d u rea Afhaalmagazijn JAWI Cleaning autotrust Gemeentebelasting naar beneden Komedie over de gevolgen van een one night stand Expositie over Regge, Natuurlijk Bibliotheek zoekt oude schoolfoto's HET NAJAARS- GEVOEL VAI\I COMFORTABEL LOOPPLEZIER Larenseweg 23, 7451 EL Holten Telefoon: 0548 - 36 15 51 diabetes geen kans Collecteer mee NIEUW Bel 0900-323 23 23 (lokaal tarief) of kijk op www.autotrust.nl garantie voor particuliere occasions I ANWfè www.autotrust.nl Dinsdag 25 september 2007 22 D comfortable shoes LINE FOOTWEAR Üecteweek van 28 oktober tf. 3 november 2007 Kost u maar 2 uur per jaar ry De opbrengst gaat naar Djgbetes Fonds wetenschappelijk onderzoek Zo werken we samen aan de oplossing van diabetes Gree» advertent»- Bel (033) 422 65 20 of ga naar www.dlabetesfonds.nl RIJSSEN - Na vier jaar aan de Wat tstraat te hebben gezeten, zal JAWI Cleaning vanaf 1 oktober zijn activi teiten voortzetten aan de Kalander straat 20b in Rijssen. Er werd al een tijd gezocht naar een betere zichtlocatie, een pand waar op een nette manier klanten kun nen worden ontvangen. In 2003 is JAWI Cleaning begonnen met het schoonmaken van bedrijfs hallen maar de werkzaamheden zijn sindsdien drastisch uitgebreid. JAWI impregneert woningen, ver wijdert graffiti en werkt veel voor makelaars. Daarnaast fungeert het bedrijf als magazijn voor bouw- en horecabedrijven in de buurt. Na verloop van tijd kwam er steeds meer vraag vanuit de particuliere markt naar de producten die wor den gebruikt. Mensen willen tegen woordig steeds meer zelf doen, maar dan wel met professionele producten. Met het afhaalmagazijn komt JAWI deze mensen tegemoet. Bij elke verkoop hoort een profes sionele uitleg en mocht het nodig zijn een kleine demonstratie. Wil men een product aanschaffen dat bijvoorbeeld een bijtende stof be vat, dan kan het bedrijf hiervoor een op maat gemaakt veiligheidspakket samenstellen. Tevens heft JAWI het assortiment uitgebreid met een be- drijfskledinglijn, werkschoenen en kantinebenodigdheden. Met de realisatie van hel afhaalma gazijn kan de service naar de klan ten toe nu nog beter worden ver zorgd. Voor de iets kleinere m.k.b.-bedrij- ven heeft JAWI een extra voordeel. Men hoeft namelijk geen grote af name te bestellen, want wat heeft een bedrijf nu aan een voorraad schoonmaakartikelen waar men en dik jaar mee vooruit kan en dat dus ook een jaar in de weg zal liggen. Met het afhaalmagazijn richt JAWI zich vooral op de professionals maar de vakbekwame doe-het-zel- ver is natuurlijk ook van harte wel kom. Voorlopig zijn er nog beperkte ope ningstijden. Meer informatie kan men vinden op www.jawi.nu of 0548-514645. RIJSSEN/ HOLTEN - Het college van B en W presenteert een sluitende programmabegroting 2008-2011. Een groot aantal projecten gaat van start zoals de bouw van de tunnel aan de Reggesingel. De tarieven van de riolering stijgen niet meer dan de af gesproken prijsstijging en de afval stoffenheffing gaat voor iedereen in de gemeente omlaag. Hoewel de uit voering van de Wmo een hoge druk legt op de begroting wordt door di verse maatregelen het effect hiervan in 2008 niet zichtbaar. Vrijdag 9 no vember bespreekt de raad de begro ting. Op financieel gebied is de nu voorlig gende begroting weer sluitend. In te genstelling tot de berichten in de me dia over extra geld van het rijk blijkt dat het uiteindelijke netto bedrag al grotendeels bekend was en dus wei nig extra armslag betekent. Het college heeft een voorstel gedaan om het tekort van 130.000 euro dat was ontstaan door amendementen van raadsleden, op te heffen. Hoewel het rijk de mogelijkheid biedt om de ozb met meer dan het afgesproken inflatiepercentage te verhogen, heeft het college hier geen gebruik van ge maakt. De ozb stijgt volgens de geda ne toezeggingen alleen met de infla tiecorrectie. De tarieven van de afvalstoffen heffing en de hondenbelastingen gaan naar beneden. Een gezin van 2 of meer personen is in 2008 voor de afvalstoffenheffing 25 euro minder kwijt en een huishouden van 1 per soon 11 euro minder. Als gevolg van de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (Wmo) ontstaat er een nadeel van structureel 600.000 euro. Hier voor ontvangt de gemeente in 2008, 2009 en 2010 een aflopende gewen- ningsbijdrage (suppletie uitkering) van het rijk. Op voorhand zijn maat regelen genomen om het nadeel in 2008 op te vangen. De gewennings- bijdrage van het rijk eindigt na 3 jaar, zodat tijdig maatregelen moeten worden genomen om ook na 2010 het financiële nadeel op te vangen. De gemeente Rijssen-Holten is een zogeheten 'nadeel gemeente'. In 2008 wordt het nieuwe gemeente- huis opgeleverd. Alle amb tenaren komen in de zomer Hoe verkoopt u uw auto sneller en voor een betere prijs? Met Autotrust garantie natuurlijk! 