Hep ie fris? Notitie over winst voor Enter Vooruit alcoholmatigingsbeleid Donkere wolken boven SV Enter f'l Bengels Ko T egemoetkoming bij kopen van fiets Uitnodiging Openbare vergadering Programmaraad I3aby-, kinder- en tienermode Bengels Ko - Haarstraat 15 - Rijssen - 0540-54 17 31 - www.bengelsenko.nl Dinsdag 3 april 2007 HOLTEN/ RUSSEN - Hap py Fris, heet de notitie over het alcoholmatigingsbe leid onder de jeugd in de gemeente. Ook uit te spre ken als: "Hep ie Fris?" Deze notitie is in samenwerking gemaakt met Tactus, een instelling voor verslavings zorg. De bedoeling is om met het beperken van de verkrijg baarheid van alcohol, het aanscherpen van de regel geving en goede voorlich ting naar zowel de jeugd als de ouders, het alcoholge bruik onder jongeren te verminderen. De notitie behandelt drie leefomgevingen van jonge ren, namelijk thuis, inclu sief de drinkkeet, school en vrije tijd. Er wordt al wel veel voor lichting gegeven rond overmatig alcoholgebruik, maar vaak door verschil lende organisaties. En dit zou veel beter gecombi neerd kunnen worden. Onderlinge afstemming geeft een beter beeld van het aanbod. Om thuis het alcoholge bruik tegen te gaan, zou er goede voorlichting richting de ouders moeten komen. Juist zij zijn immers het sprekende voorbeeld van kinderen. Zo zouden ze huisregels kunnen opstel len en ervoor kunnen zor gen dat de hoeveelheid al cohol in huis beperkt blijft, longeren onder de 18 jaar, die dronken over straat lo pen, worden door de poli tie thuis afgeleverd. In overleg met politie en Tac tus wordt deze ouders en jongere passende onder steuning geboden. Voorlichting op scholen moet al op de basisschool beginnen, want kinderen gaan steeds jonger drin ken. Verder moet er geen alco hol in de school of tijdens schoolfeesten verkrijgbaar zijn en moet het ook moei lijk worden gemaakt om in de directe omgeving van de school aan drank te kunnen komen. Sportverenigingen zouden kunnen overwegen om geen alcohol meer in de kantine te schenken. Hap py Hours, waarbij in cafés op sommige uren drank goedkoper te krijgen is, moeten worden verboden. Daarnaast zou tijdens eve nementen alleen bier met een lager alcoholpercenta ge mogen worden ge schonken. Een convenant tussen ho reca en politie moet ervoor zorgen dat regels beter worden gehandhaafd. Scherper toezicht door po litie en ondernemers die zich strenger houden aan de wettelijke leeftijdsgrens voor de verkoop van alco hol. Om het plan uit te kunnen voeren is er structureel een extra bedrag van 15 dui zend euro nodig. Daarbij moet rekening worden gehouden dat de uitvoering van het plan niet binnen korte termijn zijn vruchten af zal wer pen. Alcoholgebruik is maatschappelijk geaccep teerd. Voor een beleid van alcoholmatiging is dan ook een cultuuromslag vereist die niet van vandaag op morgen is te realiseren. ENTER - Op een zonnig, maar vrij koud, sportpark Groot Driene in Hengelo heeft Enter Vooruit zater dag een ijzersterke team- ptestatie neergezet. De zwart witten speelden bij na 35 minuten met een man minder dan de rood- witblauwe gastheren, maar scoorden in die fase liefst 3 keer en keerden met een eclatante 1 -4 zege terug op de basis in Enter. Toen de acteurs na 45 mi nuten voetbal begonnen aan de thee stond er nog steeds de briistand (0-0) op het scorebord in Hengelo. In de eerste drie kwartier had E.V. zich naar een licht overwicht gespeeld, maar voor beide doelen viel nog niet veel te genieten. Voor Juliana '32 was Tjerk Geer- sing eenmaal gevaarlijk voor het Enterse doel op gedoken, maar