WD gaat kijken bij Nido J Lenie wint minuut gratis winkelen Keunefeest weekend later Holtens Nieuwsblad 7 Kleurplatenwedstrijd CV De Fienpreuvers WD houdt 's avonds Liberaal Café over economie in 2010 Toneel Volle zaal bij toneelstuk Wat 'n smiesterd Aanhouding na vechtpartij Voorverkoop concert HOLTEN-Een WD- delegatie brengt maan dag 19 februari een werkbezoek aan Nido Universal. Daarna is er een liberaal café in het Bonte Paard. Kortnieuws HOLTEN - Keunefeest verschuift een weekend. Het feest wordt namelijk altijd in het weekend van de tweede volle week in september gehouden. Thea Kroese en Anne van der Meiden Valkenshow Supermarkt Jumbo Geen coatings op autoruiten Dinsdag 6 februari 2007 WD Tweede Kamerlid en woordvoerder MKB aangele genheden Charlie Aptroot, WD-gedeputeerde Job Waas- en, Ineke Steinmetz (tweede op de WD-lijst van de Provinciale Staten), en Pieter Schipper (vijf de op de WD-lijst van de Pro vinciale Staten) brengen 's mid dags een werkbezoek bij de zoutstrooiers van Nido. Het gezelschap wordt om 15.00 uur door de directie van NIDO welkom geheten bij haar bedrijf aan de Handelsweg in Holten. Daarna wordt om 16.30 uur een bezoek gebracht aan het college van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Rijssen- Holten.Charlie Aptroot zal om 20.00 uur in Het Bonte Paard zijn visie geven op de Neder landse economie in 2010 en een liberale samenleving met een gezond bedrijfsleven. Gedepu teerde Job Waasen zal spreken over: Ruim baan in Overijssel. HOLTEN - Vier oplettende ge tuigen hoorden zondag 4 febru ari om 00.05 uur aan de Landu- werweg in Holten dat er tegen een auto geslagen en geschopt wordt. Wanneer ze gaan kijken, zien zij een 21-jarige vrouw en een 21- jarige man, beide afkomstig uit Utrecht, tegen een geparkeerde auto slaan en schoppen. De ge tuigen vragen of de auto van de verdachte personen is. Deze ontkennen dit en bedreigen vervolgens de getuigen. Er ont staat een vechtpartij en de ver dachten halen er nog twee per sonen bij, een 18-jarige man en een 18-jarige vrouw, ook beide afkomstig uit U trecht. De politie heeft de vier verdachten uit Utrecht aangehouden en in ver zekering gesteld. LAREN - De groep spelers - allen Beusebergers - bestaande uit een aantal ervaren spelers en dit jaar ook weer enkele debutanten, wist twee volle zalen bij Cafe Wippert perfect te vermaken. Met het toneelstuk Wat 'n smiesterd, dat op 2 en 3 februari werd ge speeld, had de groep een komisch stuk uitgezocht dat door de spelers uitstekend werd gebracht. Door de vele onverwachte en komi sche situaties werden de lachspieren meer dan eens op de proef gesteld. foto: johan bolink HOLTEN - Kinderen kunnen meedoen aan een kleurplaten- wedstrijd van carnavalsvereni ging De Fienpreuvers. In het huis-aan-huisverspreide boekje De Fienpreuver staat midden in een grote kleurplaat. Weur deze zo mooi mogelijk in PROGRAMMA NBVP HOLTEN DUIDELIJKE NORMEN en breng hem daarna naar Blokker Van de Maat of Foto Ten Velde. Prins Chris van Catan zal tijdens het kindercarnaval op zaterdag 17 februari vanaf 15.00 uur in Irene, de prijswinnaars bekend maken. HOLTEN - Lenie van den Berg heeft afgelopen donderdag een minuut winkelen gewonnen bij Albert Heijn Wansink. Bert Wansink: "Via Internet wordt gevraagd een suggestie te doen voor de winkel. Lenie gaf aan dat er misschien een foto in de winkel zou kunnen komen van de bedrijfsleider". Bert vond dit een goed idee. Er wordt dan ook een foto gemaakt met daarop de bedrijfsleider en lei ders van de verschillende afde lingen van de Albert Heijn in Holten. "Zo weet de klant me teen wie ze kunnen aanspre ken". Lenie heeft niet echt geoefend voor de prijs. "Mijn dochter zei wel: "mam, je moet eigenlijk een dag van tevoren in de win kel gaan oefenen en daarna al les weer terugleggen". Ze zien me aankomen", lacht Lenie. DIJKERHOEK - De voorverkoop voor het jubileumconcert van de Reeperbahner Stimmungs- macher op zondag 1 april bij 't Bonte Paard is gestart. Kaarten kosten 10 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij: VW Holten, café 't Bonte Paard, in- fo@stimmungsmacher.nl of bij een van de bandleden. Er is een beperkt aantal kaarten beschik baar. Lenie in actie. 