zieling@planet.nl IN VERZETSTRAAT HOLTEN - De bewoners van de Verzetstraat houden zaterdag 29 september van 13.00 tot 18.00 uur een braderie ten bate van de Stichting Manos Amigas. Er wordt geld ingezameld voor het voedselproject van de Stich ting, waarin 250 Colombiaanse kinderen uit de sloppenwijken dagelijks voorzien worden van een warme maaltijd. Tijdens de braderie zal de salsaschool Sal sa Viva uit Deventer een specta culaire salsashow presenteren, die zeker zal bijdragen aan de gezelligheid. Naast de show en de verkoop van tweedehands spullen zullen er nog andere ac tiviteiten plaatsvinden: er is een springkussen, er wordt ge schminkt, er zijn kinderspelle tjes, er zijn lekkere authentieke Colombiaanse hot dogs, warme en koude dranken en verschil lende andere hapjes te koop. A-D KEUKENS Ethaanstraat 2, Rijssen VAN 21 t/m 29 SEPTEMBER EXTRA AANBIEDINGEN! HOLTEN - Het Platform Recreatie en Toerisme adviseert de gemeente bij de projecten op het gebied van recreatie en toerisme. Voorzitter Cor Schagen is blij dat er op deze manier wordt geluisterd naar ondernemers en vertegenwoordigers in deze sector. Voor al ook, omdat er vele nieuwe plannen op stapel staan. foto: sander scheperman Er werd hard gestreden om het clubkampioenschap.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7