Lezing uitvaartverzorging Holtens Nieuwsblad 29 Uitwedstrijd schaakteam Holten tegen Rijssen Filmhuis draait White Masai Tubantia verschijnt op tabloid Prima partij jongensteam handbal Uitslagen handbal Herenteam handbal sportagenda speelt tegen Huissen 1 V0ETBAl Blauw Wit naar winst in tumultueuze slotfase Goede eerste helft voor Handbaldamesteam 2 Gelijkspel schakers 2 HOLTEN-Blauw Wit heeft de eerste competi tiewedstrijd na de win terstop (een inhaalwed strijd) met 2 - 0 gewon nen van Zelos uit Zei- hem. AANVALLEND SPEL Dinsdag 6 februari 2007 HOLTEN - In de kwartfinale van de SBO cup speelde schaak team Holten een uitwedstrijd tegen de buren van Rijssen. Holten kwam op voorsprong toen Martijn Hage zijn tegen stander (G. Aalderink) al snel in een wurggreep nam. De koning van Martijn leek open en bloot op het bord te staan, maar de stukken van de tegenstander stonden aan de verkeerde kant van het bord. Martijn stond met HOLTEN - Filmhuis Holten draait donderdag 15 februari om 20.15 uur de film The White Masai. Carola is op vakantie in Afrika. Wanneer haar reis ten einde loopt ontmoet ze de Saro- buru krijger Lemalian. Met zijn traditionele kledij en wapenuit rusting ziet hij er uit als de man van haar dromen. Carola wordt dan ook hals over kop verliefd. Het zal een ontmoeting met grote gevolgen worden. Ze be sluit in Kenia te blijven en op zoek te gaan naar Lemalian. ENSCHEDE - De Twentsche Courant Tubantia verschijnt- voor het eerst op tabloidfor maat. Daarmee sluit Tubantia zich aan bij een nationale en in ternationale trend die inspeelt op wensen en behoeften van de krantenlezers en adverteerders. De afgelopen maanden heeft Tubantia, naast de al eerder op gedane ervaring met de zon dagkrant, die ook op tabloidfor maat verschijnt, meerdere proefnummers gemaakt. HOLTEN - Handbaljongens- team A speelde een prima partij tegen het sterke Atlantis uit Dr- onten. Het werd een doelpuntrijk duel waarin de jongens van Holten schitterende combinaties lieten zien. Atlantis was echter erg sterk in snelle breaks. Het eerste kwartier bleef Holten prima bij. Daarna werd het via een 10-18 stand bij rust een eervolle 22-33 nederlaag. zijn stukken op de koningsstel ling te drukken. Bij de andere partijen werd de bedenktijd vo lop gebruikt. De tegenstanders van Ton van Oijen (J.W. Linge- man) en van Jim Klinge (G. Zee man) kwamen beiden in tijd nood. Ondertussen ontwikkel de zich een gelijkwaardige strijd tussen J.W. Brinkman en Gerit Luggenhorst. Toen Holten met 3-0 voor kwam, werd tot remise overeen besloten. HOLTEN - Handbalmeisjes C2 won keurig bij CVBO 2 in Vaas- sen. Na de rust 1 -4) liep het even erg goed bij Holten. De zege met 4- 10 kwam geen moment in ge vaar. Meisjes C 3 won ook. In Heeten tegen Severijn/ Heeten 3 bleef het lang erg spannend. Na de rust 0-1 bleven beide teams aan elkaar gewaagd. Hol ten was echter net iets sterker en won verdiend met 4-6. HOLTEN - De handbalheren konden tegen de nummer twee Huissen 1 niet opnieuw verras sen. Holten speelde een goede eer ste helft en keek wat ongelukkig bij rust tegen een kleine 10-13 achterstand aan. Na rust kon Holten Huissen lang bijhouden, maar miste na een kwartier en kele opgelegde kansen. Ook verdedigend liet Holten zich en kele keren verrassen waardoor de gasten konden uitlopen. Holten bleef goed partij bieden en had in de slotfase de stand nog een beter aanzien kunnen geven. Enkele snelle