Gerrit en Henk nemen afscheid 'OEI-festival is iets voor Rijssen-Holten 1 Wis en waarachtig ge Ochtend op de koffie Sponsorloop Belediging a Holten Dinsdag 3 oktober 2006 3 Het stun in de kraante, aans zójt neet geleum'n, de Póp- p'njongs wordt 60 joar. En vertelt mie noe neet, dai ze neet kent. As det wal zo is, hij in oe lêêm'n nen hóóp e mist. De Pópp'njongs stoat vuur nen móóie zaal en ne nog meuiere kemping. En de jóngs zelf, röstig, gewoon, tied vuur iederene en met beire bene op de gröönd. Van die zestig joar hek der zelf nen hóóp met meug'n maak'n. In't verlóóp van die tied bink met de rêgelmoat van de klokke wal is bie de Poppe e wes. Ik kan mie nog good vuur'n gees haal'n det der an de weg van Hoolt'n noar Markel een kleine uutspanning stund met ne schuure der neuis. Want Popp'n Ebbe, de opa van de jongs, was neuis kastelein ok nog is een keer varkens handelaar. De Hoolter varkenskóópleu, eigelijk wasse der doar ene van, gung'n dan ok altied an bie de Poppe, of de mark noe good of slech wasse e wes. De kóöpleu reuir'n met het leppeltje duur de genever en de markprieze wörd'n uut e wisseld. Wiele wichter wörd'n verwend met een gleêiske ranja of een beskwietje. In latere joar'n kwamme wie der ok wa, want bie de Pop pe hadd'n ze nen eeg'n voetbalclub. De weire achter het café wörd'n gebruukt as voetbalveeld en Popp'n Bets, de va van de jongs, spöll'n met in't êêrste. Volgens mie was se nog mangs gemeen ok in't veeld. Wier later stunn'n de kearls van de Poppe achter de op richting van Blauw Wit in Hoolt'n. Met het eulder wörd'n van Bets en het opgreui'n van de jongs wörd'n der iedere kêêr wier grötter ebouwd. De vark'nschure is a lange weg, alléne bie 'n ingaank staot nog twei gróóte vark'ns, diet doot dêênk'n an de vrogge- re tied'n. Ie könnt wa stell'n dat de beire jongs, de Poppe hebt e maakt tut wat het noe is. De Hoolter carnaval was vake te vind'n in de zaal'n van de Poppe en wat dach ie van al die Hoolter brulft'n en par- tiej 'n. Hoolt'n was en is één met de Poppe. Het stökske is inmiddels a wier duur e gêêm'n an de vol gende generatie en Robert geet op dezelfde wieze vedan. Ma disse wekke stoat de beire breurs Bennie-Eppie in de schijnwerpers en sie hebt öóns amoal uut e neudigt. Wie meugt ze het neet an doon, um neet te kömm'n. Dus alles wat bene hef en de Popp'njongs een warm harte touw- dreg, op zes oktober op noar de Poppe, vanof zeum uur köi ze filstêêr'n. Ik filstêêre ze noe a en det dook anköm- menden vriedag, dubbel en dwars nog nen kêêr. Ben- nie\Eppie, namens hêêl Hoolt'n, van harte gefilstêêrt en op noar de viem'nzestig. Wie kömmt .oele de haand schudd'n. Wis en waarachtig. De vêêrkaante viefkop Het OEI-festival is voor iedereen die belangstelling heeft voor aangepast sporten. (Foto: Harrv Broeze) Expositie Profoto, Boschkamp, dinsdag 5 september 2006 - don derdag 5 oktober 2006 Veiling en boeken markt, Rondom ge bouw Irene, zaterdag 7 oktober 2006 NBvP Dijkerhoek, Bonte Paard, dinsdag 10 oktober 2006 Lezing Patty Harpe- nau. Kandelaar, woens dag 11 oktober 2006, 20:00 NBvP Holten: Familie relaties, Vosman, don derdag 12 oktober 2006 Rondje Kulturhus, Ge meentehuis Holten, za terdag 14 oktober 2006 Culinaire reis, Diessen- plas, dinsdag 17 oktober 2006, 10:45 Bejaardensoos, Irene, dinsdag 17 oktober 2006, 14:30 Jubileumconcert HGK, Dorpskerk, vrij dag 20 oktober 2006 Diepe Hel Holterberg- loop, Holten, zaterdag 28 oktober 2006 Rocktoberfest, Dijker- hoek, zaterdag 28 okto- - ber 2006 - zondag 29 oktober 2006 Speelgoedbeurs, Boschkamp, zaterdag 4 november 2006 Jubileumconcert Hol- tens Mannenkoor met Ernst Daniël Smid, Kan delaar, zaterdag 4 no vember 2006, 20:00 Bejaardensoos, Kande laar, dinsdag 7 novem ber 2006, 14:30 d NBvP Holten: Verhalen en gedichten in dialect. Vosman, woensdag 15 november 2006 Intocht Sinterklaas, Holten, zaterdag 18 no vember 2006 HOLTEN - Ook dit jaar zal er in de winter maanden eenmaal per vier weken een koffie ochtend gehouden wor den. Samen met de Stichting Welzijn Ouderen, heeft Stichting Sociaal Cultu reel Werk voor Holten een aantrekkelijk pro gramma samengesteld, met daarin voor elk wat wils. Onder het genot van een kopje koffie en een praatje, krijgt men de ge legenheid te genieten van muziek en verhalen. De eerste koffieochtend van het seizoen is op vrijdag 13 oktober, vanaf half 10, 'n de ontmoetingruimte van dorpshuis De Bosch- kamp. De koffieochten den zijn gratis, alleen het kopje koffie moet men betalen. Tijdens deze ochtend zullen er dia's vertoond worden door de Oudheidkamer Hoolt'n. Deze dia's gaan over een stukje Dorpsstraat, vanaf Schuppert/ Dikkers tot Wansink/ Smidsbelt. Te gelijkertijd is er een bij behorende expositie te bekijken. Deze expositie is overigens vanaf 6 okto