Drinkkeet ineen bosperceel Holtens Nieuwsblad Samenwerking Waerdenborch Optreden Euphonion Singers Holtens Nieuwsblad 5 B en W wil drinkkeet nog eventjes gedogen 'Het zou echt jammer zijn Goud Tweede gouden plaat voor Edwin van Hoevelaak wanneer zoiets niet zou mogen' Handbalcompetitie start goed Passage Ethaanstraat 2, Rijssen Dinsdag 25 september 2007 HOLTEN - Voor de drinkkeet aan de Okkenbroekseweg is nooit een vergunning verleend. Deze staat op een bosperceel en volgens de gemeente zou deze stacaravan daar weg moeten. De jongeren die er weekends komen om gezellig met elkaar te praten en fe drinken zijn nu in een leeftijd gekomen, dat ze over een tijdje geen interesse meer in een drinkkeet hebben. Het college van B en W wil daar om wel handhavend gaan op treden, maar niet eerder dan 1 september 2009. HOLTEN - Een groep jongeren die gebruik maakt van een drinkkeet in een bosperceel aan de Okkenbroekseweg heeft van de gemeente een brief ontvan gen dat ze daar weg moeten. De jongeren willen er echter nog graag een aantal jaren blijven zitten en hebben daartoe ook een verzoek ingediend bij de ge meente. Probleem is dat voor de drinkkeet, een oude stacara van die door de jongeren des tijds voor een habbekrats is aan gekocht, nooit een bouwver gunning is afgegeven. De jonge ren zitten al zo'n tien jaar op de locatie en hebben nu een leef tijd van 20 tot 23 jaar. Naar ver luidt zou het gemeentebestuur de huidige situatie nog tot sep tember 2009 willen gedogen, maar volgens Erwin Krikkink, één van de gebruikers van de drinkkeet, wachten de jongeren nog op een volgend bericht van de gemeente. "We moeten er weg", zegt de 22-jarige Krikkink. "Maar we weten nog niet wan neer. Wij hebben nu een leeftijd dat we er nog een aantal jaren willen blijven. We wachten op een antwoord van de gemeente. Ik hoop dat het nog een paar jaar duurt voor we weg moe ten." Volgens Krikkink maken de jongeren vooral op vrijdag en zondag gebruik van de keet. "Op zaterdag gaan we meestal stappen Naar Dieka, Bill's Bar of naar een tentfeest", vertelt de Holtenaar. De groep van Krik kink telt ongeveer tien jongeren. "Maar in de wintermaanden zijn het er iets meer", aldus Krikkink. Eigenaar van het bos perceel is de familie Steegink. Volgens mevrouw Steegink zou er geen probleem zijn geweest als de keet op de bedrijfsgrond van de familie had gestaan. De keet staat echter op een paar honderd meter afstand in de buurt van een loods. Met over last heeft mevrouw Steegink in al die jaren nog niet te maken gehad. "We hebben er echt geen last van", laat Steegink we ten. "Er is volgens mij nog nooit onenigheid geweest. De band- weer is er nog geweest en ze hel pen mee het bos netjes te hou den. De dominee komt zelfs wel eens langs om catechisatie te geven. Je kunt niet ontkennen dat ze er wel eens een biertje drinken, maar het zou jammer zijn dat zoiets niet zou mogen." ESPELO - Het lijkt wel of alles wat Edwin van Hoevelaak aanraakt, goud wordt. Zo ook het nieuwe album van Nick en Simon: Van daag. Samen met Gordon Groothedde produceerde hij dit album in de Rooftop Studios aan de Espelodijk. Het is voor Edwin de tweede plaat. Overigens was het album Vandaag al goud, voordat deze cd in de winkel lag. foto: sander scheperman HOLTEN - De zaalhandbal competitie begint voor de heren op overtuigende wijze. Thuis begon Holten tegen Achilles. Na een wat afwachtende beginfase kwam Holten langzamerhand los. Dit leidde tot een 11 -6 voor sprong bij rust. Na rust ging Holten goed door. Snelle breaks brachten Achille steeds verder in moeilijkheden. Vooral in de slotfase liep Holten erg ver weg en kon het de competitiestart afsluiten met een ruime 26-11 zege. Zaterdagavond werden ook twee wedstrijden gespeeld. Da mes 2 kwam vooral snelheid te kort tegen HHZD. Holten werd telkens verrast door de snelle uitvallen van het team uit Heino en keek bij mst tegen een 4-7 achterstand aan. Na rust moest Holten met 1 wissel verder en kreeg het geen kans de opgelo pen achterstand ongedaan te maken. HHZD behield de voor sprong en wist die uit te bou wen toot de 10-17 overwinning. Dames 3 begon de competitie