Week in teken van drinkwater Zonnig zomerfeest in Loo Mossinkserf viert 25-jarig bestaan Holtens Nieuwsblad 7 Hagepreek en broodjes bakken bij Zorgvliet Open huis productielocatie Vitens aan Beerdijk in Espelo Triatlon zoekt motorrijders Herman Sluiter Schutterskoning in Dijkerhoek ESPELO-De Neder landse waterbedrijven van 23 juni tot 1 juli or ganiseren de 'Week van het Water'. Het drinkwa ter in Nederland is van een hoge kwaliteit. Re gionaal organiseren de verschillende waterbe drijven verrassende acti viteiten. Zo houdt Vitens Overijssel donderdag 28 juni open huis op de pro ductielocatie Espelo. Korting op kaartjes jan Vayne I Naam: 1 I Dinsdag 19 juni 2007 HOLTEN - Stichting Triathlon Holten zoekt voor tijdens de triatlon van zaterdag 7 juli nog enkele motorrijders. Zij rijden tijdens de wedstrijd op het parcours om mensen te ver voeren of de deelnemers te vol gen. Voor meer informatie of opga ve: Jan Wansink, telefoon 0548- 362216 of Wim Brinks, telefoon 0548-361914. LOO-BATHMEN - In Loo-Bath- men werd afgelopen weekend het zomerfeest gehouden. Vrijdagavond was het een gere geld zooitje. De revue Geregeld zooitje? Zooitje geregeld! gaf veel plezier met grappige kluchtachtige stukjes zoals die van Tineke Schouten, Dinner for one en Buurtproat door su per enthousiaste jongeren uit Loo. Zaterdagmorgen was het één en al kleurrijk rondom de Looschool. Prachtige versierde wagens en alle enthousiaste wandelende versierde kinderen en volwassenen maakten het de juryleden heel moeilijk. Zaterdagavond was het swin gen geblazen met The Heinoos en 7 op de schaal van Richter met een zangeres met uitstra ling. Zondagmorgen kwamen bijna driehonderd man naar de brunch. Maar de meesten zitten Hiermee reserveer ik: 1 te ontbijten met de gedachte: "Word ik schutterskoning?" Bij- toegangskaarten voor volwassenen a 10,= na 140 deelnemers deden hun toegangskaarten voor kinderen tot en met 11 jaar a 5,= best. In de vierde ronde werd de Bon is geldig voor maximaal 5 personen, sympathieke Jan Elmerink van de Potjaapjhaar Boerederij De kaarten liggen op de concertavond vanaf 19.00 uur klaar bij museum schutterskoning (een de ingang van de kerk. jarenlange droom werd waar heid). Dat meisjes ook goed Voor info: www.martinmans.nl kunnen schieten bewees Leonie Roeterdink. Zij werd de stralen- de schuttersprinses 2007 in de categorie jongeren. Ji HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 in Holten, wordt zondag 24 juni van 13.00 tot 14.00 uur een ha gepreek gehouden. Dominee Anne van der Meiden zal een preek houden in de bui tenlucht, onder een boom. Iedereen is welkom hierbij aan wezig te zijn. Woensdag 27 juni is iedereen van 13.00 tot 17.00 uur welkom om broodjes en koekjes te bak ken. Speciaal voor kinderen, die mee mogen helpen. Deze productielocatie is in 2006 uitgebreid met een centrale wa- teronthardingsinstallatie. Van 16.00 tot 20.00 uur zijn er op het hele uur leerzame rond leidingen in de nieuwbouw van de productielocatie van Vitens aan de Beerdijk in Espelo. Geïn teresseerden kunnen uitleg krij gen hoe drinkwater wordt ge maakt. Er komt namelijk nog heel wat bij kijken voordat Vi tens het water bij de mensen thuis kan leveren. Ook voor kinderen uit groep ze ven en acht van de scholen uit de omgeving is er 28 juni ge noeg te doen. Factor B zal in Es pelo aanwezig zijn met 'De Reis van Ijs'. In deze betoverende jeugdtheatervoorstelling neemt acteur Vincent Verbeeck zijn publiek mee op een fascineren de reis over de wereld. Alles wat hij daarbij nodig heeft zijn: een blok ijs, flessen, bekers, schalen en liters met water. Na de voor stelling kunnen kinderen mee doen aan één van de 'water'- workshops. Om de Week van het Water te vieren haalt Vitens speciaal voor haar klanten een sensationele watershow naar de IJsselhallen in Zwolle. 