Nieuwe behandeling aambeien O AutoTrack.nl In de lucht trappen? snoertje: Luisteren zonder Dinsdag 25 september 2007 21 DEVENTER - De behandeling van aambeien die patiënten in het Deventer Ziekenhuis sinds 2 jaar kunnen ondergaan, is suc cesvol. Dat blijkt uit een weten schappelijke studie. Van oudsher worden aambeien behandeld door er een rubberen bandje omheen te leggen waar door de aambei afsterft. Deze be handeling gaat regelmatig ge paard met pijnklachten en vaak zijn er meerdere behandelings sessies nodig. De vakgroep Heel kunde van het Deventer Zieken huis startte daarom 2 jaar gele den met een nieuwe behande ling van tweede en derde graads aambeien. Daarbij krijgt de patiënt een rug- geprik en worden de bloedvaat jes die aambeien veroorzaken met geluidsgolven opgespoord. Vervolgens worden deze bloed vaatjes dichtgehecht. Het voor deel is dat meestal in een behan deling alle aambeien zijn op te sporen en de pijnklachten veel minder zijn. Tussen juni 2005 en maart 2006 werden in Deventer 110 patiën ten volgens de nieuwe aanpak behandeld. De resultaten van de ze behandeling werden vergele ken met eerdere wetenschappe lijke publicaties die de methode met het rubberen bandje be schreven. Na 6 weken bleek dat bij 88 procent van patiënten, die volgens de nieuwe methode wer den behandeld, de aambeien fors waren verminderd of zelfs helemaal verdwenen. Bij het ver wijderen van aambeien met rub beren bandjes klaagt gemiddeld 13 procent van de patiënten over pijn en moet soms 40 procent van de patiënten opnieuw wor den behandeld. Ook wordt het plaatsen van meer dan drie bandjes als zeer onprettig erva ren. De methode met het opspo ren van aderen is veel vriendelij ker (6 procent klaagt over pijn) en effectiever. De uitkomsten van het onderzoek worden deze week internationaal gepubli ceerd in Digestive Surgery. Lekker voetballen in het najaar is vaak een kwestie van geluk. De kans dat het regent is in ons land immers erg groot. En een balletje trappen in huis is ook niet echt aan te raden. Tenzij je de Air Power Soccer tot jouw beschikking hebt! Deze schijf met een doorsnede van zo'n 19 centimeter zweeft vlak boven de grond en door er tegen aan te schoppen speel je de 'bal' naar je tegenspeler. De zachte rub beren rand zorgt dat je niets kunt beschadigen. Vervelen is dus geen optie meer! Meer weten? Kijk op www.bestel.nl. Hoe je kunt zien of een bepaalde gadget populair is of niet? Natuurlijk, aan de verkoopcijfers. Maar ook aan de acces soires die voor de betreffende gadget op de markt komen. En voor de iPod lijkt er iedere dag wel iets nieuws te zijn. Eerlijk is eerlijk, sommige accessoires zijn ook echt handig. Zoals deze iFreePlay Cordless Headphone. Een koptele foon waar je de iPod in kunt klikken. Geen gedoe meer met kabeltjes en snoertjes. Op www.monstercable.com is er meer over te vinden. Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 21