Scholieren zoeken zich op Carin Paalman maakt VOOr finale Nieuwe Raboprijs voor verenigingen naar herfst op berg Discussie Dubbelspel Heksen en spoken op Holterberg Wandeling Dinsdag 24 oktober 2006 Stichting Kunst Cul tuur Holten: lezing Fre- derique Upmeyer, Boschkamp, woensdag 25 oktober 2006, 20:00 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchillstraat 19 Holten, donderdag 26 oktober 2006, 14:00 Diepe Hel Holterberg- loop. Holten, zaterdag 28 oktober 2006 Rocktoberfest, Dijker- hoek, zaterdag 28 okto ber 2006 - zondag 29 oktober 2006 Filmclub ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, vrijdag 3 november 2006, 20:00 Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 4 november 2006 Filmclub ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, zater dag 4 november 2006, 13:45 Jubileumconcert Hol- tens Mannenkoor met Ernst Daniël Smid, Kan delaar, zaterdag 4 no vember 2006, 20:00 Bejaardensoos. Kande laar, dinsdag 7 novem ber 2006, 14:30 V T Holten: Lezing door ds. Gijsen over Le ven en leren in genera ties, Irene, dinsdag 14 november 2006, 20:00 NBvP Holten: Verhalen en gedichten in dialect, Vosman, woensdag 15 november 2006 Discussiëren over boek Dubbelspel, Biblio theek Holten, donderdag 16 november, 19:30 Intocht Sinterklaas, Holten, zaterdag 18 no vember 2006 HOLTEN - Heel Ne derland leest tussen 20 oktober en 17 novem ber het boek Dubbel spel van Frank Marti- nus Arion. En heel Ne derland zal er over praten. Discussiëren over het boek kan ook op 16 november in de Holtense bibliotheek. Geïnteresseerde biblio theekleden kunnen van af 20 oktober een gratis exemplaar van Dubbel spel afhalen in de bibli otheken in Rijssen en Holten. Deze actie met de titel Nederland Leest wordt gehouden door de Nederlandse Bibliothe- - ken en het CPNB. Piet van den Ende, oud- Ieraar Nederlands uit Holten, gaat 16 novem ber in de Holtense bibli otheek een discussie lei den over het boek. Het begint om 19.30 uur. Er zijn veel aanknopings punten voor een leven dig gesprek, want het boek bevat veel interes sante thema's. Men kan ook zelf discussiepunten aandragen. Dit kan tele fonisch: 0548-362414 (Piet van den Ende). Deelname is.gratis. De bibliotheek stelt het wel °P prijs dat men zich aanmeldt voor 8 novem ber. Dit kan aan de ba lies in de bibliotheken in Rijssen en Holten of per e-mail: annelieskre- mer@bibliotheekrijs- senholten. Ik kan der met de pette neet meer bie. Het is vuur meka. De peuiltjes op de Kalfstermansweire wordt verzat. Doar komt meer perkeerplaats'n. En die auto's, mött die dan via de karkhofsweg en de stationsstroate het centrum wier uut? Nee dus! Meer perkeerplaats'n, meer auto's, diet amoal bie Waansik de stroate wier op mött. Oh ja, maakt der oe neet te drök oaver want het geet pas volgend uurjoar in. ïederene blie, ma vèèrder veraandert der nog niks. Het geet mie kaant boam'n de pette en de kaans is groot, det ze tèèg'n die tied wa wier wat aans uut'n höög'n hood teuvert. In wat vunne tied lèève wie. N'éèn'n Hoolter höwt per ongeluk een hünneke in duuzel met ne golfstok en wier nen aandern ritt in op ne buut'nlaander. Die hadd'n vaste de pette vekèèrd stoa. Wat een circus. Gen circus in Hoolt'n, doar was gen ver gunning, det kón nog wa wekk'n duur'n. In één kèèr wal wier circus, aans blèèm'n zet hèèle winter en det was toch wa net iets te