6 maanden garantie, net als bij de dealer. Uw koper de zekerheid, u geen gezeur achteraf! Reageer nu en wij doen u een interessante aanbieding! Ondersteund door unigarant weer onder 1 dak. Samen met een nieuw organisatiemodel dat in 2007 van start is gegaan geeft dit een posi tieve impuls aan de wijze van werken en samenwerken. Met name het pro jectmatig werken krijgt dan meer aandacht, wat ten goede komt aan de realisatie van het grote aantal projec ten. Naast de diverse lopende zaken zoals dienstverlening aan de burger en het onderhoud van de openbare ruimte, wordt in 2008 ook aan diverse andere projecten (verder) gewerkt, zoals: - langetermijnvisie verkeer en ver voer - verkeerscirculatieplan Holten - Kulturhus - ontwikkeling centrum Holten (Kom) - uit- en inbreidingsplannen woning bouw en bedrijventerreinen - onderzoek naar rondwegen - diverse plannen op het gebied van huisvesting onderwijs - maatregelen om de brandveiligheid op De Borkeld te vergroten - ontwikkelen sportvoorzieningen - verdere implementatie van elektro nische dienstverlening. In Knocked Up speelt Kat- herine Heigl uit Grey's Anatomy de ambitieuze Alison Scott, een mooie jonge vrouw die op het punt staat om voor een grote televisiemaatschap pij te gaan werken als re porter bij een info-enter- tainmentprogramma. Ben (Seth Rogen) op zijn beurt woont met vier vrien den (vrijgezellen van in de twintig die de adolescentie nog niet zijn ontgroeid) in een uitgewoond huis com pleet met geïmproviseerde boksring en luxe' (d.w.z. van de muggen verge ven) zwembad. De vrienden delen de ambitie om hun le ventje zo voort te zetten. Dat moet worden bekostigd door het opzetten van een halfpor- nografische website over be roemdheden waarmee ze flink rijk kunnen worden. Aan het begin van Knocked Up ontmoeten deze tegenge stelde persoonlijkheden el kaar halfdronken in een bar. Er volgt een one night stand, waarna ieder zijn eigen weg gaat. Dat zou het einde van het verhaal moeten zijn. Maar een telefoontje dat Ben een paar weken later van Al ison krijgt, blijkt geen uitno diging voor een afspraakje te zijn maar de mededeling dat ze zijn kind verwacht. Nu moet Ben zichzelf wat exis tentiële vragen stellen: zal hij zich uit de voeten maken of blijft hij in de buurt om het kind te helpen opvoeden? Voeg aan deze onverwachte zwangerschap nog toe: Alis ons afkeurende, oudere zus ter Debbie (Leslie Mann), Debbie's pantoffelheld Pete (Paul Rudd), hun twee jonge kinderen Sadie en Charlotte (de nieuwkomers Maude en Iris Apatow) en Bens vier lap zwansen van huisgenoten en je hebt alle ingrediënten voor een unieke komedie: Knoc ked Up. Vanaf 27 september in de bioscoop. FOTO: UNIVERSAL PICTURES INTERNATIONAL. RIJSSEn/ HOLTEN - Om de twee jaar houdt de milieuraad Rijssen-Holten, in samenwer king met IVN Rijssen-Enter, voor alle basisscholen in Rijs sen, Holten en Enter een ten toonstelling. De tentoonstelling wordt deze keer gehouden in de Pelmolen bij de Regge te Rijssen en wel van maandag 1 tot en met don derdag 11 oktober. Dit jaar is het thema: Regge-Na- tuurlijk, een passende titel om dat de tentoonstelling in de Pel molen aan de Regge plaats vindt en als onderwerp de rivier heeft. De tentoonstelling gaat niet alleen over flora en fauna maar ook de verbeteringen die het waterschap Regge-Dinkel de laatste jaren in het stroomge bied heeft uitgevoerd. Verbete ringen die door de Milieuraad zeer worden toegejuicht. In de tentoonstelling komen verschillende aspecten van het leven in en langs een rivier naar voren. Het programma bestaat uit een dia-klankbeeld en een speurtocht kris kras door de tentoonstelling. De school die het best scoort met de speur tocht krijgt een wisselbeker. Wethouder W. Ter Schure reikt vrijdag 12 oktober deze wissel beker uitreiken aan de winnen de school. Als voorbereiding hebben alle scholen een lesbrief over het le ven in en langs de rivier gekre gen. HOLTEN/ RIJSSEN - De bibliot heken in Rijssen en Holten zoeken oude schoolfoto's om een tentoonstelling mee in te richten. Op 19 oktober gaat voor de tweede keer de actie 'Neder land Leest' van start. Biblio theekleden kunnen vanaf die datum een gratis exemplaar krijgen van het boek 'De geluk kige klas' van Theo Thijssen. Dit boek gaat over een school klas in de jaren '20 van de vori ge eeuw. Het is de bedoeling dat tussen 19 oktober en 16 november heel Nederland dit boek leest. Eén van de activi teiten die de bibliotheek Rijs sen-Holten hierbij wil organi seren is een tentoonstelling van oude schoolfoto's. Heeft u een leuke foto van uw schooltijd? Neem dan contact op met Annelies Kremer, bibli otheek Rijssen, telefoon 0548- 513431.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 22