Bed and Breakfast aan Doorlopendedijk Pand Udema als eerste onder de sloophamer Holtens Nieuwsblad 3 Pieter van Wieringen beklimt berg voor goed doel in oud pand postkantoor Eerdere sluiting Toeristenweg Vlindernamen straten De Liesen Agenda De Washand HOLTEN-Hij houdt van klimmen, had zin om eens wat anders te doen en zag in een spon- sorklim voor de Clini Clowns een win-win situ atie. Column Ethaanstraat 2, Rijssen HOLTEN - Het oude postkan toor aan de Gaardenstraat staat nog steeds leeg. Het college van B en W zit eraan te denken om er voor twee jaar een wasservice in te verstigen. Omwonenden klaagden over de grote chaos rondom het ge bouw. Daarnaast kreeg de ge meente van Spectrum Wonen een mail binnen. De wonings tichting wil het pand graag voor twee jaar verhuren aan De Was hand. Dit bedrijf haalt was op bij particulieren en bedrijven om het weer schoon terug te brengen. De bedoeling is om na twee jaar het pand te slopen om er een woning neer te zetten. Pieter van Wieringen is er klaar voor. Vrijdag 12 oktober begint hij aan zijn klim voor de CliniClowns. foto: sander scheperman "Voor mezelf, omdat ik kan klimmen, voor de CliniClowns, Wis en waarachtig gladdig heid. Het maalt mie a een paar wekke duur't heufd. Of det noe kump umdet de blaa begint te vall'n, ik wèèt het neet, mar in één kèèr begun't. Gladdigheid is toch een raar woord ai der oaver noa dé nkt. Hoe vaake is het neet, ai van huus of goat, dat tur e zeg wordt "Dè-nkt an de gladdig heid" Ie kiekt noar buut'n hén en zeet de rèèg'n noar beneed'n komm'n. Mooi dé nk ie dan, vandaage hook buut'n neet wat te doo. Ma vaake is't aans ai noar buut'n hén kiekt. Zóó was't vanman- n'n ök wier. Mooder had 'n- pad wier tuss'n de beene. Bie't weggoa zéé ze, dè-nk ie nog een betje an de gladdig heid? Ik kekke noar buut'n hén. Móói weer, mooder weg en ikke, mööi an't wark. Dan wöj wal is een betje metwillig. Vuur dak ter arg in harre, hak ut op papier. Mööi is aans, ma ik mött 't-eff n kwiet. As de vrouwe begi-nt van gladdigheid, veul ik aided nat tigheid. Noe hek de vrouwe op e ruumt, sprökk de buurman opgeruumd En hek vuur aided gladdig heid. Zö arg is't gelukkig neet. Het zöll ma woar wéér, dan drèèj'n den buurman, met al zien gladdigheid, mööi de bak in. Wuss iele wa det der héél völle leü uut^ied duur glad digheid. De mèèst'n bint amaol wal is uut e glèène over ne banaan'nschelle. Det kan gebuum, ma doar bint leü die gliedt nog uut oaver een beüntje. Zo'n héél pieterpeu- terig, klein beüntje. Met een stoal'n gezichte wilt ze oe wie- smaak'n dat det nog méér gladdigheid gif as nen ban aan'nschelle. Het kan woar wéér. Het zal neet woar wéér, ma met de Keunefeest'n hebt ter ök nog wier een stuk of wat ne uutglieder e maakt. Nee, ik neume gen naam'n. Ie kön- nt't bie sommigen wa zee ai ze tèèg'n komt. Ik betwiefele of det duur de gladdigheid is e kömm'n. Het kan woar wéér. Het kon neet woar weer, ma Jan Smit was ter a wier neet. Hij had't t'in hals. Ma det kan ök gladdigheid wéér. Vuur mie hooft zem neet wier te vroag'n. Wie nemmt gewoon wier Huizebosch. Dan kan der vuur de zoaterdagmiddag nog wal iets aparts bie. De zo aterdagmiddag van de Keu nefeest'n, het meuiste van amoal. De wichter in de drèèjmölle, va en moo, op stap met opoe en opa in de tè- nte an'n tap. Ik heb ter van genött'n. Volgend joar möi der hoaste amoal wal hén, aans vroagt ze oe ök nog öi familie van Smit bint. Wis en waarachtig. De Vièrkaimte Viefkop omdat zij onder de aandacht komen. Het is inmiddels wel wat uit de hand gelopen, moet ik zeggen", vertelt Pieter van