völle van't goeie. Gelukkig vuur de wichter kwam der toch nog ne vergunning. Snap ie der nog wat van, gööi ma in de pette. Öónze OZB geet in tweiduuzendzeume gemiddeld met honderd en elf geuld'n de loch in, doar nemm ie toch oe petje vuur of. De gemeente hef zo völle metvallers e had en doar kump diss'n dan ok nog wier bie. Ma gelukkig de SGP is der op tèèg'n, dus amoal met me ka drei kèèr daag'ns achter de pette en hopp'n dat det neet duur geet. Loawet dan ma öónder de pette hóld'n, met w at vunne pette op of ze proat. Ja het is wat met die roadsleu. Veneklaas verniet ze ok. dat ze neet wéét met wat vunne pette op offe mangs prött. Doar zit misschien wal wat in. Ik heb der neet zun meuite met, as ter ma zinnige dinge uut kómt. Ie könnt better proat'n met ne dubbele^pette op as met nen dubbele tonge. Misschien is het wa vestaannig dat ze alle pett'n, diet ze hebt, metnemmt in de raadsvergadering. Dan könnt zen juust'n opzett'n as ze an't woord bint. Ik zeet a zöè vuur mie, de börgemeister met de opperkeunpette op. heuld ne vuurdrach en De la Haye, Kuipers en Veneklaas, iedere kèèr der tussenduur met alaaf en de rest zeg joa en aam'n. Vuur mie geveul bint der nen hööp, diet met eene pette touw könt, de Riessner pette. As det zöö is, he'k der pas wier ne höóge pette van op, as ze zich ok ne Hoolter pette anschaft. Toch gleuve ik nog wa, datter gen eene is diet ter ech met de pette noa gööit. Wis en waarachtig neet. De vèèrkaante viefkop HOLTEN - Carin Paalman uit Holten doet dinsdag 24 oktober mee aan de finale van de meest diervriende lijke modellenwedstrijd van Nederland. Uit bijna 700 aanmeldingen zijn 36 modellen via provin ciale voorrondes gekozen. Uit Overijssel zullen naast Carin, Evelien Isphording uit Schoonhoven en Susan van Oosten uit Kampen zich tij dens deze finale tegenover een professionele jury pre senteren. De finale vindt plaats in het Odeon theater in Amster dam. Uiteraard worden de kandidates tijdens de finale opgemaakt met proefdier- vrije make-up. In Europa zijn jaarlijks 38.000 dieren slachtoffer van cosmeticaproeven. In Neder land is het doen van dier proeven voor cosmetica sinds 1997 verboden. Dat neemt niet weg dat de win kels hier vol liggen met cos metica waarvoor in het bui tenland diertesten worden gedaan. Met deze modellen- HOLTEN - Heksen, be zems, spinnen en pompoe nen, tovenaars en spoken. Op dinsdag 31 oktober wordt in Woody's Pancakes Steaks op de Holterberg Halloween gevierd. Gasten worden ontvangen en bobank Projectprijs Extra is dus 30.000 euro. Alle verenigingen en stich tingen kunnen tot 1 decem ber 2006 een projectvoorstel indienen om mee te dingen naar deze prijs. Dat kan door een projectbeschrijving van een tot twee A4'tjes (met be groting en dekkingsplan) te sturen naar: Rabobank West Twente, t.a.v. afdeling coöpe ratiezaken. Postbus 26, 7440 AA Nijverdal. Tijdens de afdelingsvergade ringen in maart 2007 wordt erover gestemd welke pro jecten een bijdrage zullen krijgen. Alle leden van de Rabobank West Twente wor den voor deze vergadering uitgenodigd en hebben stem recht. Wie meer wil weten, kan bel len met Ben Beens, Manager Coöperatiezaken of Heidi Nahuis, Assistent Coöpera tiezaken, telefoon 0548-373 175. HOLTEN - Vanaf Natuur- diorama Holterberg start zaterdag 28 oktober om 21.30 uur een mysterieuze wandeling. Twee natuurgidsen laten