DE MOOISTE VLOEREN Stoppen met roken succesvol! 'Zijn adem is nu lekker fris, dus er wordt weer volop geknuffeld' Wierdensef J Februari is de Maand van de Gebitscontrole. Een initiatief van het belang van een gezond hondengebit. "Van alle honden die gebitsproblemen." dierenartsen en PEDIGREE® om hondenbezitters te wijzen op ik in mijn praktijk in de bek kijk, heeft zeventig tot tachtig procent Dinsdag 6 februari 2007 30 HHNMHN Laminaat-, parket-, planken-, kurk vloeren Maak de kamer van uw dromen waar en ontdek hoe u de mooiste ideeen voor persoonlijk wonen snel en eenvoudig kunt realiseen. Met laminaat, parket, planken vloeren en kurk van Wierdense Houthandel. Bijzondere soorten, vele legvariaites, opvallende accenten, duurzame montage. Strak of liever kleurrijk warm of combineer zelf in uw eigen woonstijl, 's Morgens kaal beton of -hout 's avonds een prachtige vloer. Compleet gelegd door onze vakmensen. Kan voor de handige man natuurlijk ook als bouwpakket geleverd worden. Neem de plusminus maten mee, laat bij bezoek aan onze showroom vrijblijvend een offerte maken. Op al onze gelegde vloeren geven we jarenlange garantie O en...altijd voordeliger Rijssensestraat 136b, Wierden. Telefoon (0546) 5 73674 (aan de rijksweg van Wierden naar Rijssen). KIJK OOK EVEN NAAR ONZE NIEUWE COLLECTIE, KASTEN, DEUREN EN PLAFONDS Kijk voor me< Openingstijden Ma r info/ aanbiedingen op onn «jn 13.00 - 18.00 u. Di t/m website www.wierdensehovtbandel.nl ir van 8 15-18 00 u. Zat van 8.00 - 16.00 u advertentie "Een jaar geleden zag ik voor het eerst dui delijk een gelige aanslag en tandplak op zijn tanden", vertelt eigenaar Peter van Lopik, ter wijl zijn West Highland White Terriër Branco (51 kwispelend de praktijk van de dierenarts aan een onderzoek onderwerpt. "Hij had last van tandsteen en zijn tandvlees was rood en ontstoken. Eten ging moeizaam. Heel zielig. Twee maanden terug hebben we in over leg met de dierenarts besloten Branco een gebitsreiniging te geven." Sinds tien jaar is er binnen de diergenees kunde steeds meer aandacht voor de ver zorging van hondengebitten, vertelt die renarts Marnix Lamberts van Dierenkliniek Europa-plein in Amsterdam. "Een zeer goede ontwikkeling, want we merken duidelijk dat Dierenarts Marnix Lamberts controleert het gebit van Branco. als gebitten goed aangepakt worden, hon den in positieve zin veranderen qua gedrag. Heel veel dierenartsen vinden het behande len van een hondengebit niet echt leuk, maar de resultaten zijn spectaculair." Branco is enorm opgeknapt sinds zijn gebits reiniging, vertelt Peter. "Hij is een beetje ons kindje. Zijn enthousiasme, zijn karakter en zijn hele voorkomen - hij is echt ons maatje. Voor de gebitsreiniging was hij soms een béetje sloom en als hij bij je kwam liggen, was dat vanwege de stank uit zijn mond geen pretje. Nu staat hij als ik hem ga uitlaten weer kwis pelend bij de deur. Ook zijn adem is nu lekker fris, dus er wordt weer volop geknuffeld!" "Net als bij de meeste honden kwam het probleem bij Branco aan het licht toen zijn eigenaar klaagde over de stank die uit zijn bek kwam", vertelt de dierenarts. "Die stank ontstaat door omzettingen van de bacteriën in het tandplak. Veel mensen denken dat tandsteen stinkt, maar dat klopt dus niet" Als een ontsteking in de bek niet goed wordt behandeld, kunnen op den duur zelfs vitale organen als hart, lever en nieren aangetast worden. Op Branco was dat rampscenario gelukkig niet van toepassing: na de gebitsrei niging had hij weer een perfect gebit. Maar hoe zorgt zijn baasje ervoor dat Branco zijn mooie