'Ik ben blij datje ze niet kunt kweken' Raadt Prins Carnaval Voedselactie Dorcas Cultureel diner Koffietijd WGGGNGR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 31 oktober 2006 HOLTEN - Traditio neel houdt carnavals vereniging de Fienp- reuvers ook dit jaar weer haar actie prins raden. Hierbij kan de Holtense bevolking ra den wie van de vijftig kandidaten de nieuwe Prins van Keunedarp zal worden. De op brengst van deze actie komt dit jaar ten goede aan het jongerenwerk in de Liezenboerderij. Dit is een onderdeel van de Stichting Sociaal en Sultureel Werk Holten. Momenteel is men druk doende de Liezenboer derij intern te verbou wen en in te richten. Als alles volgens planning verloopt zal de Liezen- boerderij in januari 2007 in gebruik worden geno men door het jongeren werk. De Fienpreuvers zijn er trots op dat zij middels de actie prinsra den hun steentje kunnen bijdragen aan het goede werk dat door het jonge renwerk voor de Holten- se jeugd wordt verricht. De formulieren voor de actie prinsraden zijn te verkrijgen bij Blokker van de Maat, Combifoto ten Velde en de Holtense hofbarhouders Boerbiet, Het Klavier, Bierlokal am Bahnhof en 't Keun- tje- Dc kosten zijn vijftig eurocent per voorspel ling. De Fienpreuvers zullen in ieder geval ga rant staan voor een be drag van 555 euro. Tijdens de elfde-van-de- elfde-avond op zaterdag 11 november in het Bon te Paard zullen de prijs winnaars bekend ge maakt worden. Tevens zal dan de op brengst van de actie door de nieuwe Prins Carnaval aan een verte genwoordiger van het jongerenwerk worden overhandigd. HOLTEN - Werkgroep Holten houdt woens dag 1 november een Dorcas Voedselactie. Voedselpakketten kun nen van 14.00 tot 16.00 uur worden ingeleverd in Irene, De Kandelaar, Het Trefpunt en Betha- Er kan uit de volgende producten worden geko zen: droge soep, droge kruidenmix, Brinta, Li ga (geen Milkbreak), theebiscuit, plastic fles sen zonnebloemolie, blikgroente, blikvruch- ten, gebroken rijst, pakje cacao, suiker, thee, macaroni, pot jam, tand pasta en een tandenbor stel. Ook is het mogelijk geld °ver te maken voor ver voer. Dit kan op giro 2500 ten name van Dor cas Andijk onder ver melding van transport kosten. HOLTEN - Met Cas Spij kers cn Thcus de Kok op zoek naar paddenstoelen op de Holterberg. Deze twee koks waren vorige week dinsdag te gast bij de Alliantie van Twents Gast heerschap (ATG), waar een bijeenkomst werd gehou den in De Swarte Ruijter. Anton van Beek en Fred Roelofs verzorgden een wan deling door het Numendal en gaven uitleg bij paddenstoe len onderweg. Ook Theus de Kok, van restaurant De Echoput in Apeldoorn, wist veel te vertellen over de be reiding van deze schimmels en wees her en der verlekkert naar enkele mooie exempla ren. "Ik ben erg blij datje ze niet gewoon kunt kweken. Dan liggen er straks dozen vol bij de supermarkt en is de exclusiviteit ervan af', bena drukt Theus. "De kwaliteit van de paddenstoelen is hier erg goed, dat heb ik wel ge zien". Maar elke soort is niet eet baar en kan soms zelfs dode lijk zijn. Zoals de overbeken de rode vliegenzwam met witte stippen. Terwijl ande ren alleen tot de dood kun nen leiden wanneer ze rauw worden gegeten en juist ge bakken erg lekker smaken. In Natuurdiorama Holter berg hield hij een toespraak over het schieten op wild. "Het is niet goed dat rijke Theus de Kok, chef-kok Erik de Mönninck van de Swarte Ruijter en Cas Spijkers toas ten met elkaar op een goed paddenstoelenjaar. (Foto: Sander Scheperman) mensen op wild jagen om zo hun stress weg te schieten", vindt hij. "Dat moet door vakkundige mensen worden gedaan. Het wild moet direct dood zijn. Dan hoeft het niet te lijden en schiet het niet in de stress. Want daardoor ver andert de smaak van het vlees". Theus zegt dat het gecontro leerd afschieten van wild, diervriendelijker is dan wan neer de natuur dat zelf doet: verhongeren en uiteindelijk dood laten gaan. Cas Spijkers is bekend