Overijssel veilige provincie Overal in Overijssel Kort nieuws Poëzie over staddorp en landschap Jongeren en vrijwilligerswerk Hebben jongeren geen tijd en interesse in vrijwilligerswerk? De Jongerenraad Overijssel nam dit jaar de proef op de som. Zij deden zelf vrijwilligers werk, organiseerden debatten en maakten andere jongeren warm voor vrijwilligerswerk. De resultaten van een jaar vol activiteiten en de eigen ervarin gen van de jongerenraad zijn opgenomen in een eenmalige Vrijwilligerskrant. Interessant voor jongeren die ook aan de slag willen als vrijwilliger en boordevol tips voor organisaties die jonge vrijwilligers zoeken. Kijk voor meer informatie op www.jro.vedor.nl. Op 3 en 4 november worden vrijwil ligers en het vrijwilligerswerk weer in het zonnetje gezet. Geïnteresseerd of zelf een bij drage leveren? Kijk op www.makeadifferenceday.nl of www. vrijwilligerswerk, nl. Twaalf miljoen voor verkeersmaatregelen Overijssel krijgt van het minis terie van Verkeer en Waterstaat twaalf miljoen euro voor het snel uitvoeren van verkeersmaat regelen. Het geld wordt onder meer gebruikt voor de verbe tering van de bereikbaarheid Zwolle - Kampen, betere bereik baarheid van de Stedendriehoek (Apeldoorn, Zutphen, Deventer), een verbetering van de busver binding Hengelo - Enschede en een bijdrage in de kosten van een fietssnelweg tussen Hengelo en Enschede/Universiteit. Dit is een concreet resultaat van het overleg dat de provincie Overijssel deze maand met minister Peijs heeft gehad. Veilige bermen Ruim een derde van de ongeval len buiten de bebouwde kom bestaat uit bermongevallen. Voertuigen raken van de rijbaan en automobilisten verliezen door de zachte berm de macht over het stuur. Zij slaan over de kop, rijden tegen een boom of komen door een schrikreactie op de andere rijbaan terecht. Ernstige ongelukken met soms dodelijke afloop. Door de ber men te verharden wordt de kans op dit soort ongevallen sterk gereduceerd. Daarom legt de provincie de komende jaren in totaal 330 kilometer bermver harding aan. Meer informatie www. Overijssel. nl/verkeer_ en_ ver voer. Overijssel Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook www.overijssel.nl De schrijfsters Alied van der Meer en Heieen Bosma. Gedicht Weer en wind trotserend verzame len Alied en Heieen maandelijks op de bewuste locatie materiaal voor een locatiegedicht. Daarnaast maken ze foto's, filmpjes en zoe ken ze contact met de mensen die hun'pad kruisen. Veertien dagen later bezoeken ze de locatie opnieuw. Dan wordt het gedicht uitgedeeld en voorgedragen aan de bewoners van het gebied en passanten. Eerste locatie De eerste locatie is inmiddels een feit. Tussen Zwolle en Hasselt hebben de schrijfsters al diverse avonturen beleefd en inspiratie opgedaan. Alied moest er een fikse sportieve prestatie voor neer zetten en Heieen kwam zelfs aan zienlijk gewond uit de strijd! Alle avonturen en bevindingen zijn vanaf nu op de website www. overalinoverijssel.nl te volgen. Vervolg Het project duurt tweeënhalf jaar. Uitgangspunt is de kaart van-Overijssel die is verdeeld in 28 vakken. Maandelijks kiest de computer 1 van die 28 vak ken. Elk vak komt 1 keer aan de beurt. Zo ontstaat er een poëziekaart van Overijssel. De provincie ondersteunt en financiert het project. De formule van het maken en communiceren over poë zie terplekke bleek in een eerder project van het duo, de serie 'Stadsgedichten van Deventer', een groot succes. Een vervolg is nu met steun van de provincie gereali seerd. Gedeputeerde Kristen en Alied van der Meer 'planten' het eerste gedicht. Overijssel is een rela tief veilige provin cie. Dit blijkt uit het vierde Veiligheidsbeeld Overijssel 2004-2005. Twenterand is de vei ligste gemeente van Overijssel. 'n vergelijking met andere provin- ?s neemt Overijssel op het terrein n de criminaliteit over het jaar •04 opnieuw een derde plaats in als het gaat om het aantal geregi streerde misdrijven per 100.000 per sonen van de bevolking. Overijssel scoort op vrijwel alle categorieën misdrijven beter dan het landelijke gemiddelde. Daarnaast voelen de inwoners in Overijssel zich, vergeleken met de inwoners van Nederland, relatief veilig. In 2005 zien we na enkele jaren van daling een lichte stijging van de crimina liteit. Het aantal verkeersdoden en ziekenhuisgewonden in Overijssel neemt vanaf 2003 af. De gemeente Twenterand ver dient over 2005 de titel van de veiligste gemeente van Overijssel. Twenterand scoort op een groot aantal terreinen van veiligheid goed en nadrukkelijk beter dan het Overijsselse gemiddelde (gewogen per 100.000 van de bevolking). Deze gemeente volgt hiermee de gemeente Dalfsen op die in 2004 deze titel binnenhaalde. Thema's vormen beeld In het Veiligheidsbeeld zijn lan delijke, provinciale, regionale en gemeentelijke cijfers opgenomen van een groot aantal veiligheids thema's zoals criminaliteit, ver keer en veiligheidsbeleving. Het Veiligheidsbeeld Overijssel 2004- 2005 bestaat uit twee delen: de rapportage en het tabellenboek. De informatie wordt zowel per onderwerp als per gemeente gepresenteerd. Daarnaast wordt Overijssel vergeleken met de ande re provincies. Voor het opstellen van het veiligheidsbeeld is gebruik gemaakt van bestaande gegevens van diverse organisaties. Vooral de gegevens van gemeenten en de regio's (o.a. politie) zijn hierbij van groot belang. Het Veiligheidsbeeld Overijssel biedt voor alle betrok kenen aanknopingspunten om inhoud te geven aan het integrale veiligheidsbeleid. www. Overijssel, nl/veiligheidsbeeld Het multimedia poëzieproject 'Overal in Overijssel' is van start! Iedere maand bepaalt de computer een willekeurige loca tie in Overijssel. De noorderbreedte/ooster lengte coördinaten voeren de schrijfsters Alied van der Meer en Heieen Bosma in in een CPS-systeem. Met deze GPS gaan de twee - in overall natuurlijk- op pad: om te kijken waar het lot hen brengt. Ze laten zich verrassen door wat ze bij het aange geven weiland, wildernis, industrieterrein, schoolplein of dorpsstraat aantreffen.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 22