Gerben Otten Holtens kampioen tafeltennis Hollens Nieuwsblad 9 Op zoek naar historie achter kruisvaarders Infoavond over spam en virussen Win mooie prijzen met jubileumactie Lcinser hout Jubileum Herman Stegeman; Ik zocht het in de creatieve hoek verbranden Opgave voor optocht Jubileumfeest Reeperbahner met Diezei en Boh Foi Toch HOLTEN-Kapsalon Elegant aan de Larense- weg in Holten viert feest. De kapperszaak bestaat 40 jaar. Voor de eigena ren Herman en Bertha Stegeman en Dinande Poortman-Stegeman is dat een reden om samen met personeel en klan ten stil te staan bij dit heuglijke feit. ■w/.p* Politie Aanrijding door trekhaak auto Inbraken in caravans Volkswagen leeggeroofd Dieven halen oplegger leeg Man aangehouden Dinsdag 16 januari 2007 HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten houdt donderdag 25 januari van 19.30 tot 21.00 uur een in formatieavond over virussen en spam. Gerrit van Zeijts zal deze avond verzorgen in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis de Boschkamp. Wie op het Internet iets gaat zoeken of een e-mail verstuurt, loopt het risico een virus op de computer binnen te halen. Voor informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten: 0548- 36 27 55. Kapsalon Elegant 40 jaar Alle klanten die in de periode ja nuari/ februari behandeld wor den, ontvangen een lot. De hoofdprijs is een reis voor twee personen naar Parijs, Londen of Barcelona. Verder zijn er nog kleine prijzen te winnen. De trekking vindt plaats op 1 maart en wordt verricht door de ou ders van Herman (respectieve lijk 88 en 85 jaar). "Zij hebben mij altijd gestimu leerd om werk te doen waarin ik veel plezier zou hebben", zegt de boerenzoon uit Laren. Ik zocht het in de creatieve hoek, het had ook meubelmaker/ timmerman of de horeca kun nen zijn". Hij stapte in 1960 naar de kap persvakschool in Arnhem en kon tegelijk als kapper aan de slag in Ruurlo. Daarna volgden zaken in Dieren en Laren. De ambitieuze Stegeman wilde meer en hoorde dat er in Holten behoefte was aan een derde kapsalon. Ook vriendin Bertha zag dat wel zitten en maakte zich het kappersvak eigen. Zij behaalde alle kappersdiploma's en is daarnaast ook schoon heidsspecialiste. In 1967 kocht het jonge (toen 22 en 21 jaar) stel een winkelpand aan de Burg. van de Borchstraat. Het duurde 3,5 jaar voordat het pand betrokken kon worden. Inmiddels werden de kappers activiteiten gestart bij de familie Jansen aan de Larenseweg. "Begin jaren tachtig werd een salon in de Passage in het cen trum van Holten geopend. Dat HOLTEN - Het college van Bur gemeester en Wethouders wil de tennijn van stookontheffing met een maand verlengen. Werd in het jaar 2005 besloten om het verbranden van snoei- hout alleen toe te staan van no vember tot en met maart. Nu komt april daar als extra maand bij. Uit de praktijk blijkt namelijk dat ook juist in deze maand veel aanvragen bij de gemeente bin nenkomen om snoeihout te mogen verbranden. HOLTEN - Wie mee wil doen aan de carnavalsoptocht van zaterdag 17 februari in Holten, kan zich hiervooF opgeven. Prins Chris van Catan en zijn adjudant Arjan Vros zullen in de bonte stoet voorgaan. Voor informatie over de op tocht, deelnameformulieren en reglementen kan men terecht bij de leden van de optocht commissie van CV De Fienp- reuvers: E. Spenkelink, telefoon 0548-366014 of G. Grave, tele foon 0548-361199. HOLTEN - Kapsalon Elegant aan de Larenseweg in Holten bestaat veertig jaar e waarmee ze leuke prijzen kunnen winnen. dat moet worden gevierd. Klanten krijgen een lot, FOTO: SANDER SCHEPF.RMAN HOLTEN - Gerben Otten werd zaterdag 6 januari Holtens kam pioen tafeltennis. TTV Holten hield dit toernooi in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. De competitiespelers eerste tot en met derde klasse waren in twee poules ingedeeld. Hiervan gingen de nummers een en twee naar de kruisfinales. In Poule A werd Gerben eerste en lan Dirk Otten tweede. In poule B bleef Fred Hulleman ongeslagen. Voor de tweede plaats