Nieuw onderzoek naar munitie Speciale website jumelagefeest Holtens Nieuwsblad 11 Toeristen langer in winkelcentrum Expositie merklappen Cursussen omgaan met computer HOLTEN - In de ge luidswal bij het spoor en omgeving van Twen- haarsveld blijkt nog steeds munitie uit de Tweede Wereldoorlog te zitten. Onlangs werd daar al een stuk grond van zes hectare door Lee mans Speciaalwerken uitgeplozen. Twenhaarsvel toch nog niet helemaal verschoond van oude explosieven Kortnieuws Invloed provincie in Rijssen-Holten Misschien toch tweede plaats Lucky en GLTO bij Gemeentebelang Lezing over nulpuntrevolutie Dinsdag 13 maart 2007 MARKELO - In museum Eungs Schöppe in Markelo wordt van 6 tot en met 22 april een mer- klappententoonstelling gehou den. Het thema is: vroeger en nu. Meer dan honderd zeldzame antieke en moderne merklap pen en letterdoeken zijn er te bezichtigen. Openingstijden zijn dagelijks van 13.30 tot 16.30 uur Er is een speciale infodag op de donderdagen 12 en 19 april en een kindermorgen (voor 8 tot 12 jaar) op zaterdag 7 april van 10.00 tot 12.00 uur. Voor informatie: 0547-361947. Hierbij kwamen 522 explosie ven vrij. Daarnaast is er 270 kilo strategisch schroot gevonden en nog eens 6400 kilo schroot afkomstig van verpakking en explosieven. De opruimings- kosten bedroegen in totaal 511 duizend euro. "De oorlog is al meer dan zestig jaar geleden, maar het gevaar is nog niet geweken"volgens bur gemeester Bort Koelewijn. "Doordat de munitie in de grond ligt te roesten, raakt het onstabiel en kan het makkelijk gaan exploderen". In de oorlogsjaren werd een munitietrein bij Twenhaarsveld beschoten. Door de ontploffing raakte de grond bezaaid met scherven en niet-geëxplodeer- de munitie. Leemans heeft het waterwinge bied van Vitens onderzocht, maar kreeg van ProRail geen toestemming om het spoortr- acé zelf uit te pluizen. ProRail heeft namelijk zelf al veel weg gehaald, nadat er nieuwe biel zen en balast werden aange bracht op dit stuk traject. Volgens de manager van vakan tiepark Landal Twenhaarsveld is de bovenlaag van de toenma lige camping tijdens een ver bouwing afgeschoven en ver werkt in de geluidswal langs de Veenweg. De kans is aanwezig, dat hier explosieven inzitten. Verder zou de provinciale weg N 350 en omgeving mee moe ten worden genomen in een on derzoek. Het college van B en W wil nu eerst het gebied laten onderzoe ken. Daarna zou het in overleg met de grondeigenaren, tot een tweede ontruimingsfase moe ten komen. De gemeente heeft voor de af geronde fase I een bedrag van 850 duizend euro begroot. Dit was bedoeld voor het schoon maken van 28 hectare gebied. Daarvan is nu nog 355 duizend euro beschikbaar voor fase II. HOLTER POLITIEK CAFÉ OPENBARE BIJEENKOMST HOLTEN - De voorjaarseditie van het Holter Politiek Café wordt gehouden op dinsdag avond 20 maart in Grand-Café 't Keuntje, Dorpsstraat 29 in Hol ten. Aanvang acht uur. Iri het kader van de verkiezingen voor pro vinciale staten is gekozen voor twee gemeentelijke onderwer pen, waarbij de provincie een doorslaggevende stem heeft. In de eerste plaats de voorgeno men aanleg van een groot nieuw industrieterrein aan de Al bij Holten en de ontwikke ling van het platteland. Ge spreksleider is weer Wim Dal- huisen. Het plan van de gemeente Rijs- sen-Holten om industrieterrein Het Lokerbroek aan te leggen is zeer omstreden. De agrarische sector is tegen. Het gaat hier'namelijk om een gebied dat thans nog officieel landbouwontwikkelingsgebied is Ook van de zijde van natuur en recreatie bestaan bedenkin gen. Het toerisme is officieel wat Holten betreft speerpunt van beleid van de gemeente. Velen achten dit in strijd met het steeds toenemende indus triële karakter van Holten. Niet omstreden is de ontwikke ling van het platteland. Alleen de manier waarop zal nog veel discussie vergen. DAMESHANDBAL HOLTEN - Van de handbalda mes staat komende week de toppers van Marsna tegen AAC en Heeten tegen V. L op het programma. Bij winst van Hol ten uit bij Sittardia zit er een tweede plaats in. HOLTEN - Gemeentebelang Rijssen - Holten is na de samen voeging van de beide gemeen ten Rijssen en Holten steeds op zoek geweest om Gemeentebe lang breed in de gefuseerde ge meenten te integreren. Dit is met wisselend succes de afgelo pen jaren geschiedt. Met ingang van 2007 is er door het bestuur van Gemeentebe lang veel aandacht geschonken om deze integratie af te ronden. Er zijn nieuwe leden geworven in met name de kern Rijssen en het bestuur is uitgebreid met een Rijssenaar. Om nu ook de leden het integratiegevoel te ge ven is er dit jaar voor het eerst gekozen om na de het besloten gedeelte van de ledenvergade ring vooraanstaande sprekers uit beide kernen uit te nodigen. René Tijhuis van Lucky en Co zal een inleiding verzorgen over het sociale uitgaansleven van de jeugd in mn. Rijssen- Holten. Hij zal dieper ingaan op het uit gaansleven van