as op met kerstverlichting voous votBDaa 2007 e^)verijssel SCHILDERSBEDRIJF Gerrit Wensink PR£ TTVCTCiÉ KêRS Risne Stars tegen GS-Stars Bekendmaking EGIO - Het staat euk: een rendier e tuin of een ster ter het raam. Iiral in de donkere en voor en na de st. En natuurlijk eten er lampjes in rotboom. Maar mit, want niet alle itverlichting is ig en soms wordt itverlichting ook teerd gebruikt, tot gevaarlijke si- ties kan leiden. Ga standig om met stverlichting. en een RIJSSEN - De heren van Risne Stars speelden afgelopen zaterdag haar laatste wedstrijd van het jaar tegen GS-Stars uit El- burg. 19 december 2006 29 Partiële herziening Regionaal Bedrijventerrein Twente 2006 van het Streekplan Overijssel 2000+ Sedeputeerde Staten van Overijssel maken nede namens de colleges van Burgemeester en wethouders van de gemeenten in Twente bekend jat de partiële herziening Regionaal Bedrijventerrein Twente 2006 van het Streekplan Overijssel 2000+ op 13 december 2006 door Provinciale Staten [gewijzigd) is vastgesteld De wijziging betreft de toelichting van de streekplanherziening inzake het onderzoek luchtkwaliteit. Mede naar aanleiding an de ingediende zienswijzen is par. 3.5.1 van de toelichting aangepast en is het nieuwe onderzoek id. 20 november 2006 als bijlage toegevoegd. /anaf 4 januari 2007 ligt de partiële herziening /oor een ieder ter inzage in het provinciehuis te twolle en in de gemeentehuizen in Almelo, Borne, Dinkelland, Enschede, Haaksbergen, Hellendoorn, Hengelo, Hof van Twente, Losser, Oldenzaal, tijssen-Holten, Tubbergen, Twenterand en Wierden. Zoals bij de herziening is aangegeven, bevat deze geen concrete beleidsbeslissing. Dat betekent dat tegen de herziening of onderdelen daarvan geen beroep mogelijk is. De tervisielegging vindt plaats tijdens kantooruren. De vastgestelde herziening is ook in te zien via internet: www.overijssel.nl/documenten provincie OPRUIMING OPRUIMING ds vaker versieren isen hun huis en tuin kerstverlichting. itverlichting is er te- voordig in allerlei ten en maten en je het in steeds meer Jets kopen tegen rela- prijzen. Maar elk gebeuren er ongeluk met kerstverlichting, stal is er alleen sprake een schroeiplek en it het met de schrik af, lr soms ontstaat er id en zijn de gevolgen 'tiger. De meeste on tken met kerstver- ting ontstaan, doordat eriaal of constructie deugen of omdat de itverlichting verkeerd dt gebruikt. De Voed en Waren Autoriteit ft) controleert regel- hg of kerstverlichting '8 is. Om gevaarlijke situaties te vermijden, is het verder goed te weten hoe u kerstverlichting vei lig kunt gebruiken. Soms is er bij kerstverlich ting een transformator ge voegd, die de netspan ning omvormt tot een la gere spanning, wat min der risico oplevert. Maar vaak is het aansluitsnoer van kerstverlichting direct aangesloten via een con tactdoos op de netspan ning van 230 Volt. Als het materiaal of de construc tie van de kerstverlichting niet deugen of als u het verkeerd gebruikt, kun nen er gevaarlijke situ aties ontstaan. Delen van de kerstverlichting waar spanning op staat, mogen niet bloot liggen, want als je die aanraakt krijg je een fikse elektrische schok. Ook moet er geen vuil en naalden in de contactdo zen kunnen komen, want dat kan brand veroorza ken. Soms hangen men sen kerstverlichting bui ten, die daarvoor niet ge schikt is. Als er vocht in komt, kan dit* namelijk brand veroorzaken of kunt u een elektrische schok krijgen. Verder kan kerstverlichting soms te heet worden. Dat kan ge vaar opleveren als de lampjes tegen licht ont vlambaar materiaal kun nen komen, zoals bij de coraties of de gordijnen. Tips voor een veilig ge bruik Let er op of bepaalde in formatie op het product ontbreekt. Ziet men géén merkaanduiding, CE- markering, technische in formatie of waarschu wingsinformatie in de Ne derlandse taal, dan maakt dit een product verdacht. Controleer of de lampjes en lamphouders niet zijn