Volbouwen groot probleem ^1™ cl Oliebollen en kerststukjes bij kerstmarkt Diessenplas Groen debat over industrieterrein A ft op het verkeerde moment. Een negatief saldo komt altijd I t 11 Brandweer O JL industrie GEEN m LOKERBROEK Holtenaar betrokken bij kopstaartbotsing De gemeentelijke plannen overschrijden ruim de behoefte aan bedrijfsterreinen Het is tijd voor de Rabobank. Prikactie Spandoek tegen komst industrieterrein Lokerbroek tXLÖÖ wjM Rabobank Dinsdag 12 december 2006 wuMmmimmmm H3 HOLTEN - Met het ophangen van een spandoek 'Zuinig op Ruimte, Overijssel kan zo mooi zijn' bij Lokerbroek, heeft Na tuur en Milieu Overijssel afgelo pen woensdag 6 december het startsein gegeven voor het meldpunt www.zuinigopruim- te.nl. Dit werd gedaan in een weiland aan de N 332, in samenwerking met actiegroep Houdt het Hol- terbroek groen, zoals beloofd en IVN Rijssen-Enter. Als voorbeeld van ruimtever spilling is Lokerbroek gekozen, omdat het de plek is waar een bedrijventerrein zal verschijnen als het aan de gemeente Rijs- sen-Holten ligt. Uit een contra expertise, die in opdracht van Milieudefensie is uitgevoerd, blijkt echter dat de gemeente veel te hoog zit met haar be hoefteraming voor een extra be drijventerrein. Volgens Natuur en Milieu Over ijssel, Milieudefensie en de lo kale natuur- en milieuorganisa ties is het bedrijventerrein niet nodig en kunnen het landschap en de open ruimte ter plekke ge spaard blijven. Het ophangen van het span doek stond in het teken van de landelijke lancering van het meldpunt 'Zuinig op Ruimte', onderdeel van de gelijknamige campagne. Overal in Nederland waren er acties. Het meldpunt is geopend met meldingen van VROM-minister Pieter Winse- mius en NCRV-presentator Mieke van der Weij en TALPA- presentator Beau van Erven Do rens. Veel Nederlanders vinden het volbouwen van hun omge ving een groot probleem. De mensen verliezen hun recre atiemogelijkheden dichtbij huis. Rust zoeken door te gaan wandelen en fietsen in het open landschap wordt steeds moeilij ker. Natuur en Milieu en De Provinciale Milieufederaties willen die zorgen, de betrokken heid bij de eigen omgeving en ook de verontwaardiging over de gang van zaken zichtbaar maken en hebben daarom het Nationaal Meldpunt Zuinig op Ruimte geopend. Iedereen kan tot begin maart op website www.zuinigopruimte.nl voor beelden aanmelden van het dichtslibben van de groene ruimte. Daarnaast hebben Natuur en Milieu en de Milieufederaties samen met NIROV in het kader van de campagne in kaart ge bracht hoe groot per provincie de vraag naar bedrijventerrei nen tot 2020 is, hoeveel ruimte er nog beschikbaar is op be staande locaties en hoeveel plannen er liggen bij de ver schillende gemeenten voor nieuwe terreinen. HOLTEN - Het college van B en W wil gaan onderzoeken of de brandweerkazerne kan verhui zen naar industrieterrein Vlet- gaarsmaten. Nu woningbouw in de Kol steeds dichterbij komt, zou het beter zijn om de brandweer een andere plek te geven. Er moet worden onderzocht of Vletgaarsmaten wel de ge schiktste plek is om de kazerne naartoe te verhuizen. Vooral de snelheid waarmee de brandweer vanaf die plaats overal in Holten kan komen, is een belangrijk overwegings- punt. Gelukkig kunt u nu voordeliger rood staan. U spreekt met de bank een maximaalbedrag af tot waaraan u rood wilt staan. De rente is in dat geval lager dan rood staan zonder afspraken. Dit noemen