voor bus en buurtfeesten H Regionale fietsvierdaagse Heinoos op komend Loofeest Holtens Strippenkaart *'">rt Nieuwe SP011301,6" Diepe Hel Holterbergloop Eindeloze wandeling Sallandse Heuvelrug Met één kaart naar vier tentfeesten in de buurt DIJKERHOEK - Het Dijkerhoeks Feest wordt 23 juni gehouden. Het Sploder Feest op 14 juli. Wie daarnaast ook nog naar Loo-Bathmen op 16 juni en naar Okkenbroek op 7 juli gaat, kan het beste een passe-partout kopen. Deze kost 20 euro en geeft toegang tot alle vier tentfeesten. ZATERDAG 21 OKTOBER HOLTEN -VVV Sal landse Heuvelrug/ Reg- geland heeft ook dit jaar weer alles in het werk ge steld om mooie, nieuwe routes te presenteren tij dens de fietsvierdaagse VW Sallandse Heuvel rug/ Reggeland. Nordic Walking Tweedaagse HOLTEN - Samenwer kende opsporingsorgani saties hebben in de nacht van dinsdag 22 op woens dag 23 mei 2007 op de rijksweg Al in de ge meente Rijssen-Holten de verkeerscontrole 'Och tendgloren' gehouden. Jeugddag Dinsdag 29 mei 2007 De vier buurtschappen hebben hetzelfde DOEL (Dijkerhoek, Okkenbroek, Espelo en Loo) en hebben daarom ervoor gekozen om een soort strippenkaart te maken. Wie geen vervoer heeft, kan gra tis met de bus naar de tentfees ten rijden. De kaarten zijn vanaf 1 juni bij de volgende voorverkoopadres sen te koop: Café het Bonte Paard - Dijker- hoek; Café Vosman - Nieuw Heeten; Café Jansen (Boer Biet) - Holten; Ons Centrum - Ok kenbroek; Café Langenbaergh - Laren; Café Entre - Loo Bath- men; Café Spikker - Lettele. Verder zijn de'kaarten ook te koop bij de muntenbar in de tent, tijdens het optreden van Normaal op 8 juni in Espelo. En zaterdagavond 16 juni aan de tent op het feest in Loo-Bath men. De bussen rijden langs de opst applaatsen van de bussen die rijden naar Dieka van de Kruus- weg in Markelo en de Witkamp in Laren. De PPM Band zal optreden tij dens het Dijkerhoeks Feest. Ver der staat er een lasershow op het programma. In Espelo staat de Alpha Show band op het podium. In Loo-Bathmen staan The Heinoos en 7 Op de Schaal van Richter. Deze laatste band staat ook in Okkenbroek. Vertrektijden van de bus naar het Dijkerhoeks Feest 21.40 uur Laren; 21.50 uur Hol ten; 22.05 uur Nieuw-Heeten; 22.15 uur Dijkerhoek; 21.10 uur Okkenbroek; 21.20 uur Lettele; 21.30 uur Bathmen; 21.40 uur Loo; 21.45 uur Dijkerhoek. De terugreis om 01.30 uur. Üt Sk iijle HOLTEN - In restaurant Woody's werden de nieuwe sponsorcontracten getekend voor de Diepe Hel Holterbergloop. TIB Finishing en Running Center Enschede zetten een krabbel onder het contracL De 20e editie van de Diepe Hel Holterbergloop wordt dit jaar op zaterdag 27 oktober gehouden. Start en finish zijn dan weer in het centrum van Holten. Na de loop van vorig jaar heeft de toen malige hoofdsponsor de Wilgenweard na vijfjaar afscheid genomen van dit evenementHet organiserende Holtense comité is er dan ook trots op twee nieuwe hoofdsponsors te hebben gevonden, die zich voor een periode van 3 jaar aan de Diepe Hel Holterberg loop willen verbinden. FOTO: HARRY BROEZE HOLTEN - Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug houdt in samenwerking met Landschap Overijssel, Vereniging Natuur monumenten en Staatsbosbe heer een wandeltocht over de Sallandse Heuvelrug. Deze Ein deloze Heuvelentocht is ge pland van 19 tot en met 21 juli. De tweede van 29 augustus tot en met 31 augustus. Aan deze tocht kunnen maximaal vijftien mensen deelnemen. Informa tie: Thea Peters, telefoon 038- 4250977 06-12472155 of per e- mail: t.c.peters@ivn.nl De nieuwe routes laten deelne mers volop kennis maken met de prachtige verschillende na- tuureigenschappen van de Sal landse Heuvelrug en het Regge land. Men kan genieten van bos, wa ter, heide, veenlandschappen, landelijke gebieden en natuur lijk ook van gastvrijheid, historie en cultuur. De eerste dag, 12 juni, is Vakan tiepark Hellendoom in Hellen- MARKELO - De Hof van Twente Nordic Walking Tweedaagse wordt 2 en 3 juni gehouden. De inschrijving staat nog open. Za terdag 2 juni 2007 zal gestart worden bij Camping en Groepsaccommodatie De Bo venberg, Bovenbergweg 14 in Markelo. Inschrijven tweedaagse: tvvvw.Nordicwalkingtwente.nl/ Evenementen VW Sallandse Heuvelrug/ Reggeland houdt een fietsvierdaagse door verschillende natuurlandschappen. doom het startpunt. De tweede dag wordt er gestart vanaf Bun galowpark Hoge Hexel in Hoge Hexel en de derde dag wordt ge start vanaf Amerikaans Motor fietsmuseum in Raalte. De laat ste dag, 15 juni, is het AC Hotel in Holten het startpunt. Zoals u ziet bieden de Sallandse Heuvelrug en het Reggeland ve le mogelijkheden wat natuur, historie en cultuur betreft. Voor de fietser die vier dagen fietsen een beetje te veel van het goede vindt, heeft de WV