beschadigd. Lampjes en lamphouders van kerst verlichting kunnen be schadigen als ze klem zit ten of als er tegenaan wordt gestoten. Zo kun nen delen die onder span ning staan, bloot komen te liggen. Als een lampje in het snoer kapot is, vervang het dan direct. Wacht niet tot meer lampjes het be geven, dit vergroot name lijk de kans op oververhit ting. Als men het lampje wilt vervangen, haal dan altijd eerst de stekker uit het stopcontact, om de elek trische spanning van het verlichtingsnoer af te ha len. Houd bij het verwij deren de lamphouder vast. Dit voorkomt be schadiging aan de contac ten. Let erop dat de be- .drading niet uit de lamp houder wordt gedrukt bij het plaatsen van een nieuw lampje. Gebeurt dit wel, dan komen delen die onderspanning staan bloot te liggen en is de vei ligheidsconstructie be schadigd. Gooi het ver- lichtingssnoer dan liever weg. Zorg dat er geen stof of naalden in de contact doos komen. Kerstbomen en decoratiemateriaal voor in de boom, zoals Dankt n allen isoor het verh'OMii'en dat n ook dit jaar weer in fiem stelde (dn wenst n allen Tel/Fax: 0547-38 13 85 Mob. OÓ-53 23 08 87 7/ntail: sclïi lclensbectnijf@gennifnsensinU.nl nsxans.gennifnsensinU.nl slingers, engelenhaar en figuurtjes, zorgen voor stof en losse dennennaal den. Gebruik bij voorkeur een kindveilige contact doos. Bij zo'n contact doos zijn de contacten be ter afgesloten, waardoor er minder makkelijk stof of vocht de contactdoos binnen kan dringen. Zorg dat de lampjes vrij hangen. In tv-program- ma's en tijdschriften wordt regelmatig aan dacht gegeven aan het zelf maken van creatieve de coraties met kerstverlich ting. Het is leuk, maar pas op: lampjes van kerstver lichting kunnen overver hit raken als ze worden af gedekt door bijvoorbeeld watten of stro. Zorg dat de lampjes vrij hangen, zo dat ze hun warmte veilig kunnen afstaan. Mors geen water op de lampjes of stekker. Een echte kerstboom of kerst stukjes moeten soms wa ter hebben. Maar schakel vóór men water geeft, eerst de kerstverlichting uit en geef voorzichtig wa ter. Controleer of er niets is gemorst, voordat men de verlichting weer in schakelt. Gebruik kerstverlichting alleen buiten als deze mo gelijkheid op het product (of de verpakking) staat aangeven. Stekker, trans formator en lichtsnoer moeten geschikt zijn voor gebruik buiten en vocht bestendig zijn. Als de stekkerverbindingen be schadigingen vertonen, kunnen bepaalde delen onder spanning komen te staan door regen of nat tigheid. Gooi het product dan liever weg. Wie vragen, klachten of twijfels heeft over de vei ligheid van een product, kan dat doorgeven aan de VWA, zeven dagen per week en 24 uur per dag. Bel het gratis telefoon nummer: 0800 - 0488 of bezoek de website: www.vwa.nl. De thuisploeg speelde de eerste minuten goed en nam brutaal de leiding. Maar GS-Stars liep zich niet van de wijs brengen en kwam in de zesde minuut weer langs zij: 13:13. Risne Stars kon vanaf dat moment geen vat krijgen op de snelle uitbraken van de gasten en kreeg zelf moeite me scoren. Risne Stars ging vervolgens tegen zich zelf spelen en probeerde met man en macht terug te komen in de wedstrijd. De ruststand werd bepaald via een 16- 20 stand na het eerste kwart op: 28-45. In het derde kwart probeerde Risne Stars het met een zone-verdediging wat in het begin succesvol leek, maar GS-stars kreeg er vat op en kon de voorsprong nog ver der uitbreiden. De stand na het derde kwart werd 37-69. In het laatste deel van de wedstrijd liet Risne Stars toch zien dat het wel kan basketballen. Verdedigend zag het er goed uit, met het gevolg dat aanvallend de scores nu wel het netje troffen. Het laatste kwart ging dan ook gelijk op en werd met 23- 23 afgesloten, zodat de eindstand bepaald werd op: 60- 92. Op 13 januari speelt Risne Stars haar eerste wedstrijd van het jaar tegen uitsmijters uit Almelo.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 29