'Aqua Vitens Fantastica' is een wervelend spektakel waarbij maar liefst 500.000 liter water over de volle breedte van het to neel naar beneden stort. Een spetterende show vol dans en acrobatiek waarbij je ogen te kort komt. Alle klanten van Vitens kunnen de show bezoeken van dinsdag 26 juni tot en met zondag 1 juli tegen het sterk gereduceerde ta rief van 12,15 euro (normaal 39,25 euro). Informatie over kaartverkoop op www.vitens.nl. DIJKERHOEK - Schietvereniging De Zaagmolen hield afgelopen zaterdag het vogelschieten naast het Bonte Paard. Herman Sluiter wist zich uiteindelijk tot Schutterskoning te schieten. Joanne Koopman won bij de jeugd. Zij mag zich Schuttersprinses noemen. Het vogelscliieten is traditioneel de voorbode van het Dijkerhoeks Feest, dat vrijdag begint. foto: johan boijnk HOLTEN - De beroemde langharige pianovirtuoos Jan Vayne en de bekende organist Martin Mans houden vrijdag 29 juni een zomer- concert in de Hervormde Kerk in Holten. Zij brengen een nieuw programma met werken van hun langverwachte, eerste cd ten ge hore met spectaculaire, vierhandige werken, muziek voor twee in strumenten en improvisaties op hun eigen instrument. Enkele programmatitels zijn: Mars uit Aïda van Verdi, The Batüe Hymn van Wilhousky, Air en Badinerie van Bach, thema's van Bach en Mozart en improvisaties over geestelijke en klassiek/ populaire liederen. Martin Mans speelt enkele geliefde orgelimprovisaties op het kerkorgel en Jan Vayne improviseert ter plaatse op verzoeken uit het publiek. De titel van het nieuwe album luidt: 'Twee klavier virtuozen in concert' en bevat een dwarsdoorsnede van het werk dat zij op hun duoconcerten ten gehore brengen. Het concert be gint om 20.00 uur. Reserveren kan op drie manieren: via www.mar- tinmans.nl, per e-mail: info@martinmans.nl of telefonisch op de reserveerlijn: 06-52281279. Ook bij het VW-kantoor in Holten is re serveren mogelijk. Op de concertavond zijn ook kaarten aan de kerkdeur te koop, zolang de voorraad strekt. De toegang bedraagt 15 euro en voor kinderen tot en met 11 jaar 7,50 euro. Wie reser veert krijgt 2,50 euro korting. Speciaal voor de lezers van het Holtens Nieuwsblad wordt op de toegang van het zomerconcert van Jan Vayne en Martin Mans op vrijdag 29 juni 2007 in de Hervormde Kerk in Holten een korting gé- boden van 5 euro en voor kinderen tot en met 11 jaar 2,50 euro. U betaalt voor een kaartje geen 15 euro maar 10 euro. En voor een kinderkaart geen 7,50 maar 5 euro. Reserveren is aan te bevelen. Dit kan via www.martinmans.nl, in- fo@martinmans.nl of op de reserveerlijn: 06-52281279. U kunt de ze bon ook opsturen naar M. Mans Musicus v.o.f., Waardsedijk 48 - 3448 HV Woerden. Hiermee is uw reservering genoteerd. Om uw korting te verkrijgen, neemt u de bon mee naar het concert. 1 Adres: HOLTEN - Het Mossinkserf vierde afgelopen zaterdag groot feest. De straat bestaat namelijk 25 jaar en dat moest gevierd worden. Het stuk grond gelegen tussen de spoorwal en de Haar (lees Churchillstraat) werd in de zo mer van 1982 bebouwd. De eer ste woningen werden in mei opgeleverd. Eind augustus wa ren alle negentien even huis nummers bewoond. Allemaal premie-A woningen, allemaal in hetzelfde schuitje. De rente was toen niet mals. De bank be rekende rond de 12 procent. Voor de kopers was het voor ve len een gok. "Kan het? Kunnen we het met de premie rondkrij- gen?" Na verloop van tijd zakte de rente geleidelijk aan en kre gen de nieuwe huizenbezitters meer financiële ruimte. Er werd getrouwd, er kwamen kinderen. Er stond een grote feesttent op het Mossinkserf en een spring kussen. De kinderen konden zich goed vermaken. FOTO: JOHAN BOUNK Soms vertrokken er bewoners, bewoners erg goed te bevallen, maar nooit stond een huis lang Van de negentien eerste bewo- leeg. Het erf bleek bij de meeste ners zijn er nu elf, die de 25 jaar op het Mossinkserf vol maken. Aan de rechterkant van het Mossinkserf werden twee jaar later (in 1984) ook de huizen op geleverd. Maar dit waren huur woningen en uiteraard is er dan meer verloop. Pas in 1997 wer den deze huizen te koop aange boden. Van deze gelegenheid werd gretig gebruik gemaakt door velen van de toenmalige huurders. En ook hier blijkt dat zes bewoners al vijftien jaar of meer honkvast zijn. Mensen vieren hun feesten samen, maar zijn er ook voor elkaar als het le ven zijn donkerste kant laat zien. Afgelopen weekend was het feest. Een feest waarbij aan iedereen was gedacht. Voor de kinderen waren er zaterdag middag spelletjes en de volwas senen mochten tot in de late uurtjes het glas heffen op hun Mossinkserf.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7