'Hoe dichter bij Al hoe beter' Gelijkspel dameshandbalteam 1 Holtens Nieuwsblad 9 Prijswinnaar lantaarn Wedstrijden tafeltennis Cl000 toch niet op zondag open HOLTEN - Milieude fensie en de Holtense ac tiegroep 'Houdt Holter- broek groen, zoals be loofd' hielden afgelopen dinsdag 12 december in een volle zaal in Irene een debat over het toe komstige industrieter rein Lokerbroek. 'Niet meer industrieterrein bouwen dan strikt noodzakelijk is' Bedrijven deur wijzen Uitslag enquête niet in aard gemeente over Lokerbroek Nieuwjaarsconcert Kerstnachtdiensten Dinsdag 19 december 2006 HOLTEN - Het raden van de prijs van een prachtig gedeco reerde lantaarn was dit jaar weer zeer populair bij de bezoe kers van de kerstfair. Maar liefst 273 maal werd gera den naar de prijs van de lan taarn. De prijs van deze lan taarn was 44,95 euro en maar liefst vier deelnemers wisten dit bedrag te raden. Na loting door de speler met de langste staat van dienst in Holten 1, Gerrit Klaassens, kon de prijs aan de Vixseboxsestraat bij de familie Van Aefst bezorgd worden. De Supportersvereniging bedankt alle deelnemers voor deelname. Uit een onderzoek van Bureau Louter zou tot 2020 een uit breiding van 24 hectare aan bedrijventerrein nodig zijn. De economische groei wordt daarna minder en volgens Niels Bronsgeest van Natuur Milieu Overijssel is daarmee geen rekening gehouden door de gemeente. Herstructurering van bestaand terrein, zou ge noeg zijn om de vraag aan te kunnen. Volgens Louter is de aanleg van Lokerbroek niet nodig. Burgemeester Bort Koelewijn zet hier vraagtekens bij. "We hebben wel degelijk eerst ge keken naar optimaal gebruik van bestaand terrein. Ook de gemeente wil niet meer indus trieterrein bouwen dan strikt noodzakelijk is". Ook statenlid van de PvdA Wim Dalhuisen, zet vraagte kens bij het onderzoek. "Wij hebben een jarenlange erva ring met onderzoeken over verkeersplannen. En je kunt er uit laten komen, wat je zelf wilt", benadrukt hij. "Uitbrei ding van Vletgaarsmaten is goed, maar dan moet je niet ook nog ergens anders begin nen. Dan wordt het een rom meltje. Wat is er op tegen om bedrijven naar Deventer te la ten gaan?". Willy Veneklaas van Gemeen- teBelang vindt het Lokerbroek niet inpasbaar in het land schap. "De uitbreiding van Vletgaarsmaten kun je in fasen uitvoeren. Daarna kunnen we wel verder zien". Henny Kui pers van het CDA houdt het kort en krachtig: hoe dichter bij de A1, hoe beter. Daarom is volgens hem, Lokerbroek de beste keus. Holtenaar Harry Wiggers vindt dat er gewoon gestopt moet worden met bouwen, want alle natuur gaat naar de knoppen. Jan Koele- maij: "De toerist vindt Holten op de folder prachtig. Maar als hij hier straks echt komt, is het eerste wat hij ziet: industrie" lOKtNtftOtK AANLIG INDUITNIITIHNIIN (,OM) ttitSMB BATHMEN - In dorpshuis Braakhekke aan de Schoolstraat 6a in Bathmen, wordt zondag 14 januari om 11.15 uur een nieuwjaarsconcert gehouden. Er zijn optredens van de Lan- genberger Muzikanten en man nenkoor Goed Gestemd. De entree is gratis. Voor meer informatie: André Olden, telefoon 0570-544140 of mail: andreolden@wanadoo.nl HOLTEN - Tafeltennisvereni ging Holten bestaat dertig jaar en dat vieren ze binnenkort op een gepaste manier. Verder werden drie van de vijf teams die competitie spelen, kampioen in hun klasse. Het derde team, bestaande uit Han Bruijn, Dennis van der Keuken, Arno Tüchters en Bram Veefkind, werd na een matige start toch kampioen in de vier de klasse. Het vierde team (Björn le Fèvre, Leo den Hertog, Manon Pot man, Hans Schoppers en Jort Wildenborg) was oppermachtig in de zesde klasse. Het jeugdteam (Wouter Ben schop, Gijs Bruggeman en Hil- bert-Jan Jansen) was bij de juni oren in de vijfde klasse veel te sterk voor de concurrentie. Gijs Bruggeman verloor niet één partij. Verder speelde junior Frank Bruggeman deze compe titie bij De Brug in Apeldoorn, waar hij met zijn team in de hoofdklasse kampioen werd en zelf ongeslagen bleef. Het eerste en tweede team be reikten beide de derde plaats in de tweede klasse. HOLTEN - Bedrijven de deur te wijzen naar Bornebroek of Deventer, zit niet in de aard van deze gemeente. Dat zei wethou der Wim Stegeman tijdens een bijeenkomst over Lokerbroek in de Poppe. "Voor de eigen bevolking willen we stimuleren dat er genoeg woningen en bedrijven zijn", geeft hij aan. "We willen niet ge associeerd worden met vol is vol". Frans Noordam van de Holten- se Industrie Groep is het met hem eens. "We moeten trots durven zijn op het toerisme maar ook op onze bedrijven. Kijk ook eens naar wat ze bete kenen als