'Scheuren' oor de winkel, om zoveel mogelijk pro ducten in een minuut in de wagen te stoppen, foto: harry broeze Wel heeft ze een alvast een keu ze gemaakt: wijn en wasmidde len. Lenie kreeg van tevoren uitge legd wat ze wel en niet mag pak ken, zoals babyvoeding tot de leeftijd van een half jaar en maar één artikel per merk (dus, één pak van het merk Ariel, maar verschillende merken mag wel. In de winkel klinkt door de speakers dat klanten op moeten passen voor Lenie, want ze heeft een minuut winkelen ge wonnen. Om botsingen te ver mijden, wordt hen verzocht haar ruimbaan te geven. De stopwatch werd ingedrukt en Lenie rende met het karretje naar de wasmiddelen. In eerste instantie pakte ze nog wel erg voorzichtig de artikelen, maar bij de wijn kreeg ze de smaak echter goed te pakken. "Nog 30 seconden!", wordt er geroepen. Een minuut schiet voorbij. Uiteindelijk werd afgefloten en mocht Lenie met haar wagentje naar de kassa om te kijken hoe duur de buit is. Ze bleek voor een bedrag van 125,49 euro bin nen te hebben gehaald. Ondanks eerdere berichtgeving in onder meer de Fienpreuver, het eigen huisorgaan van de Holtense caranavalsvereniging, zijn de Keimefeesten 2007 dit jaar een weekend later. Dit jaar worden de feesten op de Kalf- stermansweide gehouden van donderdag 13 september tot en met zondag 16 september. De organisatie heeft al enkele grote namen gecontracteerd voor dit dorpsfeest. Jan Smit zal op de zondagmid dag in ieder geval op het podi um van de tent op de Kalfster- mansweide staan. De gebroe ders KO zijn uitgenodigd voor de donderdagavond, de avond voor de kids welke geheel gratis toegankelijk is. Binnenkort zullen er nog meer namen op de website, www.keunefeesten.nl worden gepresenteerd. De voorverkoop voor kaarten van Jan Smit en het passepar tout zullen dit jaar al vroegtijdig beginnen wegens de grote be langstelling hiervoor. HOLTEN - Het programma van NBvP Vrouwen van Nu Holten. Maandagavond 19 februari: Reehorst. Wonen en werken in Foren sisch Psychiatrisch Centrum in Balkbrug. Woensdag 21 maart: Thea Kroe se. Streekcultuur, toegespitst op Pasen. In zaal Vosman. Donderdagavond 19 april: Ten Have. Audiovisuele diapresentatie over Praag. In zaal Vosman. Maandagavond 14 mei: Vocaal Theater Ensemble Foon. Deze avond wordt gehouden. In ge bouw Irene. Dinsdagavond 11 september: Wereldreis per motorfiets door Jacolien en Frank Roskam. In zaal Vosman. Woensdagavond 10 oktober: Prof. Dr. A van der Meiden Nij- verdal. Twentse verhalen. In zaal Vosman. Donderdagavond 8 november Van Pijkeren Heino. Diaserie over de Pieterpad Wandeltocht. Zaal Vosman. Dinsdagavond 18 december: Kerstviering. In zaal Vosman. Inlichtingen, telefoon 0548- 363600. GERRIT ZANDVOORT RIJSSEN - Valkenier Gerrit Zandvoort geeft woensdag 7 fe bruari om 14.00 uur een valken show op het grasveld voor de kinderboerderij in het Volk spark. De toegang is gratis. EDAH VERDWIJNT RIJSSEN - De snelst groeiende supermarktketen van Neder land krijgt ook in Rijssen een vestiging. Jumbo supermarkten neemt de voormalige EDAH winkel aan de Boomkamp over. HOLTEN - Het is niet toege staan om autoruiten te voorzien van coatings of folies die het zicht ernstig belemmeren. In te genstelling tot wat deze week in de herhaling van het tv-pro- gramma Blik op de Weg is be weerd, zijn er duidelijke nor-* men wanneer een bestuurder in overtreding is. Als de lichtdoorlaatbaarheid van de autoruiten kleiner is dan 50 procent volgt een bekeuring. Om de lichtdoorlaatbaarheid van autoruiten te meten wordt gebruik gemaakt van een zoge naamde tintman. De politie gebruikt tijdens regu liere controles een zogenaamde tintman. Dit apparaat meet de hoeveelheid licht die de auto ruit doorlaat. Als de gemeten lichtdoorlaatbaarheid minder is dan 50 procent volgt een bekeu ring (75 euro). Daarnaast kan het kentekenbewijs deel 1 (A) worden ingevorderd. Het voer tuig moet in dat geval binnen vier weken aan de gestelde ei sen voldoen. Donker getinte automiten zijn niet veilig omdat ze het zicht be perken. Bij regenachtig en don ker weer of wanneer een zonne bril wordt gedragen, kunnen ge tinte ruiten tot gevaarlijke situ aties leiden. Bovendien is oog contact tussen bestuurders on derling onmogelijk. Hierdoor vervalt een belangrijke commu nicatiemogelijkheid. In het Voertuigreglement (arti kel 5.2.42) staat het helder om schreven: de voorruit en de zij ruiten van personenauto's mo gen geen beschadigingen of verkleuringen vertonen en niet voorzien zijn van onnodige voorwerpen, die het uitzicht van de bestuurder belemme ren. Hierbij valt te denken aan folies die de lichtdoorlaatbaar heid beperken, aldus de nota van toelichting. Ook coatings zijn niet toegestaan.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7