Goede plaatsen Holtenaren tijdens Oad Holterbergcross Holtens Nieuwsblad 23 Korte IVN-cursus voor beginnende vogelaars Beeld van Jezus Christus door de eeuwen heen Politie gaat harder optreden tegen verkeerd neerzetten auto Carnaval voor mindervaliden Iin Snorrewind Ledendag LTO Noord Koffieochtend met sagen Lampion Zingen voor de jarige koningin HOLTEN - De politie Rijssen-Holten krijgt re gelmatig klachten bin nen over foutief parke ren in de woonwijken. Muziek Optreden van Orion Ensemble Controle fout parkeren Dinsdag 6 februari 2007 HOLTEN - Het mindervaliden- 1 carnaval wordt zaterdag 10 fe bruari om 15.00 uur gehouden 1 in manege Snorrewind. In sa- j menwerldng met de Stichting Paardrijden Gehandicapten or- I ganiseert carnavalsvereniging I De Fienpreuvers deze geweldi ge middag voor mindervalide medemensen, j Onder leiding van huisorkest 1 De Braandheultjes en DJ Wil- j lem van het Proatiezer zal Prins Chris van Catan en zijn Adju dant Vros voor een mooi carna val zorgen. I Enkele Keunedarpse artiesten zullen optreden. BATHMEN - Ondernemer met hart en ziel is het thema van de ledendag van LTO Noord in de provincie Overijssel. Deze bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 9 februari in Boode, Brink 10 in Bathmen van 10.00 tot 15.15 uur. i Het ochtendprogramma is ex- I clusief voor leden. I Voor het middagprogramma 1 zijn ook externe partners uitge nodigd. Meer informatie is te vinden op www.ltonoord.nl HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis de Bosch kamp wordt vrijdag 9 februari om 9.30 uur de vijfde koffieoch tend gehouden. IOnder het genot van een kopje koffie kan men genieten van verhalen over vroeger. De kof- fieochtend is gratis, alleen het j kopje koffie (of thee) hoeft men te betalen. Herman Pronk, sagenverteller bij uitstek, zal deze ochtend ver- i schillende verhalen over vroe ger vertellen. Veelal gaat het om parkeren op trottoir, op openbaar groen en ook voor in- en uitritten. Voetgangers moeten soms via de rijbaan om auto's heenlopen omdat hun wegdeel, het trot toir, door een geparkeerde auto geblokkeerd wordt of een be woner kan zijn auto niet van de afrit rijden omdat daar een auto voor geparkeerd staat. In sommige gevallen worden bestuurders op hun gedrag aan gesproken. Vaak krijgt men dan te horen dat men niet moet zeu ren. Dit wekt veel irritatie. Ook tijdens de weekmarkten, vooral op zaterdag in Rijssen, wordt veel geparkeerd op de Walstraat direct tegen de markt kramen omdat men 'even' een visje of een stukje kaas moet ha len. Aangezien de Walstraat ver keer in beide richtingen heeft, loopt de boel regelmatig vast. Voor deze straat geldt: uitslui tend parkeren in de vakken en nergens anders. Is er geen plaats, dan zal iets verder van de te bezoeken plaats geparkeerd moeten worden. Op de zondag wordt bij de ker ken nogal eens gemakkelijk om gegaan met het parkeren. Er wordt dan zoals geparkeerd op invalidenparkeerplaatsen, trot- HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming Toerus ting Holten houdt dinsdag 6 fe bruari om 20.00 uur in Irene een lezing over het Christusbeeld door de eeuwen heen. De lezing wordt gegeven door fulltime predikant, kerkbouwkundige en kunstkenner ds. Frans Ort uit Dieren. Iedere periode in de geschiede- HOLTEN - IVN Markelo en Die- penheim houden een korte cur sus voor beginnende vogelaars. In de cursus leert men een aan tal bekende en minder bekende vogels uit de omgeving te her kennen aan geluid, uiterlijk en bijzondere kenmerken. Er zijn vier lesavonden op de: dinsdagen 6,13, 20 en 29 maart van 19.30 tot 21.30 uur. De vier excursies worden in overleg met toirstroken en openbaar groen. Ook wordt veel geparkeerd bin nen vijf meter van kruisings- vlakken waardoor hulpverle ningsdiensten moeilijk bepaal de plaatsen kunnen bereiken, bijvoorbeeld in de wijk De Kol in Holten. Verder geldt op de Kol voor en kele wegen een parkeerverbod. Vooral in de buurt van bedrij ven. Personeel wil dit verbod nog weieens aan de laars lap pen, waardoor straten vol ko- nis heeft Jezus afgebeeld. Dat verschilde nogal eens. In het vroege christendom ziet men amper kruisigingen, maar legt men de nadruk vooral op de Goede Herder. In de Romaanse kerk komt men vooral Jezus als de overwinnaar tegen. Dat ver andert als de gotiek opkomt. Dan is Jezus vooral de lijdende knecht, die aan het kruis sterft. de cursisten op de eerste cur