Soepelere kapvergunning Contract Gas Gas voor Mike Bolink ''""-If1' Holtens Nieuwsblad 9 Kulturhus zoekt bestuursleden Achterstand handbal Cl Mindervaliden vieren carnaval Programma carnaval Fienpreuvers HOLTEN - Welke boom mag nu wel zonder vergunning tegen de vlakte en welke niet. Om hier meer inzicht in te krijgen, gaat de gemeen te om tafel met betrok ken verenigingen. De be doeling is uiteindelijk uit te komen op een zo breed mogelijk bomen- beleidsplan. Kortnieuws Carnaval huldigt Keunedarpers Discussie over alcoholmatiging Burgers kunnen op de website kijken of een kapvergunning nodig is. Feest Prins Van Catan Bijeenkomst krijgt sleutel eerder Anbo en Pcob Holten Malou Hoefman kampioen Verlies herenteam Dinsdag 13 februari 2007 HOLTEN - Handbalmeisjes Cl moest het in de belangrijke uit wedstrijd tegen Dalfsen doen zonder vaste keepster Iris Gro- teboer die donderdag bij de training een blessure opliep. Invallende keepsters Jolet Oost- ervelt en Anna Groenewoudt (C2) deden het uitstekend. De thuisploeg speelde fysiek erg sterk en Holten had daar moei te mee. Holten keek bij rust al tegen een 7-2 achterstand aan. Na rust paste Holten zich beter aan en ging de wedstrijd gelijk op. Holten zag alleen geen kans meer de opgelopen achterstand ongedaan te maken. Stand 13-8. SLEUTELOVERDRACHT LEDENVERCADERINC GOODWJLLAVOND HOLTEN - Een delegatie van De Fienpreuvers en dweilorkest De Braandheultjes gaan vrijdag avond 16 februari met de bus op pad om bij enkele Holtenaren een verrassingsbezoek te bren gen. Naast het brengen van een mu zikale ode door de Braandheul tjes, worden ze door de Prins gehuldigd. Club DIS verzorgt vanaf 21.00 uur een feest voor alle bouwers van carnavalswa gens in de kantine van ijsclub De Noordpool. THEMA-AVOND HOLTEN - In het gemeentehuis in Holten wordt donderdag 15 februari om 20.00 uur een the ma-avond gehouden over het alcoholmatigingsbeleid. Drie sprekers zullen vanuit hun professionele achtergrond het thema belichten. Op verzoek van de raadscom missie Maatschappelijke Dienstverlening wordt deze avond gehouden. Om zo meer inzicht te krijgen in de gezondheidsproblematiek die de toename van alcoholge bruik met zich meebrengt. "Op dit moment is er geen vast plan", legt wethouder Willem ter Schure uit. "Daarom willen we rond de tafel om zo met el kaar te bespreken hoe we het gaan invullen". Volgens burgemeester Bort Koelewijn kan de burger dan straks op de website van de ge meente eenvoudig nakijken welke boom zonder probleem tegen de vlakte mag en welke al leen met een vergunning. "Voor een deel zal het beleid wel vrijer gaan worden". Bomen die buiten de bebouwde kom staan krijgen meer be scherming. Vooral om zo het landschap in stand te houden. Bomen zijn daar immers een belangrijk onderdeel van. Volgens de wethouder kan de regelgeving binnen de bebouw de kom wel vrijer. Maar bomen die eigendom zijn van de ge meente, vallen daar weer bui ten. "Karakteristieke bomen en bo men die de sfeer bepalen in een straat mogen niet worden ge kapt", benadrukt Ter Schure. Hij denkt dan bijvoorbeeld aan de bomenrij in de Haarstraat. De bedoeling van het beleids plan is om burgers via de websi te makkelijk te laten opzoeken waar een bepaalde boom onder valt. Zodat meteen duidelijk is, of er een kapvergunning moet wor den aangevraagd. Daarnaast wil de gemeente de periode van aanvraag gaan verkorten met enkele weken. "Het moet een beleidsplan wor den dat breed wordt gedragen. Daarom willen we eerst met el kaar rond de tafel om ideeën over en weer te bedenken. Hier moet dan uiteindelijk een plan uit tevoorschijn komen waar ie dereen zich in kan vinden", ver telt Koelewijn. "Daarna kijken weverder". HOLTEN - Omdat het gemeen tehuis donderdag 15 februari al bezet is, wordt de sleutelover dracht dinsdag 13 februari om 20.00 uur al in het gemeente huis gehouden. Burgemeester Koelewijn over handigt dan de sleutel van Keu- nedarp aan Prins Van Catan. HOLTEN - De besturen van AN BO en PCOB Holten houden donderdag 15 februari om 14.30 uur een ledenvergadering in De Kandelaar. Naast de huishoudelijke mede delingen, wordt er uitleg gege ven over de nieuwe belastingre gels en de waarde van het per soonsgebonden budget (PGB). Door middel van een Power- Point-presentatie zal Harink uit Enschede hierover vertellen. PAARDENSPORT HOLTEN - Malou Hoefman is met O 'Tara in Luttenberg Over ijssels kampioen geworden in de klasse