Rondje Kulturhus: Festival der Dieren Veiling voor nieuwe geluidsapparatuur Dierendag bij diorama Cursus EHBO Muziekles Opbrengst collecte Opbrengst Beatrixfonds Collecte weGeNeR Holtens Nieuwsblad Dinsdag 3 oktober 2006 HOLTEN - Natuurdio- rama Holterberg houdt zondag 1 okto ber en woensdag 4 ok tober dierendag. Er worden die dagen vanaf 13.00 uur kinder rondleidingen gegeven, uilenballen worden uit geplozen en er draait een kindernatuurfilm. Buiten kunnen kinderen het bos van Daantje Das bezoeken. Daar is van alles te zien: spechten gaten, werkende mieren, stenen zoeken en er ligt hout om een wigwam mee te bouwen. Kinderen krijgen 20 procent korting op het entreekaartje wanneer zij een foto meenemen van hun favoriete dier. Meer informatie kan men vinden op de web site www.museumhol- terberg.nl of bellen met Natuurdiorama Holter berg, Holterbergweg 12, telefoon 0548-361979. HOLTEN - EHBO Holten wil graag een EHBO-opleiding star ten. Er zijn echter nog onvoldoende belang stellenden om te begin nen, zodat de cursus maandag 2 oktober niet door kan gaan. Uit ervaring blijkt echter dat de EHBO vaak wordt gebeld met de vraag of er nog plek is, terwijl de cursus al is gestart. De vereniging hoopt daarom dat deze belangstellenden snel contact opnemen, zodat er alsnog kan worden begonnen. Dat kan via de website: www.home.zonnet.nl/eh bo-holten/, via e-mail: schuppert@zonnet.nl of telefoon: Johan Schup- pert, 0549-367722. Het gaat om veertien lessen, afgesloten met een examen. De lesdag is maandags van 19.45- 21.30 uur. HOLTEN - Bij de mu ziekschool in Holten zijn de lessen weer ge start. Daarnaast zal Erik van Grootel per 1 oktober als nieuwe zangdocent gaan be ginnen. Hij doceert zang voor lichte muziek en geeft koorschóling. Verder start voor scho lieren vanaf groep 5 het voorbereidend instru mentaal onderwijs (VIO). Leerlingen kun nen hierbij kennis ma ken met verschillende instrumenten, om zo de keuze makkelijker te maken. Wie al wel weet welk in strument hij of zij graag zou willen bespelen, kan zi ch meteen insch rij ven. Er zijn namelijk nog en kele plekken vrij. ;sen W>°r meer informatie: Muziek Onderwijs Cen trum in De Boschkamp, telefoon 0548-361412. HOLTEN - Een groots Fes tival der Dieren wordt za terdag 14 oktober in het centrum van Holten gehou den. Dit wordt georgani seerd in het kader van het derde Rondje Holtens Kul- tur(hus) en sluit aan bij het thema van de kinderboe kenweek. De Smidsbelt wordt omgeto verd tot een overdekt festi valplein en in het gemeente huis zijn ook vele activiteiten voor jong en oud. De organi satie heeft opnieuw mede werking gekregen van theatermaker Dolf Moed. Holtense winkeliers en on dernemers zijn enthousiast en verlenen ook hun mede werking, zo konden een paar grote publiekstrekkers wor den geprogrammeerd. Het jaarlijks terugkerend evene ment krijgt nu echt de uitstr aling van een groots Holtens feest. De toegang is gratis. Bijzondere dieren openen om 13.00 uur het spectacu laire festival. Daarna kunnen de festivalbezoekers op de foto met een echte olifant, genieten van het straattheater en kijken naar spectaculaire shows van de groepen acht van alle basisscholen met hun zelfgemaakte Chinese draken. Er is schminken en een luchtkussen in de vorm van een olifant. De festival- markt bestaat uit vele kraam- Leerlingen van groep 8 van school De Regenboog helpen Dolf Moed mee om van het Festival der Dieren straks een groot Succes te maken. (Foto: Sander Scheperman) pjes, verzorgt door de Hol tense winkeliers, de kinder boerderij, de dierenambulan ce, Natuurdiorama de Hol terberg en de Wereldwinkel. Er is een muzikale afsluiting met medewerking van HMV en vele koren. Circus Zanzara geeft 's mid dags twee voorstellingen en kaarten zijn verkrijgbaar bij de Albert Heijn (actie), De Boschkamp en aan de kassa van de circustent. Er zijn die middag vele prij zen te winnen met verschil lende wedstrijden. De scho len kunnen een prijs winnen met de mooiste Chinese draak, kinderen die als mooi ste of gekste dier verkleed naar het festival komen win nen een prijs en kinderen uit Holten kunnen een