Sal landse Heuvelrug/ Reggeland dé oplossing: namelijk gewoon lekker één dag meedoen. De dagafstanden van de routes bedragen 40 of 60 kilometer en zijn geheel bewegwijzerd. Elke dag kan men tussen 9.00 en 12.00 uur starten. Voor 17.00 uur moeten deelnemers zich weer melden bij het startpunt voor de laatste stempel. Tot slot nog de kosten. Deze bedragen 3,50 euro per dag voor volwas senen. Vier dagen fietsen kost 11 euro per persoon Wanneer men voor 31 mei inschrijft be taalt men slechts 9 euro per per soon voor vier dagen fietsen. LOO-BATHMEN - Het Loofeest wordt vrijdag 15 tot en met zon dag 17 juni gehouden. Het begint vrijdag om 20.00 uur met de revue. Hierin zitten zang, dans, sketches en natuur lijk de buurtproat. Na afloop is er live-muziek van het Agrarisch duo. Entree aan de tent is 7,50 euro. Het opstellen en keuren van de optocht begint zaterdag 16 juni tussen 9.00 en 9.45 uur. De prijsuitreiking wordt om 10.30 uur in de tent gehouden. Daarna volgen tussen 11.15 en 12.15 uur de kinderspelen op het schoolplein, met om 13.30 uur de Zeskamp op de feestwei- de. The Heinoos en 7 op de schaal van Richter spelen vanaf 20.30 uur in de tent. De entree be draagt 7 euro. Zondag 17 juni Voor de Loose bevolking wordt zondag 17 juni om 10.00 uur een grote brunch gehouden met aansluiten om 10.30 uur een vlooienmarkt. Het vogelschieten begint om 11.00 uur voor de Loose bevol king en leden van de schietver eniging. Om 13.00 uur is er live muziek van Kiekdoares en tus sen 14.00 en 16.30 uur zijn er clowns op het feestterrein. De intocht van schutterskoning en -prins volgt om 15.00 uur. Bij de controle is een geldbe drag van 32.800 euro inbeslag- genomen bij een Poolse man woonachtig in Nederland, de belastingdienst inde 10.823 eu ro en nam 4 voertuigen in voor een te vorderen belastingschuld van in totaal 148.469 euro. fn to taal zijn er 750 personenauto's en 27 vrachtauto's gecontro leerd. Er zijn 68 bekeuringen uitgeschreven voor uiteenlo pende overtredingen, waaron der een passagier die lang te sla pen in een aanhangwagen. Langs de radarcontroles reden 963 bestuurders te hard. Van vier bestuurders is het rijbewijs ingevorderd in verband met het overschrijden van de maximum snelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 205 kilometer per uur. In beide richtingen zijn de be stuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol en andere overtredingen. Voor de duur van de controle was deze locatie aangewezen als veiligheidsrisi cogebied en vonden er preven tieve fouilleringen plaats. Zoveel mogelijk bestuurders zijn tussen 22.30 en 04.30 uur naar de parkeerplaatsen 'Bol der' en 'Struik' geleid, waar zij in eerste instantie een blaastest af legden. Bestuurders die teveel alcohol hadden gedronken on dergingen ter plaatse een ademanalyse. Tenminste drie bestuurders reden onder in vloed van alcoholhoudende drank. Aan verdovende middelen trof de politie 8 gram wiet, waarvan proces-verbaal is opgemaakt en afstand is gedaan. Na de contro le vond met 40 gram cocaïne en 25 gram heroïne (straatwaarde 3500 euro) dat vermoedelijk voortijdig uit de auto is gegooid. De Parketpolitie betekende 5 vonnissen en inde 625 euro aan boetes. Een verdacht is in gijze ling genomen omdat hij de openstaande boete van 650 eu ro niet direct kon betalen. Eén gesignaleerde voor opsporing aanhouding en voorgeleiding in verband met diefstal is aange houden en overgebracht naar het bureau in Hengelo. De Douane trof een Nederlan der aan in een buitenlands voertuig terwijl zijn hoofdver blijf in Nederland was. Het voertuig is in verband met reci dive inbeslaggenomen. Tevens trof de Douane rode diesel aan in twee voertuigen, respectieve lijk 50 en 900 liter. Tegen het be drijf dat met 900 liter rode diesel reed volgt een onderzoek in ver band met recidive. Bij de vrachtauto's zijn bekeu ringen uitgeschreven voor te korte rust (4), overschrijding hoogte (2), fraude tachograaf- schijf (1), geen rijbewijs E (1), onjuiste verlichting (1). Drie chauffeurs kregen een rijverbod opgelegd in verband met onvol doende genoten rust. Aan deze gezamenlijke contro les werkten ruim 100 personen mee van de regiopolitiekorpsen Twente, IJsselland, Noord en Oost Gelderland, de Verkeers politie van het Korps landelijke politiediensten, Koninklijke Marechaussee, Douane Olden- zaal en Hoofddorp, Motorrijtui genbelasting, Voedsel en Waren Autoriteit, Sociale Opsporings- en Inlichtingen Dienst, Parket politie en Autobahnpolizei NI- Osnabrück en NRW-Münster. HOLTEN - De Holtense kerken houden zaterdag 16 juni een speciale jongerendag. Het programma is bedoeld voor alle lagere schooljeugd en heeft als thema Overleven.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7