Meneer Grijs: stoer en eigenwijs Angelique winnares carbidschieten Holtens Nieuwsblad 13 Gemeentebestuur heeft elkaar nodig Kortnieuws Crossloop Oliebollencross W Holten trekt veel deelnemers Nominatie Jan-Willem Dangremond 4 Erna Bronsvoort kringkampioen HOLTEN-Wie een leu ke kindervoorstelling wil bezoeken, kan zaterdag 20 januari terecht in de Kandelaar. Toneelgroep COV speelt dan namelijk het knotsgekke en span nende toneelstuk Saaie meneer Grijs wordt stoer en eigenwijs. Kindervoorstellin toneelclub COV over saaie meneer Grijs Bijeenkomst Transformed ONK Enduro Reggerit Volle zaal bij shantykoor Dinsdag 9 januari 2007 1 HOLTEN - Op de kringkam- I pioenschappen dressuur die dit I weekend werden verreden in Ambt-Delden hebben de Berg- ij ruiters uit Holten heel goed ge presteerd. 3 Erna Bronsvoort en Vito zijn kringkampioen geworden in de i klasse 12. In dezelfde klasse j werden ook Malou Hoefman j met Da Vinei vijfde en Tessa i Bresser met Usher zevende. Malou Hoefman werd ook met j haar andere paard O'Tara ze- j vendein de klasse Z. Deze leden gaan ook naar de regiokam- I pioenschappen op 9 en 10 fe- bruari in Luttenberg. Het toneelstuk gaat over de heel erg saaie meneer Grijs. Hij moet allerlei vervelende klusjes op knappen voor de strenge huis bazin Griselda. In ruil daarvoor mag hij gratis bij haar in huis wonen. Om aan Griselda te ontsnap pen, verstopt hij zich regelmatig bij de professor die in de kelder werkt en woont. Meneer Grijs is het zat om saai te zijn. Helemaal nu hij verliefd is ge worden op het nichtje van de professor. De professor heeft ondertussen een turbopower drankje uitgevonden om de ca via van zijn nichtje weer beter te maken. Het turbodrankje werkt zo goed dat de cavia plotseling heel erg slim wordt. Zo slim zelfs, dat zij kan praten. Meneer Grijs vindt het onbe waakte drankje op het bureau van de professor en komt op een idee. En dan? Dan dreigt de situatie volledig uit de hand te lopen. De door de toneelgroep zelfge maakte kindervoorstelling zit boordevol leuke typetjes, hilari sche grappen en is bovenal een spannend verhaal. De voorstelling duurt ongeveer een uur. Kaarten zijn aan de zaal te koop óf bij de VW in Holten. Voor volwassenen speelt COV op 28 april het stuk Wat is er mis met Juttemis. Ook dit wordt ge speeld in de Kandelaar. Het doorgaans zo stille kust- plaatsje Schuimgat, op 4 kilo meter afstand van de drukke badplaats Lammerskoog, ziet de laatste dagen zwart van de journalisten. In deze zomerse komkommertijd komen ze af op de sensationele tips over de dorpsfiguur Juttemis. Wat is er mis met Jutemis? Jut is echter een onopvallende, zwijgzame en ook wel simpele jutter. Na zijn raadselachtige ongeluk zijn er in het dorp een aantal mensen die hem op ver schillende manieren bijstaan. TERUGBLIK OP TWEE JAAR OP KOERS HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn benadrukte tijdens zijn nieuwjaarstoespraak, dat het gemeentebestuur elkaar no dig heeft. Daarnaast maakte hij zich zorgen over de 'ongezonde vormen' van alcoholgebruik onder jongeren. Koelewijn: "We hebben elkaar nodig. Persoonlijk, maar ook als groep. Dat geldt ook voor ons als gemeentebestuur. Er zijn vraagstukken die we niet oplos sen door als politici knopen door te hakken en daarbij machtsmiddelen te gebruiken". Het oplossen van overmatig al coholgebruik onder jongeren, kan volgens Koelewijn alleen wanneer iedereen daaraan meehelpt. "Behalve aan profes sionele instellingen, denk ik aan de inbreng van jongeren zelf, waaronder de jongerenraad in oprichting, sportverenigingen, scholen, kerken en niet in de laatste plaats ouders. Dit nieu we jaar wordt een jaar waarin opnieuw op u een beroep wordt gedaan om individueel en col lectief onze gemeenschap op een betrokken wijze te ontwik kelen". R1JSSEN - De christelijke inter kerkelijke jongerenbeweging Transformed houdt dinsdag 16 januari een informatiebijeen komst voor belangstellenden. Transformed is twee jaar actief in het organiseren van interker kelijke jongerenmeetings in het Parkgebouw. Een groot draagvlak onder christenen in Rijssen en oms treken is een belangrijke basis voor het slagen van Transfor med. Tijdens deze Informatiebijeen komst wordt teruggeblikt op de afgelopen twee jaar en maakt het bestuur tevens de plannen en visie bekend voor de aanko mende tijd. Ook wordt er verteld over Big Event welke in maart plaats zal vinden in de Reggehal. De bijeenkomst is in het Park gebouw, bovenzaal. De deuren gaan open om 19.30 uur. Er wordt gestart om 20.00 uur. TELT MEE VOOR NK ENTER - De jaarlijkse ONK En- duro wordt zaterdag 13 januari in Enter gehouden. Dit is een