Hondenfestival Oldenzaal Geweldig voor u en uw hond 3, 4 en 5 november, Hulsbeek Oldenzaal Groep B.V, www.hondenfestival.nl Oldenzaal krijgt de landelijke primeur van het Hondenfestival. Het grootste outdoor honden evenement in Nederland. Een informatieve en recreatieve beurs voor de hondeneigenaar en zijn hele familie. Recreatiepark Het Hulsbeek zal 3, 4 en 5 november volstromen met honden en hun bezitters. Is het park normaal gesproken verboden gebied voor honden, nu worden kosten nog moeite gespaard om de honden in huis te halen. Alle ligweiden en omliggende terreinen zullen worden gebruikt. In zijn totaliteit ruim 12 ha. ^OOUCT OF ZINGEtM-W^ Informatie Voor de eigenaren en voor hen die overwegen om een hond aan te schaffen biedt het festival veel informatie. Over de rassen en hun specifieke kwaliteiten, over het hebben en houden van honden vindt u hier alle deskundigen bijeen. Sport De meest voorkomende sporten worden gede monstreerd, er zijn wedstrijden, en wat vaak nog leuker is, iedereen kan zelf meedoen. Jachthonden, Politiehonden, Pakwerk, Speuren, Behendigheid, Fly Ball, Frisbee, Doggy Dance, Obedience, Gedrag en Gehoorzaamheid, Schapendrijven, Jack Russell Races, Sledehonden zijn onderdelen die zeker op het programma staan. Ongekend in Nederland dat u die in één weekeinde op één plek bij elkaar vindt. Maatschappelijke inzet Blindengeleidehonden, Hulphonden Speur en Red dingshonden zullen ook niet ontbreken op dit Festival. Zij krijgen ruim baan in de diverse Arena's en zij zullen ook door middel van allerlei ludieke acties en een deel van de inschrijvingen financieel worden ondersteund. Kinderen Voor de kleine gasten wordt een eigen dorp gebouwd met uiteraard de springkussens en de TC Tubantia Kidsclubdorp. Daarnaast zijn er stands waar ze geschminkt kunnen worden, zijn er workshops hondenfiguren maken uit ballonnen. Belangrijk is ook dat er een knuffelhoek is waar kinderen en uiteraard ook hun ouders) kennis kunnen maken met allerlei honden. Artiesten Op ons eigen Artiestenplein verzamelen zich ruim portrettisten, dierschilders, schrijvers en beeldhouwers die allemaal de hond centraal hebben staan. Hier zijn ook workshops schilderen. Beurs Het geheel wordt aaneengeregen door een lint van ca 85 stands. Allemaal perfecte, uniforme tenten die het geheel nog unieker zullen maken. Voor elk wat wils en de helft kent zelfs een uniek informatief karakter. de wedstrijden KidsRun, RunDogRun, Mooiste Hondje van de show, Kind-Hond-Show, Baas-Hond look-a- like. Presentaties Sledehonden die zeer spectaculair met een '1 O-span Huskies zullen deelnemen en daarbij snelheden van 40 km per uur halen. Informatie www.hondenfestival.nl Raymond Geraerts 0653146213, pers en pr Dick Greve 0650288848, event manager Run-Dog-Run Een regelrechte sensatie in Twente. Hardlopen voor Baas en Hond. Geen wedstrijd maar een prestatieloop over 5 of 10 kilometer. Voor de kinderen is er de Kids Run over 800 of 1400 meter. De honden worden gekeurd en gevolgd tijdens de loop, alle risico's worden vermeden. De finish is in de Hoofd Arena en de kinderen starten ook nog in de Hoofd Arena. Zondagochtend wordt daarmee een moment om nooit meer te vergeten. 8 echte arena's behendigheid, fly ball, Jack Russell Race, Zaterdag zal Allard Kalf aanwezig zijn en onder andere de Jack Russell Race van deskundig commentaar voorzien. Daarnaast jureert hij bij de wedstrijd "het leukste hondje van de show" en is hij in het Tubantia KidsClub aanwezig. Reddinsgwerk,frisbee en gehoorzaamheid zullen in één arena in demovorm aanwezig zijn; pakwerk, jachthondenwedstrijden; Oost Nederlandse JachthondenKampioenschappen met de voorrondes op zaterdag en 2 spectaculaire Finale proeven op zondag, schapendrijven doggydance Rassendefilé Stichting Hulphond laat zien waar deze honden toe in staat zijn, bij meerdere onderdelen zullen ze zelfs meedoen om te laten zien hoe een gehandicapte met behulp van zijn viervoeter acief kan sporten. het infodorp ruim 40 stands met veel raspresentaties alle disci plines rondom zorg en verzorging: dierenarts, fysotherapeut en andere therapeuten waaronder een Reikitherapeut. kennistheater met de hele dag door presentaties van diverse deskundigen. uiteraard de St Hulphonden en de Blindegeleide- honden. Artiestenplein Er zijn 9 artiesten en enkele schrijvers, twee workshops; Mary-Ellen Janssen geeft een workshop Dierschilderen en Dorien Dunnewind doet hetzelfde met glas in lood. boeken signeer sessies Organisatie Het geheel wordt georganiseerd door de BGG Groep BV in samenwerking met Mastertent Nederland en MaxEvents. In het strodorp staan 30 bedrijven die allerlei artikelen presenteren waaronder enkele primeurs. Hier kunt u ook laarzen huren om het evenement te bezoeken. Speciaal is dat autobedrijf Munsterhuis op zaterdag en zondag een "jonge" auto zal veilen. De kidsclub is zeer uitgebreid met workshops, schminken, ballonnnen dieren maken en een "knuffeltent'" waar u en uw kinderen met hondjes mogen spelen en knuffelen. enkele logistiek feitjes; -ruim 1500 meter engels beuken hekwerk om alles goed af te zetten, 5 aggregaten met ruim 800 meter kabel tbv alle arena's, 10 separate omroep installaties zodat bij elke arena het publiek goed wordt geïnformeerd ruim 300 vrijwilligers dag en nacht bewaking (met honden uiteraard). ENTREE volwassenen is 7.50 per dag of 10,- voor drie dagen kinderen 2,50 voor drie dagen, parkeren 5,-

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 27