Wieringen. Hij wil vrijdag 12 oktober be ginnen aan zijn tocht naar Tanzania, waar hij de 5.895 meter hoge Kilimanjaro wil be klimmen. Dat betekent vertrek in een nat en tropisch regen woud en via een woestijn naar de top, waar het zo'n twintig graden onder nul is. Behoorlijk extreem dus, maar Van Wie ringen wordt er niet bang van: als marinier heeft hij al deze klimaten reeds voor langere tijd meegemaakt. Ook over de afstand maakt hij zich niet druk. Van Wieringen: "Ik ben redelijk ver in training. Heb de Kennedymars gelopen in veertien uur." En als mari nier heeft hij natuurlijk een be hoorlijke training achter de rug. Het enige dat roet in het eten kan gooien tijdens zijn reis naar de top, is volgens Van Wieringen hoogteziekte. "Dat begint zo rond de 2.500 meter en geslacht, leeftijd en ge traindheid maken geen ver schil in of je het krijgt of niet. Als je het krijgt, is er maar één oplossing: naar beneden", legt Van Wieringen uit. Hij kan al leen duimen dat hij ervan ge vrijwaard blijft. Dat hij klimt voor de Clini Clowns, heeft hij aan een maat te danken. "Pie stelde allemaal vragen over klimmen, omdat ik nogal wat bergervaring heb. Het was zijn idee en hij vroeg of ik meeging. Ik heb ja gezegd. Nu is het nog maar de vraag of hij mee kan, maar hij doet er alles aan", aldus de Holtenaar. De bedoeling is de Clini Clowns onder de aandacht te brengen, door media-aan dacht te genereren voor zijn klim. Radio 350 zal Van Wie ringen bijvoorbeeld volgen op HOLTEN - Bij de gemeente is een aanvraag binnengekomen voor het realiseren van een Bed Breakfast aan de Doorlopen dedijk 2 in Holten. Daarnaast zou er een koffie- en theeschen- kerij moeten komen. Het colle ge van B en W ziet een Bed Breakfast wel zitten, maar een schenkerij niet. Bed Breakfast is een kleinschalige vorm van verblijfsrecreatie. De functie is gekoppeld aan de woonfunctie en dient binnen de bestaande woning gerealiseerd te worden. Een koffieschenkerij past niet binnen het bestemmingsplan. Daarnaast is de woning in de wet geurhinder en veehouderij aangemerkt als stankgevoelig. HOLTEN - Nu er al verschillen de panden door de gemeente zijn aangekocht, kan binnen kort worden begonnen met de sloop van lege bedrijven op de Kol. Binnen enkele maanden zal eerst worden begonnen met de sloop van slachtfabriek Ude ma. Dit familiebedrijf raakte on langs failliet. Nu staat het alweer een tijdje leeg. De bedoeling is om industrieterrein de Kol uit eindelijk helemaal vol te bou wen met nieuwe woningen. De eerste plannen hiervoor zijn al gereed. Alleen over de gedetail leerde invulling moet nog wor den nagedacht. zijn tocht. Van Wieringen zorgt dat daarbij de sponsoren wor den genoemd en natuurlijk wordt er een foto gemaakt op de top. Inmiddels heeft hij 2.000 euro aan sponsorgeld binnen, waaronder flinke bijdragen van de Holtense middenstand. "De rest is van vrienden en fa milie en wat de gek er eventu eel voor geeft", vertelt Van Wieringen. De helft van de reiskosten neemt hij voor ei gen rekening, de andere helft komt voor rekening van de sponsoren, alle geld dat over blijft gaat naar de CliniClowns. "En er is inmiddels al wat over", zegt Van Wieringen. Meer steun is natuurlijk altijd welkom. Wie geld wil storten kan dat doen op rekeningen nummer 34.07.09.898. Meer informatie is te krijgen via Pie ter van Wieringen: pieteren- nienke@home.nl. HOLTEN - Als het aan het colle ge van B en W ligt, wordt de Toeristenweg van 1 november tot 1 april gesloten van 17.00 tot 9.00 uur. Nu is dat van 21.00 tot 9.00 uur. Volgens wethouder Wim Stege- man