'Geen veld inleveren om atletiek te steunen' DURE WINTERMAANDEN TUKKER TUFFEL 2.49 Rutterkamp EN RESPAREN? Twentse eggsg* Energie 11 Service Installatietechniek Te verkrijgen bij de betere Aardappel, Groenten en Fruit verkooppunten Speciaal geselecteerd BILDTSTAR AARDAPPELEN zak 5 kilo OPENINGSTIJDEN: Rutter www.rutterkamp.nl Laat T.E.S. uw CV-toestel beoordelen en u voorzien van een goed advies. Wij doen geheel vrijblijvend offerte bij u thuis of voor uw bedrijf. Marktstraat 17 Wierden T 0546 - 57 34 50 1 Dinsdag 17 oktober 2006 15 RIJSSEN - Top sport is in Rijssen nog steeds niet echt bespreekbaar. "Als je boven het maai veld uitsteekt, gaat je kop eraf". Dit kwam naar voren in debat over Marketing Sport, tijdens de Habitobeurs. Voorzitter van FC Twente en de Henge lose amateurvoetbal club ATC, Joop Munsterman. was uitgenodigd. Verder zaten Hendri Mark voort van Triathlon Holten, Lamber Voortman en Leon Simons van Excelsi- actie geldig 16 t/m 21 oktober dat zijn pas schoenen! Ma. gesloten Di. 10.00-12.30 Wo. 10.00-12.30 13.30-17.30 Do. 10.00-12.30 13.30-17.30 Vrij. 10.00-12.30 13.30-21.00 Zat. 10.00-17.00 Halst moet een ama teur voetbalclub ver der kijken dan alleen voetbal. "Ze moeten geen eilandjes creë ren, maar breder kij ken. Ze hebben ook een sociale functie in de gemeenschap". Leon Simons: "Be steedt veel geld in de jeugd, zoals we ook bij Excelsior doen. Want dat is de toe komst van de club". De gemeente zou ze ker meer geld in sport mogen steken, is de mening van alle debatleden. Excelsior heeft net drie nieuwe velden In de Habitobeurs werd vorige week donderdag gediscussieerd over marketing en sport. (Foto: Harry Broeze) kunnen openen. Lamber Voortman: "We danken de ge meente voor de nieu we velden, maar daar moet het niet bij blij ven. De groei gaat door en volgens de norm van de KNVB zouden we er nu al een half veld extra erbij moeten heb ben". Terwijl er vol gens hem juist nu al weer wordt gespro ken om een veld af te snoepen voor de atle tiek. "De atletiek wil natuurlijk ook groei en, maar dat moet niet ten koste gaan van Excelsior. Wij willen geen veld in leveren om de atle tiek te steunen". Paul de Vrijer is wel erg tevreden over de gemeente. "In Hol ten is de overheid be zig met het netwerk plan sport, waarbij meerdere sportver enigingen een plek op sportpark Vlet- goor krijgen. De ge meente zit erboven op om alle verenigin gen zoveel mogelijk tevreden te houden". Jan van Halst vertel de dat FC Twente eerst een afwachten de houding had te genover de gemeen te. "We zaten maar te wachten, en te den ken waarom de ge meente maar niets deed voor ons", geeft hij aan. "Maar nu hebben wij de han den in eigen boezem gestoken en zetten we de gemeente juist onderdruk, omdat we een sociale betekenis hebben voor Ensche de. En dat werkt". Hij vindt dat ama teurclubs ook niet moeten wachten voordat de gemeente wat gaat doen. Lamber Voortman: "We hebben geregeld contact met de ge meente. In vergelij king met twintig jaar geleden zijn er nu veel meer initiatie ven van de gemeen te. Maar het kan nog veel beter. Ook de sportraad wordt nu serieus genomen". "Topsport is eisen stellen", vindt Van Halst. "De gemeente zorgt voor de facili teiten. Je moet daar om afspreken wat voor niveau je wilt bereiken. Dan kun je eisen gaan stellen". Leon Simons: "Ja, maar de gemeente is ook gebonden aan een budget. Daar naast speelt Excelsi or al in de hoofdklas se. Dat hebben we dus al bereikt. Van Halst vindt het een slechte zaak, dat erin Rijssen geldt: 'als je boven het maaiveld uitkomt, dan gaatje kop eraf. Zoals Voortman be weert. "Daar moet je je absoluut niet bij neerleggen. Voortman: "Het zit er nog diep in en daar moet je tegen strijden. Dat moet hier ook haalbaar zijn, datje over tien tot vijftien jaar top sport kunt bedrij ven". Volgens Munster man valt het nog wel mee in Rijssen: "Ex celsior speelt al in de hoofdklasse. Het is maar net wat je on der topsport ver staat". Bert van Losser vraagt daarom of Ex celsior geen voor trekkersrol zou moe ten hebben voor de andere clubs, omdat deze in de hoofd klasse speelt. Lamber Voortman zou dat wel willen doen, maar "De am bitie moet dan wel vanuit die clubs zelf komen". Voor Paul de Vrijer hoeft het niet zo no dig. "Blauw Wit en Excelsior hebben een andere cultuur. Wie topsport wil be oefenen, moet niet bij Blauw Wit zijn. Daar hebben we geen faciliteiten voor en is ook niet onze doelstelling. Bij ons komen ze alleen om lekker met elkaar te voetballen". Munsterman is het daarmee eens. "Het lijkt dat een amateur club altijd ambitie moet hebben. Maar je kunt het er ook ge woon leuk hebben" Ruiterkamp uw adres voor grafmonumenten Kryptonstraat 25 - Rijssen tel. 0548-51 91 41 or. Jan van Halst als oud prof-voetballer en Paul de Vrijer van Blauw Wit in het pa nel. TV Oost-presen tator Bert van Losser mocht het debat over Sport en Marketing presenteren. "FC Twente werkt al tijd met een meerja renplan, want spon soren willen weten waar ze geld instop pen", benadrukt Joop. Hendri Markvoort gaf aan dat het voor de triatlon moeilijker is om sponsors te krijgen. "Het evene ment wordt maar een keer per jaar gehou den", geeft hij aan. Volgens Jan van Herfst topper Dameslaars Ravelli In zwart, bruin en cognac. schoenenhuis In de maten 361/41. www.janpas.nl Den Ham Brinkstraat 2<?, Tel. (0546) 6712 67 nierden Stationsstraat 6,Tel. (0546) 5711 71 •demsvaart Julianastraat 22, Tel. (0523) 61 25 03 Al|e filialen: maandagochtend gesloten, vrijdagavond koopavond. Boerdijk 13, Enter Tel. 0547-38 39 30 Of 06-551 528 50 www.tes-installatie.nl Lid van UnetoVni cA

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 15