Zeer gevarieerd jubileumconcert Is uw hypotheek wel up-to-date? Meditatieconcert door Nada Trio Missy vermist Wis en waarachtig Nu met ^rekkelijke ,ns^pbonu [Holten Het is tijd voor de Rabobank. Nog een keer Hagelsteen Open Deurdienst Dinsdag 31 oktober 2006 3 Tis harfs, zundagoamd hakket in één kèèr in de de gaat'n. Het weer was wier miezerig, ie wèèt wa van den natt'n fien'n rèèg'n. De blaa dwarreln met buskes teglieke noar benééd'n en blèèm'n vaste plakk'n an de weg. Ie mött nog oppass'n ok ai der met'n auto oaver hén goat, het kan nog mangs lilluk glad wèè. En wat ist dan toch fijn ai wier in huus bint en het kachel tje zóó lekker göllt. Ne dag later hawe der ok nog nen föss'n wind bie. Hij gier'n bie ööns duur de beume, umt huus hèn. Lekker warm bie de kachel. Wat mie angeet mag Sunterkloas a ~wa kömm'n. Ma vuur die tied, èèrs der nog eff'n op uut. Leu, het zöll toch zü-nne weer ai n'hèèl'n harfs in huus blieft zitt'n. Juus ast wèèr zo slech is, möi der op uut. Waandeln duur wèèr en wi-nd, rech met'n snuffert in de wi-nd. Met de fietse der op uut, zóódet oe de rèèg'n vol in't ge zichte slött en zóó de harfs volop preum'n. Amoal de rèèg'njesse an en'n barg in, lekker waandeln, of fijn uutwèèjen. Op de fietse nen waterhook duur, het Hoolterbrook oaver noar'n Beusebarg. Öönderweg eff'n anlegg'n vuur ne teelder met arf'nsoep met volle wóss of nen beker zuukelaa. Ie zöllt zee, ie wordt der een aander mèènse van. Köi neet meer tèèg'n det slechte weer, dan möi ma eff'n gedeuld hemm'n. Doar kómt ok nog wa daag'n det het weer wier wat meuier is, zó dai volop könnt geniet'n van die machtige warme kluur'n van de beuk'n, de eek'n en de krint'nbusse. Arf'nsoep smaakt altied wa lekker. En ai hèèmoal neet mèèr könnt. dan mött oe de wichter mar een eineke röönd rie. N'harfs möi neet bekiek'n van achter de geraniums, wis en waarachtig neet. Juus noe, disse wekk'n veraandert de kluur'n met'n dag. Loat oe det neet ontgoan. want het is zöö machtig móói en vuur dait wèèt ist wier winter en möi der wier een joar op wach'n, ait belèèm'n meugt. Det zal wa lukk'n, de zunne schient wie. Twei en twintig groad'n, de veugeltjes vleegt met een vèèrke in'n snavel. Ik goa der nog elf'n op uut. Tis harfs, wis en waarachtig. De vèèrkaante vief kop Filmclub ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, vrijdag 3 november 2006, 20:00 Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 4 november 2006 Filmclub ToDaBoKr. Trefpunt Espelo, zater dag 4 november 2006, 13:45 Jubileumconcert Hol- tens Mannenkoor met Ernst Daniël Smid, Kan delaar, zaterdag 4 no vember 2006, 20:00 Bejaardensoos, Kande laar. dinsdag 7 novem ber 2006. 14:30 Elfde van de Elfde Avond. Bonte Paard, za terdag 11 november 2006. 20:30 V T Holten: Lezing door ds. Gijsen over Le ven en leren in genera ties, Irene, dinsdag 14 november 2006, 20:00 NBvP Holten: Verhalen en gedichten in dialect. Vosman, woensdag 15 november 2006 Discussiëren over boek Dubbelspel, Biblio theek Holten, donderdag 16 november 2006, 19:30 Meditatieconcert. Kan delaar, vrijdag 17 no vember 2006, 20:00 Borrel 40-jarig jubi leum supportersver. der Roodzwarten, Meer manskamp, zaterdag 18 november 2006 Intocht Sinterklaas. Holten, zaterdag 18 no vember 2006 Het Holtens Gemengd Koor jubileerde met een concert in de Dorpskerk. (Foto: Jan Herman ten Velde) HOLTEN - Het Holtens Gemengd