we Krediet op Betaalrekening. Ga naar www.rabobank.nl/betalen of bel de Rabolijn: 0900-0907. Het is tijd voor een bank die het anders doet. Voor dit product is een prospectus opgesteld. Deze kunt u raadplegen via www.rabobank.nl/betaien of opvragen bij uw bank. www.rabobank.nl/betalen VAN HET holterbroek HOLTEN - Natuur en Milieu Overijssel heeft afgelopen woensdag een prikactie ge houden, om zo de actie tegen de komst van industrieterrein Lokerbroek te onder steunen. Anton van Beek van de actiegroep Houdt Holterbroek groen, zoals be loofd, enkele afgevaardigden van IVN Rijssen-Enter en Niels Bronsgeest van Na tuur en Milieu Overijssel hingen een spandoek op in een weiland aan de N 332. HOLTEN - "Ondanks het lechte weer mogen we friet klagen. We hebben "oed verkocht", zegt Mo- ique Overmeen van de rganisatie kerstmarkt iessenpias. "Vanaf de pening tot ongeveer half- ier was het zelfs druk. oen kwamen de meeste ewoners van de Diessen- las een kopje koffie drin- en met een oliebol. lant er dat de levende kerst tal niet door kon gaan. nderboerderij Dondert- an heeft vanwege het 'eer afgebeld", aldus vermeen. 'an buiten het woonzorg- entrum trotseerden toch ook veel belangstellenden Je storm en regen. De or- anisatie had er alles aan edaan om binnen een ge- "Uige kerstsfeer te creë- en. Bij de entree in de hal on men luisteren naar de ivente-spelers (blokfluit), o rnidwinterhoornblazer ontbrak niet en ook een drietal Sint-bernardshon- den trok de nodige aan dacht. "Even aaien", von den de honden geen pro bleem. In de stalletjes van de Wereldwinkel, Erve De- ijk en de Diessenpiasbe- woners werden leuke arti kelen aangeboden. Voor de workshop kerststukjes was de animo om een kant en klaar stuk te kopen gro ter dan om zelf aan de slag te gaan. De dames van 'kn- iepertjes bakken' deden goede zaken. "Dit jaar wer ken we samen met Erve Deijk van Zozijn en de We reldwinkel en dat bevalt prima", benadrukt ze. Bezoekers konden tijdens de kerstmarkt in Diessen plas zelf kerststukjes maken. foto: sander scheperman NIJVERDAL - Op de Joncheerelaan in Nijver- dal vond donderdag 7 december om 19.40 uur een aanrijding plaats tussen twee perso nenauto's. Een 22-jarige man uit Holten reed over de loncheerelaan in de richting van Dennen oord. Een onbekend gebleven automobilist die voor hem reed, remde plotseling. Hierdoor moest hij ook abrupt remmen. Een 29-jarige automobiliste uit Almelo die achter de Holtenaar reed, had dit te laat in de gaten waardoor een aanrijding ontstond. De vrouw raakte gewond en is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. HOLTEN - Milieudefensie houdt met de actiegroep 'Houdt het Holterbrook groen, zoals be loofd' een debat. Dit wordt dinsdag 12 december om 20.00 uur gehouden in Zaal Irene. Het gaat om een debat tussen raadsleden en burgers over de (on) wenselijkheid van bedrijven terrein Lokerbroek. De gemeen te ziet graag een groot industrie terrein bij de A 1 komen, om zo (grote) bedrijven binnen de eigen gemeentegrenzen te houden. Dit gaat echter ten koste van een groot stuk natuurgebied. De ac tiegroep is hier dan ook fel tegen gekant. De gemeente zou vol gens hen juist meer moeten kij ken naar het aantrekkelijker ma ken van Holten voor toeristen in plaats van er 'rokende' fabrieken neer te zetten. Iedereen is van harte welkom om bij het debat aanwezig te zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3