is de weg bedoeld voor toeristen en natuurliefhebbers. In elk geval niet als route voor woon-werkverkeer. Er zit ook geen enkele woning of bedrijf aan het stuk weg dat 's avonds niet toegankelijk is voor gemo toriseerd verkeer. Juist het terugdringen van het woon-werkverkeer is een punt waarom voor de vervroegde sluiting in de winter wordt ge kozen. In die periode is het im mers eerder donker. Ondernemers aan de Toeristen weg blijven wel gewoon bereik baar. Lezing over klassieke oudheid, Boschkamp, maandag 1 oktober 2007, 20:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter- berg, donderdag 4 oktober 2007 Kledinginzameling Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten e.o., Holten, vrijdag 5 oktober 2007 - don derdag 11 oktober 2007 Veiling en boekenmarkt, Gebouw Irene Holten, zaterdag 6 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 Liberaal café met Sybe Schaap, Restaurant Woody's, maandag 8 okto ber 2007, 20:00 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Schietvereniging De Zaagmolen 50 jaar, Bethanië Dijkerhoek, zaterdag 13 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Losse Hoes en Wilgenweard, zaterdag 13 oktober 2007 - zondag 14 oktober 2007 V&T Holten: excursie naar ISN Yu- mus Emre Moskee in Almelo, Kande laar, dinsdag 16 oktober 2007 19:00 Bazaar, Diessenplas Holten, woens dag 17 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 18 oktober 2007, 14:00 Open dag Oudheidkamer, Holten, zaterdag 20 oktober 2007, 10:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 ANBO Holten: gezamenlijke bijeen komst ouderenbonden, Boschkamp, donderdag 25 oktober 2007, 14:30 Passage Holten: P. Janse over Oos terse orthodoxse kerk, Kandelaar, don derdag 25 oktober 2007, 20:00 Mysterie van de nacht, Natuurdio rama Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Cen trum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Rocktoberfest in verwarmde tent, Bonte Paard Dijkerhoek, zaterdag 27 oktober 2007 - zondag 28 oktober 2007 Concert koor Campanella, Her vormde kerk Holten, zondag 28 okto ber 2007, 14:30 Wijkavond Holten, Gemeentehuis Holten, dinsdag 30 oktober 2007, 19:30 VAN 21 t/m 29 SEPTEMBER EXTRA AANBIEDINGEN! Dinsdag 25 september 2007 HOLTEN - Voor de nieuwbouw in de Liesen, wil de gemeente de nieuwe straten vlindernamen gaan geven. Binnen afzienbare tijd kan wor den begonnen met de uitgifte van grond. Het plan voorziet in zo'n twee honderd woningen. Bij straatnaamgeving wordt ge streefd naar groeperingen per buurt of wijk. Dat maakt het voor zowel hulpverlening' als burgers makkelijker de weg te vinden. Omdat namen van planten, kruiden en vogels zo langza merhand opraken, is gekozen voor vlindersoorten. Een ander alternatief zou zijn geweest: molentypes en sterrenbeelden. Naar top Kilimanjaro SEPTEMBER NBvP Holten, Zaal Vosman, dinsdag 25 september 2007, 20:00 Tuinfeest Diessenplas met Swing Sting Quartet, Diessenplas, woensdag 26 september 2007, 19:30 ANBO Holten: dia's over China, Boschkamp, donderdag 27 september 2007, 14:30 Passage Holten: ds. E. Van Beesten vertelt over Zending over grenzen, Kandelaar, donderdag 27 september 2007, 20:00 Opening Natuurdiorama, Holten, vrijdag 28 september 2007, 16:30 Braderie Stichting Manos Amigas, Verzetstraat Holten, zaterdag 29 sep tember 2007 Open huis Integraal Therapeu tisch Centrum, Keizersweg 25 Hol ten, zaterdag 29 september 2007, 12:00 - 15:00 Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, zondag 30 september 2007, 13:00 OKTOBER

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3