als tv- kok. Hij nam acht jaar gele den afscheid als eigenaar van restaurant De Swaen in Ois- terwijk. "Brabant is een bos rijke omgeving, maar niet zo mooi als hier. Daar ben ik wel achtergekomen", zegt hij in de Swarte Ruijter. "Gezel ligheid en gastvrijheid zijn Jongeren naar Liezenboerderij HOLTEN - Het jongeren werk in Holten gaat waar schijnlijk in januari ver huizen naar de Liezenboer derij. De verbouwwerk- zaamheden zijn al begon nen. Hiermee verdwijnt liet jeugdhonk weer uit de gymzaal aan de Tuinstraat. Verder is het de bedoeling dat Socuwe het jongeren werk gaat overnemen van Elixer. "Het was al bekend dat we in een tijdelijke locatie zaten", vertelt jongerenwerker Wim Vrugteman. "De sporthal is wel iets wat we gaan missen. Daar kunnen de jongeren zich lekker uitleven". Een groot voordeel vindt Wim dat er in de Liezenboerderij een grote overzichtelijke ruimte van 100 vierkante meter wordt gemaakt. "In de gymzaal hebben drie tot vier ruimtes en dan ben je snel het overzicht kwijt en moet je op vrijwilligers kunnen vertrouwen dat ze daar een oogje in het zeil houden. Dat hoeft straks niet meer, want dan kun je gewoon alles overzien". Dat Socuwe het jongeren werk gaat overnemen van Elixer, ziet hij niet als een probleem. "Elixer houdt zich meer bezig met projecten voor ionaeren die weinig Er wordt al druk gewerkt om de Liezenboerderij klaar te krijgen om er straks het jon gerenwerk in te kunnen huisvesten. (Foto: Sander Scheperman) scholing hebben gehad. En dat geldt niet voor de Holten se jeugd. De meesten hebben MBO- of HBO-niveau en kunnen zich heel goed zelf redden". De jongeren stonden eerst wel erg sceptisch tegen de verhuizing naar de Liezen- boerderii. Vooral omdat de afstand groter wordt. Maar Wim vindt dat reuze meeval len. "Het zal beslist niet meer dan vijf minuten fietsen zijn". Daarnaast is het toe komstgericht, gezien de toe komstige woonwijk De Lie- sen. Om te kijken of jongeren str aks na de verhuizing nog wel blijven komen, heeft Wim een enquête gehouden onder de jeugd. "Er zijn 750 enquê tes de deur uitgegaan en daarvan zijn er 150 terugge komen", geeft Wim aan. "Op 120 ervan stonden naam en adres vermeld om aan te ge ven dat ze wel willen mee helpen". erg belangrijk. Hier zijn de mensen vriendelijk en aar dig. Dan is het eten minder van belang. Maar oh wee, als er iets niet klopt. Dan gaan de gasten overal opletten", geeft Cas de leden van ATG mee. Daarna lieten Eric en Esther de Mönninck en Paul Hoeré de gasten proeven aan de gastvrijheid van de Swar te Ruijter. Zij verzorgden een wilddiner met wijnen. HOLTEN - Senioren uit Holten en omgeving kunnen vrijdag 17 no vember feestelijk dine ren in woon- zorgcen trum Diessenplas. Het wordt een avond waarbij de Twentse vo calisten Capriccio de gangen muzikaal zal omlijsten met operette klanken, schlagermelo dieën. Weense liederen en muziek uit de jaren zestig. Het diner is bestemd voor iedereen boven de 55 jaar. Het doel is ge zellig samenzijn, con tacten leggen en mensen ontmoeten. Kosten voor deze avond inclusief drankjes 20 eu ro per persoon. Opgave is mogelijk vanaf maan dag 30 oktober bij Dies senplas, 0548-362505. HOLTEN - In de ont moetingsruimte van dorpshuis de Bosch kamp houdt vrijdag 10 november vanaf 9.30 uur een koffieochtend. De koffieochtend is gra tis. alleen het kopje kof fie (of thee) hoeft men te betalen. Marsman uit Laren zal aan de hand van zijn harmonica, zang en gedichten een gezellig programma ver zorgen. De liedjes ko men uit de jaren zestig. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV. beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk. wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad@whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert. tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj .schuppert@whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman. tel 06- 51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5