Ondanks liesblessure gaat Mark Tuitert door naar EK Zeemansliederen koor Op Koers Holtens Nieuwsblad 7 Voetbal Blauw Wit Al speelt W Holten naar huis Handbalteam speelt thuis Dronken achter stuur Eerste baby krijgt cadeaus HOLTEN - In dorps huis de Boschkamp aan de Tuinstraat in Holten start vanaf januari een aantal activiteiten. Voor sommigen hiervan is op gave nog mogelijk. Cursussen van klussen in en om het huis tot de geschiedenis van opera mm :A -v.! I m - m .';yv- v ,,M Kort Wandeling en stamppot Inzage plan Lokerbroek Nieuwe website gemeente Wie zag blauwe Volvo rijden? Dinsdag 2 januari 2007 Cursussen Boschkamp Zo start op dinsdagavond 9 ja nuari een uit twaalf lessen be staande cursus olieverven. Donderdagavond 11 januari is de eerste les van een cursus aquarelleren. Deze cursus be staat uit zeven lessen die een maal per twee weken plaatsvin den. Op 22 januari gaat de handige cursus Klussen in en om het huis van start. Gedurende vijf lessen op de maandagavond zullen op praktische, begrijpe lijke wijze een aantal technische zaken worden behandeld. Dat gaat van bandenplakken, tot kraanleertjes vervangen tot lampen ophangen. Wie zich nog voor de zomerva kantie de beginselen van de Spaanse taal wil eigen maken, kan vanaf 29 januari op maan dagavond terecht voor een cur sus Spaans. Enige basiskennis van deze taal is wel een vereiste. Wie zich het werken met een computer nog niet heeft eigen gemaakt, maar vast besloten is hier in 2007 verandering in te brengen, kan zich inschrijven voor de cursus Kennismaken met de computer. Deze cursus bestaat uit vier lessen die plaats vinden op de maandagmiddag beginnend op 12 februari. Bij voldoende belangstelling starten de komende weken ook weer cursussen Windows, tekst- ververwerking, Internet of foto bewerking. Wilt u informatie over één van bovengenoemde activiteiten dan kunt u contact opnemen met het kantoor van de stich ting voor sociaal en cultureel werk in Holten. Vanaf maandag 8 januari dagelijks te bereiken, tel. 0548-36 27 55 Opera is een boeiende, maar voor sommige mensen geheim- HOLTEN - Blauw Wit Al speelde zaterdag 23 december tegen W Holten AlDe eerste helft was het voetbal wat minder dan in de tweede helft. Er werd nu goed gecombineerd, wat resulteerde in een echte derby. De uitslag van de wedstrijd werd uiteindelijk 2-1 in het voordeel van Blauw Wit. Het publiek had echter gelijkspel een betere uitslag gevonden. HOLTEN - De handbaldames van Holten spelen zondag 7 ja nuari om 13.10 uur thuis tegen Internos uit Ettenleur. Holten verdedigt haar vierde plaats (dertien punten) tegen dit team dat momenteel negen de staat. Met name tegen de la gere teams haalde deze ploeg inmiddels acht punten. Holten - Internos om 13.10 uur in Spothal 't Mossink. HOLTEN - Een 37-jarige auto mobilist uit Almelo reed vrijdag 29 december om ongeveer 00.30 uur tegen de vangrail langs de Al bij Holten. Oorzaak is vermoedelijk teveel alcohol. De auto werd total-loss afgesleept en de 37-jarige werd meegenomen naar het bureau in Almelo waar de ademanalyse 1.3 promille uitwees. Proces verbaal zal worden opgemaakt. HEERENVEEN - "Het was rare week en een raar weekend", al dus Mark Tuitert. Tijdens het NK allround had Mark, eigenlijk geen moment echt ontspannen gereden. De liesblessure die voor het toernooi weer opspeel de, zorgde ervoor dat hij niet pijnvrij kon rijden. Hij twijfelde of hij wel zou kunnen starten. "Niet starten was geen optie", volgens Mark. "Dan was mijn hele seizoen weg geweest. Ik nam echter wel een risico door te starten. Afgelopen zaterdag deed ik een glijstart en toen voelde ik dat er behoorlijk rek op die spier kwam. Ik had er eerlijk gezegd niet veel vertrou wen meer in dat het goed zou komen. Ik hield er serieus reke ning mee dat er iets zou gebeu ren; een verrekking of een scheuring. Dat ik zonder kleer scheuren door die 500 meter kwam, was echt een opluch ting." Het hele toernooi bleef Tuitert vervolgens enigszins ge- zinnige en moeilijk toegankelij ke kunstvorm. Tijdens een cur sus van vier avonden wil Ben Coelman, hoofd voorlichting en educatie van de Nationale Reis opera, hier verandering in bren gen. Naast twee algemene avonden, waarin de hoogte punten uit de geschiedenis van de opera worden toegelicht, krijgen de deelnemers een rondleiding door de 