de jeugd anno 2007 en dan ook de rol welke Lucky hierin vervult. Na hem zal de voorzitter van de plaatselijke GLTO-kem Holten alle in en outs van Natura 2000 uitvoerig toelichten. Veel gele genheid zal er ook zijn voor het stellen van vragen aan de beide heren. Doordat het tweede deel van de ledenvergadering een openbare is, hetgeen uniek is in de ge schiedenis van Gemeentebe lang, worden alle belangstellen den, ook niet GB-ers uitgeno digd om hierbij aanwezig te zijn. De vergaderlocatie is zaal Vos man Oranjestraat in Holten en de aanvang is rond 21.00 uur. Voor nadere info kan men zich wenden tot: Leo Thiele tele foon: 06-53567465. HOLTEN - Op de provinciale weg de N332 bij Holten vond donderdag 8 maart een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen en een personenauto. De personenauto die vanuit de richting Nieuw Heeten kwam, raakte door nog onbekende oorzaak op de weghelft voor het tegemoetkomende verkeer. De vrachtwagenchauffeur probeerde nog uit te wijken maar beide voertuigen raakten elkaar frontaal. De bestuurder van de personenauto raakte zwaar gewond en werd overgebracht naar het ziekenhuis. De bijrijder van de vrachtwagen werd door de klap uit de cabine geslingerd en werd eveneens naar het ziekenhuis vervoerd. De chauffeur van de vrachtwagen bleef ongedeerd. De Verkeers Ongevallen Analyse dienst van de Politie Twente onderzoekt de oorzaak van de aannj- FOTO: SANDER SCHEPERMAN duig. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Toeristen en eigena ren van recreatiewoningen ko men vaak met de auto of motor. Slechts 28 procent van de toe risten komt met de fiets. Zo'n 40 procent van de recre atiewoningeigenaren pakt de fiets. Toeristen verblijven gemiddeld 33 minuten in het centrum, ter wijl de Holtenaar het na 19 mi nuten al heeft gezien. De omzet van de dagelijkse aan bieders in het centrum van Hol ten is voor een zeer belangrijk deel afkomstig van buiten Hol ten. Namelijk 39 procent. Dat de twee onderzoeken op andere percentages uitkomen, blijkt wel. Het eerste telefoni- HOLTEN - "Tien keer mooier dan de gemeentewebsite", is de eerste reactie van een bezoeker van de nieuwe Jumelagewebsi- te, een website die óók te ma ken heeft met de gemeente Rijs- sen-Holten. Of deze site inder daad 'tien keer mooier' is, daar over kan iedereen nu zelf een mening vormen: de site werd donderdag 8 maart door Ger hard Zwoferink, voorzitter van de Stichting Jumelage Rijssen- Holten, officieel geopend en is te vinden op www.jumelagerijs- sen-holten.eu Alle ins en outs over de Duits- Nederlandse week, die gehou den wordt van maandag 11 juni tot en met zondag 17 juni, met als hoogtepunten de festivitei ten op vrijdag en zaterdag en de oecumenische dienst op zon dag, zijn hierop te vinden. Het raamwerk van het programma van de Jumelageweek staat er op, en daarover komt gaande weg steeds meer informatie op de website te staan. De burge meesters van de jumelerende gemeenten schreven er over hun gemeente, en natuurlijk zijn er links voor meer informa tie over Steinfurt en Winterberg. De bestuursleden van Stichting Jumelage zijn blij met de nieuwe website. foto, harry broeze sche onderzoek van Goudappel Coffeng geeft aan dat 14 pro cent van de omzet van dagelijk se artikelen afkomstig is van toeristen. Terwijl het nieuwe rapport 39 procent aangeeft. Hetzelfde geldt voor de omzet van niet-dagelijkse producten door toeristen: 31 procent in het eerste onderzoek en 60 procent in het laatste. HOLTEN - Benjamin Adamah komt vrijdag 16 maart om 20.00 uur naar de Kandelaar. Hij geeft een lezing over de nulpuntrevo lutie. Hoe tachyonenergie en verticaal bewustzijn de 2012- droom kunnen waarmaken. Nikola Tesla wist al in 1898 dat tachyonenergie alle fossiele brandstoffen kon vervangen vanuit een onuitputtelijke krachtbron, volledig milieu vriendelijk en overal ter wereld kosteloos aan te boren. Reserveren is noodzakelijk: hol- ten.bezieling@planet.nl. Of te lefoon: 0547-352227. HOLTEN - Stichting voor Soci aal Cultureel Werk voor Holten start enkele computercursus sen. Deze vinden plaats in dorpshuis de Boschkamp. Bij voldoende belangstelling zal er maandagmiddag 26 maart een cursus Word starten. De mogelijkheden van dit tekstver werkingsprogramma worden tijdens de zes lessen stap voor stap aangeleerd. Daarbij komen opmaak van de tekst, afdruk- mogelijkheden, paginaopmaak en het invoegen van plaatjes ze ker aan de orde. Natuurlijk maakt de docent ook tijd vrij voor het stellen van vragen. Bij deze cursus is enige basiskennis van Windows vereist. De kosten voor deze Word-cursus zijn 84 euro, dit is inclusief het lesboek. Tevens zijn er nog enkele plaat sen vrij op de cursus Kennisma ken met de computer die op vrijdagmiddag 23 maart van start gaat. Voor meer informatie of in schrijving: SoCuWe, Tuinstraat 2, telefoon 0548-36 27 55

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11