Particulier en schoonmaker maken eenvoudige afspraak ilcohol en drugs steeds groter probleem op werkvloer Misvorming van gevoelens Media-adviseur m/v WGGGNGR huis-aan-huiskranten Als uitgever van ruim 225 huis-aan-huis- kranten met een gezamenlijke oplage van 7,2 miljoen exemplaren per week bereikt Wegener Huis-aan-huiskranten BV. wekelijks een groot deel van alle huishoudens in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland, Zeeland, Brabant en een deel van Flevoland. Door het lokale/regionale karakter biedt elke uitgave lezer én adverteerder een aantrekkelijk, lezens waardig medium. 49 In haar werk kreeg Caroline van Hoeven te maken met twee receptionistes die grote problemen met elkaar had den. "Ik had als mediator een gesprek met de twee. Al lebei voelden ze zich gene geerd door de ander. Dat is heel ernstig! Als mens heb ben we allerlei natuurlijke gevoelens als angst, verdriet, jaloezie, boosheid en liefde. Die gevoelens zijn goed om jezelf te kunnen uiten. Maar misvormingen ervan niet en negeren is een van de ergste misvormingen van boos heid. Toen dat eenmaal dui delijk was, zijn we gaan wer ken aan een goede manier voor beiden om hun gren zen aan te geven, met re spect voor de ander. Op deze manier kon het probleem van de twee werknemers én het arbeidsconflict worden opgelost." het feit dat het lichaam er altijd achteraan loopt. Een werkgever moet er niet raar van op kijken als iemand juist allerlei licha melijke klachten krijgt op het moment dat hij alles op een rij tje lijkt te krijgen. Dat is heel normaal" Caroline van Hoeven heeft een hele directe manier van werken ontwikkeld, waarbij zij haar in tuïtie ook een rol laat spelen. Over haar ervaringen vertelt zij in lezingen die voor groepen werkgevers en werknemers ge houden worden. Geïnteresseer den kunnen daarvoor contact opnemen met de Rotterdamse vestiging van ArboNed, tel. (010) 207 66 00. Om het succes van Dé Weekendkrant Twente verder uit te bouwen zijn wij op zoek naar een ervaren (36 uur per week) De functie Als media adviseur bent u verantwoordelijk voor de verkoop van advertentieruimte in de aan u toegewezen media. U draagt zorg voor het béhalen van de doel stellingen met behulp van gepaste verkooptechnieken en doet aan actieve werving van advertentiecontacten bij bestaande en nieuwe relaties, zowel persoonlijk als telefonisch. Daarnaast bouwt u toegankelijke klanten- en prospectbestanderr op, houdt ze actueel en zorgt voor een goede administratieve organisatie. U maakt concurrentie- analyses op inhoud, advertentievolume en missers en stelt verkoopstrategieën samen. Tevens bedenkt u commerciële acties en bent u een vraagbaak voor uw klanten, waarbij service in dienstverlening voorop staat. Voor deze functie beschikt u over uitstekende uitdrukkingsvaardigheden in woord en geschrift, doorzettingsvermogen, creativiteit en incasseringsvermogen. De dienstverlener die voor een particulier werkt moet zelf wel altijd aangifte loonbelasting doen. Om de onderkant van de ar beidsmarkt te stimuleren, is nog niet zo lang geleden de regeling schoonmaakdiensten particu lieren in het leven geroepen. De bedoeling daarvan was door middel subsidiering de prijs van persoonlijke dienstverle ning op de markt te verlagen. In de praktijk heeft die regeling niet het effect gehad dat ervan werd verwacht. De arbeids markt werd er niet door gesti muleerd en ook de vraag naar dienstverlening nam niet toe. Voorstel In het belastingplan voor 2007 is daarom een nieuwe regeling voorgesteld. Die regeling komt er op neer dat een particulier geen loonbelasting of premies werknemersverzekeringen in hoeft te houden als er bij hem thuis maximaal drie dagen per week wordt schoongemaakt. Dat betekent dat de opdracht gever en de betreffende schoonmaker alleen een af spraak hoeven te maken over de prijs voor de diensten die wor den verricht. Overigens moet de dienstverle ner wel zelf jaarlijks aangifte doen voor de inkomstenbelas ting. Wie dat niet doet, wordt geacht zwart werk te verrichten. Met alle mogelijke naheffingen en boetes van dien. goede balans )00R DJCK SNIJDERS De gezondheid van werkne mers is door de verbeterde Wet Poortwachter de geza- erdijke verantwoordelijk- eid ven werkgevers en erknemers. Maar juist ■oor gemotiveerde werkne- ers zijn er legio valkuilen. Het is steeds een kwestie e balans tussen draag- acht en draaglast terug te .inden," zegt Caroline van oeven, psychosociaal