Tafelkeuring vogels Ab Hofhuis: geen prettige gevoelens over Prinsjesdag Vervolg bewegingsproject ONK motocross EuröDev Grenzen verleggen met Yvi Hesselman Enter Vrijwilligers 20 jaar actief bij politie Een bijzondere gewone wouw (ll\ITER)l\IATIOIUAAL CHAUFFEUR Jr. Business Development Manager Reis naar verborgen China Dinsdag 25 september 2007 17 Per direct zoeken wij een Wij hebben veel verschillende opdrachtgevers die voor zeer afwisselend meestal internationaal werk zorgen. Functie eisen - In het bezit van rijbewijs B, C en E - Chauffeursdiploma CCV-B Wij bieden - Een eigen vrachtwagen - Afwisselend werk - Prettige werksfeer - Salariëring volgens CAO Beroepsgoederenvervoer Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: Transportbedrijf Hesselman Postbus 73, 7468 ZH Enter of per e-mail naar hesselmantransport@hetnet.nl o.v.v. "sollicitatie chauffeur" Heeft u nog vragen dan kunt u ons bereiken op tel. 0547-38 1501. European Business Development Group EuroDev is een internationaal georiënteerd en dynamisch bedrijf met vestigingen in Nederland en Frankrijk. Samen met onze Amerikaanse en Aziatische klanten ontwikkelen en implementeren wij hun Europese marketing verkoop activiteiten. Jaarlijks groeien wij gemiddeld 30%. Voor ons kantoor in Hellendoorn zijn wij op zoek naar een: Functie: De Jr. Business Development Manager is mede verantwoordelijk voor de strategische en operationele activiteiten voor een drietal industriële Amerikaanse opdrachtgevers. Het betreft een combinatie functie van zowel binnen- als buitendienst activiteiten. De Jr. Business Development Manager doet marktonderzoek, benadert potentiële klanten, bezoekt deze en bouwt een netwerk op. Afhangend van de ervaring en persoonlijke ontwikkeling zullen de verantwoordelijkheden en het reizen toenemen. Functie profiel: HBO werk- en denkniveau op het gebied van marketing en sales Technische affiniteit 1-2 jaar relevante werkervaring Beheersing Engelse en Duitse taal in woord en geschrift, derde vreemde taal is een pré Flexibel, zelfstandig, leergierig, probleemoplossend, ondernemend Voor iemand die van afwisseling houdt, bieden wij een uitdagende en internationale functie in een ambitieuze en groeiende organisatie. Reactie: Sollicitatie vóór 8 oktober bij voorkeur per e-mail naar: EuroDev B.V., Dhr. M.C. de Vries, Ninaberlaan 83, 7447 AC Hellendoorn Tel: 0548-559000 E-mail: hr@eurodev.com Website: www.eurodev.com RIJSSEN/ HOLTEN - Ab Hofhuis, raadslid en frac tievoorzitter van Gemeen tebelang, heeft geen pretti ge gevoelens overgehou den aan Prinsjesdag. Hof huis noemt de rijksbegro ting die de regeringspartij en CDA, PvdA en Chris tenunie hebben opgesteld 'een tegenvallend resultaat voor de hele bevolking'. Hofhuis mist vooral de aandacht voor transport. "De economie bloeit als nooit tevoren en de ellende wordt steeds groter", zegt het raadslid. "Kijk naar de spoorwegen. Als je met de trein uit Amsterdam komt en naar het oosten wilt, moet je staan of je blijft in Amersfoort achter omdat er geen treinstel is. Ook aan de wegen wordt veel te weinig gedaan. Als je 's morgens niet oplet, kom je nog in de file van gisteren. We zijn een land aan het water met een achterland zo groot tot in Wladiwo- stok toe. Transport is heel belangrijk voor onze eco nomie. En de Betuwelijn die ligt er maar. Daar moe ten ze straks eerst met schuurmachines overheen om erover te kunnen. Het stuit mij echt tegen de borst dat de regering niet zorgt voor voldoende doorstro ming, op het spoor én op de wegen. Omdat de Al dichtslibt worden dorpen als Enter en Holten over spoeld met sluipverkeer. We kunnen het de mensen toch niet aan doen om elke dag een uur later thuis te komen van het werk? Dat betekent ook een uur min der aandacht voor de kin deren", aldus Hofhuis. Raadslid Harry Dul van het CDA vindt dat de pers in zijn algemeenheid geen evenwichtig beeld schetst van het regeringsbeleid. "De media pakken meest al de negatieve dingen op. De positieve zaken worden niet vermeld'zegt Dul die zich goed kan vinden in de politiek van Balkenende, Bos en Rouvoet.'Nivelle ring is een goede