susavond afgesproken. De cursus wordt gegeven in het IVN Hochhuisje aan de W. Göt- telaan 3 in Markelo. Leden/ do nateurs: 28 euro en niet-leden 36 euro. Dit is inclusief cursus map en de koffie of thee tijdens de lessen. Opgave bij: S. Haan, telefoon 0547- 362747. Minimaal tien en maximaal vijftien deelnemers. men te staan met geparkeerde auto's. Hierdoor is het soms voor vrachtwagens lastig zich een weg te banen naar de be drijven om te laden en lossen. De politie gaat de komende üjd in Rijssen en Holten controle ren op foutief parkeren. Indien geconstateerd wordt dat de au to op foutieve wijze geparkeerd staat, dan volgt een bekeuring. De boete bedraagt in de meeste gevallen 50 euro. Voor het par keren op een invalidenparkeer plaats is dat zelfs 130 euro. IN CONCERTSERIE BATHMEN - In de concertserie uitgaande van de Stichting Mu- ziekkring Bathmen zal zondag 18 februari om 15.00 uur een optreden plaatsvinden van het Orion Ensemble bestaande uit Pauline Terlouw viool, Carla Schrijner cello en Leonard Leut- scher piano. Dit wordt gehou den in de dorpskerk van Bath men. Pauline Terlouw studeerde vi ool bij Wolfram Konig. Naast haar lidmaatschap van het Orion Ensemble is zij als violiste verbonden aan het Metropole Orkest en is ze concertmeester van het Pierre d'Or Ensemble en lid van het Dutch String Trio. Carla Schrijner studeerde cello aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag bij Jean De- croos en volgde cursussen bij Paul Tortelier en Boris Perga- menschikov. Naast haar lid maatschap van hèt Orion En semble is zij werkzaam als cel liste bij het Rotterdams Philhar- monisch Orkest en het Rotter dams Kamerorkest. Leonard Leutscher studeerde piano en muziektheorie aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Gerard Hengeveld en Jan van Dijk. Naast zijn werk zaamheden voor het Orion En semble verzorgt hij o.a. cursus sen aan het Instituut voor kunstzinnige vorming te Em- men en voor "Het Luisterrijk" te Utrecht. Het Orion Ensemble is een ka mermuziek ensemble dat pro gramma's veelal een bepaald thema meegeeft, waarbij niet alleen de keuze van de uit te voeren muziek een rol speelt, maar waarbij "woorden" in de vorm van "verhalende toelich ting" de thematiek nader illus treren. Voor het concert in Bathmen heeft het ensemble het thema "Blue Notes" meege geven, met als ondertitel "Van Chopin tot Piazzolla". Over het geen we kunnen verwachten deelt het Orion Ensemble ons alvast het volgende mede. Een zucht geeft lucht. Een mens in zwaarmoedige stemming laat vele zuchten ontsnappen. Een componist vertaalt zijn ge zucht op zo'n moment in prachtige melancholieke mu ziek. "I've got the blues" zou een jazzmusucus zeggen. Het "bluesgevoel" is van alle tijden en zonder grenzen. Men hoort onder andere muziek van Rach maninoff, Chopin, Gershwin en Piazzolla. HOLTEN - De organisatie van de AV Holten kan terugkijken op een geslaagde OAD Holter- bergcoss. Zo'n 430 lopers stonden zater dag aan de start stonden voor deze wedstrijd over diverse af standen. Vooral de jongere deelnemers hadden veel toe schouwers meegebracht. Vooral bij de jeugd waren een aantal zeer goede prestaties van Holtense aüeten, zo werd Dion Rietman eerste op de 1,6 kilo meter in de categorie tot en met 9 jaar bij de jongens en Madelief Uijen vierde bij de meisjes. Ook een vierde plaats was er voor Stijn Uijen bij de jongens 10 tot en met 12 jaar. Ook op de 2,5 kilometer waren er prima prestaties van de Holtenaren. Remco ter Brake werd hier eer ste bij de jongens tot en met 16 jaar. Stefan Paalman zevende en Wouter Jansen tiende en bij de meisjes was er een derde plaats voor Robin Kampman. Op de 5 kilometer liep Martijn Paalman zijn eerste wedstrijd weer na een blessure en finishte op een veertiende plaats als snelste Holtenaar net voor Pint ten Brinke (zestiende). Richard Beldman werd twintigste het geen een tweede plaats bete kende bij de 50-plussers. Voor alle uitslagen kijk op www.oad- reizencrosscircuit.nl HOLTEN - Koningin Beatrix was vorige week woensdag 31 januari jarig. Om dat te vieren mochten kinderen met een lampion meel open in een optocht van Diessenplas naar Smidsbelt. Ondanks de regen lcwamen velen toch om met een lichtje voor de koningin te zingen op Smidsbelt. foto: johan bounk Onder andere Hans Uijen liep mee. Hier in de Oranjekuil. FOTO: JOHAN BOLINK

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 23