I a Holtens Nieuwsblad 3 Industrie maakt plaats voor woningbouw Aankoop grond voor nieuwbouw Dijkerhoek pltenaren kinnen plan pekijken ijkdag evonden fietsen Column Palazzo Oost opent deuren kantoor aan Dorpsstraat Mevrouw Wittenberg 100 jaar Agenda rrrw0 HOLTEN - Over twin tig jaar ziet Holten er waarschijnlijk heel an ders uit. Tenminste, als de plannen van de ge meente doorgaan. nsdag 3 april 2007 OLTEN - Holtenaren die meer Kllen weten hoe hun dorp ero- er enkele jaren uit komt te en, kunnen woensdag 4 april En 17.00 tot 21.00 uur naar de koopbijeenkomst in het ge meentehuis van Holten komen, [wordt dan van 17.30 tot 20.00 U een digitale presentatie ge- even van de plannen. Jerder zijn er deskundigen aan- lezig die antwoorden kunnen leven op alle vragen rondom de Jieuwe plannen van de Kol en let centrum van Holten, de hal van het gemeentehuis lijn tekeningen te zien welke luidelijk aangeven hoe het in pe nabije toekomst eruit komt 6 zien. 10LTEN - Politie Rijssen-Hol- ;en houdt donderdag 5 april van .00 tot 20.00 uur een fietskijk- g- ~j staan ongeveer dertig fietsen ichter het bureau waarvan de eigenaren niet bekend zijn. Tevens staat er een opvallende gele 'leenfiets' waarvan de eige naar eveneens niet bekend is. Wie onlangs aangifte heeft ge daan van diefstal van een fiets, moet de aangifte meenemen tij dens het bezoek aan het bu- Locatie Molenstalweg 17 a in Rijssen. Metamorfose Kol Kom - Dfl Kol De tekening geeft aan hoe het over twintig jaar in Holten uit komt te zien. De woningen zijn suggestief ingetekend. De industrie verdwijnt uit de Kol en de vrijgekomen ruimte wordt gebruikt voor woning- Wis en waarachtig. Palmpa- os'n hèwe a wier e had. Po- as'n steet vuur de duure. Het is wier de tied det alles móói greun wórdt. De natuur röpp oe noar buut'n hèn. Um nog eff n op Palmpaos'n terugge te komm'n. Hei ze nog e zeene, de wichter met de haantjes op'n stökske. De jongs en meerkes met de ei- emetjes op weg noar de po- asweire um amoal met me- ka met eier en sinaasappels te goan "eierkuul'n". De hèèle buurte kwam kiek'n en het leste ni-js wörd'n uut e wisseld. Daagn's van te vuurt'n was moo a drók e wes um de eier greun te kok- k'n in het nat van rogge of broen, met een paar flinke leppels buisman. De eier war'n vake zó verkluurt det ók het binnenste hèèmoal broen was. Ma zóó gauw ai ze kapot e smett'n hadd'n, wörd'n der wal verwacht dai ze op att'n. Det hèwe toch ma neet altied e doane. Ie der joar was der ok wa zunne linkmichel den't een gipsei in't netje had. Dèn krèèg ie netuurlijk nóóit kapot. En dan die haantjes op die stökskes. Va móss zörg'n det ter stökskes kwam'n. Wie gung met hen zeuk'n. Wat ne mööien tied. Het ver- sier'n gung met buxusplaant'n van de buur- vrouwe. Zellef hawe die neet. En dan op zun- dagmann'n met het eiemet en het haantje op opoe an. Die deu der vake nog ne fös- s'n kleine zuukela eier bie in en dan wa de koning te rie- ke. Het is e wes. Noe köwe óöns wier richt'n op Poas'n. Det doowe nog net as vuur vèèrtig joar te rugge. Op goei'n vri-jdag helpe wie de wichter met het poasveur. Vracht'n vol hooit bint ter an e voert en noe mött het amoal netjes op de boake wörd'n e stapelt. Grötts'n zöwe dit joar wal neet hemm'n, ma meuis'n, det mött körrn'n. Het maakt - eigelijk ök niks uut. Het geet um de wille. Het geet um het met meka iets vuur meka boks'n. Het is móói met e nömm'n det de börgemeis- ter um anstekt en det ter ne mach volk kump kiek'n, ma hij braandt net zo hard as'n euldst'n uut de buurte um anstekt en der vèèrder gen vreimd volk bie is. N'èèrst'n poasdag s'oamds ist dan zo vèèr. Vuur die tied hèwe wal èèrs de neudige eier noar binn'n e warkt. Det hööle wie der ók nog altied in. En dan met meka op't noar't poasveur. De hèèle buurte is ter. Zöö tèèg'n een uur of nèènge geet de fik ter in. Det is