the- apeut gericht op Verlies, luma en bumout bij Ar- oNed, de grootste arbo- ienst van Nederland. ■n haar werk op de afdeling Be drijfsmaatschappelijk werk [komt Van Hoeven, die ook als nediator werkzaam is, dagelijks contact met mensen waarbij de balans tussen draagkracht en draaglast ver te zoeken is. "Het is ook heel moeilijk om je gren zen te stellen als je enthousiast bent," zegt Van Hoeven zowel vanuit haar werkervaring als vanuit haar persoonlijke bele venis. Ook zij ging, in de jaren die vooraf gingen, soms veel te ver. Met overspannenheid en uiteindelijk een bumout als ge volg. Volgens Van Hoeven getuigt het van goed werkgeverschap om een werknemer te beschermen tegen een verstoring van de ba lans. "Dat is beslist iets om bij stil te staan bij het jaarlijkse functioneringsgesprek. Dat is niet alleen in het belang van de werknemer maar zeker ook in het belang van het bedrijf. Een werkgever heeft er niets aan als een werknemer uitvalt. Zeker niet als dat voor langere tijd ge beurt." EZ?eL, De 50-jarige therapeute, die cum laude afstudeerde bij het opleidingscentrum van Marie ke de Bruijn, geeft aan dat pro blemen in veel gevallen veroor- liet alles wat op een bumout ijkt is dat ook. Een dertigjarige idministratief medewerker was loor de huisarts doorverwezen met klachten van bumout. 'Maar al heel snel in het gesprek jleken de klachten een andere rorzaak te hebben," merkte fan Hoeven. "Toen ik dat uit sprak was de man in eerste in stantie heel boos op mij. Ik zei namelijk dat hij de klachten had van een alcoholist. Eerder had hij aangegeven dat hij dagelijks twee glazen whisky dronk maar al snel bleek het om een fles per twee dagen te gaan. En boven dien vond zijn vriend het ook wel gezellig om bij het eten een glaasje wijn te drinken. Dat wa ren er dagelijks ook nog min stens drie." Alcohol en drags spelen meer en meer een rol. "Ik vraag tegenwoordig niet meer wat iemand gebruikt maar allereerst hoeveel. Veel psychische klachten en arbeids conflicten worden door alcohol en drugs veroorzaakt. Met aller lei schrijnende voorbeelden. Zoals bij een jonge vrouw die bij mij kwam. Ik kwam snel tot de kern van de zaak. Ze bleek een duidelijk verlangen naar een kind te hebben, maar de cof feeshop trok ook heel erg. Uit eindelijk bleek die drang toch te groot en het kind is er nooit ge komen. Wel was het frequente ziekteverzuim snel afgelopen." Meer bereiken. MetWegener Caroline van Hoeven: "goede werkgever beschermt werknemer." FOTO: tEENDERT VAN DER WAAL vooruitzichten. "Denk aan een oudere werknemer die altijd ge dacht heeft kans te maken op die promotie. Op een gegeven moment zit hij bij mij in de spreekkamer omdat de functie naar een jongere collega is ge gaan. Daar kunnen alle redenen voor zijn, maar het is niet iets om als werkgever zomaar over heen te stappen. Het is heel goed te begrijpen dat dat door de betreffende medewerker als een zwaar verlies wordt erva ren." Intuïtie, verstand, gevoel en li chaam. Bij iedereen spelen deze vier kwaliteiten een rol. De ma nier waarop is echter verschil lend. "Maar wat niet verschilt is orgen voor zaakt worden door de een of an dere vorm van verlies. Een heel duidelijk verlies na het overlij den van een dierbare maar bij voorbeeld ook het verlies van Uw profiel Wij zoeken een ondernemende, dynamische en creatieve collega op MB0+ niveau aangevuld met Nima-A of Mediaplanning. U heeft ervaring met reclame en marketing. Een flexibele instelling is van groot belang. U bent streetwise en beschikt over een sterke persoonlijkheid die in staat is kansen te creëren en te benutten. Een uitstekende beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift is een vereiste. U bent woonachtig in de regio Twente. Daarnaast bent u in het bezit van rijbewijs B. Wij bieden. De juiste man of vrouw bieden wij een boeiende en afwisselende functie in een dynamische omgeving met uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Informatie en sollicitatie Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer B.A.C. van der Knaap, bladmanager, tel. 053-4842336. Uw sollicitatie kunt u, uiterlijk binnen 2 weken na verschijning van de advertentie richten aan Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. mevrouw M.J.W. Jongman, afdeling Personeel Organisatie, Postbus 692, 7500 AR in Enschede. E-mailen kan natuurlijk ook: c.hoekman@whk.wegener.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 49