betrouwbaarheidsrit voor mo toren. De route van deze Enterse Reg gerit gaat over wegen en land bouwgronden in de gemeente Wierden en heeft een lengte van zo'n 75 kilometer. Hierin zijn drie proeven opge nomen die afgesloten zijn voor overig verkeer. Dit is een rit die meetelt voor het Nederlands kampioen schap Enduro. Informatie is te verkrijgen op de site van de enterse motorclub: www.entersemotorclub.nl DIJKERHOEK - In een overvolle zaal in Dijkerhoek verzorgde af gelopen zondag het shantykoor op Koers uit Gorssel een nieuw jaarskoffieconcert. Al ruim voor de aanvang van het concert in Zaal het Bonte Paard waren alle plaatsen bezet. Ruim 350 belangstellenden genoten van een gevarieerd programma van hoog niveau. Onder de bezielende leiding van dirigent Tijme de Boer, die zich als een rasechte spreekstal- meester ontpopte, werden er diverse bekende en minder be kende zeemansliederen gezon gen. Opvallend was het aantal liede ren dat meerstemmig werd ge zongen. Het repertoire bestond uit een mix van Nederlandse shanty's en Duits- en Engelstali ge liederen. Bijna de helft van de liederen werd uitgevoerd door samen zang tussen een of meerdere so listen en het zeventig man tel lende koor. Hierbij bleek dat men uitstekend op elkaar was ingespeeld en dat het vele oefe nen van de afgelopen maanden niet voor niets was geweest. De muziek, onder leiding van Dies Nicolai, liet met een aantal muzikale intermezz's zien, waartoe het in staat is. Met name na de pauze betrok de dirigent het publiek nadruk kelijker bij het optreden, waar door de sfeer steeds ongedwon- gener en enthousiaster werd. Na Het Kleine Café aan de ha ven, kreeg het koor een staande ovatie van het plubliek, dat met volle teugen had genoten. Het Shantykoor Op Koers komt vrijwel zeker dit jaar met een tweede cd uit en de plannen om in November in Lochem een groot concert te geven, verkeren in een vergevorderd stadium. HOLTEN - Velen liepen afgelopen zondag mee met de Oliebollencross van W Holten. Even de kilootjes wegrennen die tijdens de feestmaand zijn opgedaan. Men kon zich inschrijven voor verschillende categorieën met klinkende namen als Oliebollen, Room soezen en Bitterballen. FOTO: JOHAN BOL1NK RIJSSEN - De Sportverkiezing wordt 9 februari gehouden bij Lucky co. In de categorie Sporttalent is voorgedragen, de dertienjarige Jan-Willem Dangremond uit Rijssen. Jan-Willem is sinds 2000 lid van de Atletiek Vereni ging Rijssen. In al deze jaren heeft hij zich behoorlijk ontwik keld tot aüeet. Het jaar 2006 mag hierin genoemd worden als mooiste jaar qua prestaties en behaalde prijzen. Jan-Willem is binnen de atletiek een atleet die op veel onderde len goed uit de voeten kan. Een paar onderdelen die hij goed beheerst zijn de sprint, hoog springen, verspringen, speer werpen. Op deze onderdelen heeft hij een ontzettende progressie geboekt in 2006. Hij verpulverde het clubrecord, da terend uit 1992, haalde podi umplaatsen op sprint, versprin gen en speerwerpen. Over ge heel 2006 heeft hij bij de Atletiek Vereniging Rijssen achttien keer een clubrecord verbroken. HOLTEN - Met veel gedreun klinken de schoten over het veld aan de Beusebergerweg. Net voordat het donker wordt, werd daar Oudejaarsdag het Open Hoolter Kampioenschap Car bidschieten gehouden. Nadat Prins van Catan met zijn adjudant Arjan Vros de ope- ningsschoten hebben gemaakt, mag ook burgemeester Bort Koelewijn zich aan het carbid wagen. Veel bezoekers staan langs de lijn te kijken, nemen een biertje of proberen zelf de deksels van de melkbussen zover mogelijk de lucht in te schieten.. Drive-in show Effe Dimmen staat in de Pleerhutte muziek te draaien, terwijl Radio 350 de he le regiekamer naar de Beuse- berg heeft gehaald om live uit te kunnen zenden. Uiteindelijk bleek Angelique Kruithof het verste met 97 me ter. Frank Jansen wist het deksel 94 meter verderop te krijgen. Bij de jeugd werd Remi Erkelens winnaar, met 89 meter. De poedelprijs was voor Bauke Nijland. Hij kwam niet verder dan 5 me ter. HOLTEN - Volgens burgemees- ter Bort Koelewijn wordt ge meentebeleid steeds minder binnenskamers gemaakt. "Ik voorspel dat het besturen van een gemeente steeds min der een interne aangelegenheid wordt tussen college en raad. Dat de nadruk zal komen te lig gen op externe betrekkingen tussen gemeente en plaatselijke organisaties. De ontwikkeling van de lokale gemeenschap is niet een zaak voor de gemeen- ten alleen, maar een uitdaging Erik Spenkelink bedekt de oren van zijn zoon Jesse tijdens het voor allen die rollen vervullen in carbidschieten. foto: johan bounk onze gemeenschap".

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13