Poas'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop bouw. Hiervoor zal ook een deel van de Kalfstermansweide wor den gebruikt. De oude begraaf plaats blijft wel behouden en wordt gezien als een groene long in het centrum van Holten. Ter hoogte van de gemeente- werf komt een rotonde die de Wansinktracé en Zilverzandtr acé aan elkaar verbindt. Twee parkeerplaatsen komen er tus sen de Waagweg en de spoor baan in. Daarna volgt het sta tion en kan het verkeer via de verlengde Waagweg verder rij den tussen café De Biester en de Kandelaar door. Op de tekening is rechtsonder te zien dat de Holterenkschool op die plek verdwijnt en plaats maakt voor woningbouw. De school zelf verhuist naar de plek, waar nu het clubgebouw van de Bergvliegers staat. Aan de Slachthuisstraat. Veel twee-onder-een-kapwo- ningen, maar ook blokwonin- gen. Waarbij rijtjeshuizen met elkaar een blok vormen. Via en kele toegangswegen ertussen, komt men dan op een binnen- terreintje, waar auto's kunnen parkeren. Eventueel kunnen deze toegangsweggetjes 's avond worden afgesloten. Langs de Drostenstraat komen bergzichtwoningen. Herenhui zen die speciale geluidsisole- rende gevels hebben om over last van het spoor tegen te gaan. HOLTEN - Palazzo Oost heeft maandag 2 april haar vestiging aan de Dorpsstraat 62 in Holten geopend. Palazzo is actief op het gebied van architectuur, bouwmanagement, vastgoed- beheer en recreatieprojecten, zowel in de woning als de utili teitsbouw. Palazzo Oost zal van uit haar pand in Holten voorna melijk actief zijn in Oost Neder land. De vestiging in Holten is een zusterbedrijf van Palazzo in Duiven welke reeds 5 jaar actief is met ca. 10 medewerkers. In Holten wordt begonnen met 4 medewerkers in het pand waar in de toekomst op deze plek een herontwikkeling is gepland. Af gelopen zaterdag is het bord van "nog 1 week" vervangen door het definitieve bord. DIJKERHOEK - De gemeente gaat ongeveer 1167 vierkante meter grond aankopen van A. Koopman aan de Hakkertsweg in Dijkerhoek. Dit wordt ge bruikt voor de uitbreidingsplan nen in deze plaats. Er is overeenstemming bereikt over een bedrag van 26 euro per vierkante meter grond. De on derhandelingen met Blumink voor een ander stuk grond met een grootte van 3048 vierkante meter, werd op hetzelfde mo ment gestart. Er werd daarvoor een bedrag van 16 euro per vierkante meter afgesproken. Met later een extra compensatie van 50 procent van het bedrag dat Koopman meer zou krijgen. Omdat de eigenaar ook al enke le jaren rente heeft genoten. Blumink krijgt daarom 5 euro per vierkante meter extra uitbe taald. Een deel van de aangekochte gronden zal worden ingericht als openbaar groen. Het over blijvende stuk wordt uitgegeven als bouwgrond. In verband hiermee worden de twee kavels van Wegstapel en Golbach via een akte van ruiling aangepast. De eerste verdieping zal niet zo zeer een uitzicht over de Holter- berg bieden. Vooral, omdat het spoor daarvoor te hoog ligt en een aan te brengen geluids- wand in de weg kan zitten. Maar op een hogere verdieping, ge ven de woningen een uitzicht over de Holterenk. Het gaat hier op de tekening wel om een suggestieve indeling van woningen. Het is dan ook nog niet bekend hoe de huizen er daadwerkelijk uit komen te zien. Wel zijn er door de ge meente ideeën opgedaan in plaatsen waar vergelijkbare wo ningen zijn gebouwd. Zoals Arnhem. Wie straks over de Oranjestraat het centrum inrijdt, zal tussen Beltman Mannenmode en Hes ter Plus worden geleid. Wie van de andere kant komt, zal de weg gaan volgen die langs de Blok ker wordt aangelegd. Het cen trum wordt verder autoluw ge maakt. Maar de winkels blijven wel bereikbaar. HOLTEN - Mevrouw G.J. Wit tenberg - Holshorst viert woensdag 4 april haar honderd ste verjaardag in de Diessenplas in Holten. Wittenberg woont ai zo'n 25 jaar in