Badmintonclub begint seizoen Open huis Integraal Therapeutisch Centrum Holtens Nieuwsblad 19 Uitslagen van de schaakclub Achterstand voor W Holten Schoon Heropening waterzuivering Aanschaf redgereedschap Eerste open deurdienst HOLTEN - Zowel afge lopen zaterdag als zon dag stond de Zuurberg bol van de uitwisselings cross en de nationale motocross. Dinsdag 25 september 2007 Spanning tijdens cross HOLTEN - Team 5 van badmin tonclub Holten mocht de com petitie openen met een thuis wedstrijd tegen een zeer jeugdig team uit Olst. Team bestaat dit seizoen weer uit zes personen, namelijk de dames Alie Bijen, Marie Diepenbroek en Annelot Breedveld. Ook bij de heren een nieuw ge zicht voor de naar team drie ge promoveerde Rob. Hier is ver sterking gekomen uit Rijssen, namelijk Henk Zeeman, verder weer de vertrouwde gezichten van de Harrie's Knuiman en Menkhorst. Helaas begint het seizoen voor Annelot niet goed, want zij is op dit moment ge blesseerd. De enkel spelen gin gen allemaal redelijk gemakke lijk naar Olst. Henk en Marie ga ven in de tweede game nog re delijk tegenstand en Alie twee maal met een klein verschil, maar binnen het uur was het al 4-0 voor Baco. Harry K en Henk moesten duidelijk nog aan el kaar wennen en verloren hun dubbel dan ook kansloos. HOLTEN - Na vier wedstrijden staat W Holten nog steeds op één schamel puntje. Tegen ZAC uit Zwolle creëerde de ploeg aan vallend te weinig en kwam het door fouten in de defensie op een 0-2 achterstand. Holten dat nog zoekende is naar de ideale for matie moet nu snel bepaalde au tomatismen in het elftal krijgen andere zou het nog wel eens een zwaar seizoen kunnen worden. De ploeg werd zondag geleid door Jan van Mullem. De trainer van het tweede verving Peter Harthoom die vanwege droevige privé-omstandigheden niet aan wezig was. Holten speelde we derom in een andere formatie dan een week eerder en gokte met een snelle voorhoede op de diepe bal achter de verdediging van de Zwollenaren. Nadeel van deze speelwijze was wel dat er niet echt een aanspeelpunt was. Toen ook nog bleek dat er te wei nig beweging bij de voorhoede- spelers was, bleek al snel dat het moeilijk was om een vuist te ma ken voor het doel van de keeper van ZAC. De gasten kregen zelf kleine kansen nadat de handige spits Wolters meerdere malen een vrije trap wist uit te lokken. De uitstekende vervanger van de vakantie vierende Koetsier, Joop van de Vosse, wist echter zonder veel moeite zijn doel schoon te houden. Holten kreeg één grote kans, Freek Knapen schoot op aangeven van Stam op de keeper die de bal ternauwernood naast kon tikken. Na de rust werd Nijland in de ploeg gebracht voor Bulsink, zo dat er eindelijk een aanspeelpunt zou zijn in de aanval en het mid denveld zou kunnen aansluiten. Maar nog geen tien minuten na rust kwam Holten tegen het spel- beeld van dat moment in op een achterstand. Een snel genomen vrije trap werd verkeerd beoor deeld door Verkuil waarna Wol ters vrij voor Van de Vosse kon intikken. Van de Vosse plantte, in een ultieme poging een doelpunt te voorkomen, nog wel zijn nop pen in de imposante borstkas van de spits. Holten moest hier na op zoek naar de gelijkmaker. Van der Wal kwam het veld in voor Stam, maar ook hij kon er niet voor zorgen dat Holten ge vaar kon stichten. Integendeel, ZAC bleef gevaarlijk en Van de Vosse hield Holten in deze fase op de been. Een kwar tier voor tijd leek het tij te keren voor Holten toen een speler van ZAC met een elleboog de beste speler aan Holtense zijde, Hulle- man, vloerde. Een stukje theater overtuigde de arbiter helemaal en de dissident uit Zwolle kon het veld ruimen met een rode kaart. Holten voerde de druk op en kwam na een mooie combinatie tussen Arno en Edwin Knapen nog heel dicht bij de 1-1. Helaas ging de pegel van de eerstge noemde rakelings voorlangs. Vlak voor tijd scoorde Jillings in de counter nog de 0-2 binnen, na een fraaie actie knalde hij het leer hard in de kruising. De nederlaag was niet de enige averij die Hol ten opliep, want in de laatste mi nuut pakte Brand nog onnodig een rode kaart nadat hij een doorgebroken speler onregle mentair van de 0-3 wilde afhou den. Een lappenmand met daarin Reijlink, Stoevenbeld en Kukolja, schorsingen voor Wissink en Brand en een keeper