'operafa- briek' van de Nationale Reis opera. Tijdens de laatste cursus avond zullen de deelnemers worden voorbereid op een be zoek aan de opera Hansel und Gretel van Humperdinck. FOTO: WWW.FOTOBOUNK.NL spannen rijden en maakte hij geregeld misslagen. "Ie schaatst natuurlijk helemaal niet lekker. Ik heb geen moment met ont spanning of overtuiging kun nen rijden. Daarbij kan ik niet starten zoals ik wil starten. Na HOLTEN - Holtens Nieuwsblad verwelkomt ook dit jaar weer de eerste baby's in het nieuwe jaar 2007. De eerstgeboren baby1 s in Rijssen, Enter en Holten kun nen rekenen op leuke geschen ken van adverteerders. Het maakt het niet Uit of de ba by in de plaats zelf of in een zie kenhuis in een andere gemeen te is geboren. Het gaat erom of de ouders in Rijssen, Enter of Holten wonen. In het Holtens Nieuwsblad van vorige week staan alle winkel bedrijven die een leuke verras sing voor de eerste baby in het nieuwe jaar beschikbaar stellen. DIIKERHOEK - Shantykoor op Koers uit Gorssel verzorgt zon dag 7 januari om 11.00 uur in Het Bonte Paard in Dijkerhoek een koffieconcert. Het shantykoor bestaat ruim zes jaar en heeft al een indruk wekkende serie van meer dan 250 optredens achter zijn naam staan. Als het koor op volle kracht is, staan er tachtig 'zee mannen' op het podium. Een groot aantal liederen wordt meerstemmig gezongen. Voor elk optreden wordt een ge schikt repertoire uitgezocht., waardoor de toehoorders kun nen genieten van zeemanslie deren, die herinneringen op roepen aan het zware zeemans leven in vervlogen tijden en al les wat daarbij hoort aan lief en leed Reservering wordt aanbevolen. Dat kan door rechtstreeks kaar ten te bestellen bij het Bonte Paard in Dijkerhoek, bij van Noesel in Bathmen, telefoon: 0570-542330 of via e-mail: se- cretaris@opkoers.org. Mark Tuitert: "Dat ik zonder kleerscheuren door die 500 meter kwam, was echt een opluchting." foto: gerhard kolkman de 500 kreeg ik weer een beetje vertrouwen. Die ging naar om standigheden heel goed. Dat was een overwinning op me zelf." Het belangrijkste doel voor Mark was het behalen van een EK-ticket. FRISSE LUCHT HOLTEN - Winterse ingrediën ten als frisse lucht, vroege sche mering, een stevige wandeling en natuurlijk stamppot zijn aanwezig bij de winterwande- lingen van Natuurdiorama Hol- terberg. Dit speciale arrangement be gint met een bezoek aan het na tuurmuseum waarna een na- tuurgids van Natuurdiorama Holterberg u mee neemt naar de meest bijzondere plekjes van de Holterberg tijdens een an derhalf uur durende wandeling. Bij terugkomst wacht bij restau rant Woody's pancakes en ste aks een uitgebreid stamppot buffet. Het arrangement kost 14,95 euro per persoon, kinde ren tot 12 betalen de helft. De wandeling is op 3 januari en start om 13.30 uur. Reserveren gewenst. INDUSTRIETERREIN HOLTEN - Het college van B en W legt tot 1 februari het voor ontwerp structuurplan en de Plan-Mer van het bedrijventer rein Lokerbroek ter inzage. ANDER UITERLIJK HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten heeft de website vernieuwd. Een nieuwe inde ling en ook het uiterlijk is aange past. Zie: www.holten.nl CETUICEN GEZOCHT HOLTEN/ ALMELO - Hét Team Grootschalige Opsporing van de politie Twente, wat bezig is met het onderzoek naar de moord op een 52-jarige jnan uit Zwolle, zoekt getuigen. Door het team zijn inmiddels vier personen aangehouden. Uit het onderzoek is nu komen vast te staan dat door een of door meerdere verdachten gebruik is gemaakt van een zwarte Merce des, type 190. Het onderzoek is nog in volle gang en het rechercheteam is op zoek naar getuigen die de don kerblauwe Volvo S40 van het slachtoffer, met kenteken SV-LF- 02, vrijdagavond 15 december tussen 19.00 en21.00 uur hebben zien rijden tussen Almelo en de parkeerplaats van het AC restau rant aan de A1 bij Holten. De mogelijkheid wordt niet uit gesloten dat de auto van het slachtoffer op korte afstand is ge volgd door de zwarte Mercedes van een van de verdachten. Mensen die menen iets gezien te hebben, of iets over de inzitten den van zowel de Volvo als de Mercedes kunnen vertellen, wordt verzocht contact op te ne men met het Team Grootschali ge Opsporing van de politie Twente, te bereiken via 0900- 8844 of via Meld Misdaad Ano niem 0800-7000.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7