breaks werden niet verzilverd, waar door de eindstand op 22-32 werd bepaald. Scores: Tristan Dorlas. Meino v. Beek, Tom Bakker 4; Fabian Dorlas, Ton Muller 3; Andy de Jong 2; Menno Koerse, Han IJmker 1. Inhaalwedstrij d Blauw Wit moest zaterdag een inhaalwedstrijd spelen tegen Zelos. Het Holtense team wist hier winst van te maken, foto johan bolink De eerste fase van de eerste helft was voor Blauw Wit. On danks het zeer verdedigend spel van de bezoekers wist Blauw Wit enkele kleine kansjes te creëren. Toch duurde het bijna een half uur voordat de eerste echte grote kans genoteerd kon worden. De eerste grote kans ontstond uit een snelle aanval van Blauw Wit. De gehele ver dediging werd uitgespeeld, maar helaas het schot belandde op de paal. De laatste fase van de eerste helft was voor Zelos. De voetbalwedstrijd Blauw Wit tegen Zelos leek eerst in een bloedeloos gelijkspel te eindi gen. Maar in het eindspel gebeurde er veel met veel aanvallend spel, zodat Blauw Wit uiteinde lijk met 2-0 wist te winnen. Opstelling Blauw Wit '66: Dit kwam met name doordat Blauw Wit onverzorgd ging voetballen. De ballen van ach teruit werden onzorgvuldig in gespeeld waardoor Zelos meer balbezit kreeg. Doelman Wil liam Kolkman was in goede doen en behoedde Blauw Wit met enkele goede reddingen voor een achterstand. De twee de helft begon gelijk als de eer- William Kolkman, Arjan Aan stoot, Gert Jan Prins, Dirk Jan Beldman. Ernst Jan Harmsen, Jurrian Paalman, Maarten Kruimelaar (Jacco Karsten), Arnoud Beld man. Rolf van Kreij (Jasper Lahuis), Stefan Aanstoot (Jordi Kamp huis) en Harald Beldman. ste. Een beter Blauw Wit dat toch maar spaarzaam goede kansen wist te creëren. De eer ste grote kans was in de tweede helft voor Zelos maar weer was doelman Kolkman op zijn hoe de. Met enkele wissels probeer de trainer Akkerman alsnog de volle winst te behalen. Zo bracht hij Jacco Karsten en jon geling Jordi Kamphuis. Blauw BLAUWWIT Zaterdag 10 februari Blauw Wit 1 oefenwedstrijd 14.30 Blauw Wit 2 - DZC'68 3 12.30 Excelsior 6 - Blauw Wit 4 14.30 Grol 11 - Blauw Wit 5 12.30 Elspeet 6 - Blauw Wit 6 15.00 Blauw Wit Al in sporthal 14.00 Blauw Wit B1 - Stevo BI 12.30 Blauw Wit B2 - Ruurlo B2 12.30 Blauw Wit B3 - IJsselstreek B1 10.30 Vr. Boys MB1 - BI. W. MB1D 10.00 Blauw Wit MB2 - Holten MD1 10.30 Blauw Wit El - Holten E2 9.30 Blauw Wit E2 - Holten E3 9.30 Holten E4 - Blauw Wit E3 10.00 Blauw Wit E4 - Excelsior E6 9.30 Holten F3 - Blauw Wit F1 10.00 VV HOLTEN Woensdag 7 februari Holten Cl - Diepenveen Cl 19.00 Donderdag 8 februari Holten A1 - Marienheem A1 19.30 Zaterdag 10 februari Holten A2 - PH A5 14.30 SP Lochem B2 - Holten BI 14.00 Holten Cl - Hoonhorst C1 13.00 Holten C2 - Wijhe C3 11.00 Blauw Wit MB2 - Holten D3M 10.30 Witkampers E2 - Holten El 11.30 Blauw Wit E1 - Holten E2 9.30 Blauw Wit E2 - Holten E3 10.00 Holten E4 - Blauw Wit E3 10.00 Holten F1 - Excelsior F2 11.00 Witkampers F2 - Holten F2 10.15 Holten F3 - Blauw Wit F1 10.00 Holten F4 - Witkampers F4 11.00 Hellendoorn F4 - Holten F5 10.00 Hellendoorn F5 - Holten F6 9.00 ZAALVOETBAL BLAUW WIT Vrijdag 9 februari FC Sedap 2 - Blauw Wit 1 21.30 Colmschate 4 - Blauw Wit 2 22.00 HANDBAL HV HOLTEN Zaterdag 10 februari Plus/Heeten 1 - Dames 1 20.05 Spoda/Dalfsen 4 - Dames 3 20.05 Spoda/Dalfsen 1 - Meisjes C1 13.00 Overwetering 2 - Meisjes C2 14.15 Oranjerie/Wijhe 4 - Meisjes C3 12.45 Wit zette Zelos meer onder druk. Jurrian Paalman