op deze lange nacht, vlak voor dat de tijd wordt een uur wordt teruggezet,, de span nende geluiden horen van de nacht. Oehoe-geroep van de uil, onverklaarbare geluiden aan de Heksenweg. Meer in formatie: www.holterberg.nl Carin Paalman werd de Overijsselse winnares van de mo dellenwedstrijd van Proefdiervrij. Nu gaat ze door naar de landelijke finale. (Foto: Harry Broeze) wedstrijd wil de vereniging Proefdiervrij mensen ervan bewust maken dat de meeste make-up op dieren is getest. Dat goede make-up niet op dieren getest hoeft te zijn. bewijzen de ruim 130 mer ken die in de cosmeticagids staan: een overzicht is te vin den op www.proefdiervrij.nl. bediend door de heksendrie- ling Hortensia, Teadora en Matihsia. Kinderen kunnen zich vanaf 16.00 uur laten schminken in Halloweenstijl en er is een verhalenverteller die span nende verhalen verteld. Ook het diner staat in het te ken van Halloween: pom poencreaties met muizenoor tjes, Spinnenwebben met groen heksenijs of spook- pannenkoeken. De halloweenmenu's zijn ook te bestellen op 30 okto ber en 1 en 2 november. HOLTEN - Verenigingen, stichtingen en organisaties met goede lokale initiatie ven, maken nu nog meer kans op een bijdrage van de Rabobank. De bank stelt een bedrag van 30.000 euro beschikbaar dat wordt ver deeld over negen geselec teerde projecten. De coöperatieve Rabobank voelt zich van oudsher be trokken bij haar maatschap pelijke omgeving. Dit uit zich door samen met mensen te werken aan het realiseren van hun ambities. Zo kent de bank al het Coöperatiefonds. Daar komt nu de Rabo Pro jectprijs Extra bij. Het Coöperatiefonds kent een aantal criteria waaraan een aanvraag moet voldoen. Voor projecten die in aan merking willen komen voor de Rabo Projectprijs Extra stelt de bank slechts één voorwaarde: het project is gericht op versterking van het maatschappelijke, econo mische, sociale of culturele leven in de lokale gemeen schap. Uiteraard dient een project wel te vallen binnen de normen en waarden van de gemeenschap en mag ze niet in strijd zijn met de uit gangspunten van de Rabo bank. Rabobank West Twente kent drie afdelingen, name lijk Holten-Markelo. Ifellen- doorn-Nijverdal en Den Ham-Vroomshoop-Wester- haar. Per afdeling wordt 10.000 euro verdeeld over drie geselecteerde projecten. Het totale budget van de Ra- De leerlingen van de Haarschool kregen opdrachten in het bos van Daantje Das. Het was een van de spelletjes die werden gespeeld tijdens de HHH-dag. (Foto: Jan Slooijer) HOLTEN - Leerlingen van de Haarschool hadden af gelopen vrijdag de HHH- dag. De kinderen gingen tijdens deze Haarschool Holterberg Herfstdag leuke spelletjes doen op de Holterberg. De groepen 1 tot en met 4 deden een speurtocht en spelletjes. Voor groep 5 was er een grote fotospeurtocht. Daarna gingen de leerlingen naar de dagcamping waar de door de ouders gebakken pannenkoeken werden opge geten. Het programma voor de bo venbouw 's middags nog ver der. Voor de hogere groepen was er nog een bezoek aan het museum Natuurdiorama Holterberg, het bos van Daantje Das en boerengolf. Ze vermaakten zich prima in het bos en ontdekten dat er toch veel kleur is te vinden dan alleen maar groen. Zo kregen ze de opdracht met behulp van gekleurde kaart jes, om een bijpassende kleur uit de natuur te vinden.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3