Koor (HGK) bracht vrijdag 20 oktober voor een volle Dorpskerk een gevarieerd concert ter gelegenheid van het 75-ja- rig bestaan. Met medewerking van de mezzosopraan Valeria Boer- mistrova, de organist Gerrit Hoekstra en het strijkkwartet Bechyne, werden er werken uitgevoerd van onder andere Scarlatti, Buxtehude, Han del, Mozart en Mendelssohn Bartoldy. Het geheel stond onder lei ding van de dirigent Henk Linker. Na het concert was er gele genheid om het bestuur te fe liciteren, waar door veel be zoekers gebruik van werd gemaakt. HGK kan terugzien op een prachtig concert van een aan tal geestelijke werken uit een periode van de veertiende tot de negentiende eeuw. "Vraag naar de actievoorwaarden of kijk op www.rabobank.nl. Rabobank HOLTEN - In het kader van Lezingen vanuit bezie ling wordt vrijdag 17 no vember om 20.00 uur een muzikale lezing gehouden in de Kandelaar. Het concert is geïnspireerd vanuit de klassieke Indiase muziek waarbij improvisatie een belangrijke rol speelt. Deze muziek is vooral geba seerd op melodie. Een melo- die wordt opgebouwd door het spelen of zingen van no ten rondom een grondtoon. Het gaat hierbij om de bewe ging en expressie van de ene toon naar de andere. Klank schalen luiden het concert in. Ook maken de luisteraars kennis met de Nada Tarangi- ni wat geluidsgolf betekent en de Tanpura, een klassiek begeleidingsinstrument uit India met de kenmerkende boventonen. Het Nada Trio legt een prachtig tapijt van klanken neer. De snorrende snaren met hun vele boventonen no digen uit en creëren de juiste resonans waarbinnen de me lodie zich kan ontwikkelen. Het Nada Trio bestaat uit: Mieke Korteweg: klankscha len, tanpura en zang; Diny Meijman: nada tarangini en zang; Paulus Vis: bespeelt en improviseert op verschillen de natuurfluiten. De entree bedraagt: 5 euro. Men kan zich telefonisch opgeven via telefoon: 0548- 363123,0546-869076 of via e-mail: holten.bezieling@planet.nl HOLTEN - Missy is sinds afgelopen donderdag niet meer bij ons. Wie weet waar ze is of wie weet wat er gebeurd kan zijn? Is ze gewoon even op avon tuur uit, of is er misschien iets vreselijks gebeurd? Het gaat om een poes van twee jaar. Bijna helemaal zwart, wit strotje en witte pootjes. Bijzondere ken merken: grappig hoog piep stemmetje. Omgeving: ge bouw Irene Holten (Bosch- kampsstraat) Er kan worden gebeld met Jeroen Hendriks, telefoon: 06-48761176. HOLTEN - Bierlokal am Bahnhof staat zater dag 4 november vanaf 20.00 uur nog een keer dit jaar in het teken van Prins Hagelsteen en Ad judant Dikke. Begin februari dit jaar was er al een Schultheiss Party bij Het Bierlokal am Bahnhof. Toen was het thema Sterren zien sterren, met onder andere optredens van de geliefde Donnies en de 3 Plinten. En natuurlijk de fusie groep de Ponnies. Deze keer zullen er geen artie sten komen, maar met een thema als tjampa- tjampa, doet het wel ver moeden dat DJ Marnix de commerciële beats door de zaal zal laten kn allen. De Return of the Schultheiss Party begint om 20.00 uur, en de en tree is vrij. FIOLTEN - In de gerefor meerde kerk De Kande laar wordt zondag 5 no vember om 19.00 uur een Open Deur dienst gehou den. Voorganger in deze dienst is pastor H. Bloo uit Holten. Medewerking wordt verleend door het koor TODA uit Rijssen. Het thema van de dienst is Hemel en hel.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3