eiste steeds meer de bal op hetgeen het spel van Blauw Wit ten goe de kwam. Het was dan ook Jur rian die dicht bij een doelpunt was maar zijn schot ging net over. Met nog vijf minuten te spelen zette Blauw Wit alles op alles, daar men voelde dat er meer in zat. Het aanvallend spel werd beloond. Een bekeken schot van weer Jurrian werd door een speler van Zelos met een ferme duik tegengehouden waarbij de speler ook zijn han den gebruikte hetgeen rood en een strafschop betekende. Ar jan schoot de strafschop over tuigend in. Daar Zelos nu ook op de aanval ging spelen kregen de aanvallers van Blauw Wit meer ruimte. Het werd toen ook nog 2-0 door Rolf van Kreij. HOLTEN - Handbaldames 2 speelde een goede eerste helft tegen het lastige Wesepe 2. Goede combinaties zorgden er voor dat Holten bij rust tegen een minimale 6-7 achterstand aan keek. In de tweede helft liep het alle maal net iets minder. Vooral aanvallend was Holten te onge duldig. Wesepe benutte de kan sen beter en won verdiend met 11-15. Dames 3 trad aan met 4B - speelsters tegen Leerkes/ Haar- le 3. Ondanks ook hun voortref felijke inzet waren de gasten uit Haarle te sterk voor Holten. Via een 4-10 stand bij rust werd uit eindelijk met 10-20 verloren. HOLTEN - Erna ter Steege Per soonlijke Uitvaartverzorging verzorgt donderdag 8 februari een lezing over de vele moge lijkheden bij een uitvaart. Zij doet dit om 14.00 uur in De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 en om 20.00 uur in Het Parkge bouw aan de Oosterhofweg 49 in Rijssen. De entree is gratis. Ter Steege geeft een lezing over het vormgeven aan een uit vaart. "Direct na een overlijden van een naaste zijn wij meestal overmand door verdriet. En in die tijd ontdekken mensen hoe veel keuzes zij binnen vijf dagen moeten maken". Tijdens de lezing wordt inge gaan 0)3 de voorbereidingen die men kan treffen, wat men alle maal zelf mag en kan doen en hoe kinderen betrokken kun nen worden bij het afscheid. Te vens zijn er mensen aanwezig van een hospice en leden van de werkgroep "Scripta Manent die spreken bij een uitvaart als er geen geestelijke bij betrokken is. Wie niet kan komen en behoef te heeft aan een vrijblijvend ge sprek, kan contact opnemen. Telefoon 0548-367656. Zondag 11 februari Tyfoon 1 - Heren 1 16.15 Nieuw-Heeten 2 - Dames 2 12.05 HOLTEN - Het tweede schaak team heeft afgelopen maandag een veelbewogen gelijkspel be haald tegen Drienerlo. Johan Klein Teeselink kwam be hoorlijk uit de opening maar zette daama een verkeerde combinazie in hetgeen hem een stuk kostte. Toen zijn dame op avontuur ging en de verdedi gende stellingen verliet was het snel gedaan. Ook Ronald Klein Teeselink kon het niet bolwer ken. Daarna kwam Holten toch te rug in de strijd. Dinant van Beek's tegenstander speelde te snel en gaf een pion weg. Mar tijn Hage offerde een pion en kreeg een schitterende aanval over de diagonaal. Martijn won zijn pion terug en de kwaliteit en toen was het over. Henk van Beek wikkelde na een foutje van diens tegenstander af naar een relatief gunstig eindspel. Holten stond met 3-2 voor. De taak aan Bertus van Beek om de over winning veilig te stellen: Bertus kwam een pion achter. Bertus hield later een dame. toren en loper over terwijl zijn tegen stander het moest doen met twee torens, loper en paard. In tijdnood maakte Bertus diverse foutjes. Eindstand 3-3.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 29