De Diessenplas, waar zij het erg naar haar zin heeft. Haar gezondheid is nog goed te noe men. Ze wordt alleen een beetje doof. Ze heeft nog een zoon in Austr alië wonen. Zij heeft drie klein kinderen en vier achterkleinkin deren. Oorspronkelijk heeft de familie Wittenberg in Laren gewoond. Zij hadden daar een manufac turenzaak wat later nog is uitge breid met andere artikelen. Bur gemeester Bort Koelewijn zal mevrouw Wittenberg woens dag 4 april bezoeken om haar te feliciteren in Diessenplas. APRIL Bejaardensociëteit Holten, Irene, dinsdag 3 april 2007, 14:30 Paaseieren zoeken, Natuurdiorama Holterberg, zondag 8 april 2007 - maandag 9 april 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Holten, maandag 9 april 2007, 12:00 Toneelavond buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zaterdag 14 april 2007 Museumweekend, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 14 april 2007 - zondag 15 april 2007 Herdenking 48th Highlanders of Holland Pipes and Drums, Kalfster mansweide, zondag 15 april 2007, 14:40 NBvP Espelo Paul Akkermans, ont wikkelingshulp Bedanda, Trefpunt, maandag 16 april 2007, 19:45 V T Holten: handvest van de aar de, door Kees Tinga, Irene, dinsdag 17 april 2007, 20:00 NBvP Holten, lezing door Ten Have over Praag, Zaal Vosman, donderdag 19 april 2007 Piratenrockfeest met Stef Ekkel, Dennie Christian, Jannes en Mooi Wark, Espelodijk, vrijdag 20 april 2007 Receptie honderd jaar christelijke school in Holten, De Regenboog, vrij dag 20 april 2007, 20:00 - 21:30 Holterbergtoer, Sporthal 't Mossink, zaterdag 21 april 2007, 7:30 - 11:00 Reünie honderd jaar christelijk onder wijs in Holten, De Regenboog, zater dag 21 april 2007, 13:00 - 23:00 Voorjaarstoertocht klassieke auto mobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 22 april 2007, 11:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dins dag 24 april 2007 Bejaardensociëteit Holten, Kande laar, dinsdag 24 april 2007, 14:30 Fancy Fair, De Regenboog, woens dag 25 april 2007, 15:00 - 20:00 Leerlingenfeest, De Regenboog, donderdag 26 april 2007 Meifluitjes maken, Natuurdiorama Holterberg, zondag 29 april 2007 Veteranenwegrace, Beuseberger weg Holten, maandag 30 april 2007, 13:00 MEI Meifluitjes maken, Natuurdiorama Holterberg, woensdag 2 mei 2007 Roofvogel show, Erve Deijk, Chur- chillstraat 19 Holten, donderdag 3 mei 2007, 14:00 Herdenking, Canadese Begraaf plaats, vrijdag 4 mei 2007, 11:00 Dodenherdenking, Molenbelter- weg Holten, vrijdag 4 mei 2007, 20:00 Gratis rondleiding, Natuurdiorama Holterberg, zondag 6 mei 2007 NBvP Holten, vocaal theaterensem ble Foon, Irene, maandag 14 mei 2007 NBvP Espelo: koffieochtend, Trefpunt, woensdag 16 mei 2007, 9:45 Dauwwandelen op Holterberg, Na tuurdiorama Holterberg, donderdag 17 mei 2007 Voorjaarsfeest Beuseberg, Langstraat, vrijdag 18 mei 2007 - za terdag 19 mei 2007 Voorjaarsrit klassieke motoren, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 20 mei 2007, 11:00 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dins dag 22 mei 2007 Uilenbraakballen pellen, Natuurdi orama Holterberg, zondag 27 mei 2007 - maandag 28 mei 2007 JUNI Stratenvoetbal Meermanskamp, zaterdag 2 juni 2007 Op safari, Sallandse Heuvelrug, zater dag 2 juni 2007 - zondag 3 juni 2007 Optreden Normaal, Espelodijk, vrij dag 8 juni 2007 Koningsschieten, Aalpolsweg Hol ten, zaterdag 9 juni 2007 Koetsenrit Bergrijders, Holten, zondag 10 juni 2007 Jumelagefeest, Rijsen en Holten, vrij dag 15 juni 2007 - zondag 17 juni 2007 Jongerenjeugddag met thema Overleven, Holten, zaterdag >6 juni 2007 Jeugdopstapdag motorcross, Crosscircuit Imhof, zaterdag 23 juni 2007 Fair De Panne, Schreursweg 12, zon dag 24 juni 2007, 11:00 - 1 7:00 Concert Martin Mans en Jan Vayne, Dorpskerk, vrijdag 29 juni 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3