zaak. Dat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen is principieel een goede zaak. Ik vind het niet erg dat de autoliefhebber moet inle veren. Dat veel mensen die privé in een leaseauto van de zaak rijden worden ge kort, daar heb ik geen moeite mee. Deze regering probeert de zwaksten in de samenleving tegemoet te komen en dat is een goede zaak", aldus Dul die de in vloed van de PvdA als po sitief ervaart. "Ik vind het niet erg dat de PvdA in het kabinet zit Sterker, het is altijd al mijn persoonlijke inslag geweest dat het CDA samen met de PvdA een regering vormt." RIJSSEN/ HOLTEN - Re centelijk is in de gemeente Rijssen-Holten een proef van een nieuw beweegpro- ject, het zogenaamde SMALL project succesvol beëindigd. Het gemeente bestuur gaat vanwege het succes van dit project nu een vervolg geven aan het project. Zb'n zeshonderd senioren in de leeftijd tussen 60 en 70 jaar zijn aangeschreven met een brief waarin zij worden uitgenodigd mee te doen aan het project. Vervolgens worden zij door een medewerker van het project benaderd om te inventariseren of er be langstelling is voor deelna me en om te bepalen of zij tot de doelgroep behoren. Het project is uitsluitend bedoeld voor mensen die weinig tot in het geheel niet in beweging zijn. Per sonen die niet aan deze voorwaarden voldoen kunnen helaas niet deelne men. Deelnemers worden uitge nodigd om onder deskun dige begeleiding aan een fittest mee te doen. Dan wordt een beweegpro- gramma aangeboden. Hierin wordt 4 keer een verschillende beweegacti- viteit in een groep gegeven en vindt er 3 keer een tele fonisch gesprek plaats, waarin persoonlijke bege leiding naar een meer ac tieve leefstijl centraal staat. De beweegactiviteiten be staan uit: (Nordic) wande len, zwemspelvormen, een binnensport (zaal) activiteit en (indien de weersom standigheden het toelaten) fietsen. De activiteitendata zijn: 22 oktober fittest; 25 oktober (nordic) wandelen; 8 no vember zwemspelvormen; 22 november zaalactiviteit; 6 december fietsen (of als alternatief sportief wande len). Het belangrijkste is dat de senioren plezier in het be wegen krijgen en in het da gelijkse leven meer gaan bewegen. RIJSSEN - Vogelvereniging Zanglust in Rijssen houdt woensdag 3 oktober om 20.00 uur, een tafelkeu ring in het clubgebouw aan de Morsweg 8b. Zo wel de jeugd maar ook volwassen vogelliefheb bers kunnen veel van der gelijke tafelkeuringen op teken. Ook niet leden zijn van harte welkom al dan niet met vogels. Men kan dan tevens een indruk krijgen hoe de vogelvereniging Zanglust werkt. De toe gang is gratis. Op de tafel keuring worden de tropi sche vogels en de parkie ten beoordeeld door de heer G. Brinkman uit Rijs sen. G.J. van Duuren uit Lettele zal de kanaries voor zijn rekening nemen. Door de keurmeesters wordt op een tafelkeuring uitleg gegeven waarop de vogelliefhebber moet let ten en hoe hij zijn vogels kan voorbereiden op het aanstaande tentoonstel lingseizoen. Na een be zoek aan een tafelkeuring is de vogelliefhebber be ter in staat zijn vogels te selecteren voor deelname aan een tentoonstelling. Vvi Magazine is een nieuw Engelstalig kunstmagazine hit Nederland waarin de grenzen tussen tijdschrift n boek vervagen. Elk nummer behandelt een centraal (maatschappelijk) ihema vanuit kunstzinnig oogpunt. Zo komen ver schillende visies samen in fotografie, vormgeving, ar chitectuur en beeldende ïunst. Het eerste nummer beeft het thema 'Borders' (inderdaad, grenzen dus) meegekregen. In 116 pagi na's wordt er een breed beeld gegeven van ver schillende perspectieven, ervaringen en belevingen van een grens. Dat alles vanuit het oogpunt van fo tografen, beeldend kun stenaars, vormgevers en schrijvers. Aan bod komen onderwerpen als de steeds verder oprukkende muren tussen landen of volken, micronaties, de reis van Afrikaanse immigranten naar Europa, de buiten grenzen van Europa en het verdwijnen van de over gang tussen stad en land in China. De prachtige foto grafie zijn van hoog ni veau. Yvi Magazine ver schijnt twee keer per jaar. Winkelprijs: 15,-. ISBN/EAN: 9789086901135, www.yvi- mag.com. RIJSSEN/ HOLTEN - Burge meester Bort Koelewijn reikte maandag 24 septem ber de medaille en oorkon de uit aan de heren Groot- haar en Bakker van de vrij willige politie. Zij krijgen de onderscheidingen voor 20 jaar dienst als vrijwilliger. Frits Groothaar en Jan Bak ker zijn 20 jaar lid van de vrijwillige politie. In het be gin was de term daarvoor 'reservisten of reserve-poli- tie'. Inmiddels is dat een aantal jaren geleden gewij zigd in 'vrijwillige politie'. Voor Groothaar en Bakker is deze vrijwilligerstaak niet hun hoofdtaak. Zij hebben een baan waarnaast zij vrij williger bij de politie zijn, zij worden in overleg en in af stemming met hun eigen werkzaamheden, ingeroos terd. Hoewel zij bevoegd zijn ook bekeuringen uit te schrijven, is hun taak het ondersteunen van de politie bij met name evenementen en speciale diensten. Kopers van het boek kun nen een reis naar Peking winnen, maar eigenlijk heb je met Het oog van jade al een reis naar Peking te pak ken. Wie het boek leest en al HARFSEN - in Harfsen wordt zondag 7 oktober de ONK zijspancross MX3 veneden. Op het circuit 't Peppelenbos is het jonge duo te bewonderen. Twee frêle mannekes die alsof het hun dagelijks werk is met een zijspancombinatie de diverse crossbanen rond blazen: Koen Hermans en Roy Bijenhof uit Hengelo (Gld). Hun grote voorbeeld is na tuurlijk Daniel Willemsen die dit jaar z'n zesde We reldtitel behaalde. Zoals Daniel met z'n broer Marcel over de nationale en inter nationale motocrosscir- cuits raasde zo willen zij beiden dat in de toekomst ook bereiken. Onder de noemer jong geleerd - oud gedaan beschikken beide knaapjes over een snelle 125 cc 4 takt Yamaha com binatie welke door 10 jarige crossers soepeitjes over de diverse hindemissen wordt gestuurd. Er lijkt muziek in de zijspansport te zitten. Dankzij voormalig Euro pees Kampioen zijspan- cross Bart Notten -buur man van de beide coureurs- lijkt er nieuw bloed op te staan. Notten nam het ini tiatief om de twee jonge ventjes onder zijn hoede te nemen. Samen met Michel Leferink van LETO Motors uit Toldijk werd er een 125 cc 4-takt Yamaha zijspan- combinatie gebouwd waar mee de heren werkelijk als een speer over het circuit gaan. Gevolg van de succes volle stap die gezet is om jonge zijspan coureurs te kweken is een opstapdag in november waarbij op een speciaal aangelegde baan jonge aanwas wordt ge kweekt in de zijspansport. Een prachtig initiatief dat veel positieve aandacht trekt, waarbij wel eens de definitieve stap gezet kan zijn naar prolongatie van Nederlandse en Wereldti tels door Nederlandse zij span-teams. Vanaf 27 september is het 'bijzondere, gewone' leven van majoor Bosshaidt sa mengevat op dvd. Op deze ruim 3 uur du rende DVD zijn diverse NCRV-program- ma's over en met majoor Bosshardt te den. Zoals de documentaire De Majoor uit 1993, een portret van het dagelijkse leven van majoor Bosshardt. Ook is de af levering Villa Felderfrof uit 1996 te zien, waarin zij samen met Herman Brood te gast is In de Zuid-Franse villa van Rik Fei- derhof. Vanzelfsprekend ontbreekt op de DVD de registratie van de indrukwek kende uitvaart op zaterdag 30 juni niet. Alle programma's zijn ondertiteld voor doven en slechthorenden. De dvd Majoor Bosshardt - Bijzonder gewoon kost 14,95. Een deel van de opbrengst van de verkoop komt ten goede aai het Majoor Bosshardt Fonds. Dit fonds ondersteunt een drietal door majoor Bosshardt zelf uitgekozen doelen: het GoodwHIwerk in Amsterdam, evangelisatie bi Nederland en internationale hulpverlening eens een bezoek bracht aan de Chinese hoofdstad, waant zich er weer even te rug. De inmiddels als privé- detective voor zichzelf be gonnen Mei Wang brengt aanzienlijk meer boven tafel dan bijvoorbeeld de weder waardigheden van een be drogen echtgenoot. Via een zoektocht naar een verloren gegaan 'oog van jade' leert Mei Wang veel over de ach tergrond van haar eigen ou ders en komt de lezer van al les te weten over werkkam pen tijdens de culturele re volutie. Diane Wei Liang, Het oog van jade is versche nen bij uitgeverij Sijthoff en kost 17,95 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17