ber op wekdagen tijdens kantooruren al te bewon deren. HOLTEN - Zeer verrast ston den de conciërges van scho lengemeenschap De Waer- denborch, Gerrit Paalman en Henk van der Pluijm te kij ken. Afgelopen donderdag 28 september stond er aan het eind van hun werkdag een zeer speciale fiets op hen te wachten. Ook enkele collega's konden er plaats op nemen. HOLTEN - „Het OEI-festi val is iets voor Rijssen-Hol ten!", benadrukken Karin Spanjersberg en Johan Mensink, ambtenaren wel zijn. Op het gemeentelijk welzijnsterrein is sporten voor mensen met een be perking één van de speer punten. En OEI is een perfecte gele genheid om mensen met be perking kennis te laten ma ken met sport. Burgemeester B. Koelewijn opent samen met Mis(s) Nederland 2006 Roos Prommenschenkel het festival om 10.00 uur. De toegang is gratis en deelna me aan workshops en activi teiten ook. Ontmoeting, Emancipatie, Informatie: het OEI-festival, dat zaterdag 14 oktober ge houden wordt, biedt dit de bezoeker allemaal. Het festi val is voor iedereen die be langstelling heeft voor aan gepast sporten en wordt ge houden in de christelijke scholengemeenschap Regge- steyn aan de Cattelaar 2 in Rijssen, van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden activiteiten gehouden die gericht zijn op kinderen en volwassenen met een lichamelijke, zintuiglijke beperking, verstandelijke be perking, chronische aandoe ningen en bewegingsachters tand. Maar ook mensen zon der beperking, jong en oud, Gerrit werkt als 26 jaar in het onderwijs en Henk 23 jaar. Zij namen afgelopen week afscheid. En dat mocht natuurlijk niet zom aar voorbijgaan. Op de fiets ging het via de Pastorie straat door het dorp richting Vosman. Hier werd gezellig met elkaar genoten van een etentje. De dag erna werd er kunnen deze dag kennis ko men maken met aangepast sporten. Maar ook mensen die tijdelijk een beperking hebben en bijvoorbeeld reva lideren. „Vooral ook chro nisch zieken kunnen zien wat er op sportief gebied voor hen mogelijk is", aldus Spanjersberg en Mensink. „Iedereen die komt, wel of geen beperking, kan zelf sportschoenen meenemen en meedoen!" Onder andere is er G-atletiek, G-hockey, line- dancing, rolstoeldansen, G- nog een schepje bovenop gedaan en konden ze af scheid nemen van het per soneel in de aula van de scholengemeenschap. Het was dan ook een volle bak. Er werden stukjes gedaan, waar anekdotes naar voren kwamen die het personeel met de twee heeft meege maakt. voetbal, koersbal, meerdere rolstoelsporten, gymnastiek van VEK, zitvolleybal. Mocht er een sportactiviteit niet in Rijssen-Holten zijn, dan wordt bekeken of die in de directe nabijheid is, of misschien in de regio opge zet kan worden. Het is voor het eerst dat het OEI-festival in de gemeente Rijssen-Holten gehouden wordt. De gemeente speelt een belangrijke rol in de or ganisatie van dit evenement. „Er gebeurt veel die dag. Er worden clinics Nordic Wal king gehouden, USVA de monstreert ligfietsen, er ligt een springkussen, bezoekers kunnen meedoen aan diverse workshops zoals Live life 2 the Max. Niels ten Hagen geeft onder andere een workshop voor mensen die in aanraking komen met spor tende mensen met beper king." In de hal van de school staan allerlei stands met informatie. In de aula treden twee bandjes op van mensen met een beperking. HOLTEN - Stichting Hulp aan Tsjernobylkinderen Holten houdt woensdag middag 18 oktober een sponsorloop, bestemd voor alle Holtense kinderen in de basisschool leeftijd (4-12 jaar). De opbrengst hiervan is vol ledig bestemd voor het ver blijf van de Wit-Russische kinderen, die momenteel te gast zijn in Holten en Rijs sen. Via de basisscholen worden de inschrijfformulie ren deze week uitgedeeld en kunnen de kinderen op zoek naar sponsors. De sponsorloop wordt ge houden op Sportpark Meer manskamp. HOLTEN - Politieagenten zagen dinsdag 26 septem ber om 10.50 uur op de JRijssenseweg in Holten een automobilist rijden zonder gordel. Zij lieten de automobilist, een 33-jarige man uit Ger sten (D), zijn voertuig tot stilstand brengen. Nadat hij werd aangesproken op zijn gedrag, ontstak de man in woede. Ondanks herhaalde waarschuwingen bleef de au tomobilist verbaal agressief en beledigde hij de agenten. Daarop werd hij aangehou den wegens belediging. De boete voor de beide overtre dingen (75 euro voor de gor del en 130 euro voor de bele diging) moest door hem on middellijk worden betaald. Daarna is de man onmiddel lijk in vrijheid gesteld. Op een lange fiets, rijden Gerrit Paalman en Henk van der Pluijm met enkele collega's door het dorp richting Vosman. Om hier te genieten van een afscheidsdiner. (Foto: Har ry Broeze) evenement voor aangepast sporten in de regio

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 3