zijn inzet met "het verkeerde been" was een makkelijke prooi voor Thijs Nieuwenhuis. Aan de overzijde was de kans voor E.V. groter, maar Martijn Rohaan schoof de knikker langs de Hengelo se vesting. Pas na de wisseling van speelhelft konden de toe schouwers er eens goed voor gaan zitten. Binnen 5 minuten werden de bord jes verhangen. Marco ter Weel gleed door de linies en John Inohuis prikte de bal tegen de touwen, 0-1. Nog voordat de vreugde vuren gedoofd waren lag de bal aan de andere kant op de stip. Volledig ver keerde inschatting op een diepe bal door keeper Thijs Nieuwenhuis, Lob Jan Wil lem Groeneveld en Ad ter Harmsel die in een reflex het ronde leder uit de ga pende doelmond slaat. Strafschop en het rode kar ton voor E.V. 's laatste man. Gerben Prins pegelde de penalty tussen de palen, 1 - 1. Wie dacht dat E.V. die dub- belklapper niet meer te bo ven zou komen, kwam be drogen uit. Nauwelijks van de schrik bekomen stuur de Henri Knol z'n aanvals- maatje Martijn Rohaan op pad en doelman Erik Jan Roessink kon opnieuw de gang naar het net maken, 1-2. Trainer Frank Eude- rink van Juliana '32 stuur de vervolgens meer volk naar het front, terwijl colle ga Eric Looyen aan Enterse kant met Wim ten Brinke en Peter Knobbe verse krachten binnen de krijtlij nen bracht. De Enterse coach veranderde echtei de strijdwijze niet en bleef acteren met 3 aanvallers. Die aanvallende instelling plus een hernieuwde bun deling van krachten aan E.V.-kant deed Juliana de das om. In de Enterse de fensie werd geen millime ter ruimte meer weggege ven, op het middenveld won zwart wit alle duels en voorin gunden de spitsen elkaar het succes. Het le verde nog twee prachtig uitgespeelde treffers op Eerst ontweek Henri Knol de Hengelse buitenspelval en krulde Wim ten Brinke de gave pass langs keeper Groot Roessink en even la ter denderde de Enterse routinier door de verdedi gende stellingen en liet hij Martijn Rohaan zijn twee de en E.V.'s vierde doel punt aantekenen, 1-4. ENTER - Nadat de donkere wolken donderdagavond zich eerst letterlijk samen pakten boven sportpark Krompatte tijdens de wed strijd tegen BWO uit Hen gelo, blijven de donkere wolken op figuurlijke wijze na het treffen met de Hen- geloërs nog wel even han gen. Enter leek lang op een zwaarbevochten punt af te stevenen, maar zag in de blessuretijd BWO toch nog de drie punten meenemen na een fout in de defensie. SV Enter heeft dit seizoen door uiteenlopende om standigheden zo vaak ver stek moeten laten gaan dat het nu al een doordeweek se inhaalwedstrijd moest spelen. Op een grasmat die net was getrakteerd op een 'zomerse' bui, in april nota bene, begon het duel rede lijk gelijkqpgaand. Een mooie aanval van de thuis ploeg werd op het laatste moment onderbroken door alert optreden van de laatste man van BWO. Programmaraad Twente Op donderdag 5 april 2007 belegt de Programmaraad Twente, voorzieningsgebied @Home een openbare vergadering. Op de agenda staat onder meer: een concept advies over het zenderpakket voor radio en televisie in 2008. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur van harte welkom in Hotel Van der Valk Hengelo, Bornsestraat 400 te Hengelo. U kunt de agenda aanvragen op telefoonnummer (050) 853 46 26. Mocht u spreektijd willen aanvragen, dan horen wij dit graag vooraf via hetzelfde telefoonnummer. De maximale spreektijd bedraagt 3 minuten per persoon. Aanvullende informatie kunt u vinden op Info tv en www.programmaraden.nl. De Programmaraad adviseert, als onafhankelijk orgaan, @Home over de inhoud van het zender pakket van radio- en tv-zenders. Programmaraad Voorzieningsgebied @Home Antwoordnummer 323 9700 VN Groningen Telefoon (050) 853 46 26 www.programmaraden.nl l SAVE 1 4 i i "i i i i Barbara Farber Eager Beaver CK5 Noppies Baby Pointer Pointer Baby Barb Protest RFG RAGS Vingino Mim-Pi Protest Mini-Stars Ragazzi 'Carbone Marybel Daarnaast was er nog een vrije trap die net over het doel verdween. Ook BWO zette hier wat kleine moge lijkheden tegenover. In de tweede helft veranderde het veldspel niet veel, maar de kansenverhouding wel. BWO loerde na lang gebrei op het middenveld op een snelle aanval om zo de En terse doelman te verras sen. Een keer was dit ook het geval toen een lastig schot door Borgerink werd weg gebokst in de voeten van een Hengelose aanval ler, maar deze zag zijn in zet in de rebound knap van de lijn gegleden worden door Pots. Hierna was BWO nog een keer gevaar lijk met een schitterende knal uit de tweede lijn die door Borgerink tot comer werd verwerkt. Enter zelf kon maar-moeilijk kansen creëren en ondanks enkele aanvallende wissels kwam de ploeg niet verder dan een aantal hoge voorzetten en twee schoten in de han den van de keeper. Maar zoals vaker dit seizoen zat hem voor de Entemaren het venijn in de staart. Na dat Pots geblesseerd uitviel en door de gehele techni sche staf van het veld werd gedragen, blunderde de defensie van Enter. De twee centrumverdedigers gingen allebei tegelijk naar de bal toe, waarna in de kluts aanvoerder Geels de bal helemaal verkeerd ver werkte en de spits van de gasten zo alleen op het doel af kon. Op fraaie wijze tikte hij de bal beheersd met buitenkant rechts in het dak van het doel. Trai ner Boers maakte van dit tragische moment weinig mee, daar hij de gebles seerde Pots naar de kleed kamer begeleidde. Bij te rugkomst moet de oefen- meester zich het apezuur zijn geschrokken. De ne gentig minuten waren na melijk al verstreken op het moment dat Enter haar back geblesseerd zag uit vallen. Zo was het al voor de vierde keer dit seizoen dat in de slotfase de nek slag werd toegebracht aan de SV. Het leek Enter in dit duel te ontbreken aan een balvaste spits die het mid denveld kan bij laten slui ten waardoor het spel iets minder arbeidsintensief wordt voor de Entemaren. Hopelijk tovert trainer Boers in de volgende 'fina le' een opstelling uit zijn hoge hoed die aan deze criteria voldoen. Na het irthaalduel mag En ter namelijk aanstaande zondag in en tegen Schalk haar, een directe concur rent van de Enternaren, bewijzen dat het wel dege lijk een degelijke midden moter kan zijn in de derde klasse A. HOLTEN/ RIJSSEN - Wie gebruik kan maken van de bijdrageregelingen bijzon dere bijstand, mag straks ook een tegemoetkoming vragen voor het kopen van een fiets. Mensen die van de bijstand leven, kunnen in bepaalde gevallen een bij drage krijgen in de kosten die ze maken. Het gaat dan bijvoorbeeld om een finan ciële tegemoetkoming om kinderen mee te kunnen la ten doen aan schoolactivi teiten of om het lidmaat schap van een sportvereni ging te kunnen betalen. Ook kan er een bijdrage worden gevraagd om duurzame producten te kopen. Een fiets hoorde hier tot nu toe nog niet bij, terwijl daarjuist wel vraag naar blijkt te zijn. De gemeente zet de hoogte van de bijdrage op maxi maal 250 euro. Een bijdrage voor de koop van een nieu we wasmachine werd vorig jaar het meest aangevraagd. Namelijk twintig keer. Daar na volgen, met elk dertien aanvragen: een bankstel, matras en televisie.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 8