die op va kantie is. Holten krijgt het nog heel zwaar volgende week in Olst als het op bezoek moet bij Over- wetering. Vorig jaar werd nog knap gewonnen in Olst, dat kunststukje herhalen wordt haast noodzakelijk voor de mannen van Harthoom. Voor de kleine wielen op zater dag zorgde voor veel bekijks- langs de baan. De kleine moto ren scheurden als volleerde crossers over de baan. Duidelijk was te zien hoe fanatiek de klei ne motorcoureurs zijn. Vooral veel familie en kennissen ston den langs de lijn om de crossers aan te moedigen. Dit gold natuurlijk ook wel voor de zondag, maar nu werd er door de echte professionals ge reden. Helaas was Erik Davids uitge schakeld door een blessure die hij opliep tijdens de enduro in Polen. Hierdoor kon hij niet meedoen. Wel zijn broer Allan Davids. Hij werd bij de Inters MX3 in de eerste manche zevende. Holtenaar Berry Pol kwam bij de Nationalen MX3 als vijftien de over de finish in de eerste manche. In de tweede manche deed Al lan het iets minder en kwam als dertiende over de finish. Berry Pol als achtste. Het leverde uiteindelijk een mooie cross op, waarbij het weer ook meewerkte. Vooral op zondag had de organisatie geen klagen. Het werd zelfs best warm aan de baan. Naast motoren, kwamen er af gelopen zondag ook behoorlijk wat zijspannen aan de start op circuit de Zuurberg. Meteen al bij de start zorgde dit voor botsingen en uitval van motoren. Ook deed zich een on geval voor, waarbij een bakke nist moest worden afgevoerd. HOLTEN - De tweede ronde van de interne schaakcompeti tie. Het favorietenduel tussen Martijn Hage en Gerrit Luggen- horst werd gewonnen door Martijn. Ton van Oijen won van Wim Kees. Bertus van Beek en Karl-Heinz Leisten wonnen van Johan Klein Teeselink en Alrik Baltus. Martijn Hage - Gerrit Luggenhorst, 1-0; Teun Scheur water - Dinant van Beek, l/z - Vr, Bertus van Beek - Johan Klein Teeselink, 1-0; Alrik Baltus - Karl-Heinz Leisten, 0-1; Wim Kees van Rijssen - Ton van Oij en, 0-1; Jan Scheperman - Henk van Beek, V2-V2. HOLTEN - De waterzuiveringsinstallatie Holten werd vorige week weer feestelijk in gebruik genomen. Onder andere gedeputeerde Piet lansen en wethouder Wim Stegeman. Door de verbouwing kan het water nog schoner worden gemaakt en worden afgevoerd naar de Schipbeek. foto: sander scheperman HOLTEN - De gemeente heeft ruimte over gehouden in de be groting voor de aanschaf van nieuwe redgereedschap voor de brandweerkazerne. In totaal is hiervoor 27. 120,60 euro nodig. Het gaat om een Weber 1 -slang systeem. Dit systeem voorkomt fouten bij het aansluiten van redge reedschap. HOLTEN - De eerste open deur- dienst van dit seizoen wordt zondag 30 september gehou den. Het thema van de dienst is De wind van voren. Voorganger in de dienst is C. Weeda uit Deventer. Medewer king wordt verleend door het koor Jokoenda uit Enter. De dienst wordt gehouden in de Dorpskerk om 19.00 uur. Vanaf 18.50 uur is er samenzang. HOLTEN - Het Integraal Thera peutisch Centrum aan de Kei- zersweg 25 houdt zaterdag 29 september een open huis. Iedereen is welkom om tussen 12.00 en 15.00 uur een kijkje te komen nemen en de nieuwe praktijkruimtes te bezichtigen. Er wordt onder meer iets verteld over osteopathie, mesologie, naet, quantum touch, stress re lease, emotioneel evenwicht, coaching, allerlei soorten mas sage zoals hot-stone, iriscopie, vrouwenverwendag en familie opstellingen. Rita Beldman (0548-364181) werkt als mesoloog, bewust wordingstherapeut en geeft Dru-yoga les en workshops. Er- win ter Laak (06-53686828) heeft een praktijk als osteo- paath. Marga Tump (0548- 364181) werkt parttime in het ITC, Cor van Geffen, (0548- 364181) is Dru yoga leraar. Carola Stam (0548-363123) geeft cursussen emotioneel evenwicht, meditatie en ont spanning. Martha Rutgers (06- 10729032) geeft Touch for He alth en NAET. Marita Pongers (06-15146896) heeft Touch for Health, NAET, Stress- Release en Quantum touch gedaan. Martin Kalter (06-26951138) is naast fysiothe rapie een studie osteopathie gaan doen. Marja Jaaltink (06-27426854) heeft iriscopie gedaan en allerlei vormen van massage. Het Integraal Therapeutisch Centrum houdt open huis. Er wordt uitleg gegeven over de methoden, i oto: sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19