gebit ook houdt? "Poetsen", antwoordt de dierenarts kort maar krachtig. "Net als bij mensen elke dag met een speciale honden tandenborstel en tandpasta Peter. "Vroeger deinsde hij al achteruit als je met de borstel in zijn buurt kwam - waar schijnlijk omdat hij toen al last had van pijn- in zijn mond. Nu poetsen we zijn tanden en kiezen elke week. Een heel plezierige bezig heid vindt hij het nog steeds niet, maar hij laat het mondjesmaat wel toe." Om er zeker van te zijn dat gebitsproblemen voorgoed tot het verleden behoren, krijgt Branco naast de wekelijkse poetsbeurt elke avond een PEDIGREE® DentaStix. "Verstan dig", knikt Marnix. "Ook als het tandenpoet sen niet lukt of als je er geen tijd voor hebt, vormen deze kauwstaven een goed alterna tief voor poetsen. Geef je je hond er elke dag eentje, dan reduceer je de vorming van tand plak aanzienlijk en voorkom je gebitsproble men in de toekomst." f en vrolijke Branco en baasje Peter van Lopik. Feiten op een rij - 80 procent van alle honden ouder dan 3 jaar lijdt aan een aandoening van hef tandvlees. Dierenartsen raden aan het gebit van uw hond laarlijks te laten controleren. - Tandplak is de oorzaak van het ontstaan van tandsteen en tandvleesontstekingen. - PEDIGREE® DentaStix'" voorkomt bewezen de tandsteen op het gebit met 80% - Zoals altijd geldt; voorkomen is beter dan genezen! - Februari is de Maand van de Gebitscontrole. Wilt u weten of uw hond risico loopt? Doe de test op www.gebitscontrole.nl www.gebitscontroie.nl Stoppen met roken, moei lijk? Prostop kan het u mak kelijker maken! Al ruim 60.000 mensen zijn u voor gegaan. Wanneer neemt u de stap naar niet-roker? Het uitzonderlijk hoge slagings percentage van de Prostop Laser therapie is wetenschappelijk bewezen door de Radboud Uni versiteit te Nijmegen. Prostop Lasertherapie is zo succesvol dankzij een combinatie van ver schillende factoren. Naast een intakegesprek en tips en adviezen is er een krachtige éénmalige softlaserbehandeling. Deze behan deling is geheel pijnloos en veilig Het Prostop behandelprotocol is speciaal voor Prostop ontwikkeld door een verslavingsarts. Bij deze unieke laserbehandeling worden een aantal punten op o.a. uw oren, voorhoofd en handen behandeld. Dankzij deze behandeling nemen de ontwenningsverschijnselen van het roken en de drang naar nicotine sterk af. De kosten van deze behandeling zijn slechts 157,50*. Mocht u na deze behandeling nog een behandeling nodig hebben, dan geeft Prostop .binnen een half jaar een nabehan deling geheel gratis. Prostop blijft nieuwe praktijken openen. Prostop heeft onlangs een nieuwe praktijk geopend in Deventer. Apeldoorn, Geleen en Valkenswaard staan op het lijstje van de nieuw te openen praktijken. Bel vandaag nog voor een vrijblij vende brochure, meer informatie of een afspraak en stop met roken! 0800 - 77 67 867 www.prostop.nl Prostop heeft praktijken door heel Nederland: Almelo, Almere, Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Boxtel, Den Haag (Rijswijk), Deventer, Dronten, Eindhoven, Groesbeek, Hengelo, Hillegom, Hilversum, Hoogeveen, Meppel (Uffelte), Raamsdonksveer, "ATS advertorial Schiedam, Tiel, Tilburg, Woerden, Zaandam, Zwolle of op uw bedrijf. Prijswijzigingen onder voorbehoud. De behandeling wordt tevens gedeeltelijk vergoedt (mits aanvullend verzekerd) door een groeiend aantal zorgverzekeraars waaronder Achmea Zilveren Kruis, Achmea Groene Land, Achmea PWZ, Menzis, Trias, Zorg en Zekerheid. Succespercentages: Prostop 40 Nicotinekauwgom 12-17 1

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 30