Z1 met 66.03 procent. In Luttenberg werden namelijk op 9 en 10 februari de Overijs selse kampioenschappen dres suur verreden. Dit was een suc ces voor de Bergruiters. In de klasse L2 was er een derde plek weg gelegd voor Erna Bronsvoort met Vito. HOLTEN - De handbalheren le den een dure nederlaag tegen Tyfoon. Deze medeconcurrent voor de onderste plaatsen zou er alles aan doen om de twee punten in eigen huis te houden. Holten met enkele A-jeugdspe- lers in zijn gelederen deed het goed in de eerste helft die ein digde in een 11-11 stand. In de tweede helft leek Holten in eer ste instantie het spel naar zich toe te kunnen trekken. Holten kwam enkele doelpunten voor maar wist in de slotfase de voor sprong niet vast te houden en verloor met 22-17. HOLTEN - Voor de mindervaliden was het afgelopen zaterdag alweer zover, carnaval. Prins Chris van Catan en zijn gevolg deden manege Snorrewind aan om met de mindervaliden feest te vieren. En feest werd het, met enkele Keunedarpse artiesten. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Stichting Kulturhus Holten in oprichting zoekt be stuursleden. Het nieuwe be stuur vervult in het voortraject een rol bij het nog op te stellen bedrijfsplan. Daarna valt het beheer, de exploitatie en de programmering van het kultur hus onder de verantwoordelijk heid van de stichting. Als in de tweede helft van 2008 het gemeentehuis in Rijssen wordt afgeleverd, verhuizen de Holtense gemeenteafdelingen daar naartoe. Het pand op Smidsbelt komt dan vrij, zodat het kulturhus daar in het voor jaar van 2009 kan starten. De komst van een grote nieuwe zaal is nog even afwachten. De onderhandelingen met de her vormde gemeente over Ge bouw Irene zijn op niets uitge lopen. Dit zou een mooie scha kel geweest zijn, tussen het ge meentehuis en de Boschkamp. Wie interesse heeft in een be stuursfunctie, kan schriftelijk reageren of via e-mail: j.mens- ink@rijssen-holten.nl. Reacties, inclusief curriculum vitae, moe ten voor donderdag 1 maart binnen zijn. HOLTEN - In Sint Oedenrode is de laatste hand gelegd aan een overeenkomst met Wim Oerle- mans Importeur Gas Gas moto ren. Hierbij is overeengekomen dat de achtjarige Mike Bolink de komende twee-seizoenen de Gas-Gas-motoren gaat beman nen. Dit met volledige ondersteu ning van de Gas-Gas-impor- teur. Het houdt in dat Mike de overstap gaat maken naar de 65cc grote wielen klasse. Maar hij blijft wel de kleuren van het MXN-Segers Putoline-team trouw. Mike behaalde in 2003 de twee de plaats bij DMX Noord, werd clubkampioen in Arnhem 2005 en 2006 èn daarnaast heeft hij bij de MON twaalf van de vijf tien wedstrijden bij de 50cc au tomaten gewonnen in 2005. Mike won in 2006 de kam pioenswedstrijden in Horst, Heeswijk Dinther en Dongen bij de 65cc kleine wielen gescha keld en werd derde in het NK 65cc kleine wielen MON 2006 Komende weken zullen er ma chines voor Mike geprepareerd worden die bij aanvang van het seizoen ingezet zullen worden. Mike Bolink gaat in klasse 65cc grote wielen rijden. HOLTEN - Handbaldames 2 trad in Haarle aan tegen Nieuw- Heeten 2. In de beginfase gin gen beide teams gelijk op (3-3), maar daarna nam Nieuw-Hee- ten het initiatief en liep het uit naar de 7-4 ruststand. Na rust kwam Holten terug tot 7-6, maar toen was het gedaan. Hol ten creëerde te weinig kansen waardoor Nieuw-Heeten uitliep naar 18-10. Dames 3 moest zaterdag tegen Dalfsen 4. Bij rust was de stand 9-3 voor Dalfsen. Twee speel sters kwamen nog tot scoren maar Holten verloor met 20-11 VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - De karaokewedstrij- den starten maandag 19 febru ari om 14.00 uur bij 't Klavier. Daarna volgt om 15.45 uur de miniplaybackshow in gebouw Irene. Leerlingen van de hogere groepen van de lagere scholen laten zien wat ze kunnen. Café 't Keuntje staat om 20.00 uur in het teken van Rosen- montag. Het thema is Deutsche Schlagers. Bezoekers wordt ver zocht zich met de kleding te la ten inspireren door het thema. In De Stadskelder wordt dins dag 20 februari om 12.30 uur het Rad van Fortuin gehouden. De afsluitingsavond is vanaf 20.00 uur in hofbar Boer Biet (café Jansen). Voor de delle zal Racing Team Velocitas het Keunverbranden verzorgen. Daarna moet Prins Chris van Catan de sleutel om 23.11 uur weer overdragen aan Opper- keun Bort Koelewijn en is het om 24.00 uur precies, einde car naval.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9