sponsoren voor de sport. Zonder hen was de triat lon in Holten nooit zo groot ge worden". Het verkassen van grote bedrij ven binnen de gemeente naar Bornebroek, zou ruimte vrij maken voor andere onderne mers. De aanleg van industrie terrein Lokerbroek is dan niet nodig en werknemers uit de ge meente zouden er kunnen blij ven werken, omdat de afstand beperkt blijft. Noordam geeft echter aan dat grote bedrijven zich niet laten dwingen om naar een groot in dustrieterrein in de buurt te gaan. "Ik sprak laatst met Ter Haar van de Oad. Mocht dit aan de orde zijn, dan ging hij zeker niet naar Bornerbroek, maar naar de Randstad. Want daar zitten zijn klanten". Johan Jansen, voormalig direc teur van de Nido: "Bestuurders moeten proberen om het werk hier in de gemeente te houden". Om in de behoefte te voorzien tot en met 2020 is er netto zeker 50 hectare bedrijventerrein ex tra nodig. B en W denkt daarom aan Lokerbroek. HOLTEN - Uit de enquête van Milieudefensie blijkt 46 procent van de Holtenaren en Rijssena- ren tegen de aanleg van indus trieterrein Lokerbroek te zijn. Slechts 16 procent is voor aan leg en 35 procent wil eerst de bestaande capaciteit volbou wen. Van de 12900 huis aan huis ver spreide enquêtes, zijn 512 inge vuld en teruggestuurd. Hiervan komt 64 procent uit Holten en 20 procent uit Rijssen. MiT ROL LI AVIV IN MMV HOLTEN - De Open Deurgroep houdt zondag 24 december twee kerstnachtdiensten. De eerste dienst begint om 21.00 uur in De Kandelaar. De tweede is in de Dorpskerk om 23.00 uur. Tijdens deze sfeervolle diensten zal om 21.00 uur het gospelkoor Kol-Le-Aviv uit Deventer mede werking verlenen en om 23.00 uur treedt HMV op. Het thema van beide diensten is: Kind ons geboren. Voorganger in de diensten is ds. S. Roozenboom. Tien minuten voor begin van de diensten is er samenzang. HULLEN - Als een schilderij in een lijst. Zo betitelde Koyal Haskonlng het toekomstige industrieterrein Lokerbroek. Een bomenrij zal het terrein gaan omlijsten. Hierdoor vallen de bedrijven uit het zicht. Verder ontstaat een eiland doordat het terrein wordt om geven met waterpartijen. HOLTEN - In tegenstelling tot andere berichtgeving zijn de C1000 Dikkers Supermarkten op de zondag voor Kerstmis ge sloten. C1000 werkt met zelf standig ondernemers die hun eigen openingstijden kunnen bepalen. "Niet alleen uit geloofsovertui ging, maar meer nog om sociale redenen, willen wij op zondag onze medewerkers niet ver plichten om te werken. Wij doen nooit mee aan koopzon dagen, en nu ook niet op deze zondag voor Kerst", aldus Annet Dikkers. "Wij hebben een am bachtelijke bakkerij en slagerij. Deze mensen maken veel over uren deze dagen om de vele ver se producten te bereiden. Nu kunnen zij ook eens uitgerust de Kerstdagen beginnen". De supermarkten hebben wel ruimere openingstijden in de week voor Kerst. De zaterdag zijn de winkels geopend van ze ven tot zeven uur. Voor de vroe ge vogels staat er zaterdag koffie met kerststol klaar. HOLTEN - In de laatste wed strijd van het jaar trad dames 1 in Zieuwent aan tegen het altijd stugge Hoenderboom/ PaceUi. Dit team is na een matige start opgeklommen tot op een plek van Holten, maar met twee punten minder. Holten startte goed en nam al vlot een voor sprong. PaceUi bleef echter alert en liet Holten niet verder uitlo pen dan vier punten. Vlak voor tust werd de stand op 6-9 ge bracht. Direct na rust leek Hol ten het duel te gaan beslissen. Twee fraaie treffers op rij brach ten Holten op 6-11. Helaas liet Holten zich in de daarop vol gende minuten verrassen door enkele snelle breaks van de thuisploeg. Die kwamen terug tot 9-11Een overtreding zorgde ervoor dat Jessica Smit een kwartier niet inzetbaar was. Holten was de draad kwijt en zag PaceUi op gelijke hoogte ko men (11-11). In de slotfase scoorden beide team om en om. In de laatste minuut had Holten de pech dat een zuiver circeldoelpunt toch werd toege kend, waardoor de stand geUjk werd. Holten kreeg een straf- worp, maar die werd gemist. HOLTEN - Tafeltennisvereni ging Holten houdt zaterdag 6 ja nuari de jaarlijkse Holtense Kampioenschappen Tafelten nis in de gymzaal aan de Vrij heidslaan, bij sporthal 't Mos- sink. De jeugd begint met de wed strijden om 10.00 uur en de se nioren starten daarna om 13.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Opgeven voor dit toernooi kan bij Nico Valk, KoUingserf 65, te lefoon 0548-361413. De Holtense handbalsters tijdens de bekerwedstrijd tegen Dalf- Iedereen is welkom mee te sen. foto: johan BOLtNK doen of te komen kijken.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9