foto met hun favoriete huisdier mailen naar m.jaarsma@rijssen-hol- ten.nl. De leukste wint ook een prijs. In het gemeentehuis is een kunstexpositie van Holtena ren (vanaf 11.00 uur). Om 14.30 uur is er een poëzie-es- tafette, waar Holtenaren hun mooiste gedichten voordra gen. De oudheidkamer toont films over dieren in Holten. HOLTEN - Na het geweldi ge succes van vorig jaar met een opbrengst van 11.000 euro, houdt de vei lingcommissie van de Ne derlands Hervormde Ge meente in Holten zaterdag 7 oktober alweer de negen de veiling-/ boekenmarkt dag in en om het gebouw Irene. Het doel voor dit jaar is: aan passing geluidsinstallatie in de hervormde kerk. De ge luidskwaliteit in de kerk is al wel vaker een punt van dis cussie geweest. Met de op brengsten van deze veiling/ boekenmarkt hoopt de orga nisatie hiervoor een investe ring te kunnen plegen. De boekenmarkt is een be grip geworden in Holten en omgeving. Op zich niet ver wonderlijk, want alle minder goede boeken van een jaar daarvoor worden vernietigd. Per onderwerp of serie wor den de boeken voor een aan trekkelijke prijs aangeboden. Per rubriek is alles keurig ge sorteerd. De veiling wordt bezocht door gemiddeld 150 enthou siaste bezoekers. Eigenlijk te weinig voor zo'n groot dorp. Voor Holten is een veiling een uniek evenement. Soms is het mogelijk om een kast voor 5 euro te kopen en een Naast een veiling, is er ook een grote boekenmarkt. Hier liggen alle boeken keurig ge sorteerd te wachten op een nieuwe eigenaar. andere keer een schilderij voor 100 euro. Om de kwali teit van de veiling niet verlo ren te laten gaan worden er maximaal 150 goederen ge veild. Er zullen weer ruim driedui zend oliebollen worden ge bakken. De rommelmarkt (van 's morgens tot 's avonds) wordt dit jaar volledig over dekt in een tent van 5 bij 30 meter. Verder is er de verloting. Al enige weken zijn vele vrij willigers bezig om huis aan huis loten te verkopen. De hoofdprijs is een ballonvaart. Nog steeds kunnen mooie, bijzondere en aparte goede ren gebruiken voor de vei ling. Na een telefoontje haalt de organisatie die graag op. Inlichtingen: J. Veneklaas Slots, telefoon 0548-364067 of Herman Koopman, tele foon 0548-362066. Kijk ook op de website: www.her- vormdholten.nl HOLTEN - De collecte van de Nierstichting heeft in Holten 3987,10 euro opgebracht. Wie de collectant heeft gemist, kan een gift storten op giro 88000. HOLTEN - Het Prin ses Beatrixfonds be staat dit jaar vijftig jaar. Het geld uit dit fonds wordt gebruikt voor patiënten die aan spierziekten lijden en voor onderzoek in de strijd ter voorkoming of genezing van deze ziekten. Dit jaar heeft de collecte in Holten 3677,49 euro opgebracht. HOLTEN - De Brand wonden Stichting houdt van 8 tot en met 14 oktober een collec te. De Brandwonden Stich ting combineert de col lecte met een preventie campagne. Collecten geven een kaart over rookmelders af. De in woners worden hiermee opgeroepen rookmel ders in huis te plaatsen. De collecte is de belang rijkste inkomstenbron van de stichting. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis- aan-huiskranten BV, beho rende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stich- tings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten," Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842383 0548-363637 of 0548-597357 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen@whk wegener.nl Abonnementen worden automatisch met een jaar verlengd, tenzij uiterlijk voor 15 december schriftelijk wordt opgezegd. Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen E-mail: holtens.nieuwsblad^ whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot vrijdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseur: D.J. Schuppert. tel. 0548-597357 mobiel: 06-51531406 Fax: 0548-597359 E-mail: dj .schuppert@whkWegener, nl Bladmanager: B.A. Zieleman, tel 06- 51198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munster man Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Algemene voorwaarden www. wegenerhu i saanhu i skrantenn I

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5