kwamen drie spelers in- aanmerking: Nico Bremmer, Willars Tijhuis en Mark Wete- rings. Het gamegemiddelde bracht geen uitkomst, dus werd het puntengemiddelde uitgere kend. Hiemit bleek dat Mark Weterings recht had op de tweede plaats. In de halve finales tussen Ger ben Otten en Mark Weterings kwam Gerben als eerste finalist naar voren. De andere halve fi- DIJKERHOEK - De Reeperbah ner Stimmungsmacher bestaat vijfjaar en dat moet worden ge vierd. Daarom wordt zondag 1 april om 16.00 uur in Het Bonte Paard een jubileumconcert ge houden. De Dijkerhoekse band zal op treden met ex-Normaal Alain 'Gaspiepe' Cascoigne en ex-Jo- vink Richard 'Gorro' Jansen. Verder treden de groepen Die zei en Boh Foi Toch op. Kaarten kosten in de voorver koop 10 euro en zijn binnenkort te verkrijgen bij 't Bonte Paard, VW Holten of bij een van de bandleden. Wie dit evenement beslist niet wil missen, kan kaarten reserve ren via info@stimmungsma- cher.nl we in het centrum wilden zitten vonden we toch wel noodzake lijk. In 1999 verhuisden we de kapperszaak aan de Burg. van de Borchstraat naar de Larense weg. In 2004 werd de salon in de Passage gesloten en kwam alles onder één dak aan de Larense weg 45. De herenafdeling, de damesafdeling en de schoon heidssalon met ruime parkeer gelegenheid voor de deur.Als het hele team compleet is, zijn we met acht kapsters en mijn vader", zegt Dinande. DOORGEREDEN HOLTEN - Op de parkeerplaats van de Albert Heijn aan de Dorpsstraat vond donderdag 4 januari tussen 16.00 en 16.30 uur een doorrijding plaats. Zo te zien is de aangereden auto geraakt door de trekhaak van een andere auto. Verzoek aan eventuele getuigen om contact op te nemen met de politie Rijssen-Holten telefoon 0900-8844. TELEVISIE GESTOLEN HOLTEN - In meerdere cara vans op de camping De Holter- berg aan de Reebokkenweg werd afgelopen week ingebro ken. Uit een van de caravans werd een televisie weggenomen. Bij de andere caravans is het ver moedelijk bij een poging geble ven." BIER EN VIEUX HOLTEN - In een Volkswagen Golf, die geparkeerd stond aan de Langstraat werd woensdag 10 januari ingebroken. Behalve de autoradio werden er ook goederen weggenomen die op de achterbank lagen. Dit wa ren een krat Grolsch bier, een tas met blikjes Grolsch, een fles Vieux en wat toast en brie. BEELDSCHERMEN Geconcentreerd werd de bal gespeeld tijdens het Holtens kam pioenschap tafeltennissen, foto sander scheperman nale tussen Fred Hulleman en Jan Dirk Otten werd gewonnen door Fred. De finale werd een spannende 5 gamer. Gerben kwam als winnaar uit de bus en werd daarmee Holtens Kam pioen. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Jan Dirk Otten. Verder werd een dubbeltoernooi gehouden. Het sterkste dubbel was Niels Ot- ten-Maarten Benschop. HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming Toerus ting Holten verzorgt dinsdag 16 januari een lezing over de kruis tochten. De lezing wordt gege ven door kunsthistorica drs. M. Hanrath. De avond begint om 19.30 uur in de Kandelaar. Naast een historisch overzicht over hoe het tot de kruistochten gekomen is, komen de pel grimstochten en de verschillen de orden van de kruisvaarders aan bod. Ook wordt verwezen naar de culturele uitwisseling. Ruim 900 jaar geleden trokken vele Europeanen via Turkije naar Syrië en het Heilige Land met de bedoeling christelijke bedevaartsoorden te veroveren op de moslims. Dit leidde tot bloedige confrontaties. De toegang voor de lezing is gratis. HOLTEN - In een oplegger die geparkeerd stond op de par keerplaats Struik langs de A 1 werd woensdag 10 januari inge broken. In totaal werden er 123 beeld schermen van het merk Vieuw Sonic, type 22"HD Wide Multi media LCD weggenomen. STALKEN HOLTEN - Een Holtenaar werd woensdag 10 januari aan de Ko- zakkenstraat aangehouden we gens het stalken van zijn ex- vrouw. Aangezien de man de deur voor de politie niet opend eed, werd de onderste ruit van zijn voordeur ingeslagen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9