goed tegen Voorwaarts 4. De eerste helft was spannend. Bei de team scoorden om beurten. Holten leidde bij mst minimaal met 10-9. In de loop van d 2e helft werd Holten sterker. In een goede slotfase wist Holten af stand te nemen en een verdien de 18-13 overwinning te boe ken. Jongens A startte tegen het lastige AAC '89 uit Arnhem. De beginfase liep redelijk goed, maar Holten schakelde niet snel genoeg over in de defensie. AAC kwam daardoor bij mst met 11 - 17 voor. Na 10 minuten in de 2e helft moest Bjom v. Beek na een ongelukkige botsing gebles seerd opgeven (een kuitbeen breuk naar later bleek) Holten was daardoor enigszins aange slagen en verloor uiteindelijk met 20-32. HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 27 september een bijeenkomst in de Kande laar. De avond begint om 20.00 uur. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyefs, secretaris, Kollingseff 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of ve5preidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Pe5berichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.C.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - De samenwerking tussen de afdeling bouwtech niek van scholengemeenschap De Waerdenborch in Holten en Bouwopleiding Berkelstreek krijgt steeds meer gestalte. De leerlingen kregen onlangs een instructie van Willy Timmer, docent metselen van het oplei- dingsbedrijf in Borculo. De instructie had tot doel de leerlingen bekend te maken met de nieuwe, ergonomische metselgereedschappen. „Maar de gastles was ook bedoeld om de band te versterken", meldde Richard Tibben, directeur van Bouwopleiding Berkelstreek. De metselgereedschappen, die worden gepromoot door de stichting Arbouw, zijn ter be schikking gesteld door de bouwopleidingsbedrijven in Borculo, Deventer en Rijssen. Docent Dirk-Jan Harmens van lingen het geld ophoesten. Dat is niet meer nodig. „Dat laatste moet niet worden onderschat. We vinden het een ongewenste ontwikkeling dat de kosten een belemmering vormen om voor een bepaalde richting te kiezen. In de praktijk merkten we dat het namelijk wel gebeurde." Het is de bedoeling dat in de toekomst niet alleen het metsel- gereedschap kosteloos ter be schikking wordt gesteld door de opleidingsbedrijven in samen werking met het regionale be drijfsleven. De intentie is dat per 1 januari 2008 gereedschapsets, werkschoenen, werkkleding en gehoorbeschernrers worden aangeboden door de bouwop leidingen in Borculo, Rijssen en Deventer. De besparing voor de ouders van de leerlingen kan daardoor oplopen tot honder den euro's. HOLTEN - De Euphonion Sin gers uit Wilsum geven zaterdag 6 oktober om 20.00 uur een concert in kerkelijk centrum de Kandelaar, Stationsstraat 4 in Holten. De toegang is gratis. Wel is er een collecte bestemd voor vernieuwing van het kerk interieur. De Euphonion Singers vormen een uniek vijf stemmig koor dat al 35 jaar onder leiding staat van Anton Jarfsma. Het koor heeft een breed repertoire dat va rieert van lichtvoetig klassiek tot opzwepende gospelrock en van close-harmony en levensver- diepende ballades tot rauwe blues en dance. Zij beschikken over een eigen band en een aantal getalenteerde solisten. Het koor heeft intussen natio nale en internationale bekend heid gekregen en meerdere ma len was zij op de Nederlandse radio en televisie te zien en te horen. Diverse cd's zijn uitge bracht en momenteel wordt ge werkt aan alweer nieuwe opna mes voor waarschijnlijk een dvd. Dit concert heeft de titel Celebrations (feest) meegekre gen wat in ieder geval wat zegt over de organisatie: Zeven echt paren die dit jaar 25 jaar zijn ge trouwd hebben namelijk het concert gezamenlijk georgani seerd ten behoeVe van het eer der genoemde doel. De Waerdenborch is in zijn nopjes met het gezamenlijke initiatief. „We werken nu met het nieuwste metselgereed- schap. Dat is erg prettig." Maar ook het kostenaspect speelt een belangrijke rol. Voorheen moesten de ouders van de leer- Willy Timmer, docent metselen van Bouwopleiding Berkels treek, instrueert leerlingen van De Waerdenborch.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5