en uw inkomen WIJ WENSEN AL ONZE GESLAAGDEN VAN 2006 EEN VEILIG EN GEZOND 2007 Henk Seppenwoolde Rij instructie Cé Geslaagd voor auto: Geslaagd voor Aanhangwagen: Geslaagd voor Motor: Spinnerstraat 27 - Tel. 0548-54 17 70 - Mobiel 06-53 39 94 1 0 Woensdag 27 december 2006 46 (advertentie) Bent u ziek of heeft u een beperking en bent u daardoor niet (goed) in staat om te werken? Dan is de kans groot dat u met de WIA te maken krijgt. De WIA is in 2006 in plaats van de WAO gekomen. Maar weet u hoe de WIA werkt en welke gevolgen dit heeft voor uw inkomen? WIA staat voorWerk en Inkomen naar Arbeidsvermogen. Want vaak is er werk dat u nog wél kunt doen met uw ziekte of handicap. Bovenop het loon dat u daarmee verdient, kunt u een uitkering krijgen. Daarbij geldt: hoe meer u werkt, hoe hoger uw totale inkomen. Wanneer komt u in de WIA? Na twee jaar ziekte krijgt u te maken met de WIA ên wordt u gekeurd. Dan bekijkt UWV wat w» w Bij de WIA staat 'werken naar vermogen' centraal. Voor uw inkomen is het belangrijk dat u nog zoveel mogelijk zelf verdient Want méér werken loont voor werk u nog kunt doen en wat u daarmee kunt verdienen. Zo wordt uw mate van arbeids geschiktheid bepaald. Voor uw inkomen is het belangrijk dat u nog zoveel mogelijk zelf verdient. De eerste tijd krijgt u een uitkering gebaseerd op uw oude loon, de zogenaamde 'loongerelateerde uitkering'. Deze periode is, afhankelijk van uw leeftijd, tussen de negen maanden en 4,5 jaar Maar als u daarna niet of te weinig werkt, dan kan uw inkomen sterk zakken. Voorbeeld Henk Jansen is een loodgieter van 35 jaar maar kan zijn werk niet meer doen vanwege zware rugklachten. Voorheen verdiende Henk 20.00 per jaar bruto. Volgens de arbeidsdeskundige van UWV kan Henk in een ander soort baan nog 10,00 verdienen. Henk is dus 50% arbeidsgeschikt. Henk eerst bovenop zijn nieuwe salaris een loongerelateerde uitkering van 7.000. Na anderhalf jaar krijgt hij een loonaanvulling op zijn-salaris van 7.000, Zijn totale inkomen tot zijn 65e is dan 17.000. Méér werken loont dus! Stel dat Henk in een nieuwe baan 3.500 per jaar verdient. Dan krijgt hij eerst anderhalf jaar een loongerelateerde uitkering van I 1.550. Daarna krijgt hij tot zijn 65e een fors lagere vervolg uitkering van 5790. Dat komt omdat Henk minder dan de helft verdient van wat hij volgens UWV nog kan verdienen. Zijn totale inkomen is dan nog maar €9,290. Maar verdient Henk zelf Inderdaad 10.000? Dan krijgt Kunt u echt helemaal niet meer werken? Dan krijgt u een volledige uitke ring van 75% van üw oude loon. Voor Henk is dat 15.000. Meer informatie? Ga naar de Inkomen-Wijzer op www.werkennaarvermogen.nl. Daar vindt u meer voorbeeld- Situaties en vindt u mer infor matie over hoe een uitkering wordt berekend. Of bel gratis met 0800-9051 Annelon Breukink Mark Alberts Remco Dennenkamp Miranda ten Bolscher Jennifer Immink Joane Wilbers Daphne Kuipers Janine Mulder Marleen Mulder Danny Bruggink Mark Seppenwoolde Maaike Koster Manfred Baan Willard Pijffers Ellen Teela Petra Jansen Elzelien Ligtenberg Tom Paauwe Marloes ter Steege Margreet Kamphuis Wijnand Ruiterkamp Erwin Spenkelink Albert Schipper Mieke Kalkman Niels de Pagter Maikei Hofman Maarten van Brussel Janine Sikkelbein Jorida Slots Tomas Markvoort Bart Willems Hans Zwolsman Helma Heger Marloes Rozendom Tim Gerritsen Geke Danneberg Janine ten Hove Gerrit Beumer Marcel Boom Frank Haase Mathijs Ballast Rosalie Braamhaar Jojanneke Goedhart Jantina Dijkstra Hans Roosink Ronnie Bloemendaal Jan-Martijn Lenselink Jeroen Dangremond Robert Spekhorst Niek Otten Matthijs Stam Sebastiaan Exterkate Niek Sanderman Niek Zwolsman Niek Altenaar Hans de Groot Irma ter Hoek Dorian Pluimers Lobke Mensink Nina Ruhulessin Marja Wessels Linda Baan Jolande ten Brinke Arjen Guis Albert van de Maat Roy Kamperman Robert Drijer Gerbert Bredeweg Marcella Grooten Martin Dommerholt Danielle Raamsman Tiemen de Weerd Janneke Spenkelink Esttel Geerdink Erwin Goossen Joanne Paalman Jos Bruggink Matthijs Rozemuller Ismo ten Velde Bert Jan Schreurs Erik Agterkamp Bert Kolkman Elise Pijffers Gerinde Boerman Gerike Rolleman Ronald Meijer Ria Koster William Molenaar Marina Wermink Gerda Rozendom Kirsten Hamer Iris Nijland Annemarie Nijsink Wilmar Haase Willeke Grooten Sanne Geels Hannah Markus Anneke v/d Heide Marjolein Boeve Marieke Berkel Dick Ruumpol Karin Nijkamp Arno Rijnders Jeroen Boeve Matthijs Baan Jasper Danneberg Wilbert Manenschijn Stephan Asbroek Karin Hovannesian Laura Venenklaas Bertine Notteberg José Notteberg George Kassabaik Martin Pas Rick Oude Wesselink Harold Morsink Geert-Jan Strokap Rick Boom Leo Klompenmaker Annemieke Bijpost-Zeilstra Pieter Stuut Maarten Steunenberg Barry Wispels Herman Lensink Jan Herm Muller Ronald Leusink Ina v/d Kolk Arjan Averesch Matthijs v/d Kraats Rudi van Eden Emiel Holtmaat Ruben Ruhulessin Danny Euren Maaike Stapper Martin Stokman Henk Dietvorst

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 46